Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Bom postavil povsem konkretno vprašanje in pričakujem povsem konkreten odgovor. Zavarovalnica Triglav ima menda premije vezane na razmerje moč/teža. Kakšna je premija brez popustov za 37 kW, razmerje 0,131. Drug teden je tehnični... Na uradni strani zavarovalnice pa ni podatkov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ je zavarovanje samega sebe!!!!!!! Sopotnik (ali potniki v os.vozilu) so zavarovani po AO (avtomobilska odgovornost)!!Tako in nič drugače.

dej to citiraj tiste ki ne vejo plis ..... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna nesreča, kjer si kriv ti:

AO - krije materialno škodo in nezgodno zavarovanje za tistega v katerega si se počil. Sam nisi nezgodno zavarovan niti sopotniki.

AO+ - isto kot AO le da tukaj si kot voznik nezgodno zavarovan, sopotniki niso.

Za sopotnike moraš skleniti dodatno nezgodno zavarovanje.

 

Tako mi je bilo razloženo včeraj, a moram zamenjat agenta? :)

zamenji agenta.....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kateri zavarovalnici? MB menda nerada izplačuje škode.

ne drži.... drugače pa se vsaka brani, če pa sam nič ne narediš s prijavo škodnega primera ti pa zavarovalnica tudi ni dolžna nič plačati....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometna nesreča, kjer si kriv ti:

AO - krije materialno škodo in nezgodno zavarovanje za tistega v katerega si se počil. Sam nisi nezgodno zavarovan niti sopotniki.

AO+ - isto kot AO le da tukaj si kot voznik nezgodno zavarovan, sopotniki niso.

Za sopotnike moraš skleniti dodatno nezgodno zavarovanje.

 

Tako mi je bilo razloženo včeraj, a moram zamenjat agenta? :)

Da , zamenjati ga moraš!!!Nujno!!!

AO krije škodo povzročeno tretji osebi in potnikom oziroma sopotniku ki je na motorju !!!!

AO + krije poškodbo voznika

Dodatno nezgodno zavarovanje lahko skleneš za kogar hočeš.V tem slučaju dobi voznik rečiva iz AO+ odškodnino za zlomljeno roko XXX EUR in še XXX EUR iz dodatnega nezgodnega!"

Tako, zdaj pa res ne bom več razlagal kristalno jasne stvari vsakemu 100 krat!Amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne drži.... drugače pa se vsaka brani, če pa sam nič ne narediš s prijavo škodnega primera ti pa zavarovalnica tudi ni dolžna nič plačati....

Će imaš dobrega agenta, ti on uredi. Jaz sem imel parkrat težavo, sem ga z mesta dogodka kar po telefonu poklical in mi je takoj svetoval kako in kaj. Ko se prišel nazaj, sem mu dal dokumente in je bilo vse urejeno. Ker dela kot broker, to pomeni za več zavarovalnic, mi svetuje glede česa je katera boljša. Tu govorim o vseh možnih zavarovanjih, ne samo vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO krije škodo povzročeno tretji osebi in potnikom oziroma sopotniku ki je na motorju !!!!

AO + krije poškodbo voznika

Dodatno nezgodno zavarovanje lahko skleneš za kogar hočeš.V tem slučaju dobi voznik rečiva iz AO+ odškodnino za zlomljeno roko XXX EUR in še XXX EUR iz dodatnega nezgodnega!"

 

Kakšna je potem razlika med AO+ in dodatno nezgodno zavarovanje?

Potem v čem je bit AO+?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz AO+ si kriješ škodo ko ni povzročitelja oz.si sam povzročitelj.Dodatno nezgodno zavarovanje je pa še dodatno zavarovanje za poškodbe nastale pri nesreči,ponavadi je 10€ za bolnišnični dan.

Takole je bilo meni razloženo:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je potem razlika med AO+ in dodatno nezgodno zavarovanje?

Potem v čem je bit AO+?

AO+ ti plača odškodnino torej zlom roke,strah,bolečine... nezgodno pa samo roko!Zato je pri AO+ dosti širše jamstvo za dosti višje vsote primerjalno z samo nezgodnim zavarovanjem.

Sicer pa če bi zavaroval pri meni bi vse to vedel! Pa magari je Propelermoped :grim  :kva1:  :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa če bi zavaroval pri meni bi vse to vedel! Pa magari je Propelermoped :grim  :kva1:  :kva1:

 

Saj  bom. Podatke sem ti že poslal na mail.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ ti plača odškodnino torej zlom roke,strah,bolečine... nezgodno pa samo roko!Zato je pri AO+ dosti širše jamstvo za dosti višje vsote primerjalno z samo nezgodnim zavarovanjem.

Sicer pa če bi zavaroval pri meni bi vse to vedel! Pa magari je Propelermoped :grim  :kva1:  :kva1:

 

AO+ že par let ne krije več straha in oblačil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AO+ že par let ne krije več straha in oblačil!

Fantje samo pogoje sprintajte. Še nikoli ni kril ne enega ne drugega.

Je pa zanimivo čitat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje samo pogoje sprintajte. Še nikoli ni kril ne enega ne drugega.

Je pa zanimivo čitat

 

Na kratko obnovi, se mi ne da brat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica Triglav, razmerje 1.131, 37 kW.

AO, AO+, asistenca. PR4,neodjava, mali paket, stalnostni popust,...........107 evrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav, 57 kw:

AO 75,55, AO+ 87,88, ASISTENCA + 16,63, ZAVAROVANJE PRTLJAGE 5,44 = 185,50

Z vsemi popusti 176,23 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav, 57 kw:

AO 75,55, AO+ 87,88, ASISTENCA + 16,63, ZAVAROVANJE PRTLJAGE 5,44 = 185,50

Z vsemi popusti 176,23 eur.

Se mi zdi kar veliko. Nimaš bonifikacije?

Na zavarovanje prtljage nisem nikoli pomislil. Ali je vključena tudi kraja ali samo poškodba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nekateri ne veste vsega o AO+, kaj krije in v katerih primerih ne..:

 

Zavarovanje Avtomobilske odgovornosti AO plus

Z zavarovanjem voznika za škodo zaradi telesnih poškodb (AO-plus) zavarovalnica povrne pravno priznano škodo, ki jo zaradi telesnih poškodb utrpi voznik zavarovanega motornega vozila v primeru, ko je za nezgodo odgovoren sam. Če se voznik v primeru nezgode smrtno ponesreči, zavarovalnica povrne škodo njegovim svojcem.

OBSEG ZAVAROVALNEGA KRITJA

Dajatve zavarovalnice so omejene z zavarovalno vsoto, dogovorjeno v polici.
Za ugotavljanje višine pravno priznane škode se uporabljajo predpisi Republike Slovenije o odgovornosti za škodo, če z zavarovalno pogodbo ni drugače dogovorjeno.
škoda za strah ni krita.
škoda zaradi poškodovanih stvari - sem sodi tudi obleka in osebna prtljaga - s tem zavarovanjem ni krita.
škoda zaradi pogrebnih stroškov, ureditev groba, vključno s postavitvijo nagrobnika ali vzdrževanjem groba, se ne ugotavlja za vsak primer posebej, temveč je s tem zavarovanjem sporazumno določena v višini sedemkratne pogrebnine, ki jo sicer plača nosilec socialnega zavarovanja v kraju pokopa. Če je bil pogreb v tujini, je za ugotavljanje škode odločilna pogrebnina nosilca socialnega zavarovanja v kraju sklenitve zavarovalne pogodbe. Zavarovalnica ima pravico, da odstopi od tega dogovora ter povrne dejansko škodo zaradi pogrebnih stroškov.
Zavarovalnine iz kateregakoli nezgodnega zavarovanja se ne vštevajo v dajatve zavarovalnice iz tega zavarovanja.
Odškodnina za negmotno škodo je strogo osebna, zaradi česar zahtevki za povračilo negmotne škode niso podedljivi.

NEZAVAROVANE NEVARNOSTI

Zavarovalnica ne krije škode, če je do nje prišlo:
a) med vožnjo, opravljeno brez vednosti in odobritve lastnika oziroma uporabnika vozila ali osebe, ki ga nedvomno zastopa (odvzem vozila)
B) med vožnjo v sklopu hudodelskih podvigov ipd.
c) zaradi delovanja jedrske energije, nastale med prevozom jedrskega materiala,
d) zaradi vojnih operacij, uporov ali terorističnih dejanj, pri čemer mora zavarovalnica dokazati, da je škodo povzročil tak dogodek.
Prav tako zavarovalnica na podlagi tega zavarovanja ne povrne škode, če je za škodo odgovorna druga oseba, ki je plačila zmožna ali je za takšno škodo zavarovana (lastnik oziroma uporabnik drugega vozila, soudeleženega v prometni nezgodi, voznik konjske vprege, kolesar, pešec ipd). V tem primeru je zavarovalnica v okviru svojih kritnih obveznosti porok za plačilo odškodninskih obveznosti teh oseb pod pogojem, da ji je upravičenec ali njegov svojec omogočil sodelovanje pri ugotavljanju škode, npr., da jo je obvestil o pravdi. Če ta pogoj ni bil izpolnjen, se poroštvo zavarovalnice razteza le na tiste odškodninske dajatve, ki so nedvomno upravičene in primerne. Zavarovalnica pa povrne škodo, kadar zanjo odgovarja zavarovančev zakonec ali oseba, ki jo je zavarovanec ob nastanku zavarovalnega primera preživljal.
Če ni posebej dogovorjeno in ni plačana dogovorjena premija, ni zavarovalnega kritja za zahtevke:
a) ki izvirajo iz zavarovalnega primera, nastalega v času sodelovanja na dirkah, vadbenih vožnjah ali drugih tekmovanjih.
B) Ki izvirajo iz zavarovalnega primera, nastalega v času, ko je zavarovano vozilo mobilizirano ali ga je zasegla oblast v mirnodobnem času.
Če je s premijskim cenikom za zavarovanje AO plus za razširitev zavarovalnega kritja ali povečano nevarnost določena dodatna premija in če ta ni plačana, ima zavarovalnica pravico:
a) zmanjšati svojo dajatev v razmerju med plačano premijo in premijo, ki bi, zaradi razširitve zavarovalnega kritja ali povečane nevarnosti, morala biti plačana.
B) Zmanjšati svojo dajatev po določbi prejšnje točke tudi takrat, kadar z vozilom upravlja oseba z lastnostmi, ki pomenijo povečano nevarnost in se zanjo zahteva plačilo dodatne premije.
Za razširitev zavarovalnega kritja se skladno s premijskim cenikom za zavarovanje AO plus šteje posest in uporaba vozila:
- zunaj Republike Slovenije.
Za povečano nevarnost se skladno s premijskim cenikom za zavarovanje AO plus šteje posest in uporaba vozila:
- vozila v zakupu ali najemu
- za taksi službo
- med testiranjem
- med moto skiringom
- pri prevozu nevarnih snovi
- pri prevozu poškodovanega vozila
- v lasti pravne osebe
- ki ga vozi voznik z manj kot 3 leti vozniških izkušenj.

IZGUBA ZAVAROVALNIH PRAVIC

Zavarovanec izgubi svoje pravice iz zavarovanja, če krši varnostne predpise, kot je določeno v Splošnih pogojih osnovnega zavarovanja.
(Zavarovanec in sozavarovane osebe izgubijo svoje pravice iz zavarovanja:
- če je voznik vozilo uporabljal za drugačen namen, kot je določeno v zavarovalni pogodbi,
- če voznik ni imel veljavnega vozniškega dovoljenja,
- če je bilo vozniku odvzeto ali začasno odvzeto vozniško dovoljenje, oziroma se mu je izvrševala izrečena kazen ali varstveni ukrep prepovedi vožnje vozila določene vrste ali kategorije,
- če je vozilo upravljal pod vplivom alkohola, mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi,
- če je voznik škodo povzročil namenoma,
- če vozilo, ki ga je voznik vozil, ni bilo tehnično brezhibno. šteje se, da vozilo ni bilo tehnično brezhibno, če ni imelo veljavnega tehničnega pregleda,
- če je voznik po nesreči zapustil kraj dogodka, ne da bi posredoval svoje osebne podatke in podatke o zavarovanju.)
 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tilia, 57 kw:

AO, AO+, ASISTENCA BASIC, z vsemi popusti - 145,09 eur na dva obroka, 139,59 eur z gotovino ali aktiva kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonifikacija upoštevana z avta, premijski razred 4. Za prtljago velja poškodba in kraja.

Ha,ha,ha,ha ..........kraja prtljage....ta je pa že prvoaprilska! :kva2:  :kva2: :kva2:  :kva2:  :kva2:  :kva2:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!