Skoči na vsebino

padec - teorije , posledice , ugotovitve in možne rešitve


enduraš

Priporočene objave

pa jz sm padu pr cca 50km/h na gladkem asfaltu in sm drsel okol 7m pa sm že mel lukno skozi korduro :? . A to je normalno? Mislm po tok mal poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enduraš: jst sm tudi drsel tam nekje med 7 in 10 metri, pa je usnje ostalo "celo"... nepreluknjano. OK, razen na pasu je naredilo dve luknji(ci), sam mi še zdej ni jasno kako... :roll:

A kaj me je presenetlo? Popravljal sem si vizir in ko sem pogledal nazaj na cesto se je "pojavil" avto pred mano, ki je zavival levo in jst kar panika in po bremzi... :oops: :?

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno se je tud men že zgodilo samo ,da nism padel. Isto se je zgodilo tud mojmu frendu...sam on pa je padu. Tok je stisnu predno ,da je šel nekako vstran čez balanco. Avto pred njem pa je bil deležen gume. Ni blo nč hudga... pač izkušnja več :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut jest mam kar nekaj padcev za sabo pa ne da sem slab voznik ampak tko je.

Najhuje je bilo nekaj let nazaj ko mi je čez ovinek zapeljal pijan voznik z avto. Pok pa sem bil v zraku. Kako sem se takrat lovil ne vem ampak nazaj na cesto sem padel lepo na rit. Poškodbe sem dobil (hude) samo od avta od samega padca pa so bile le bolečine. Nakladam vem ampak bolj hudo je to, kako dolgo sem imel potem probleme s policijo in zavarovalnico, čeprav nič kriv ampak motorist - to pa je že lahko začetek nove teme: Motoristi in zavarovalnice :twisted: (mam nekaj zelo slabih izkušenj ker smo pač motoristi zanje "rizična" skupina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani uspesno "izvedel" svoj prvi padec; v križišču zavijam desno, sredi zavoja zapeljem na sveže pobavano in vlažno črto od zebre in mi odnese sprednje kolo :shock: :shock: .

Hitrost cca. 30 km/h, motor se je peljal kake 3 metre, jaz tudi nekaj takega. Poškodbe: na motorju nic hujšega, opraskane ročke, stopalke in auspuh, malo zvita belanca, zlomljen žmigavec in šipa. Sam padel na bok, fasal modrice, na komolcu mi je utrgalo jakno iz kordure (hvala bogu za ščitnik), rama me pa še po pol leta včasih zaboli. Usnjene rokavice podrgnjene, a jih ni preluknjalo. Čelado (z glavo not) uspel obdržat stran od asfalta. :?

Preklete zebre! :evil:

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na zebri sm jaz enkrat SKOR padu. Prletim nanjo , odnese prednje kolo , prednje kolo spet zagrabi , odnese zadnje kolo , hvala bogu je tud zadnje kolo spet zagrablo... totalno sm bil presran :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kroso v drugi po gozdni poti v klanc gor po zadnjem, prevec gasa pa mi je naprej usla.Men ni blo nc, pr krosu sem pa zadnjo strehco odlomu.

Drugic prehitro pripeljem iz gozdne poti na glavno, nisem se mogu ustavit, prevec zabremzam na prvo, prvi konec v levo, jaz v desno.Tocno na sredi glavne ceste sem se ustavu, k sreci ni blo nobenga avtomobila. Motorju nc, jaz pa praske.

Na krosli si mal prevec izzivam.Ko/Ce bom imel motor za na cesto upam da ne bo vec tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se pa vcasih (pred 9/10 leti) z bratrancem vozila; vedno je imel vsaj dva motorja doma... In ko sem ga gledala, kako se je po zadnjem vozil skozi vas, sem bila ocarana... No, da ne zaidem; enkrat sem ga prosila, ce me vzame s sabo na "voznjo". In sva sla; z njegovimi kolegi smo se "vozili" skozi gozd in po njivah in naenkrat je zadel ogromno korenino in sva letela po zraku.. Motor je bil sesut (kolikor so krosle sploh lahko), bratranec je imel odbit komolec, jaz pa modrice in porezano koleno... Kako sva se takrat bala iti nazaj domov in kako sva se izmazala pred starsi mi se danes ni jasno.. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dans sem bil priča enmu hudmu dogodku, k bi lahk bil tut tragičen. Torej, peljal sem se skozi neko naselje počas, ker nisem poznal tolk kraja niti ga nisem hotu gont pa tut zapazu sem ovink. Nakar me prehiti tomos štirka in gre s polno v ovink. Jst sem mu sledil in ko sva peljala skozi ovink je onega zaneslo s ceste na pesek in naprej v betonsko ograjo. Jst sem sam vidu kako je poletel po zraku moped pa nega, kuko leži mal naprej. Hitr sem ustavu in šel pogledat kaj je z njim. K sreč niti ni bil tolk ranjen. Edin čelado mu je zabrisal par metrov naprej. Moped je bil pa čist sesut. Kolo je zabil čist nazaj, odtrgal je špegu pa luč in zamaknil zadnje kolo. Vsaj tolk sem na brzino vidu. Una ograja je pa tut bla mal razbita. Morm rečt de sem kr osupel in pretresen. Kej tacga se mi še ni zgodil in upam de tut nikol več. Še sreča, de ni blo kej hujšga.

Pa tut drugim= PAZTE NATE IN PREMIŠLJENO V OVINK!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posledice "kurčenja" - sorry izrazu....

http://www.carpe-tdm.net/tdm/library/doc52..._bloodymess.asp

...... nikoli brez zaščite.......

meni se je zelodec obrnil ze pri prvi sliki... revez... :cry: :cry: VSI OPREMO GOR!!!

Tale se mi zdi se najbolj prebavljiva :?

And our next model is wearing designer jeans, haltertop, and almost new Pumas. And by the look of his head : a good helmet doc52_bloodymess06.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdajle se je glih en tipson z neko rumeno puščico skatapultiral pred mojimi očmi v en kombi na rondoju pri Štuku v Mariboru... tip je očitno OK (je že sedel, potem pa se je rajši ulegu, ampak vseeno dokaj normalno funkcionira)..

hitrost je mel pa tako, da me samo čudi, da ga ne iščemo kje na Lentu... mater vam hitrostno prepotentno...

sicer pa.. glavno, da je u'redu :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm padu pr ene 20-25 nč več ( pa še to je blo velik), s skuterjem, kme je en tko briljantno prehitu, da me je skor povozu, sm hotu na robnik zapelat ( s skuterjem :roll: ), končalo se je sice z manjšim padcem.

Posledice:

-čelada podrsana in napokana (z glavo sm v robnik udaru-brez čelade me ne bi blo več :evil: )

-dlani podrsane (rokavic nisem meu)

-rit bolele še ene 14 dni

-podrsane plastike na skuterju

-zlomljena ročka sprednje bremze

-odtrgano desno ogledalo

(škode tko za ene 200k)

Možne rešitve:

-kupit motor, ki je velikosti hummerja, pa voznikom, ki ne gledajo okoli sebe JE*** MATER, prov povozu bi njega in njegov avto ŠUPAK :evil: :evil: :evil: , mislm, kaj je temu folku, kot da bi z plašnicami vozili !!! :x :x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani v zacetku sezone sem oslatal asfalt

vzrok je bil nezbranost in utrujenost. samega padca se niti dobro ne spominjam, tako da ne vem kako naj bi ga preprecil. mislim da sem zapeljal na bankino, potem pa :roll:

po asfaltu sem drsel cca 20 metrov in se ustavil v zascitni ograji. zahvaljujoc opremi sem jo odnesel le s sraufi v roki. odrgnin in modric ni bilo :lol:

izkupicek: unicena vsa oprema, razen podkape in ledvicnega pasu :oops:

na motorju pa 250k sit skode

letos pa lepo pocasi naprej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uhhhhh :?

Od takrat ko sm jz padu na asfaltu se spomnim samo to ,da sm si reku: Zdele ga bom pa založu :arrow: In sm ga :lol: :lol: :lol:

Padu nekje od 40-60km/h . Naredu luknjo v jakno na komolcu. Ena praska na men. Na motorju ročka podrsana in vilice in nekaj malnekosti.... vse skup nč. Za popravilo sm dal 5000sit (žmiguc). Motor zgleda kot nov , tud če ga greš od blizu gledat. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vidim da so zebre kar pogost problem :evil: :evil: :evil: :evil: Naša je bila na sveže prebarvana pa ni bilo nobenih stozcev ali pa česa drugega :shock: Počas sem šel v ovinek(bilo je pred kriziščem) in mi zadnji konec kar oreng zanese.Srce ti pri takih nepričakovanih manevrih pade res nekam tja dol...drugič je pa bilo ko sem se peljal v drugi po zadnjem in sem hotu šaltat v tretjo pa sem dal mal preveč gasa :evil: pa me je okol obrnil :x Rezultat:polomljena zadnja luč,zadnja oba žmigavca in en sprednji,pa ročka pa..no prletu je na bok pol pa veste kaj se vse podrsa.Meni razen tega da me je rit bolela in da me je bilo še 2 mesca sram mi ni bilo nič :D :D Ja pa bil sem v kratkih hlacah in majci :(

Vsaka šola neki stane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,sem šel ravno iz igrišča kjer smo basket igral,tko da razumlivo nisem imel opreme.Na zadnega sem šel pa tud že velikrat sam glih takrat pa ni zneslo.. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zaj če ojo admini to vidli pa objavli.. dans je bal nesreča na rondoju, pti Trustu v MB-ju .. en motobiklist (nisem vido kaki motor.. tumeni, mislim da kavasaki, 2 aufspfa...) je pado.. nevem kak nevem kako.. ce kdo kaj ve o tem.. naj napiše... mogo pa je vejs, kr je ležau na tleh, pa se ni mogo premaknit.. samo roke je premiko.. ostalo pa nič... hm...

pazit treba ljudje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no zaj če ojo admini to vidli pa objavli.. dans je bal nesreča na rondoju, pti Trustu v MB-ju .. en motobiklist (nisem vido kaki motor.. tumeni, mislim da kavasaki, 2 aufspfa...) je pado.. nevem kak nevem kako.. ce kdo kaj ve o tem.. naj napiše... mogo pa je vejs, kr je ležau na tleh, pa se ni mogo premaknit.. samo roke je premiko.. ostalo pa nič... hm...

pazit treba ljudje!

:roll: a bi ti lahko to tudi v necemu podobnemu slovenscini napisal ali je potrebno uradnega stajersko-slovenskega prevajalca najeti?! :?

BTW..... je bilo ze objavljeno v neki drugi temi. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!