Skoči na vsebino

Motosvet sekcija Dolenjska


Priporočene objave

hjoooo, sej res....1. maj...js sm pa na maturantskem v španiji...uh škoda... :doze:

sicer pa je leto še dolgo, tko, da se bomo še kej zmenil :OK: ...ja pa dobr je če bo gdo kej poročov s sestanka, ker js ne bom utegnu prit :BUA:

drugač pa dolenjčki...js sm letos naredu že kašnih 300km :OK: , mam kr skos registrirano...k za 125 se lih ne splača prekinjat, kr mam sm tist obvezno zavarovanje, pa voznika pa sopotnika, če slučajno kje koga frdirbam :doze:

je res lepo zdej ja...sm kurc k me šola j, pa je treba na vikend čakat :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sestanku, prosim napiši sem kaj ste dorekli, in kakšni so plani....

Upravni odbor ima jutri v četrtek še en sestanek,za vse ostale člane in nečlane je sestanek v petek

02.03.2007 v učilnici avtošole DABA Kandijska 13 Nm ob 18,30 vsi boste lahko izpolnili ;pristopno izjavo,plačali pristopnino 20 EUR in letno članarino 20 EUR vsak bo dobil nalepko in potrjeno izkaznico z katero bo lahko uveljavljal na ZM dodatnih 50% popusta za obvezno in AO+ zavarovanje. Več informacij na sestanku, dobrodošel vsak-a. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZM nudi brez vsakršnega članstva 40% popusta poleg prenešenega popusta, torej če se včlanim dobim popusta 10% več, poleg pa plačam 40 Eur članarine. Je za razmislit/preračunat kaj pridobim s članstvom, ter kakšne so potem obveznosti in prednosti članstva. Verjetno se oglasim na sestanek in si pobliže ogledam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem no...men se je sicer zmerej bol zdelo, da je vse skup vsaj malo organizirano...od začetka pa ne moreš prčakvat neke koristi...prva je treba kej dat...pol bo pa nazaj hodilo

ne vem no...sicer se da tud tko zment...kšna skupina 4, 5 al pa 10, sm to je ponavad vse skup tko tko...če pa moraš plačat, pa da je to datumsko lepo določeno...mislm, da pa čist drugač funkcionira...

moje mnenje, čeprav je pa res, da vsaka stvar stane...jebi ga...šport je drag, motociklizem ni izjema

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZM nudi brez vsakršnega članstva 40% popusta poleg prenešenega popusta, torej če se včlanim dobim popusta 10% več, poleg pa plačam 40 Eur članarine. Je za razmislit/preračunat kaj pridobim s članstvom, ter kakšne so potem obveznosti in prednosti članstva. Verjetno se oglasim na sestanek in si pobliže ogledam ...

Članarina je samo 20 EUR,do letos je bila članarina 10K sit.(41,73 EUR) ,pristopnina pa 15K sit.(62,60 EUR),če imaš motor tudi za druženje in nesamo za solo vožnje je to enkratna priložnost,seveda odločitev je tvoja. Ti si sigurno eden tistih kritizerjev,ki bi radi od kluba samo neke koristi (predvsem finančne) delali pa naj bi drugi.Nepozabi eno vsak klub je samo toliko dober kolikor ima dobrih članov,ki so pripravljeni kaj naredit za klub. :OK:

Ps: Za tvoj motor brez AO+ pomeni 10% ca 31 EUR.

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z slednjim stavkom. Drugače se pa ne štejem za koristoljubnega kritizerja, ker drugače se nebi aktivno udejstvoval v PGD poleg pa še v našem mladinskem društvu.. Kdor ima s tem kaj izkušenj ve, da je to nehvaležno delo, kjer vložiš veliko svojega časa in prenekateri lastni cekin za gorivo, ko urejaš to in ono za društvo, potem se pa na koncu najde en x lenobnež ki te še skritizira za boglonaj.

Ne gre se mi tolko ...par evrov gor dol, če se imamo zato kej bolje. Kot si rekel važno je tudi druženje zato pa bi se oglasu na sestanek, samo imam isti večer sestanek občnega zbora mladinskega društva 50 km stran od Kandije in se je pojavil logistični problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutr grem registrirat na ZM, ker na triglavu tenstajo in ne bom čakal nobenga več.

V nedeljo 16 stopinj.

LP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sestanek ne bom mogel priti. zanima me, če se lahko vplača tudi pri tebi v delavnici enkrat dopoldan.?

Jaz sem sicer bolj solo, saj me baše s časom, vendar se bo menda tudi glede tega kaj spremenilo. Registrirano pa imam celo leto, saj grem na kakšno furo tudi pozimi, če je le nad nulo.

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na sestanek ne bom mogel priti. zanima me, če se lahko vplača tudi pri tebi v delavnici enkrat dopoldan.?

Jaz sem sicer bolj solo, saj me baše s časom, vendar se bo menda tudi glede tega kaj spremenilo. Registrirano pa imam celo leto, saj grem na kakšno furo tudi pozimi, če je le nad nulo.

LP Damjan

Lahko tudi pri meni plačaš in izpolneš prijavnico,po izkaznico prideš po parih dneh. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Leto je naokoli in v našem kraju se pripravljamo na drugo srečanje motoristov, ki bo v soboto 26. in nedeljo 27. maja 2007.

Srečanje organizira novoustanovljena moto sekcija KELTI, ki deluje pod okriljem društva Dakša - Špic. Društvo adrenalinskih, kulturnih in športnih aktivnosti Sladki Vrh.

Zakaj ime Kelti? Predvsem iz razloga, ker so bili Kelti v naših krajih naseljeni okoli 3. stoletja pred našim štetjem, kar dokazuje veliko število gomil in ostalih Keltskih najdb.

V preteklosti je bilo znan rek. Kamor so prišli Kelti, so ljudje vpili: bežimo Kelti gredo.

Danes je drugače. Pred nami, vam ne bo potrebno bežati. Samo ne se zajebavati z nami. :D

Dogajanje se bo odvijalo v neposredni bližini reke Mure. Če nam bo uspelo bo to mednarodno srečanje motoristov, saj imamo namen povabiti tudi motoriste iz sosednjega Murecka. ( Cmurek)

V tem primeru bi panoramska vožnja potekala po Sloveniji in Avstriji.

Čez dan prirejamo ekipno tekmovanje v raftingu, ribolovu z vrbovimi palicami in Paint Ballu. Seveda vse za neko simbolično ceno. Ker je v neposredni bližini dogajanja tudi prenovljeni plovni Brod čez reko Muro, splavljen že v 19. stoletju, se boste lahko brezplačno popeljali z njim v Avstrijo na pivo.

Brod na Muri je kulturni spomenik posebne vrste, saj se kot prevozno sredstvo ohranja že več desetletij.

V preteklosti so ga uporabljali lastniki zemljišč za prevoz poljščin in lesa. Kot glavno prevozno sredstvo pa ga je uporabljala tudi Paloma za svoje tovarniške namene.

Danes je edinstveni mednarodni mejni prehod. Uporabljajo ga predvsem turisti, saj preko Broda vodijo naveze mednarodnih kolesarskih poti in pešpoti. Ob reki Muri pa se lahko sprehodimo tudi po keltski poti, na kateri najdemo ostanke keltske naselbine - gomile.

Poskrbljeno bo tudi za glazbo, pijačo, jedačo in *umetnostno* plesalko. Na samem mestu dogajanja pa bo tudi poskrbljeno za camp prenočitev z brezplačnim zajterkom.

Za vse ostalo boste naknadno obveščeni.

Vabljeni :yea1:

post-9142-1173095203_thumb.jpg

post-9142-1173095227_thumb.jpg

post-9142-1173095244_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: škoda ke ni na bregovih krke :naughty: :P

Tudi jaz sem mislil, da so bili kelti bolj iz naših krajev.??

(poglej novomeški muzej)

Kaj imajo Mureki s Kelti skupnega, mi ni čisto jasno.....

Če se motim (kar je mogoče tudi možno glede na pozno uro) , naj me Kelti ob Muri popravijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čestitke tud z moje strani,in pa srečno ter varno vožnjo :OK:

a to si,si ga nabavu za rojstn dan .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Barth,

We DEMAND pictures!

:grim

Popravljeno . Popravil andrej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

We DEMAND pictures!

jao ti, saj sem se ustavu v NM, pa si zginu na fitnes :P

Vglavnem, je bila že noč, ko sem šibal iz LJ proti NM (in naprej). Doma sem zapeljal v garažo in šibal nazaj v LJ. Fotkič sem pozabil v LJ, da bi ovekovečil pridobitev. Raje bi vam ga pokazal v živo na kaki skupni furci, takoj ko ga utečem. Sedaj sledi (še danes) projekt Zavarovanje, potem pa upam na ugodno vreme. Ni kaj, kljub mrazu in noči, je bila furca užitek - motor pa je moje dosedaj najboljše lastno rojstnodnevno darilo (ja Sanda, dobro opažaš :D ).

zaenkrat prilagam simbolično sliko z neta

post-400-1173178495_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Element gor al dol,

spesnit nekaj moraš pol,

zamere tlele ni nobene,

besede dobr ble so skup zložene.

Ko pa prime te napad,

da spesnil nekaj bi balad,

ne piši hecov v resne teme,

temveč tam kjer resnosti ni nobene :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par nas gre v soboto na otvoritveno vožnjo (no, nekateri so že otvorili). Barth, upam da to takrat urediš zavarovanje in se nam boš pridružil. Vreme - bo moralo bit - jutri se menda zlije, upam na lep vikend.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Element gor al dol,

spesnit nekaj moraš pol,

zamere tlele ni nobene,

besede dobr ble so skup zložene.

Ko pa prime te napad,

da spesnil nekaj bi balad,

ne piši hecov v resne teme,

temveč tam kjer resnosti ni nobene :P

dam za pir, ko se kje vidiva

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem mislil, da so bili kelti bolj iz naših krajev.??

(poglej novomeški muzej)

Kaj imajo Mureki s Kelti skupnega, mi ni čisto jasno.....

Če se motim (kar je mogoče tudi možno glede na pozno uro) , naj me Kelti ob Muri popravijo

Narobe si mislil.

To je tako, kot, da vprašaš Prekmurca kaj imajo pa oni z Kelti. Tudi v njihovih krajih najdeš keltske gomile.

Iz Wikipedije, proste enciklopedije

Kelti je naziv za katerokoli ljudstvo oziroma etnično skupino, ki govori keltski jezik.

Keltski narodi danes živijo na skrajnem zahodu Evrope: na Irskem, Škotskem, v Walesu, Cornwallu, na otoku Man in polotoku Bretanja v Franciji. Pred dva tisoč leti je na velikem delu zahodne Evrope živelo bojevito, ponosno, spretno ljudstvo Kelti. Bili so izurjeni vojščaki, kmetovalci in predelovalci kovin. Več sto let sta njihova umetnost in kultura prevladovali v severozahodni Evropi. Vsi Kelti so živeli na podoben način, vendar to ni bila ena sama skupina ljudi. K njim je spadalo mnogo različnih plemen, kot so Atrebati v južni Britaniji in Pariziji iz severne Francije. Kelti so večinoma živeli v vaseh ali v utrdbah na gričih, nekatere so se razvile v mesteca. Toda Kelti se nikoli niso združili v enoten narod. Med letoma 3000 pr.n.š.in 100 n.š. jih je vsrkalo rimsko cesarstvo. Keltsko govoreče ljudi še vedno najdemo v nekaterih delih Velike Britanije, Irske in Francije.

V mlajši železni dobi so se v Evropi razširili Kelti ali Galci. Potomci Keltov so se ponekod v Franciji in na Britanskem otočju ohranili do danes. Poglavitno okrožje keltskih bojevnikov so bili meči. Starejši so bili dolgi 80 cm, pozneje pa tudi več kot meter. V grobovih najdemo še osti za kopja, nože in ščite.

Keltski rokodelci so kovali svoj denar in trgovali so z Rimljani. Imeli so neke vrste državo, ki je segala tudi na slovensko ozemlje. To je bilo noriško kraljestvo (glej pod noriško kraljestvo).

Na vprašanje o izvoru Kletov v drugi polovici prvega tisočletja pr.Kr. še vedno ne moremo dati natančnega odgovora.Že okoli leta 2000 pr.Kr. so bili Kleti srednjeevropsko ljudstvo, ki je sprva prebivalo na širokem prosoru severno od Alp. Ob koncu 5. in v 4. stoletju pr.n.št. so se začeli seliti po vsej Evropi in vse do Male Azije.

Keltski meči so bili opremljeni s kovinskimi nožnicami iz železne ali bronaste pločevine, ki so bile lepo okrašene. Med vzorci prevladujejo spirale, trojni zavoji itn.

Damian, dovolj jasno? :D

Verjetno je bil potomec dolenjskih Keltov. :D

post-9142-1173189223_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!