Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Če ne zavaruješ kaksko vrednost motorja nima kaj dosti veze..... 

Kot prvo se spoprijatelji s kom ki dela na zavarovalnici... ko sem prvič... Sem šel na okence AMZS... Prvič nikoli ne pozabiš... ? ? ? ? Za 250ko, osnovno brez ao+.. preko 200€, kot bi se temu reklo "so me nategnili na suho" . 

Tako da zelo pomembni so popusti pri agentu, na okencu amzs ti bojo rekli 400, agent (po 2 kavah ali pivih...) 160 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba motorja imam AO+ (obvezno zavarovanje in zavarovana voznika in sopotnika) in asistenco. 

Ko sem hotel bavarca zavarovati še kasko, je izračun prišel na 1/3 vrednosti motorja. (kupil sem rabljenega). Mi je svetoval zavarovalniški agent (tudi sam motorist) zgornjo kombinacijo. Njegova razlaga je bila: če se boš razsul, se boš pošteno, potem iz zavarovanja voznika potegneš pokritje škode za motor.

Asistenco pa je dobro imeti, če te motor kje pusti ob cesti.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pleh je pleh..življenje in zdravljenje pa hudičevo več košta. Se strinjam, da če imaš možnost še kasko dodaš, je pa absolutno bolj pomembno kot imeti kasko, da imaš ao+

tako plačujem okrog 100€ za motor, z asistenco premium vključeno

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
pred 23 minutami, att pravi:

Odpravljam se na 2 tedensko turo po balkanu. Ali je možno zavarovati kasko (kraja) motor za 2 tedna?

Če greš po Balkanu ni problem kraja. Le ta je bolj problem civiliziranih držav :P

Jaz nimam kaska, pa sem se vozil po celem balkanu, Romuniji, Albaniji, Grčiji, marsikje je bil motor zunaj. 

Večinoma se da dogovoriti kjer prespiš, da je motor bodisi pred vhodnimi vrati, drugje smo ga noter v avlo zapeljali. V glavnem po balkanu greš brez skrbi. Eno ključavnico disc lock nabavi, tako, ki piska, ko se premakne, pa maš za silo varovano.

 

 

Mene je vedno strah v Italiji in podobnih EU razvitih državah.

ps. na zavarovalnico pokliči a dvomim, da je možno.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Bilo je lepo hladno jutro v Somborju. Odhod proti domov. Malo obrne in nič se ne zgodi. Par poskusov, pregled in hej, saj imamo asistenco! Ker smo šparovni, je treba še najti telefon, ki lahko kliče domov. po par minutah groženj s snemanjem povem Urošu ime in cifro police ter ga prosim za kable ali booster. Ja, vse je v redu, le vaš motor je starejši od 20 let. In? Ne moremo vam pomagati. Aja, a asistenco pa mi lahko vsako leto vsilite? Zastopim, da rezervnih delov ali servisa "starega" motocikla ne nudite, ampak akumulator je star par let in nucam le kable in štrom! Ne, zaradi nas lahko crknete tam kjer ste, ker ste preškrti za lanski model. Pa res nisem hotel zastonj hotela in nadomestnega vozila.

Kličem AMSavez. Niste kod nas osigurani. Saj bom plačal. Nema buster, a kablovi su sprženi.

Našel dobre ljudi. V 5 min. pri meni majster z akumulator servisa preko puta plus kilometar. Kurblamo, pa dim iz starter releja. Še 5 min. in tukaj je avtoelektričar. Nima ustreznega releja in vžge na šraufciger. Zdaj pa vozi in ne gasi do kuče.

Strošek 2 jurja din, večinoma v tekočini. Toliko o asistenci. Moram preveriti, če mi ostala zavarovanja veljajo, ker sem krepko starejši od predmeta asistence.... V glavnem, zavarovalnice so krive za razpad sistemov in da ima moja tašča 7 enakih polic, po katerih ni upravičena do ničesar. Morda pa to spada pod kaj me je spravilo v slabo voljo....... Da bo vse prav ; preverite starost vozila preden kaj plačate.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem kar se Save tiče vem, da ne dajo asistence, ko je vozilo starejše od X let. Tako da mi v tvojem primeru ni jasno, v kolikor imaš asistenco, da se ne držijo dogovorjenega. Men so tut moto gumo prišli flikat v paklo. Nihče ni nič vprašal, ko sem povedal št. police in problem. So prišli in rešili.

Kjer sem na avtomobilu mel asistenco so pa bili celo na izgubi. 3x v enem letu so morali odvažat avto z AC.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti se mi je en mesec star avto (nov) pokvaril in obstal (elektronika) sredi romunije pred romskim naseljem.

Klical sem asistenco (največjo v slo) v ljubljano in so mi odgovorili, da pridejo iskat avto čez štirinajst dni.

 

Saj neveš a bi se smejal ali jokal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Bostjan L pravi:

Pred leti se mi je en mesec star avto (nov) pokvaril in obstal (elektronika) sredi romunije pred romskim naseljem.

Klical sem asistenco (največjo v slo) v ljubljano in so mi odgovorili, da pridejo iskat avto čez štirinajst dni.

 

Saj neveš a bi se smejal ali jokal ;)

če ga imaš kasko rečeš, kam naj ga pridejo iskat in greš domov. Potem od zavarovalnice terjaš povračilo stroškov za pot domov ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, maus said:

če ga imaš kasko rečeš, kam naj ga pridejo iskat in greš domov. Potem od zavarovalnice terjaš povračilo stroškov za pot domov ;)

 

Pol pa svizec zavije čokolado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj rabiš kasko? Pred delovno zaporo v SP. Idriji stojim pred semaforom in naenkrat hudo bobnenje. Prepričan sem bil da je plaz, ampak je na avto padlo manjše drevo. 

S prvim, ki je pripeljal za mano sva drevo porinila s ceste, da sva sprostila promet. Potem policija, alkotest, zapisnik itd. 

Na avtu veliko škode, streha, havba, vrata, blatnik.

Ker sem disciplinirano čakal na semaforu pred gradbiščem sem mislil, da nisem nič zamočil in da bom dobil kakšno odškodnino. Plačujem cestnino, visoko obdavčen bencin itd upravitelj gradbišča pa ni odgovoren, ker je deževalo in se je prekucnilo drevo,  kar je višja sila. Če ne bi imel kaska bi se obrisal pod nosom.

Kakšno vezo ima to z motorji? Če bi bil z motorjem bi dobil drevo na glavo. Jebi ga, višja sila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 9/23/2022 at 2:40 AM, lasagna said:

Bilo je lepo hladno jutro v Somborju. Odhod proti domov. Malo obrne in nič se ne zgodi. Par poskusov, pregled in hej, saj imamo asistenco! Ker smo šparovni, je treba še najti telefon, ki lahko kliče domov. po par minutah groženj s snemanjem povem Urošu ime in cifro police ter ga prosim za kable ali booster. Ja, vse je v redu, le vaš motor je starejši od 20 let. In? Ne moremo vam pomagati. Aja, a asistenco pa mi lahko vsako leto vsilite? Zastopim, da rezervnih delov ali servisa "starega" motocikla ne nudite, ampak akumulator je star par let in nucam le kable in štrom! Ne, zaradi nas lahko crknete tam kjer ste, ker ste preškrti za lanski model. Pa res nisem hotel zastonj hotela in nadomestnega vozila.

Kličem AMSavez. Niste kod nas osigurani. Saj bom plačal. Nema buster, a kablovi su sprženi.

Našel dobre ljudi. V 5 min. pri meni majster z akumulator servisa preko puta plus kilometar. Kurblamo, pa dim iz starter releja. Še 5 min. in tukaj je avtoelektričar. Nima ustreznega releja in vžge na šraufciger. Zdaj pa vozi in ne gasi do kuče.

Strošek 2 jurja din, večinoma v tekočini. Toliko o asistenci. Moram preveriti, če mi ostala zavarovanja veljajo, ker sem krepko starejši od predmeta asistence.... V glavnem, zavarovalnice so krive za razpad sistemov in da ima moja tašča 7 enakih polic, po katerih ni upravičena do ničesar. Morda pa to spada pod kaj me je spravilo v slabo voljo....... Da bo vse prav ; preverite starost vozila preden kaj plačate.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To je blo letos? Katera zavarovalnica?  Ene 15 let nazaj so vsi imeli neke silne omejitve. Kasnej se je to razlahljalo, in so prišli iskat tud našo “hayabuso” letnik 199x. (Suzuki baleno 1,3) 

edino omembo starosti sm opazil pri generalih. 
 

5BFE3F6B-63AF-4B58-AD1C-AE71C91CBEA9.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Igi Pop pravi:

Zakaj rabiš kasko? Pred delovno zaporo v SP. Idriji stojim pred semaforom in naenkrat hudo bobnenje. Prepričan sem bil da je plaz, ampak je na avto padlo manjše drevo. 

S prvim, ki je pripeljal za mano sva drevo porinila s ceste, da sva sprostila promet. Potem policija, alkotest, zapisnik itd. 

Na avtu veliko škode, streha, havba, vrata, blatnik.

Ker sem disciplinirano čakal na semaforu pred gradbiščem sem mislil, da nisem nič zamočil in da bom dobil kakšno odškodnino. Plačujem cestnino, visoko obdavčen bencin itd upravitelj gradbišča pa ni odgovoren, ker je deževalo in se je prekucnilo drevo,  kar je višja sila. Če ne bi imel kaska bi se obrisal pod nosom.

Kakšno vezo ima to z motorji? Če bi bil z motorjem bi dobil drevo na glavo. Jebi ga, višja sila

Pred leti je znanec parkiral motor na parkirišču za motorje, pa je na motor padel prometni znak in mu polomil stikalo za vžig. Pa mu tudi niso priznali škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je padel prometni znak je treba poklicat policijo in se priglasit na polico vzdrževalca ceste. Ravno tako kot če priletiš v dežju v udarno jamo na cesti in poškoduješ kolo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, knedl pravi:

Če je padel prometni znak je treba poklicat policijo in se priglasit na polico vzdrževalca ceste. Ravno tako kot če priletiš v dežju v udarno jamo na cesti in poškoduješ kolo.

 

Tudi jaz sem tako mislil, pa so mi iz Kolektorja pojasnili, da je zaradi deževja prišlo do padca drevesa in da gre za višjo silo, zato za nesrečo niso odgovorni. Kaj bi ti naredil, a bi se tožaril s Kolektorjem?  Baje imajo sklenjeno zavarovanje za take primere, ampak ne, oni niso krivi. Pa ni šlo za vihar, ni bilo vetra,  samo dež je padal. 

Me zanima, če bi bilo enako, če bi bilo drevo večje, ali celo skala in bi kdo umrl.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka je komunicirat z vdrževalcom ceste, oni so dolžni dat številko zavarovalne police pol pa še komunicira z zavarovalnico. Ti upravitelji majo vedno neke izgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, knedl pravi:

Napaka je komunicirat z vdrževalcom ceste, oni so dolžni dat številko zavarovalne police pol pa še komunicira z zavarovalnico. Ti upravitelji majo vedno neke izgovore.

Poklicat policijo in ona priskrbi številko police, ali pa vsaj odgovorno zavarovalnico, kjer ima upravitelj zavarovano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavo izpolniš sam in jo vložiš pri zavarovalnici kje imajo zavarovano odgovornost. Policiski zapisnik je dokazilo da se je to res zgodilo in da je tam poškodovano cestišče.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo, 

Ali še vedno nobena zavarovalnica ne nudi opcije proti kraji brez kaska?

 

Pa na ZS se priporočam za tel. št. zastopnika za SAVA zavarovanje, če ima kdo. Hvala.

Popravljeno . Popravil mato295
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, mato295 pravi:

Zdravo, 

Ali še vedno nobena zavarovalnica ne nudi opcije proti kraji brez kaska?

 

Pa na ZS se priporočam za tel. št. zastopnika za SAVA zavarovanje, če ima kdo. Hvala.

Jaz imam proti kraji, brez kaska. Sava. Polica sklenjena oktobra 22.

Ne vem, če še imajo to opcijo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!