Skoči na vsebino

NEXX čelade


DAMI34

Priporočene objave

X wed3 sem nabavil. Javim če je tok fajn kot trdijo vsi posnetki. Cifra je 699€ kar pomeni da mi ga skor mora povleč in tako jo bom tudi ocenil.

01XE323417879.jpg.37ead97b0f8bfd1d5976f1a3dc81b32b.jpg

X weed2 je bila na buči cca 3 leta. Sem bil kar zadovoljen, sam lani decembra je dosegla svoj limit v stilu nekajkrat pade na tla pol pa ni već za žvet z njo.

20231222_153558_HDR.jpg.caddf7e8ad3941809c9f0335225bb638.jpg

eyJidWNrZXQiOiJtb3RvY2FyZCIsImtleSI6InByb2R1Y3RzL2ltYWdlcy8yMDAyMi9uZXh4LW5leHhfeF93ZWRfMl9wbGFpbl93-p7InF1YWxpdHkiOjg1fSwianBlZyI6eyJxdWFsaXR5Ijo5MX0sInJlc2l.webp.3573dcd5cff6e090f97fbb4ea31cd3de.webp

Zadovoljen sem bil z modularnostjo (3v 1), zračenjem, ter malce manj z obstojnostjo  blazinic. Kar se tiče samega ropota, je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, DAMI34 pravi:

X wed3 sem nabavil. Javim če je tok fajn kot trdijo vsi posnetki. Cifra je 699€ kar pomeni da mi ga skor mora povleč in tako jo bom tudi ocenil.

01XE323417879.jpg.37ead97b0f8bfd1d5976f1a3dc81b32b.jpg

X weed2 je bila na buči cca 3 leta. Sem bil kar zadovoljen, sam lani decembra je dosegla svoj limit v stilu nekajkrat pade na tla pol pa ni već za žvet z njo.

20231222_153558_HDR.jpg.caddf7e8ad3941809c9f0335225bb638.jpg

eyJidWNrZXQiOiJtb3RvY2FyZCIsImtleSI6InByb2R1Y3RzL2ltYWdlcy8yMDAyMi9uZXh4LW5leHhfeF93ZWRfMl9wbGFpbl93-p7InF1YWxpdHkiOjg1fSwianBlZyI6eyJxdWFsaXR5Ijo5MX0sInJlc2l.webp.3573dcd5cff6e090f97fbb4ea31cd3de.webp

Zadovoljen sem bil z modularnostjo (3v 1), zračenjem, ter malce manj z obstojnostjo  blazinic. Kar se tiče samega ropota, je ok.

Lohk bi tud mal pršparu

image.png.4dfafeaa59e3591fea66e3050d00ca18.pngimage.png.99c818c444d69d5aea4db4cf39b89eb4.png 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

benti zdej povejš :P Sploh ne poznam trgovine, sem pa mislil, da je fcmoto ugoden.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nexx zero pro carbon

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, DAMI34 pravi:

benti zdej povejš :P Sploh ne poznam trgovine, sem pa mislil, da je fcmoto ugoden.

 

Morš mal po netu pobrskat

image.png.20500888dde8af6a23613d1f0c8c5170.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nexx-X.Wed-3-Keyo-Carbon-22-06-Helmet-0003, če se ne motim je vseen carbon mal dražja

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo sem kupil xd1 in zdaj po 5 letih xwed2 zero pro carbon. Ostala bižuterija me ne zanima več. Samo še Nexxx👌

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, kp-kp pravi:

Ostala bižuterija me ne zanima več.

Kaj je zate bizuterija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maxxa pravi:

Kaj je zate bizuterija?

ADV čelade LS2, Airoh, Nolan, itd... Npr. šilt iz plastike kot lonček za jogurt. Pol pa brni cela čelada. Shoei in Arai me ne zanima, ker nimajo notranjega sončnega vizirja. Pa tudi po kvaliteti ne izstopata, prej po ceni. Kot tudi npr. Touratech Aventuro, ki pa prihaja iz tovarne Nexx.

Vsakemu svoje... 😏

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X weed 3, carbon Xpro je izdelek na nivoju. Ni poceni...lahko bo naslednje leto, ma nekaj hitrih ugotovitev:

Oblazinjenje in spodnji rob okrog vrati, kateri se običajno najprej zmehča in začne "slabše dihtat", je ful trd in deluje kvalitetno, da ga brada ne reztrže kar tako. S tem da je dodatni del roba namenjen montaži "komata" oz hansa.

Čelada je 3v1, se pravi je vse dodano in lahko demontiraš za sport, adv, ali offroad vožnjo z očali. Zračnikov je 7 na sprednji strani.

Dodan je temni vizir in pinlock zanj, torej 2x vizir in 2x pinlock, ter kup gadgetov za kamere in ostalo sranje.

Kljub temu da jo komaj nabijem na glavo (isti problem imam vedno v štartu), moja dimenzija je sicer S,obseg pa 56cm (brez las), jo z mal premikanja in rukanja levo desno lepo posadim, da mi uhlji ne visijo dol ko zajcu :P

Vgrajena sončna zaslonka se končno spusti dovolj dol.

Več po vožnji ma sem zihr da ne bo problemov. ko bo 30% popusta nanjo zna biti best buy. 

 

 

20240111_134922_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Za kakšno obliko glave je ta čelada. Okroglo, ovalno ali dolgo ovalno?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm..se mi zdi da za bolj okroglo. ali bom drugače povedal, lepo mi sedejo HJC, Shark, Nexx.

Jaz sem že imel xweed2, ki ima sicer bolj mehko notranjost, vendar so priložili take nalepke/tanke blazinice (1mm debeline nekje), ki si jih nalepil na dele, kjer je bilo preveč lufta do glave.

Trojka gre pa čist točno in ozko. Ima drugačno trše polnilo, oziroma tisti prvi del, ki je zlepljen s školjko in mi je u nulo. Moj obseg glave je 56cm, kar je ravno nekje med S in M, pa sem navajen, da me vse čelade kar precej stisnejo, ko so nove. Največkrat so problem "uhlji", da se lepo usedejo. Če me kje stiska, se pa poslužim metode žlice in malo zbrusim ali stisnem na delu, ki me preveč žuli.

Zato sem kar tvegal z nakupom prek neta. Vsekakor je bolje pomeriti :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem jo mel cca 2h na buči. Pri 8C brez podkape...običajno v tem času namestim podkapo, ker vseeno zaprti zračniki nekoliko spustijo mim. Sem preživel in si obljubil, da naslednjič ob podkapa ko pade pod 10c. Drgač pa , cca 2h je bila na glavi in bp. Nobenega rosenja, predvsem pa nobenega stiskanja, da bi me kje kaj konkretno bolelo. Običajno me, neglede na znamko pri vsaki novi čeladi al boli kako uho, al čelo, v glavnem del, kjer mi bolj pritiska čelada na bučo. Ščasoma zadeva itak izvodeni. No tokrat ni bilo problema. Kar se glasnosti tiče...ma neke razlike s prejšnjim modelom ne vidim. Je pa to zlo povezano na tip motorja, kakšen vizirt ternutno uporabljam itd. Ko stojim na nogah bolj šumi. Mi je pa všeč da odprti zračniki ne povzročajo bobnenja in zračijo. To mi je zlo pomembno, ker včasih na drugih modelih odpreš zračnik, pa namesto zračenja zadeva bobni. Tule ni tako..to mi je všeč. Vidno polje mi je všeč, teža, sončna zaslonka...super :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 14. 1. 2024 ob 11:57, DAMI34 pravi:

Včeraj sem jo mel cca 2h na buči. Pri 8C brez podkape...običajno v tem času namestim podkapo, ker vseeno zaprti zračniki nekoliko spustijo mim. Sem preživel in si obljubil, da naslednjič ob podkapa ko pade pod 10c. Drgač pa , cca 2h je bila na glavi in bp. Nobenega rosenja, predvsem pa nobenega stiskanja, da bi me kje kaj konkretno bolelo. Običajno me, neglede na znamko pri vsaki novi čeladi al boli kako uho, al čelo, v glavnem del, kjer mi bolj pritiska čelada na bučo. Ščasoma zadeva itak izvodeni. No tokrat ni bilo problema. Kar se glasnosti tiče...ma neke razlike s prejšnjim modelom ne vidim. Je pa to zlo povezano na tip motorja, kakšen vizirt ternutno uporabljam itd. Ko stojim na nogah bolj šumi. Mi je pa všeč da odprti zračniki ne povzročajo bobnenja in zračijo. To mi je zlo pomembno, ker včasih na drugih modelih odpreš zračnik, pa namesto zračenja zadeva bobni. Tule ni tako..to mi je všeč. Vidno polje mi je všeč, teža, sončna zaslonka...super :P

 

Kako je pa s komunikacijo pri teh čeladah? Original ali kakšen aftermarket približek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Marko P. pravi:

Kako je pa s komunikacijo pri teh čeladah? Original ali kakšen aftermarket približek?

ne uporabljam, tule se pa jasno vidi kako je pripravljeno in kako montiraš x com3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!