Skoči na vsebino

padec - teorije , posledice , ugotovitve in možne rešitve


enduraš

Priporočene objave

Mislm ,da mate o padcih vsi velik za povedat ... kje , zakaj, kako , koliko :roll: in še kej. Mene trenutno čist konkretno zanima koliko metrov človek drsi po asfaltu pri določeni hitrosti in pri kateri hitrosti se naredi luknja v usnjenem kombinezonu oz. korduri.

Recimo ,da je asfalt tak kot na dovozu na avtocesto in kakovost materiala obleke nekje v sredini.

stay cool 8)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm moja prva hujsa izkusnja je bla pr 70 na uro po bregu navzdol, asfalt dokaj gladek, spura od motorja dolga 28 metrov, od vetrovke (takrat se nisem imel opreme) ni kaj dosti ostalo (pa od mene tud ne)... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost ne vem kaka je bla; mel sem ga v drugi in gas privil na polno (in to celo v ovinku :? :oops: ), v tistem trenutku pa je zadnje kolo samo odneslo na levo stran. Motor je drsel par metrov (hinavski led :shock: ), jaz pa sem se znasel v polozaju ko nisem ne sedel ne stal :? :twisted: Probal sem se nekako ujet in obstat na nogah ampak mi valjda ni uspelo --> avtomaticno roke pred sebe na tla, preval in pristanek na riti...motor po desni strani popraskan, na corduri in rokavicah niti sledu o cemerkoli (jakne takrat se niti nisem mel) 8)

Ugotovitve: motor je prej zgledal lepse :roll:

Mozne resitve: ne delaj bedarij! :evil: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem se po mokrem hribu navzdol pr ene 30 na uro pelu ene 15 metrov. Pa takrat sem bil še frajer v kratkih hlačah pa majci brez kakršnekol opreme razn čelade. Pa zarad mokrega asfalta niti nisem bil tolk poravsan :lol:

Drgač pa lahk povem, k je kolega zaribu pa sem bil jst zraven. Mel je ene 60 not in je snel psa. Sam na stran je zletu pa ga je zavrtel. Hlače, polover pa še kej je blo čist raztrgan on pa popraskan tm, k je blo raztrgan :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 km/h,za centimeter debelo posuto peska po celi cesti,motor je drsel izmerjenih 25,30 m.

facit:

- jakna (cordura z gore-tex) adijo; luknje na komolcu (scitnik),rami (scitnik),boku (leatherman) in pri zadrgi spredaj

- usnjene hlace (debelina 1,2-1,4 mm) samo povrsinsko podrajsane,drugace cele; so bile nove :?

- celada adijo (natolcena in opraskana); je bila nova :?

- rokavice bi bile se uporabne,ce ne bi tako svinjsko smrdele po svicu

- skornji bili novi,zdaj so podrajsani in oguljeni & oguljeni in podrajsani :?

:roll: still,every crash you can walk away from is a good crash.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse to pri 30 :shock: :shock: :shock:

Hudiča... zdej se morm pa mal zamislit :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 km/h,za centimeter debelo posuto peska po celi cesti,motor je drsel izmerjenih 25,30 m.

facit:

- jakna (cordura z gore-tex) adijo; luknje na komolcu (scitnik),rami (scitnik),boku (leatherman) in pri zadrgi spredaj

- usnjene hlace (debelina 1,2-1,4 mm) samo povrsinsko podrajsane,drugace cele; so bile nove :?

- celada adijo (natolcena in opraskana); je bila nova :?

- rokavice bi bile se uporabne,ce ne bi tako svinjsko smrdele po svicu

- skornji bili novi,zdaj so podrajsani in oguljeni & oguljeni in podrajsani :?

:roll: still,every crash you can walk away from is a good crash.

Kaj to si mel keglanje na ledu pa cistilca z metlo spredaj da je ja dalje drselo????? :roll: Nemogoce! Jaz sem tud mel vsaj 30km/h pa kljub tanki plasti leda ni drsel vec kot dobrih 5-6 metrov! 25,3 metra? Ja, in potem je svizec...sori Ice samo to meji na znanstveno fantastiko :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr ene 30 tudi drsel 6-8m, leder jakna, se praktično ne vidi nič (ko je že ostalo tolk spraskano), kavbojke za v kanto, na motorju pa ročke pa tačke pa prenosi pa...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj vse padce naklepal dobro opremljen pri cca 40km/h in si sploh ne upam pomislit da bi bila za kak km večja!!!! :roll: :oops: 8) :) :D :o

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

40 km/h :arrow: zrivanje avtomobilistke s ceste po celem levem voznem pasu do bankine v travnik (ki je bil hvalabogu razmočen). Salta čez motor, ritje z glavo po travniku :arrow: jakna cordura ostala cela, hlače usnjene so se na kolenu raztegnile ampak nič strgale, rokavice cele, vizir uničen, spodnji del čelade nafilan s cca 10dag peska, zemlje in kamenčkov in izpahnjen komolec. Motor totalka. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jes sm pa v ridah polagou ovink 8. februarja ob 8. zvečer pri temp. -8°C :!: Pa sm reku, ne grem po krajšnci, ne spustim rid kr taku :!: No pol pa v osojnem ledenem ovinku spusti prednje guma pa lajsk po tleh :cry:

Še sreča da je bla brzina majhna, samo razbite plastike na tanku pa mal podrsan blatnik in žaščita rok :idea:pa v dveh sva bla sz mojo :cry:

drugače pa kot enduraš, pa ponavadi padeš oz. se zvrneš na mestu v kakšnem blatu na kakšnem težavnem terenu :wink: like i do :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to si mel keglanje na ledu pa cistilca z metlo spredaj da je ja dalje drselo????? :roll:  Nemogoce! Jaz sem tud mel vsaj 30km/h pa kljub tanki plasti leda ni drsel vec kot dobrih 5-6 metrov!  25,3 metra? Ja, in potem je svizec...sori Ice samo to meji na znanstveno fantastiko :oops:

ti posljem policijski zapisnik?! kaj pa mislis kaj se dogaja,ko ima motor 245 kg,potem so se voznik (100 kg) in sovoznica (60 kg) in top case zraven? ce to tebi meji na znastveno fantastiko cool,but I got the fucking scars to prove it! :roll: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sm prov izračunal si drsel mal več kot 3s :shock:

Zakaj si sploh padu? A je bil ovinek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če sm prov izračunal si drsel mal več kot 3s :shock:  

Zakaj si sploh padu? A je bil ovinek?

poglej si opis nekje v opisih padcev 2002; sem tam ze pisal.zgodilo se je konec julija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no 30 km/h je bilo za policijo :wink: . saj vsi vemo kako zgleda ice-jevih 30 km/h - samo med speljevanjem :twisted:

drugače pa cca 80 km/h, vožnja po bankini nasprotnega pasa, zagledal drevo :shock: , kontroliran padec in zdrs po zemlji, motor stisnil nogo (malo boleč gleženj), usnjeni kombinezon po čiščenju zemlje kot nov. ja ja je bmw-jev :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no no 30 km/h je bilo za policijo :wink: . saj vsi vemo kako zgleda ice-jevih 30 km/h - samo med speljevanjem :twisted:  

klevete! same klevete! :shock: enkrat se peljem po predpisih in ze lezim na gobci. :roll: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta vikedn sm na kros progi padu k sm lezu v en klanc :arrow: ni šlo :arrow: padec na bok . Pol ko sm bil že doma sm pomislu ,da bi lahko v klancu spustil sklopko pa bi tko prišel nazaj dol....sam... sm potem nagruntu, da to najbrž nebi šlo, ker je DT pač dvotakten mlinček.

Ali pač?? Nism še probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pri 200+ km/h pades, se kotalis - letiš kakih 50metrov, motor "oddrsi" nekje še dodatnih 60, tudi ce nebi bil nic polomljen - verjemite mi - je bilo zelo zelo dalec za do motorja.

Imel sem čelado (rang 40k), jakno dainese brez vseh scitnikov, škornje dainese (mi jih je sezulo), rokavice usnje kevlar dainese (so zacvetele), hlace sem mel kr`ene iz Trbiža - usnje (od njih so -> indijanski trakci),...

No se cukercek - poskodbe: 15 pok in zlomov v stopalih (vozicek 4mesece + palcke 4 mes.), prsti na L roki počeni, pol pa se res malo odrgnin (takih kot na tistih slikcah - link) bedra, kolena komolci.

Okreval ostale manjse tezave s hrbtenico + vremenska obcutljivost - vse je uredu ko se usedem na motor.

P.S: Ne sparat z opremo... najprej oprema pol pa motor :wink: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Au. Ko berem od perimunda al gledam slike od unga linka vidim da sm imu ogromno sreco.

Mesec nazaj sm padu pri 60-70km/h na bok levi in mi je na sreco samo podrsalo kombinezon na rami in na pasu. Celada je tudi mal počla in se pogrsala, motor na srečo samo plastike pogrsane pa ročke in špegla. Nč se ni dotaklno tanka ali zadnjega konca.

...in če se vrnem na temo, kaj bi lahko naredu? Hm.. če bi vedu, sigurno ne bi tko na šus zabremzu s prvo. Situacija me je totalno presenetla, zato sm verjetno padu. :roll:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s krosko v 3. po ta zadni, spustim motor, prednja blokira odnese postrani, moped levo, jaz desno...

raze v asfaltu od motorja vidne še danes, kakih 10 m sva drsela oba...sem spucal asfalt ko štrajfix :lol:, brez zaščitne obleke, nekaj odrgnin, strgana civilna obleka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!