Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Tolko  jst sm dal za ducatija 120€ :D + asistenca v primeru padca

Kakšen Dukati,koliko KW ?? Mislim da to ni možno razen če nimaš AO plus(zavarovanje voznika)???!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmmm...zakaj agenti zahtevate kopije prejšnje police? Ne razumem...ko mam jaz za kopat z bagrom/narest inox ograjo ali cevovod, ali pa samo za dat ponudbo za material, mi noben ne pokaže konkurenčne ponudbe...poglej, oceni, daj ponudbo in če si najcenejši OK, drugače dobi posel konkurenca. Enostavno k pasul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen Dukati,koliko KW ?? Mislim da to ni možno razen če nimaš AO plus(zavarovanje voznika)???!

ene 84kw ne vem točno glede AO bi moral pogledat polico 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je tukaj precej zavarovalniških agentov... bi lahko mogoče pričakovali kakšno razlago, kaj je to ao, ao+ (še posebej to da ao in ao+ ni niti malo enako), nezgodno, asistenca.... menda obstaja kot vidim asistenca v primeru padca :blush:

ali pa je še vedno po načelu, dejmo nekaj prodat, tudi če ne rabi .....

več kot polovica sploh ne ve kaj zavaruje in kaj jim zavarovanje omogoča :eek:

 

in potem naj bi me en agent ki je cenejši 10 eur kot drugi prepričal.... če potem nimam pojma kaj mi je zavaroval ....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede kopij je moje mnenje, da za kasnejse kontake oz ponudbe. Ravno zato sem v prejsnjem postu omenil, da sem mnogim agentom poslal scan police s tem da sem izbrisal vse podatke o sebi in nisem podal telefona ki je v vecini zahtevan. Kot receno odgovora od nobenega. Sam si to razlagam, da te imajo potem v bazi, ker sem ze sit sto in enih klicateljev, ki nekaj ponujajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res bi bilo fino, če kdo nalepi razlago posameznih pojmov (AO, AO+, asistenca,...), ker verjamem da jih veliko res ne ve vsega. Vsaj jaz pred 30 leti nisem vedel, da bi lahko kar fino pokasiral... Zlomljena stegnenica, pol leta bolniške,....Sem imel AO+, pa ne vedel, kaj mi ponuja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je pa tu trik! :) vazn da je poceni.....ce te pa en za 10 evrov cnej na konc vec kosta je kr drek....ampak sej ne ves...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tk po domače:

AO je obvezno avtomobilsko zavarovanje ki krije v primeru da ti nekoga nabašeš.

AO+ je da si v tem primeru ko ti nekoga nabašeš al pa se fukneš v jark tud ti zavarovan za poškodbe.

Asistenca pa v zgoraj naštetih primerih plus okvara da te pridejo šlepat oz. pomagat, a tle bodte pozorni kajti nekatere zavarovalnice imajo pri motorjih zelo nizko starostno mejo da ti pridejo pomagat v primeru okvare pa tud če sam guma počla (lastna izkušnja rinjenja motorja po AC)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako da je AO obvezno zavarovanje, torej mat. škoda+poškodbe voznika, AO+ pa zavarovanje voznika in sovoznika za poškodbe/invalidnost/smrt ter plačilo dnevne odškodnine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat:

AO je zavarovanje avtomobilske odgovornosti (obvezno zavarovanje s katerim kriješ povzročeno škodo nasprotni strani, če si povzročitelj prometne nesreče)

AO+ je zavarovanje (samo) voznika za škodo zaradi telesnih poškodb (tu je vključeno vse od poškodb, straha, posledic,...

Potem je pa tu še nezgodno zavarovanje pri katerem je zavarovan voznik in 1 potnik (na mot. kolesu) za zavarovalno vsoto z določenim zneskom za primer smrti, invalidnosti in dnevno odškodnino.

Popravljeno . Popravil MIRci
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni slabo vedeti da AO+ ne velja za nesrečo recimo na gozdni cesti in podobno.Vsaj pri MZ so mi tako pojasnili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tk po domače:

AO je obvezno avtomobilsko zavarovanje ki krije v primeru da ti nekoga nabašeš.

AO+ je da si v tem primeru ko ti nekoga nabašeš al pa se fukneš v jark tud ti zavarovan za poškodbe.

Asistenca pa v zgoraj naštetih primerih plus okvara da te pridejo šlepat oz. pomagat, a tle bodte pozorni kajti nekatere zavarovalnice imajo pri motorjih zelo nizko starostno mejo da ti pridejo pomagat v primeru okvare pa tud če sam guma počla (lastna izkušnja rinjenja motorja po AC)

kaj je asistenca? kaj krije?

 

ao : kaj lahko nabašeš? ne nekoga lahko tudi nekaj...

 

a lahko to napiše nekdo ki RES VE.

najboljš kak agent.. tako kot policisti tukaj na forumu odgovarjajo na vse možne da ne rečem kaj, naj pa še en agent napiše v kakem kmečkem stilu da vsi štekajo

 

asistenca je še kaj več kot šlepanje .....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hmmm...zakaj agenti zahtevate kopije prejšnje police? Ne razumem...ko mam jaz za kopat z bagrom/narest inox ograjo ali cevovod, ali pa samo za dat ponudbo za material, mi noben ne pokaže konkurenčne ponudbe...poglej, oceni, daj ponudbo in če si najcenejši OK, drugače dobi posel konkurenca. Enostavno k pasul.

 

Ferrarist, tudi ti predno greš kopat z bagrom, si ogledaš zadevo, da veš koliko ocenit delo.... :)

 

Na prejšnjih policah so vsi potrebni podatki za izračun.... Tudi tvoj agent, ko ti podaljša polico (če mu ti ne daš svoje), potegne iz arhiva prejšnjo...

 

Drugače pa, meni je Bambi61 naredil dober izračun za zavarovanje, tako da ostanem pri njemu tudi v bodoče :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferrarist, tudi ti predno greš kopat z bagrom, si ogledaš zadevo, da veš koliko ocenit delo.... :)

 

Na prejšnjih policah so vsi potrebni podatki za izračun.... Tudi tvoj agent, ko ti podaljša polico (če mu ti ne daš svoje), potegne iz arhiva prejšnjo...

 

Drugače pa, meni je Bambi61 naredil dober izračun za zavarovanje, tako da ostanem pri njemu tudi v bodoče :grim

do prve nesreče! Pol vidiš koliko so te nafukali in se učiš na svojih napakah. To velja tudi za druga zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

do prve nesreče! Pol vidiš koliko so te nafukali in se učiš na svojih napakah. To velja tudi za druga zavarovanja.

Maš z bambijem slabe izkušnje? Če ne, ne posplošuj....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferrarist, tudi ti predno greš kopat z bagrom, si ogledaš zadevo, da veš koliko ocenit delo.... :)

 

Na prejšnjih policah so vsi potrebni podatki za izračun.... Tudi tvoj agent, ko ti podaljša polico (če mu ti ne daš svoje), potegne iz arhiva prejšnjo...

 

Drugače pa, meni je Bambi61 naredil dober izračun za zavarovanje, tako da ostanem pri njemu tudi v bodoče :grim

ja, res je. Pogledam kaj imam za izkopat in si preračunam koliko je za to dela. Torej, agent potrebuje podatke o vozilu-moč, teža, mogoče starost zavarovanca al whatever in odda ponudbo. Jaz ne vem kater butl bi meni pokazal predračun od konkurence še predno sploh oddam svojo ponudbo...tako je valda najlepše-pogledaš konkurenčnega in znižaš za 20€, pa je...

no, sej tole ne leti zdej samo na Bambija, ampak bolj na splošno- ne dvomim da je dober agent, ki se mogoče (za razliko od mojega bivšega agenta) potrudi obojestransko rešit zadeve in ni dober samo za kasirat.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, res je. Pogledam kaj imam za izkopat in si preračunam koliko je za to dela. Torej, agent potrebuje podatke o vozilu-moč, teža, mogoče starost zavarovanca al whatever in odda ponudbo. Jaz ne vem kater butl bi meni pokazal predračun od konkurence še predno sploh oddam svojo ponudbo...tako je valda najlepše-pogledaš konkurenčnega in znižaš za 20€, pa je...

no, sej tole ne leti zdej samo na Bambija, ampak bolj na splošno- ne dvomim da je dober agent, ki se mogoče (za razliko od mojega bivšega agenta) potrudi obojestransko rešit zadeve in ni dober samo za kasirat.

 

Saj pa ti mu daš lanskoletno polico in ne letošnje od konkurence.... :)

 

Vse se dela s predhodnimi policami, zarsdi podatkov (e-koda, premijski razred,....)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če maš že v štartu zadevo dobro in pošteno naštimano, ne vidim razloga zakaj bi se polica/cena z leti spreminjala. Tudi glede bonusa. Če maš na določeni zavarovalnici in nimaš "polnega" bonusa, razumem da ti vsako leto znižajo premijski razred. Ampak...kaj ma Triglav agenta za brigat v kakšnem premijskem razredu sem jaz pri Slovenici? Pol najbolš da grem v motohit po motor, da bo že iz štarta -70%...čudno da en trgovec z motorji zadevo lahko ponudi, AGENT pa ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če maš že v štartu zadevo dobro in pošteno naštimano, ne vidim razloga zakaj bi se polica/cena z leti spreminjala. Tudi glede bonusa. Če maš na določeni zavarovalnici in nimaš "polnega" bonusa, razumem da ti vsako leto znižajo premijski razred. Ampak...kaj ma Triglav agenta za brigat v kakšnem premijskem razredu sem jaz pri Slovenici? Pol najbolš da grem v motohit po motor, da bo že iz štarta -70%...čudno da en trgovec z motorji zadevo lahko ponudi, AGENT pa ne...

 

zato da ti lahko na novi polici (če se sklepa pri drugi zavarovalnici), upošteva premijski razred in poseldično popust.... saj ne misliš, da bodo agenti na besedo verjeli, kateri premijski razred imaš/imam/imajo??? :)

Popravljeno . Popravil motozajebant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v vsakem primeru, ko do česa pride, se agent prav lepo umakne..kaj pa njega briga kako ti urejaš zadeve z zavarovalnico?

no res ....  čakam da nekdo končno razloži  - tako kot vam agent razloži sve i svašta ko greste k njemu zavarovat in potem pravite da imate najboljšega .... lahko tudi taki razložite kaj katero zavarovanje pomeni in kaj omogoča.....

 

ne poznam bambija, mi je čistpo vseeno kdo je kdo, agent je agent ali pa zavarovalnica, osnove so enake povsod.... pa čist vseen če je nekdo 20 eur cenejš, to res ni pomenmbno glede na vse ostale stroške pri motorju na leto


zato da ti lahko na novi polici (če se sklepa pri drugi zavarovalnici), upošteva premijski razred in poseldično popust.... saj ne misliš, da bodo agenti na besedo verjeli, kateri premijski razred imaš/imam/imajo??? :)

ja za ponudbo lahko tudi na besedo verjamejo..... to je namen ponudbe, da o naredi na podlagi podatkov, ki mu jih poveš, zato ne rabi police

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato da ti lahko na novi polici (če se sklepa pri drugi zavarovalnici), upošteva premijski razred in poseldično popust.... saj ne misliš, da bodo agenti na besedo verjeli, kateri premijski razred imaš/imam/imajo??? :)

A ni ravno to fora tega kar sem prej napisal? Maš moje podatke in o vozilu, dej mi ponudbo. Če boš ugodnejši, grem h tebi. V nasprotnem primeru pač ne. Kako lahko ima motohit že iz štarta -70%?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni ravno to fora tega kar sem prej napisal? Maš moje podatke in o vozilu, dej mi ponudbo. Če boš ugodnejši, grem h tebi. V nasprotnem primeru pač ne. Kako lahko ima motohit že iz štarta -70%?

sej si sam pogruntal, pogleda polico ti da par procentov vec popusta in je reseno. noben ti noce dat najvec popusta kar lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!