Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Ali ima kdo kakšne informacije o cenah kaska po novem?

Namreč, sedaj bi se verjetno dalo motor zavarovati kasko (škoda, kraja), za ceno lanskega obveznega zavarovanja.?!

Moj primer: Honda VFR 06.... Kasko, kraja, divjad, stekla....

po starem 2100€ :eek:

zdaj pa na ZM cca 1000€ :yea1:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo kakšne informacije o cenah kaska po novem?

Namreč, sedaj bi se verjetno dalo motor zavarovati kasko (škoda, kraja), za ceno lanskega obveznega zavarovanja.?!

Pri ZM velja:

Ob sklenitvi novega kasko zavarovanja je možno prenašati bonus v isti višini iz police avtomobilske odgovornosti za isto vozilo, če je le-ta sklenjena pri Zavarovalnici Maribor d.d.

Novo zavarovanje je zavarovanje, ki ga zavarovanec sklepa prvič, kar pomeni, da zavarovanec še ni imel sklenjenega kasko zavarovanja ali pa je prekinitev trajala več kot tri leta od poteka kasko zavarovanja.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem, je to društvo in ne klub?

Razmisli o pojmu nelojalna konkurenca.

:topic:

Klub je tudi društvo, ki ima v imenu pač besedo klub.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil mail od kolega za Zavarovalnico Triglav, pogoji od Ponedeljka dalje, ki sem jih že včeraj napovedal in jih danes tudi dobil, citiram :

1. Kar je najbolj pomembno je premija za obvezno zavarovanje zmanjšana (pocenitev- samo Triglav)

za 30%

- Zavarovancu v nadaljevanju priznajo bonus iz AO zavarovanja avtomobila

- 12% komerc. popust ne glede na to ali si član kluba ali ne

- 20% popust za neodjavljanje motorja (ni zahtevka povračila premije)

- in še vsi ostali popusti (-4% za takojšnje plačilo premije (nad 80 eur), paketni popust, ki je lahko tudi

19% in stalnostni popust, ki je lahko tudi 10%)

Vsi popusti gredo na vse zavarovalne vrste AO, AO+, AK,K D J ...

2. Zavarovanec, ki že ima 50% bonusa na motorju :

- 30% nižja premija- pocenitev (samo Triglav)

- 22% komerc. popust

- 20% popust za neodjavljanje motorja (ni zahtevka za vračilo premije)

- in še vsi ostali popusti (-4% za takojšnje plačilo premije (nad 80 eur), paketni popust, ki je lahko tudi

19% in stalnostni popust, ki je lahko tudi 10%)

To mislim, da pa je že boljša ponudba kot je bila ta zadnja. :OK: Upam, da ne bodo zavarovalnice drugo leto pa zaradi tega vse duplo nažgale. :hmm:

Lahko kdo to malo poenostavi (me glava boli, ko hudič :wacko: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da to kar je zapisal mare65, drži, kajti jutri grem registrirat.... ZT, kjer imam vse ostalo. Ko sem seštel vse popuste, prenos bonusa, itd, me pride nekako enako, kot, če avto prestavim na AS... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da to kar je zapisal mare65, drži, kajti jutri grem registrirat.... ZT, kjer imam vse ostalo. Ko sem seštel vse popuste, prenos bonusa, itd, me pride nekako enako, kot, če avto prestavim na AS... :wacko:

Kolega je bil v petek na sestanku, kjer je bilo dogovorjeno, kar sem napisal in mi zatrdil,

da 100% stoji za tem, drugač bo pa še kakšno stranko zgubil... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega je bil v petek na sestanku, kjer je bilo dogovorjeno, kar sem napisal in mi zatrdil,

da 100% stoji za tem, drugač bo pa še kakšno stranko zgubil... :devil:

Upam, da so imeli vsi agenti ta sestanek, ker če ne smo spet na začetku....eni ja eni ne!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical danes zjutraj na AMZS Lenart (sklepajo zavarovanja ZM) in se gospa delala francoza kot da prvič sliši za prenos bonusa in popust :eek: :eek: :eek: :eek: , polega tega pa tečna in se mi je zdelo jezna na celi svet ker je morala odgovarjat na moja vprašanja :P .

No čez nekaj časa me je poklicala celo nazaj :eek: :eek: :eek: :OK: in mi rekla da velja prenos bonusa (v mojem primeru -35%) iz avta in popust na neodjavo (-50% za člane moto kluba).

No grem danes osebno tja da mi naredi ponudbo, spotoma pa še se ustavim na ZT pa da vidimo kaj bo.

Mislim, tote naše zavarovalnice....luda kuća...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res je tako

že pri samo eni zavarovalnici so razlike med različnimi podružnicami...

danes je šel ati v kranj uredit zavarovanje za moj motor (ker mi bo "podaril" 50% bonusa) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ZT Kranj ta teden še vedno posluje po prejšnjem sistemu (prenašanje popustov z staršev 50% za neodjavo... ) ker če je še tko bi šov v teh dneh iz Postojne to v Kranj uštimat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri ZT zavaroval motor. 37 kW, prenos z avta pr04, 4% takojšnje plačilo, 7% popust mali paket, 20% nevračilo premije, 12% komercialni popust. Vse skupaj z nezgodnim zavarovanjem 93,49 Eurov. :OK:

Na tehničnih niso zjutraj nič vedeli o kakšnem novem sistemu, teta na zavarovalnici tudi ne, je klicala šefa in bila presenečena, da je tako ugodno zdaj. Preneseš lahko bonus z avta, zavarovanega pri katerikoli zavarovalnici. Premije se dejansko nižje za 30%. Super! Na polici pr04. Fiksni bonus.

Aja, to je uradno. Fiksni pogoji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na srečo v SG to velja. Ni bilo treba v Kranj hodit (resno, sem imel v mislih tudi to možnost), pa imam pr04. Je pa res, da si vsak po svoje razlaga. :?

Sva se s teto na zavarovalnici malo menila, pa pravi da ni neke logike, da je tako poceni... Sem ji rekel, če ve koliko jih je že odšlo k drugim zavarovalnicam z avti vred. Pa da bi tudi jaz šel, če ne bi bilo takih pogojev. Da drugo leto verjetno ne bo več tako ugodno, sem rekel, kjer bo ugodneje, tja bomo pa šli. Logično. .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da pri ZT prenesti bonus iz avta od staršev na motor? Al je to možno sam v Kranju ?

Popravljeno . Popravil hlebi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če se da pri ZT prenesti bonus iz avta od staršev na motor? Al je to možno sam v Kranju ?

Da se povsod, sem se pozanimal pri dveh agentih!!! Danes bom tudi jaz zavaroval na ta način!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No grem danes osebno tja da mi naredi ponudbo, spotoma pa še se ustavim na ZT pa da vidimo kaj bo.

Mislim, tote naše zavarovalnice....luda kuća...

Pol pa v Askarija na en kafe pa bo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri ZT zavaroval motor.

Preneseš lahko bonus z avta, zavarovanega pri katerikoli zavarovalnici.

Aja, to je uradno. Fiksni pogoji.

No to je pa še 3 varianta pri isti zavarovalnici...TXAS :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa v Askarija na en kafe pa bo :)

Ja če bo tak kot sem si zračunal in mi gospa povedala pol ja :OK: , če pa ne, pa v jok pa pred občino... :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to je pa še 3 varianta pri isti zavarovalnici...TXAS :slap:

Me prav zanima, kaj si bodo še izmislili... Namreč v petek so imeli tako, da se je z avta lahko prenesel bonus, popoldan pa že ne več,- no, zdaj se lahko prenese, tudi če je zavarovan pri kateri drugi hiši. Je pa res, da gre vse nam v prid. Se je splačalo počakat, samo predolgo pa jaz ne bi več odlašal,- kdo ve kako dolgo se bo še dalo prenašat bonus.

Tisto, ko imajo 30% manjše premije, se tako z drugimi zavarovalnicami izenači, ker pač dajo manj drugega popusta.. Važen je premijski razred, da ti ga dajo, in pa končni znesek, ki ga plačaš za zavarovanje pod enakimi pogoji, kot drugod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem za info. izračun na ZT in mi je izračunala za najvišji razred osnovno +nezgodno 112 EUR!!! :kva2:

Upam, da se ni zmotila!!! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če ZT Kranj ta teden še vedno posluje po prejšnjem sistemu (prenašanje popustov z staršev 50% za neodjavo... ) ker če je še tko bi šov v teh dneh iz Postojne to v Kranj uštimat

da. še vedno se da.

Zanima me če se da pri ZT prenesti bonus iz avta od staršev na motor? Al je to možno sam v Kranju ?

se še da. do sedaj sem samo za kranj ugotovila, da se da.

Da se povsod, sem se pozanimal pri dveh agentih!!! Danes bom tudi jaz zavaroval na ta način!!!

v šentjurju se ne da - vsaj preko agenta ne :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitro, hitro tja, dokler ni drugega ukaza.... Samo nas je pa že kot listja in trave. Ne pomnim, da bi v začetku marca bilo toliko motorjev s tablicami na cestah.. :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, mogoče bo komu po tem postu kaj bolj jasno. Na živce mi gre, kot je omenila tudi že Issi, kako seštevate popuste. POPUSTI SE MED SEBOJ MNOŽIJO!

Vam dam tukaj tko bolj informativno... Primerjava med ZM in ZT za nekako moj motor. Sam se ga registriral pri ZM, tako ko je tudi ZT dala svojo novo varianto s 30% nižjo osnovo.

Pa poglejmo. Naredil sem en kratek izracun za primer zavarovanja 100.000 SIT (je bolj pregledno in hitreje v tolarjih, lohk pa gledate brez enot al pa bolgarske leve) za obe zavarovalnici; morda se lazje odlocite.

ZM:

- osnovna cena: 100.000 SIT

- pridobitev bonusa 30% (PR8) zaradi kluba --> (1,00 - 0,30)* 100.000 = 0,70*100.000 = 70.000 SIT

- popust na neodjavo 50% --> (1,00-0,50)*70.000 = 0,50*70.000 = 35.000 SIT

oz. na kratko popusti se mnozijo: 0,70*0,50 = 0,35 =35% (toliko % znasa koncna premija glede na osnovno ceno)

ZT:

- osnovna cena: 100.000 SIT

- znizanje osnovne premije za 30% --> (1,00-0,30)*100.000 = 0,70*100.000 = 70.000SIT

- prenos bonusa (tega ni nujno, da ti priznajo, v Kranju baje ga!!!) npr. vzamem 30%, ker sem enako dobil na ZM:

(1,00-0,30)*70.000 = 0,70*70.000 = 49.000 SIT

- 12% komercialni popust --> (1,00-0,12)*49.000 = 0,88*49.000 = 43.120 SIT

- 20% popust na neodjavo --> (1,00-0,20)* 43.120 = 0,80*43.120= 34.500 SIT

- 7% popust na zav. paket --> (1,00-0,07)*34.500 = 0,93*34.500 = 32.000 SIT

oz. 0,70*0,70*0,88*0,80*0,93 = 0,32 = 32% (toliko znasa koncna premija glede na osnovno ceno)

ZT=32% < ZM=35%

No, videt je, da je v tem primeru ZT cenejsa od ZM, seveda ob predpostavki, da vam ZT omogoci prenos bonusa in da tudi popuste na zav. pakete. Ker uradno naj se bonus ne bi mogel prenasat, ampak naj bi glede na zav. avta (svojega ali druzinskega) pri njih dobil tistih 12% komercialnega popusta.

Sam sem zavaroval pri ZM, ker so dali prvi to ponudbo in so pognali delovanje trga, ne komplicirajo, agenti so enotni, podarili so mi PR8 (namesto 0% bonifikacije imam sedaj 30%), zavaroval sem pa preko Issi, ker se je res tako potrudila in tudi nekaterim težkovsrkajočim glavam :headbang: stalno razlagala eno in isto

zdej pa se mal skulirajte, globok zadihajte in nehajte spraševat neumnosti, predvsem pa ponavljat vprašanja. Ker tema se je brez potrebe razvlekla, da je ni mogoče normalno brat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema je tako velika, v bistvu zaradi ZT, ki je pogoje spreminjala iz dneva v dan...,- pa še vedno so nejasnosti. ZM pa resnično vsaka čast, da je prva pognala kolesje, in ponudila take ugodnosti.

In, ko se gre na zavarovalnico, je dobro vedeti, na katere popuste lahko računaš. Danes ona teta skoraj ni vedela, da obstajajo razni popusti....,- ker da je že prenos bonusa dovolj, drugo pa da verjetno ne gre zraven. No, po par klicih je le bilo tako, kot sem si doma sam izračunal. Sem si doma na listek napisal ceno polnega zavarovanja, potem pa razne popuste, in sem ji kar bral, kaj naj da zraven. Ja, je rekla ''saj zdaj bo pa skoraj zastonj...'' . :OK: :OK: Skoraj.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!