Skoči na vsebino

padec - teorije , posledice , ugotovitve in možne rešitve


enduraš

Priporočene objave

V nedeljo takoj po dežju sem se vsedel na krosko pa gasa v gmajno. Vozu sm se tri minute pol pa en ovinek pa mal ''pošrek''(sm zaril po stegnu pa po trtic, da je vse črno, sedet pa sploh ne morem na rit ker mam trtico prebliz <_< ) jeb.. .. tak je ta hobi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

s težkimi motorji na srečo še nisem imel nesreče. IN UPAM, DA BO TAKO OSTALO!!!

ampak sem jih imel veliko z mopedi...

Bom opisal ta hujšo...Imel sem APN6S (star 14 let, prvi motor) in sem se peljal po magistralni cesti s hitrostjo okrog 60 km/h (takrat le malo predelan motor (peta prestava, predelan izpuh)), ko zagledam voznico z golfom II na stranski cesti, ko čaka, da se bo vključila na glavno. Opazujem...aha čaka...jaz naprej lepo z isto hitrostjo, ko naenkrat skoči pred mano in mi zapre celotni vozni pas...to je bilo ene 7-8 metrov pred mano...jaz sem stisnil obe zavori max...ampak v trenutku BUM...razlimal sem se v zadnje vrate golfa, sprednje vilice s kolesom je zabilo nazaj do cilindra, z glavo sem s ful veliko silo zarezal v avto (če ne bi imel čelade, bi mi glavo z možgani skupaj dobesedno razlimalo na pleh avta (hvala nolanki N37, ki mi je rešila življenje))...od udarca v avto, sem nato poletel postrani (preko prtljažnika) preko avta na drugo stran, ter se po nekaj metrih kotaljenja in

drsenja po asfaltu ustavil sredi ceste...po parih minutah sem prišel k zavesti in se "zbudil" v bolečinah ležeč sredi ceste...

Imel zloljemo golenico, zlomljene 4 prste na L roki, obtolčena kolena in komolca,praske,odrgnine,...

Ženska je izjavila, nekaj v tem stilu: "da me je vidla, samo nato je gledala še na desno stran in ni bilo nobenega in je nato pozabila, da sem še jaz na levi strani, itd"

Ne vem, kako bi se dalo rešit v takem primeru brez nesreče, saj da bi jo obvozil po desni strani ne bi šlo, ker je bilo premalo prostora. Ustavit se itak ne moreš.

Je pa bila to dobra šola. Od takrat vedno npr., ko vidim nekoga na stranski cesti, ki čaka na vključitev na glavno, zmanjšam na tolikšno hitrost, da bi se varno ustavil v primeru izsiljevanja, ali pa preučim situacijo, kako bi lahko obvozil, itd.

JE TREBA PREDVIDEVAT IN PIKA!!! TO JE ZLATO PRAVILO!!!

Vam povem, da od takrat sem se rešil iz dosti podobnih situacij in odnesel celo kožo...kar takšne in podobne primere doživljam non-stop...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!