Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

jst sm zarad zbrke s temi datumi ga odjavla iz prometa. tablco mores tam njim pustit. pol k se ti zdi, gres pa registrirat in ti velja ta datum naprej za naslednja leta.

 

Peti oddelek: Odjava vozila

40. člen

(odjava vozila)

(1) Lastnik registriranega vozila lahko kadar koli odjavi vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izroči registrske tablice.

(2) Lastnik registriranega vozila mora odjaviti vozilo pri registracijski organizaciji in hkrati z odjavo izročiti registrske tablice, če:

1. je vozilo uničeno;

2. je vozilo odsvojeno;

3. bo vozilo registrirano v tujini zaradi preselitve lastnika vozila ali iz drugih razlogov;

4. je vozilo ukradeno;

5. je veljavnost prometnega dovoljenja potekla pred več kot 30 dnevi ali pred več kot letom dni za mopede, motorna kolesa, motorna trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobnike, ali

6. je med veljavnostjo prometnega dovoljenja prenehala veljati zavarovalna pogodba, ker ni bila obnovljena ali ni bila poravnana letna obveznost v skladu z zavarovalnimi pogoji.

(3) Registrskih tablic lastniku vozila ni treba izročiti, če so pogrešane, če je bilo vozilo ukradeno, če so bile zanj izdane registrske tablice z izbrano oznako ali če je bilo vozilo odsvojeno in hkrati z istimi registrskimi tablicami registrirano na novega lastnika.

(4) Odjava vozila ob spremembi lastništva je mogoča le ob istočasnem vpisu novega lastnika vozila v evidenco.

(5) Če pri prenosu lastništva vozila novi lastnik istočasno vozila ne registrira na svoje ime, mora v 15 dneh od nakupa to vozilo registrirati na svoje ime ali podati izjavo o lokaciji vozila v skladu z drugim odstavkom 41. člena tega zakona.

(6) Registracijska organizacija hrani izročene registrske tablice 15 dni od dneva izročitve, razen za tovorna, vlečna in priklopna vozila, avtobuse, mopede, motorna kolesa, motorna trikolesa, lahka štirikolesa, štirikolesa, bivalna vozila, bivalne priklopnike ter starodobnike, ki se hranijo eno leto od dneva izročitve. Če v tem roku s temi registrskimi tablicami ni registrirano isto vozilo, se izročene registrske tablice uničijo.

(7) Če v primerih iz 5. ali 6. točke drugega odstavka tega člena lastnik ne odjavi vozila in ne izroči registrskih tablic, upravna enota, na območju katere ima lastnik vozila stalno prebivališče oziroma sedež ali začasno prebivališče, če v Republiki Sloveniji nima stalnega prebivališča, pisno opozori lastnika vozila, naj v 15 dneh po prejemu opozorila izpolni svoje obveznosti iz prvega odstavka tega člena. Če lastnik vozila v tem roku ne izpolni obveznosti, upravna enota temu vozilu v evidenci registriranih vozil spremeni status v »črtano« in o tem obvesti policijo, ki registrske tablice odvzame z neposredno fizično prisilitvijo na stroške lastnika vozila, če je vozilo udeleženo v cestnem prometu ali je na javni cesti, na nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, ali drugi javni površini.

(8) Z globo 250 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim ali petim odstavkom tega člena.

(9) Z globo 2000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim ali petim odstavkom tega člena, njuna odgovorna oseba pa z globo 250 eurov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so vceraj naracunali za 1000ccm, 69kw, 265kg, 12premij. razred:

Zav. Avto odgovornosti

Asistenca plus (do 1500eur stroskov)

Nezgodno: smrt 8500 inval. 17000

zelena karta

142eur. Triglav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borut

Ali bi lahko povedal kaj na to temo.

Si zdrsnil z motorjem po cesti, padel na zebri, motor se ti je zvrnil na gleženj....in bi rad koristil iz AO+.

Ali potrebiješ zapisnik policije?

Koliko kazni dobiš zato?

A je kakšen primer nezgode, kjer pa kazni ni, ko si položil motor?

V mislih imam, ko si KAO sam kriv za nastalo situacijo.

Hvala, Scarabeo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nezgodno je samo za primer smrti in invalidnosti. mislim da doplacas ene 10€ za to. za ao+ mas pa se dnevna nadomestila, za odskodnine za poskodbe, kot eno nezgodno zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika:

 

nezgodno lahko vsebuje tudi dnevno odškodnino

 

ups, so že drugi povedali :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cika:

nezgodno lahko vsebuje tudi dnevno odškodnino

ups, so že drugi povedali :P

sorči, to ta poceni nima dnevne odskodnine. sm misnla da je pol to pr ao+ k tisto je za poškodbe. Popravljeno . Popravil cikadina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borut

Ali bi lahko povedal kaj na to temo.

Si zdrsnil z motorjem po cesti, padel na zebri, motor se ti je zvrnil na gleženj....in bi rad koristil iz AO+.

Ali potrebiješ zapisnik policije?

Koliko kazni dobiš zato?

A je kakšen primer nezgode, kjer pa kazni ni, ko si položil motor?

V mislih imam, ko si KAO sam kriv za nastalo situacijo.

 

Hvala, Scarabeo.

 

 

 

 

Prilimano iz strani zavarovalnice Triglav. 

 

KDAJ JE POTREBNO OBVESTITI POLICIJO?

V zavarovalnih primerih, ki so določeni v  veljavnih zavarovalnih pogojih je potrebno obvestiti policijo in sicer:

•predvsem je potrebno poklicati policijo kadar so prometni nezgodi nastale telesne poškodbe, če se udeleženca ne moreta sporazumeti o krivdi za nastalo nezgodo, če kateri od udeležencev noče dati podatkov o vozniku in vozilu, če soudeleženo vozilo pobegne s kraja nezgode, če sumite, da je voznik soudeleženega vozila pod vplivom alkohola, mamil ali psihoaktivnih zdravil, če pri nezgodi ne pride do trka med vozili (izogibanje trčenju), če sumite, da je nezgoda povzročena namerno, če je udeleženo vozilu s tujo registracijo.

•kadar je proti zavarovancu uvedena kazenska poizvedba ali preiskava, vložena obtožnica, je dolžan zavarovanec o tem obvestiti zavarovalnico.

•kadar so proti zavarovancu naslovljeni odškodninski zahtevki, odškodninska tožba ali premoženjsko pravni zahtevek, mora zavarovanec o tem obvestiti zavarovalnico.

 

Vložitev zahtevka za telesne poškodbe

Škodo prijavite, če je zavarovanec utrpel telesne poškodbe kot so omejena gibljivost, invalidnost.

Najpogostejše prijave so dnevna odškodnina, invalidnost;

Do odškodnine brez stroškov – POKLIČITE 080 28 64

KAJ STORITI, ČE STE SE POŠKODOVALI IN PRIČAKUJETE POVRAČILO ŠKODE OD ZAVAROVALNICE TRIGLAV, D.D.?

•Svetujemo vam, da takoj obiščete zdravnika in ukrenete vse potrebno glede zdravljenja.

•Ko vam zdravstveno stanje omogoča, prijavite nezgodo na predpisanem obrazcu, ki vam ga lahko pomaga izpolniti strokovni delavec Zavarovalnice Triglav.

•Za kakršne koli informacije v zvezi s prijavo nezgode, uveljavljanjem odškodnine in izpolnjevanjem obrazca lahko:

•pokličete na modro številko 080 2864, kjer vas bodo usmerili k dežurnemu pravniku Zavarovalnice Triglav;

•pokličete zavarovalnega zastopnika Zavarovalnice Triglav;

•pokličete na eno izmed poslovnih mest Zavarovalnice Triglav ali se tam oglasite.

ČE BOSTE ODŠKODNINSKI ZAHTEVEK IZPOLNJEVALI SAMI, PROSIMO, DA V PRIJAVI NAVEDETE VSA DEJSTVA O NESREČI IN PRILOŽITE:

•zdravniško dokumentacijo;

•dokazila o morebitnem bolniškem stažu in druga dokazila v zvezi s škodo, ki jo uveljavljate.

Obrazec z vprašalnikom in seznamom dokumentacije, ki jo potrebujemo za obravnavanje vašega zahtevka, lahko dobite preko spleta, pri vašem zavarovalnem zastopniku in na vseh poslovnih mestih Zavarovalnice Triglav.

 

Prilimano iz zakona. 

 

(2) Po prometni nesreči mora udeleženec prometne nesreče:

...

4. obvestiti policijo, center za obveščanje ali koga drugega, ki lahko obvesti policijo, razen pri prometni nesreči I. kategorije;

...

(5) Z globo 160 eurov se kaznuje za prekršek udeleženec cestnega prometa, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka ali 1., 2., 3., 4., 5. ali 6. točke drugega odstavka tega člena.

...

 

(1) Prometna nesreča je nesreča na javni cesti ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, v kateri je bilo udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in je v njej najmanj ena oseba umrla ali je bila telesno poškodovana ali je nastala materialna škoda.

 

 

Ker si omenil, da si v tej situaciji sam "kriv" za poškodbe in bi rad nekaj "zaslužil" oziroma samo dobil tisto, kar ti po polici "pripada", potem v tem primeru izključujemo tujo krivdo. Torej, motorist pade zaradi tega ali onega razloga in se poškoduje. Recimo, da je to manjša poškodba, ampak še vedno poškodba. Ker bi rad izkoristil AO+, boš svojo poškodbo prijavil zavarovalnici. Pa te bodo vprašali po zdravniški dokumentaciji. In se odpraviš do zdravnika. Razen, če si že bil v ordinaciji. Ampak zdravnik te vpraša, če si prijavil prometno nesrečo. Če jo nisi, jo bo zdravnik. Kaj pa potem ? Potem boš pa vsekakor dobil Zapisnik o ogledu kraja prometne nesreče. In je krog sklenjen. 

 

Kazni za nek prekršek, zaradi katerega se motorist postavi v horizontalo, so različne. 120€ za vožnjo preblizu desnega roba vozišča ali vožnjo po nasprotnem smernem vozišču, 120€, če na cesti z dvema ali več pasovi ne voziš po sredini prometnega pasu, 500€ za izsiljevanje vlaka z dodatkom 5 točk, 120€ za premik z vozilom ali pri menjavanju prometnega pasu in spremembi smeri, 200€ za varnostno razdaljo, 300€ in 3 točke za neprilagojeno hitrost, 120€, 250€ in 3 točke ter 700€ in 9 točk za prehitevanje oziroma različna dejanja pri prehitevanju, 120€ za vožnjo mimo, 40€ za srečanje, 250€ in 3 točke za izsiljevanje, ... Sedaj je pa na vsakem posamezniku, da se odloči ali "riskira" tistih nekaj evrov (na tiste napisane zneske je še polovičen "popust"), katere potem "dobi" nazaj skozi odškodnino. Verjetno se izplača nekaj malega kazni plačati, če potem dobiš znesek zavarovalnine. Najboljše je nikoli nič izkoristiti, ampak se dogaja. 

 

Za "brezplačno" premetavanje motorja po cesti pa verjetno ne bo šlo, ker govorimo o krivdi motorista in o prometni nesreči. Se vedno najde neki člen za polnjenje proračuna. Ker pa več glav več ve, bo mogoče nekdo podal kakšen primer ali teorijo, kako bi bilo to izvedljivo. Pa bomo potem skupaj iskali člene. Je pa res, da zakon ne pokriva vseh nešteto možnosti in torej ne more pisati v zakonu dobesedno za vsak primer posebej. Bi bil zakon debeline "še pa još". 

Popravljeno . Popravil Borutt
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala Borutt.
To pa je izčrpna informacija. :OK: 
Problem je samo, kaj bo napisal policist, ko si bo ogledal nesrečo ali pa, kaj se bo napisalo naknadno v zapisnik - če nesreča ni v naboru predvidenih. Razpon je kar velik.
Nasplošno sem mnenja, da za manjše poškodbe nima smisla hoditi k zdravniku.

 

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

majhna poškodba je pa kaj? če si zlomiš noht ga res ne rabiš, če si popraskaš nogo tut ne... kaj potem še ostane kot majhna poškodba?

 

 

za vse ostalo se gre do zdravnika, če je poškodba, :O

če si poškodoval gleženj, ni nobena kazen višja od 500 eur....to pa pri gležnju verjetno ni najmanj kar dobil iz AO+

sicer pa kak pravnik tudi ve kake so odškodnine, za določene poškodbe....

 

je pa res težko predvidet če ti pes skoči pred motor sredi polja.....al pa srna sredi mosta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri nas doma smo imeli zame dve manjši ali lažji moto poškodbi.

Ampak to je zelo relativno, pri nas ni bil noben v bolniški zaradi tega. 

Nekateri pa bi znali iz tega izvleči bolniško za par mesecev, tako je to.

Vse je relativno.

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Triglav

AO, AO+, AsistencaPlus, ter gratis zavarovanje prtljage.

Razmerje: 0.463 kw/kg

Bonifikacija 50÷

Cena: 205€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav

AO, AO+, AsistencaPlus, ter gratis zavarovanje prtljage.

Razmerje: 0.463 kw/kg

Bonifikacija 50÷

Cena: 205€

Popusti...? Neodjava, stalnostni, velik/mali paket,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,
 
Koliko bi stalo kasko zavarovanje za Yamaho YZF-R1 (letnik 2015)?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do 17.3. moram podaljšati zavarovanje 2 motorjev. Trenutno sem na Zavarovalnici Maribor ...

Glede na to, da ste agenti tudi tukaj prisotni - mi lahko kdo napravi res dobro ponudbo?

Bom čakal na zasebno sporočilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno je po mojih izkušnjah najcenejša Triglav. Ravno za MB bi bila identična polica več kot 100% dražja (Ja, tudi men ni jasno kako!? razen če imaš vse pri MB in kakšne dodatne popuste). Sam sem vsako leto tam, kjer dobim ceneje.. Tudi ne vem, zakaj bi čakal na agente. Pojdi v kakšno bližnjo avtohišo oz. kjer imajo tudi tehnične + zavarovanja. Sam sem poslal kar precej mailov tudi različnih agentom, kjer pa nisem navajal nobenih kontaktnih podatkov razen maila. Dobil nisem niti enega odgvora (razumem, saj jaz tudi ne bi kar brezveze pošiljal ponudb, če vem da stranka želi samo videti ali je najcenejši). Če se znaš malo pogovoriti in so korektni, ti bodo dali tudi oni vse maksimalno. Govorim iz izkušnje, ker sem dobil še 10€ cenejšo ponudbo kot pri agentu, s katerim se poznam. S tem da so bili popusti isti in so jih že sami ponudili, nisem sam rabil nič naštevat. Mogoče ti ne bo škodilo, če se še malo sprehodiš po straneh te teme in pogledaš kar nekaj scanov polic in si izpišeš vrste popustov, da boš videl, kaj vse se da dobiti.. Težje te bodo.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno, Ao+, Triglav, Versys 650, 110€, sosed zavaroval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri MB imajo agenti kar problem, ker jim mora centrala odobrit višino kaska, oziroma ga ona izračuna (seveda ne pozabijo vzeti v obzir ali so ti kaj plačevali pred tem, koliko si imel kaj škod itd itd). Tako je bilo s strani mojega agenta meni pojasnjeno. Pa še nasvet mi je dal, pojdi na Triglav ali Adriatic, boš cenej skoz prišel. Toliko o kasku jaz vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Pozdravljeni,
 
Koliko bi stalo kasko zavarovanje za Yamaho YZF-R1 (letnik 2015)?

 

Če pokličeš na zavarovalnico, bodo dokaj natančno vedeli. Za mojega (cena ob nakupu 12000€) je  bilo prvič okoli 1250€, po treh letih je prišlo pod jurja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno je po mojih izkušnjah najcenejša Triglav. Ravno za MB bi bila identična polica več kot 100% dražja (Ja, tudi men ni jasno kako!? razen če imaš vse pri MB in kakšne dodatne popuste). Sam sem vsako leto tam, kjer dobim ceneje.. Tudi ne vem, zakaj bi čakal na agente. Pojdi v kakšno bližnjo avtohišo oz. kjer imajo tudi tehnične + zavarovanja. Sam sem poslal kar precej mailov tudi različnih agentom, kjer pa nisem navajal nobenih kontaktnih podatkov razen maila. Dobil nisem niti enega odgvora (razumem, saj jaz tudi ne bi kar brezveze pošiljal ponudb, če vem da stranka želi samo videti ali je najcenejši). Če se znaš malo pogovoriti in so korektni, ti bodo dali tudi oni vse maksimalno. Govorim iz izkušnje, ker sem dobil še 10€ cenejšo ponudbo kot pri agentu, s katerim se poznam. S tem da so bili popusti isti in so jih že sami ponudili, nisem sam rabil nič naštevat. Mogoče ti ne bo škodilo, če se še malo sprehodiš po straneh te teme in pogledaš kar nekaj scanov polic in si izpišeš vrste popustov, da boš videl, kaj vse se da dobiti.. Težje te bodo.. ;)

Mene je najbolj razjezil odgovor, da mi na drugi motor ne more dati takega popusta kot na prvega... V normalnem poslovnem razmerju dobiš na večjo količino večji popust in ne obratno... Tako mi je torej lani na prvega 210 eur (999ccm,nad 100KS) pokasiral, na drugega pa kar 275 eur (nad 1000ccm,nad 100KS)... To so seveda zneski brez kaska :))

Hvala za nasvet - bom še malo naokoli pogledal.

Popravljeno . Popravil tosemjaz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malenkost, upam da ti bo kdo dal se kaksen bolj konkreten odg. Sicer pa se za kasko. Jaz sem za nekoga spraseval se za novega bmw gsa, polno opremo, je naracunala gospa kasko okoli 1550eur. Mi je bilo pa tudi zanimivo da imajo za ceno tega modela merodajno okoli 23800 eur, kar je vec kot 2000 visji znesek od realne prodajne cene pri polni opremi. Sprasevala je tudi, ce ima motor alarm, zakaj ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno, Ao+, Triglav, Versys 650, 110€, sosed zavaroval...

 

Tolko  jst sm dal za ducatija 120€ :D + asistenca v primeru padca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!