Skoči na vsebino

Sup-i


Buschi

Priporočene objave

Objavljeno (popravljeno)

Mamo koga tle, ki kaj ve o supih ?

Žena si je zaželela sup, prav tako hčerka. Obe sta težja kategorija, o morju in supih nimata pojma, veslali bosta eno uro vsega skupaj, ob obali, potem bosta supa (dva) tri tedne v apartmaju.

Kateri od teh na spodnji povezavi pride v poštev:

https://www.telekom.si/e-trgovina/sport-in-prosti-cas/vodni-sporti/sup-deske

Popravljeno . Popravil Buschi
  • Haha 1
  • Šokiran 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne bi blo cenej sposodit si. Pa še okol ti jih ne bo treba vlačit, tko k ženo. 😂😂🤣😇

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, Zmaj hoče sup !!!!! Tamala hoče sup !!!

Kaj tle ni jasn ??????????????????????

 

Moram neki kupt...zato sem dal link od Telekoma, da to vzamem na obroke...me 40€ na mesec manj živcira kot 800€ naenkrat !

Avto mam dost velek za dva motorja pa pet supov skupi, če bi blo treba. Pa še Beograd pa štirka bi šla noter !

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

36 minutes ago, Buschi said:

Lej, Zmaj hoče sup !!!!! Tamala hoče sup !!!

Kaj tle ni jasn ??????????????????????

 

Moram neki kupt...zato sem dal link od Telekoma, da to vzamem na obroke...me 40€ na mesec manj živcira kot 800€ naenkrat !

Avto mam dost velek za dva motorja pa pet supov skupi, če bi blo treba. Pa še Beograd pa štirka bi šla noter !

 

Vse za mir u bajti. Razumem. Razumem. :) 

 

poglej na Bananaway.si majo kvizek, vcasih tud kako rabljeno desko prodajo, predvsem jeseni, ko menjajo testne.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Buschi pravi:

Lej, Zmaj hoče sup !!!!! Tamala hoče sup !!!

Kaj tle ni jasn ??????????????????????

 

Moram neki kupt...zato sem dal link od Telekoma, da to vzamem na obroke...me 40€ na mesec manj živcira kot 800€ naenkrat !

Avto mam dost velek za dva motorja pa pet supov skupi, če bi blo treba. Pa še Beograd pa štirka bi šla noter !

 

Ne matraj se preveč z izbiro. Kupiš lahko najosnovnejši SUP (čim širši in daljši) samo da bo stabilen. Če ne bo preveč na soncu, tudi tapoceni zdržijo dve ali tri sezone. Seveda, da ga ne vlečeš po ostrih skalah. 

nekaj takega:

https://www.bananaway.si/izdelek/gladiator-108-origin/

Ima cca 370 l zelo stabilen in enostaven za učiti se.

Sam vzamem veslo in na 144 l surf foil deski se peljem brez problema😄.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Buschi pravi:

Mamo koga tle, ki kaj ve o supih ?

Žena si je zaželela sup, prav tako hčerka. Obe sta težja kategorija, o morju in supih nimata pojma, veslali bosta eno uro vsega skupaj, ob obali, potem bosta supa (dva) tri tedne v apartmaju.

Kateri od teh na spodnji povezavi pride v poštev:

https://www.telekom.si/e-trgovina/sport-in-prosti-cas/vodni-sporti/sup-deske

... lej.. a ne bi blo bolje, da bi te dva tedna nekaj ustvarjali, da ne bi ležali v apartmaju..

..in bi naredil ravno obratno, najprej izdelava SUPa... in na koncu nagrada z vožnjo.

 

Tak sup je praktično najboljši z vseh vidikov:

... stabilno..

..varno...

... zanesljivo...

..ekološko...

...biorazgradljivo...

...in najbolj pomembno, z veliko nosilnostjo...

image.png.fb3ad5031ead00ec998e14db207daaed.png

... skratka:

IDEALNO!

 

žena ima delo.. ne bo žnarala celih 14 dni... pa še mir boš imel in prišparal 800€ ...

... na koncu, ko greste domov, pa hlodovino v avto zmečeš, pa maš še za celo zimo za kurjavo...   :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje so bolj izkušnje drugih (probal na enem "hudo dobrem" za precej denarja, pa me vseeno ni navdušil) .

Kolega, ki ga je posodil je Bušijevih dimenzij in je lepo razložil, da vse kar je "manjšega" in cenovno ugodnega odpade. Neki srednji razred mu je razneslo v kampu pred prikolico (baje je cel kamp "letel na kup" , ker so mislili, da je razneslo plin) .

Torej ali kupiš najceneje od najcenejšega in moliš, da ga čimprej raznese (sem bil priča kar nekaj takih "PUUUUFFFFF" na plaži) ali pa investiraš konkreten denar (cca 2k€) v dovolj velik, z nekim "fensi" dvoslojnim križno vezanim jedrom (tole je bolj približno po spominu) , da ga ne prelomiš in ti ne eksplodira + solidno veslo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, franc pravi:

Moje izkušnje so bolj izkušnje drugih (probal na enem "hudo dobrem" za precej denarja, pa me vseeno ni navdušil) .

Kolega, ki ga je posodil je Bušijevih dimenzij in je lepo razložil, da vse kar je "manjšega" in cenovno ugodnega odpade. Neki srednji razred mu je razneslo v kampu pred prikolico (baje je cel kamp "letel na kup" , ker so mislili, da je razneslo plin) .

Torej ali kupiš najceneje od najcenejšega in moliš, da ga čimprej raznese (sem bil priča kar nekaj takih "PUUUUFFFFF" na plaži) ali pa investiraš konkreten denar (cca 2k€) v dovolj velik, z nekim "fensi" dvoslojnim križno vezanim jedrom (tole je bolj približno po spominu) , da ga ne prelomiš in ti ne eksplodira + solidno veslo.

lp

SUP raznese najprej zaradi povečanega pritiska zraka, ki je posledica povečanja temperature stisnjenega zraka. Tudi za 2k€ bo šel u luft, če ga preveč nafilaš in ga pustiš na soncu. Slaba kvaliteta se pokaže pri puščanju in zvijanju. Za začetek SUP za 2k€ je enako, kot za prvi motor kupiti K 1600 RT.

Pogosta napaka uporabnikov je polnjenje preko predpisanega tlaka, češ bo bolj tog in hitreje bo glisiral....... Dokler ga voda hladi je b.p., ko ga pustimo na soncu pa.....  

Za 2k€ se dobijo že tekmovalni SUP-i, karbonski. Na takega se komaj spraviš, veslanje je misija nemogoče. Preizkušeno, pa imam ravnotežje, glede na to, da surfam že 30 let.

  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lohk nekdo vsaj link pogleda pa napiše nekaj pametnega !

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Jaz mam točno takle sup ViaMare že precej let. Velikokrat je bil po cel dan na soncu pa ga še ni razneslo. Ene dvakrat smo menjali veslo, enkrat zlomili, enkrat zgubili.  Jaz mam mal čez 100kg, hči cca 50, pa sva se skupaj vozila, ni optimalno se pa da. Če maš res ful težke babnice je mogoče bolje, da je malo debelejši. Ampak za začetek je čist zadost. Samo jaz ne stojim, ampak klečim ko veslam.

image.png.349da0d8ef49ec7f0202d5be762c380b.png

Tukaj pa še vedno prodajajo nekaj zelo podobnega. 

Inflatable SUP stand-up paddle surf board Viamare PRO S SET 330x75x15cm Octopus Blue + PADDLE, max.160kg, TOP OFFER - PARSUN NAUTIC SHOP  

Če maš pa dva kita doma pol pa naki tazga:

MAXXMEE SUP-Board-Set Design für 6 Personen (L x B x H: 550 x 152 x 20 cm, Geeignet für: 6 Personen, Nutzlast: 650 kg, Aufblasbar, Blau/Weiß) | BAUHAUS  

 

 

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma smo navdušeni suparji. Priporočam znamko Aquamarina. Imamo predhodnika tega modela https://www.taborsport.si/product-page/aquamarina-monster-družinski-sup že vrsto let. Mislim, da je okrog 380 litrov. Če rečem, da delamo z njim kot svinja z glavo zelja, sem se milo izrazil. Sup je že vsa leta v uporabi od maja do oktobra vsaj vsak vikend, dve najstnici pa ata 90kg...pa še kar ne odneha. Vedno napumpan po priporočilu, puščamo ga pa kjer pride... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!