Skoči na vsebino

Policijsko nasilje v Knafljevem prehodu


SiR

Priporočene objave

Tole sem dobil po e-mailu. Zanima me vaše mnenje.

Lep pozdrav, Simon

--------------------------

Datum: 25. marec 2003

Policijsko nasilje v Knafljevem prehodu

Javno vprašanje odgovornim !

Po uspešni referendumski nedelji, je slovenska politična elita v družbi evropskih >velikanov< proslavljala >zmago< v lokalih Knafljevega prehoda.

Pri tem je več vozil slovenske vlade nepravilno parkiranih. Na Prešernovemu trgu je bilo tako nepravilno parkiranih kar pet vozil. Znotraj samega Knafljevega prehoda sta bila parkirana dva vladna avtomobila in diplomatsko vozilo, čeprav znak na vhodu dovoljuje vstop le imetnikom dovoljenja in dostavi. Zanimivo je, da so policisti ravno takrat napisali kazen taksistu, ki je bil parkiran poleg vladnih vozil.

Ob tako očitnem kršenju zakonov, se je skupina desetih zavednih državljank in državljanov odločila, da blokira pešpot Knafljevega prehoda in počaka na policijo. Še preden je policija prišla je eno od vozil poskušalo zapustiti prizorišče. Pri tem je nevarno izrivalo na javnem prostoru stoječe posameznike, ter dva skoraj povozilo. Šest posameznikov se je tako zaradi lastne varnosti posedlo na tla.

Na prizorišče je kmalu za tem prišlo okoli petnajst policistov. Vodji policistov je bilo pojasnjeno, da se bodo državljanke in državljani umaknili takoj, ko bodo policisti napisali kazni za nepravilno parkiranje. Policisti so se nato dalj časa posvetovali, nato pa zahtevali, da naj se državljanke in državljani umaknejo z JAVNE POVRŠINE in omogočimo vožnjo vozilom. Ker to ni bilo storjeno so policisti odnesli šest državljank in državljanov, ki so sedeli na tleh. Poudariti je potrebno, da se odstranitvi ni nihče fizično upiral.

Nato so policisti kršili Zakon o policiji, saj se ob poskusu legitimacije državljank in državljanov niso hoteli identificirati. Državljanke in državljani so vztrajali na upoštevanju Zakona o policiji, pri tem pa je nekaj, še posebej mlajših policistov povsem izgubilo kontrolo nad seboj.

Najprej so napadli dva državljana, ki se nista fizično upirala, ju podrli na tla, vklenili in odpeljali. Državljanko in državljana, ki sta zahtevala korekten postopek so med tem utišali s klofutami, vlečenjem za lase in grožnjami z udarci. Šele takrat je vodja policistov nekaterim podrejenim namignil naj se vendarle predstavijo. Ko so tako opravili legitimacijo vseh prisotnih, so hitro zapustili prizorišče.

Zgoraj opisani >pripetljaj< zahteva nekatera pojasnila.

- Ali so nekateri državljani bolj enakopravni kot drugi?

- Ali zakoni veljajo samo za nekatere, med tem ko za druge ne?

- Zakaj mora policija omogočiti kršitve zakonov nekaterim in po čigavem ukazu?

- Je Republika Slovenija pripravljena, v imenu gostoljubnosti in dobrikanju evropskim >velikanom<, pripravljena kršiti svoje lastne zakone in fizično odstranjevati drugače misleče?

- Ali so klofute in lasanje del predvidenih sredstev pri ugotavljanju istovetnosti?

Naktere izmed fotografij dogodka si lahko ogledati tudi na spletni galeriji

Kiberpipe:

http://www.kiberpipa.org/modules.php?set_a...=view_album.php

-------------------------

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LEP POZDRAV IZ POLICIJSKE REPUBLIKE SLOVENIJE !!

baje se dobije že razglednice !!?? (zraven položnic) :evil: :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak dela s svojim telesom in zdravjem kar hoče.

Sam se sigurno ne bi šel metati na tla pred državne avtomobile, še manj se pa nastavljati policajem, da te lasajo in klofutajo.

Fotoaparat in časopisi in minister za notranje zadeve. Saj so se tudi ti junaki na koncu obrnili na Symruja.

Proti policajem načelno nimam nič. Vem pa le to, da policaju na svetlem uradno ti proti njemu ne moreš kaj dosti. Zato pa ga lahko nahlodaš ko crknjenega mačka v temi s hrbta. Bo kdo rekel, to je strahopetno in podlo. Je, vendar so taka pravila igre postavili policaji s svojo prepotentnostjo in nezmožnostjo privabljanja v svoje vrste večjega števila normalnih ljudi, sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O policijskem nasilju ne bom razpravljal. Ne morem pa zastopit folka, ki gnjavi zaradi nekaj napačno parkiranih vozil, kot da sami še niso nikoli parkirali na pločnik. Ali res nimajo drugega dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O policijskem nasilju ne bom razpravljal. Ne morem pa zastopit folka, ki gnjavi zaradi nekaj napačno parkiranih vozil, kot da sami še niso nikoli parkirali na pločnik. Ali res nimajo drugega dela?

Se pač vedno najdejo izjeme. :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj napisanemu ne gre kar nekritično verjeti. Spet je predstavljena le ena plat medalje. Imam par dobrih znancev policajev in vsi so razumni ljudje. Velikokrat je situacija bistveno drugačna od tega, kar poskušajo "pretepeni" prikazati po dogodku.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega pa res ne razumem,kako nekatrim ni jasno,da je sedenje in ležanje na tleh sredi Knafljevega prehoda strogo prepovedano.

Kako nekaterim ni jasno,da je Knafljev prehod namenjen vožnji vladnih vozil.

Kako nekaterim ni jasno,da..........................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je v časniku Delo objavljeno besedilo iz prvega posta tukaj.

V okviru črne kronike, v obliki pisma bralca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul. Ko bom velik, bom organ. VEEEEEEEEEELIK ORGAN :!:

Ja za notranje zadeve?????? :oops: :oops:

Univerzalni.

Glede tveganja in stranskih učinkov se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kul. Ko bom velik, bom organ. VEEEEEEEEEELIK ORGAN :!:

Ja za notranje zadeve?????? :oops: :oops:

Univerzalni.

Glede tveganja in stranskih učinkov se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom.

al pa

veterinarjem......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri pac niste dojeli bistva. Skoda.... :?

8)

ANA KARENJINA

TJAČEM TOKULE

PO STJAZI

(JOGGING)

PA KR NAENKRAT

ANA KARENINA

SM PA TOK DOL PADU

KT BI VSE RUMANE PREBROW...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep jep morm neki rečt!

:lol: :lol:

Jih ne zagovarjam vendar!!!!!!

Slike ki so prikazane ne povejo veliko, kot kako so jih vklenili! Poznamo samo eno plat zgodbe in če bi dobili še policijsko stran zgodbe in potegnili vmesno zgodbo, pa še ne vem če bi dobili objektivno zgodbo. Ker kokr berem to zgodbo je napisana kot,da sobili protestantje mirne ovčke, ki niso nobenmu nič hoteli in pol so prišli veliki policisti in začeli legitimirat in zapirat ljudi iz čistega mira!!!!! :lol: :lol: :lol: Lepo vas prosim kirga ma kdo za norca. Vsi vemo, ki smo se kdaj odestvovali kakih protestov, da se v prvi vrsti dogajajo marsikatere stvari!!!! In če pomisliš da morš varovat teritorij in pol ti en iz prve vrste, ki je besedno precej močnejši od tebe, se spravi na tebe in začne žalit tvojo službo, tebe, familijo in še na kaj se spravijo in da imaš nizek prag potrplenja- meni verjamte da imaš dve možnosti! Ali se odmakneš (kar se ne moreš v tem primeru) ali pa se zatečeš na fizično silo!

Tko da kar se tiče teh protestov so kle bili in vedno bojo problemi, še posebej če so kake bol aktualne teme!!!!!!

Da smo pa policijska država pa itak vsi vemo- jebat ga lahko bi bilo hujše in bi bili Vojaška država!!! :twisted: :twisted:

NAUK ZGODBE :Tudi policisti so ljudje in imajo napake- so pa v združenju MNZ in lažje svoje napake skrivajo pod preprogo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ja pa še to - odgovor na vprašanje ali so nekateri bolj enakopravni kot drugi?

Vsi vemo, da se v tej naši Ljubi Sloveniji, Vse kar se dela dela preko VIP-a ali pa kuvert ( po večini - so tudi izjeme ) in vsi lezemo nekomu v rit, če vemo da bomo imeli korist od tega.

Itak se pa vsem dobro zdi da, če lahko kje v bližini svojega cilja parkiraš, in ti to kdo dovoli seveda parkiraš! Ne vi boste pošteni državljni in se boste primerno zahvalili in se odpravili na uradno parkirišče, kjer bo po vsej verjetnosti polno! In še plačali ga boste! Jeah wright :twisted: :twisted: :ne me smejat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boboxi ni me sram priznati, da »te smejem«. Jaz bom to storil. Avto bom parkiral, kjer je uradno dovoljeno. Veliko bolje se bom počutil ob misli, da nisem eden tistih, ki okolje v katerem živim pehajo v »banana« oz. »balkanske« odnose. Raje naredim nekaj korakov več ali celo plačam, kot da me matra ta grenka misel. Red mi je merilo civilizacije. Iz dveh delovnih kolektivov (služB) sem dal že odpoved, ker je bil črv klientalizma in balkanstva zame prehud in je ubijal kreativnost, vitalnost in voljo do življenja v meni. Ni mi žal in verjetno bom moral še kdaj tako ravnati, ker je to navsezadnje zame zelo pomembno in ko se ozrem nazaj, lahko rečem: »I did it my way.«

Pri konkretnem primeru pa sem proti šoferjem »elite«. V Moskvi ima elita na sredini večpasovnice svoja pasova, pri nas imamo lovska društva, elito, ki svojemu narodu laže, ... To so pogoji za nastajanje in dopuščanje nedotakljivosti elit. Tega si ne želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti, ti, Leon ti! :twisted: :twisted:

Saj veš, kje si me pičil. :wink:

Žal ni več res. Za marsikatero stvar, bi še prišlo prav. Zdaj so "pomembnejša" razna ovčerejska in proti medvedovska društva. :cry: :cry:

Imej se, pa še naprej se drži reda in principa. Imam okoli tega zelo podobno mnenje.

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žalostno je da nekateri tu resnično ne kapirate za kaj gre in nekaj glede policije in demonstrantov debatirate. :roll:

dejstvo je, da naši ekstremno predobro plačani politiki in razni "diplomati" 5% ne jebejo zakonov, ki veljajo za nas! :evil:

zato ker smo jih pač izvolili v ta kurčev organ, ki vodi to državo so postali nadljudje in nad zakoni, ki so jih itak sami sprejeli in jih drugače tako goreče zagovarjajo.

medtem ko oni (na naše stroške seveda :x ) pijejo in jejo, vrli policist pišejo kazni navadnimi ljudem, ko se lepo napijejo in najejo jih pred vrati (ja z polnim trebuhom pa res ne moreš daleč hodit) pričakajo napačno parkirani luksuzni avtomobili (ki jih mi plačujemo) s šoferji (ki jih mi plačujemo), da jih odpeljemo v stanovanja (ki jih po večini tudi mi plačujemo).

In ko se skupina zavednih državljanov odloči, da jih malo opozori, da se naj spustijo iz oblakov in da veljajo predpisi za vse, jim seveda takoj priskoči na pomoč vrla policija (ki jo mi plačujemo), ki poskrbi da lahko gredo gospodje na "težko" zaslužen počitek.

še dobro de se tu in tam najde kdo, ki saj poskuša malo pokazat gospodom, da se ne strinjamo z vsem kar počnejo. nažalost pa je končni efekt tega res kot scanje proti vetru in še sreča, da policaji uporabijo razne "transportne prijeme" drugače zadeva niti v medije nebi prišla :twisted:

vsi ki se čudite zakaj bi kdo počel take stvari kot ti aktivisti pa prosim brez besed požirajte vedno večjo "obiranje" malega človeka in prosim da ne slišim pripomb preko ravnanja policije ali koga drugega iz državnega aparata.

"Če si vedno tiho, s tem daješ na znanje, da se strinjaš!" oz. "Kjer ni tožnika ni obtoženca"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boboxi ni me sram priznati, da »te smejem«. Jaz bom to storil. Avto bom parkiral, kjer je uradno dovoljeno. Veliko bolje se bom počutil ob misli, da nisem eden tistih, ki okolje v katerem živim pehajo v »banana« oz. »balkanske« odnose. Raje naredim nekaj korakov več ali celo plačam, kot da me matra ta grenka misel. Red mi je merilo civilizacije. Iz dveh delovnih kolektivov (služB) sem dal že odpoved, ker je bil črv klientalizma in balkanstva zame prehud in je ubijal kreativnost, vitalnost in voljo do življenja v meni. Ni mi žal in verjetno bom moral še kdaj tako ravnati, ker je to navsezadnje zame zelo pomembno in ko se ozrem nazaj, lahko rečem: »I did it my way.«

Pri konkretnem primeru pa sem proti šoferjem »elite«. V Moskvi ima elita na sredini večpasovnice svoja pasova, pri nas imamo lovska društva, elito, ki svojemu narodu laže, ... To so pogoji za nastajanje in dopuščanje nedotakljivosti elit. Tega si ne želim.

Le par besed: Če se res držiš svojih besed - Kapo dol - in ko se vidiva kje me spomni, da ti iz spoštovanja plačam pijačo. Motorje bova pa seveda parkirala na za to primernem mestu :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy se čisto strinjam s tabo, ampak žal je tako, da "aktivisti" zmeraj so in bodo potegnili kratek konec. To je podobno, kot smo pred cca 9. leti šli demonstrirat študentje pred parlament, ker so nam hoteli ukiniti subvencioniranje prehrane. Iz MB nas je prišlo cel vlak in s spremstvom policije so nas pripeljali točno pred parlament, namesto pred Maksija. Po naključju sem se znašla v prvih vrstah (gužva je bila taka, da nisem mogla nikamor). Ker so bile pač demonstracije smo začeli vpiti pred parlamentom in vzklikati parole. Nanekrat so name začela leteti jajca in sendviči, ki so jih metali iz ozadja ostali na parlament, pred mano pa se je pojavil živi ščit policajev in potem še policaji na konjih, nismo se pa mogli umaknit prav nikamor.

V medijih so potem zapisali, da smo Mariborčani metali sendviče, ki so nam jih pripravilim v parlament in da smo napadli policiste ter jih obmetavali z granitnimi kockami. Na TV so potem še pokazali eno zruvano granitno kocko, ki je ležala na tleh in je bila verjetno tam že od pamtiveka. :roll: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...so nas pripeljali točno pred parlament, namesto pred Maksija.

čist tko BTW ... pred Maksija ali pred parlament je eno in isto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!