Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Včeraj zavaroval na ZM, brez zapletov, s popusti 30+50 zneslo 233 ojre :) ...Zanima me edino, kako bodo pristojni preverjali če si včlanjen v kak moto klub ali ne, ker ma agentka ni nič drugo vprašala, kot to, če sem včlanjen v kak klub, sploh ni zahtevala nobene članske izkaznice ali karkoli drugega :hmm:

..jaz sem svojemu agentu na ZM dal kopijo članske izkaznice in tako je tudi prav....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čitam, da dajete po 108€ pa gor za 1000ccm, kako pa mi je meni ratalo prist na 255€ za 600 ccm, z vsemi možnimi popusti :? (AO, AO+, nezgodno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čitam, da dajete po 108€ pa gor za 1000ccm, kako pa mi je meni ratalo prist na 255€ za 600 ccm, z vsemi možnimi popusti :? (AO, AO+, nezgodno)

Magic word = AO+ with&without!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nowfak, premija se obračunava po moči, ne več po kubikih, kot prej. Kubiki so le pri cestnini... Če pa imaš konjušnico za dve Lipici, pa pride kar nekaj več, kot pa za enega, kaj vem, chopperja, pa čeprav s 1500 kubiki pod ritjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Če pa imaš konjušnico za dve Lipici...

Bo kar držalo, sej v Lipici ni več dosti ostalo .) ...

PS

Vem da gre po KW, sej glih zato se mi zdi čudno (moj ma 57 kW)....ma OK JE AO+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včeraj tudi jaz zavoraval moped na ZM:

241,44eur za 72kW, AO in AO+, upoštevan prenos bonusa iz avta 35% in popust na neodjavo in članstvo v motoklubu 50%.

Konkurenca čez cesto ZT mi je za enako stvar dala ponudbo nekaj čez 400eur ( z štirimi ali petimi popusti).

Zame je zgodba okrog zavarovanja končana do 13.3.2008! :OK:

Popravljeno . Popravil digg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavedajte se,da tista razlika med 40% ali 50% na nepovračilo, lahko nanese 30-60 eur (odvisno od štartnega zneska oz kaj vse je v zavarovanju vključeno. Več je tega,večja je razlika) Zato tudi prihaja do takšnih razlik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No včeraj tudi jaz zavoraval moped na ZM:

241,44eur za 72kW, AO in AO+, upoštevan prenos bonusa iz avta 35% in popust na neodjavo in članstvo v motoklubu 50%.

Konkurenca čez cesto ZT mi je za enako stvar dala ponudbo nekaj čez 400eur ( z štirimi ali petimi popusti).

Zame je zgodba okrog zavarovanja končana do 13.3.2008! :OK:

Neverjetno pri DANES ZT : 72kw - AO IN AO+ , DOBIL 35% BONUSA IZ OČETOVEGA AVTA = 215,48 eur

L.P. BONA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zavaroval na ZM, brez zapletov, s popusti 30+50 zneslo 233 ojre :) ...Zanima me edino, kako bodo pristojni preverjali če si včlanjen v kak moto klub ali ne, ker ma agentka ni nič drugo vprašala, kot to, če sem včlanjen v kak klub, sploh ni zahtevala nobene članske izkaznice ali karkoli drugega :hmm:

S podpisom police jamčiš za to, da so navedeni podatki resnični. Če se zlažeš, nosiš posledice. To so pa lahko:

- ko zavarovalnica ugotovi, da nisi član kluba, ti pošlje bremepis za doplačilo neupravičeno priznanega bonusa

- ob škodi sam kriješ tak % škode, kolikor velik% neupravičeno priznanega popusta si dobil.

Članstvo v klubih bo preverjala zavarovalnica sama. Sklepalec ti načeloma verjame na besedo, na spremno dokumentacijo k polici le napiše član katerega kluba si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neverjetno pri DANES ZT : 72kw - AO IN AO+ , DOBIL 35% BONUSA IZ OČETOVEGA AVTA = 215,48 eur

L.P. BONA

neverjetno je verjetno.... sedaj ko pišete in podajate podatke o zavarovanju izpade Triglav najbolj ugoden v primerjavo z ZM, Tilio, Slovenico.... (malo preračunavam)

Triglav z več "malimi" popusti da več kot "veliki" popust pri ostalih. Je pa res, da je v igri le nekaj deset EURov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en manjši nasvet tistim k hočete registrirat pr triglavu in vam agent prav da ni možen prenos bonusa...

jest sm se z mojim tok časa pregovarjou da je na koncu on sam opklicou v kranj in ugotovu da tm to delajo in posledično mi je pol tut moj to naredu z odobritvijo vodje poslovalnice:)

upam da bo komu pomagal:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj mora pomagat, če mu poveš, kakšno ponudbo so ti naredili pri konkurenci, bi se moral tip že zaradi tržnosti spreobrnt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No mene je tud dons zjutrej agent poklicou in reku d je prenos bonusa iz očeta na sina možen...in da sem o tem bolje obveščen kot on :D Zavarovanje mojga Gsx 600f Suzukija je tko pršl 130 evrov... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...., bi se moral tip že zaradi tržnosti spreobrnt...

Ni glih tako. Agent se mora držati napotkov,ki jih dobi od šefa. Če dela na svojo roko, je lahko kaj narobe .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni glih tako. Agent se mora držati napotkov,ki jih dobi od šefa. Če dela na svojo roko, je lahko kaj narobe .)

ali pa mu trgajo od plače :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem prišel iz mariborske poslovalnice ZT. Ima dopis od 2.marca, ki preklicuje dopis od 23. februarja. Klicala je komercialo in so to zadnja navodila. Prenos bonusa ni možen, na avtomobilski bonus najugodnejšega avta v gospodinjstvu priznajo za 45 oz.50% bonus 12% popusta (ne dajo bonusa) in 20% popusta na neodjavljanje. V osnovo je premija znižana za 30%.

Torej za 34KW samo AO: osnovna 309,44, 30% znižana premija 216,61, 12+20% popusta skupaj 147,29€ + 6,5% dovka =156,86€.

Klical sem v Kranj, kjer pa dajo še bonus (meni 45%) in je cena 89,32. Očitno računajo popuste malce drugače kot v MB (tam jih seštejejo 12+20=32, v KR pa 0.8*0.88=0,704 oz. 29,6% popusta).

Torej lahko najdem agenta ZT v Mariboru, ki mi bo naredil zavarovanje tako kot v Kranju ali pa se zapeljem v Kranj (predvsem zaradi bonusa, ki bo naslednje leto 50% ne glede na spremembo ponudbe)

Vsi dodatni popusti (paketi, gotovina, ...) se računajo le na dodatna zavarovanja (AO+, kasko, ...)

Ergo najugodnješa je ZT v Kranju (vsaj zame, ki nimam avta zavarovanjega pri njih in nisem član kluba.

LP Darko

P.S. Preveriti moram še ZM, če imajo tudi znižano premijo, ker bi nahj to bila vseslovenska cena za obvezno zavarovanje, čeprav mi je pri Generalu niso ponudili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW, v Brežicah so mi pri ZM ponudili kopiranje bonusa iz avta na motor, čeprav nimam avta zavarovanega pri njih.

Povprašaj malo pri ZM o tem.

Znižano premijo za 30% ima samo ZT.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem prišel iz mariborske poslovalnice ZT. Ima dopis od 2.marca, ki preklicuje dopis od 23. februarja. Klicala je komercialo in so to zadnja navodila. Prenos bonusa ni možen, na avtomobilski bonus najugodnejšega avta v gospodinjstvu priznajo za 45 oz.50% bonus 12% popusta (ne dajo bonusa) in 20% popusta na neodjavljanje. V osnovo je premija znižana za 30%.

Torej za 34KW samo AO: osnovna 309,44, 30% znižana premija 216,61, 12+20% popusta skupaj 147,29€ + 6,5% dovka =156,86€.

Klical sem v Kranj, kjer pa dajo še bonus (meni 45%) in je cena 89,32. Očitno računajo popuste malce drugače kot v MB (tam jih seštejejo 12+20=32, v KR pa 0.8*0.88=0,704 oz. 29,6% popusta).

Torej lahko najdem agenta ZT v Mariboru, ki mi bo naredil zavarovanje tako kot v Kranju ali pa se zapeljem v Kranj (predvsem zaradi bonusa, ki bo naslednje leto 50% ne glede na spremembo ponudbe)

Vsi dodatni popusti (paketi, gotovina, ...) se računajo le na dodatna zavarovanja (AO+, kasko, ...)

Ergo najugodnješa je ZT v Kranju (vsaj zame, ki nimam avta zavarovanjega pri njih in nisem član kluba.

LP Darko

P.S. Preveriti moram še ZM, če imajo tudi znižano premijo, ker bi nahj to bila vseslovenska cena za obvezno zavarovanje, čeprav mi je pri Generalu niso ponudili.

Mogoče veš, kakšni so pogoj če preneseš bonus od staršev(konkurenčna zavarovalnica) na sebe (ZT, poslovalnica Kranj)? Moreš mogoče avto po poteku zavarovanja zavarovat pri njih?

ps: se bo res treba iz MB pelat v Kranj

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48 konjev(član kluba in 50% bonusa) z AO+ stane na ZT 52 tastarih jurjev, na Tiliji pa 38.

96 konjev(član kluba in 50% bonusa) z AO+ stane na ZT 60 tastarih jurjev, na ZM pa 45.

Se pravi, da te njihovo opletanje(ZT) z 30% cenejšo osnovo kot pri konkurenci košta cca 15 jurjev. :grim

Vem iz lastnega žepa :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar prekopiral 50% bonus iz očetove police za avto (nisva na istem naslovu). :OK:

Še vedno pa mi ne potegne, kak smisel ima takšno početje zavarovalnic. :hmm:

Zakaj kar vsem motoristom ne dodelijo 50% bonusa. :D

Po moje zavarovalnice sploh ne vedo točno, kaj počnejo in jih bo konec leta, ko bodo delale obračun, bolela glava. Me zanima kaj bo drugo leto. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče veš, kakšni so pogoj če preneseš bonus od staršev(konkurenčna zavarovalnica) na sebe (ZT, poslovalnica Kranj)? Moreš mogoče avto po poteku zavarovanja zavarovat pri njih?

ps: se bo res treba iz MB pelat v Kranj

FANTJE IN DEKLETA - pri ZT prenesejo bonus iz avta na motor !!!!!!!

Šteje se skupno gospodinjstvo !!!! ( če živiš s starši - gre njihov bonus na tvoj motor , tudi od konkurenčne zavarovalnice)

l.p. BONA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej lahko najdem agenta ZT v Mariboru, ki mi bo naredil zavarovanje tako kot v Kranju ali pa se zapeljem v Kranj (predvsem zaradi bonusa, ki bo naslednje leto 50% ne glede na spremembo ponudbe)

zapelji se v kranj dokler je še čas. jure je danes vprašu, če se mu splača kaj počakat, ker mu maja poteče polica, pa so rekli, da mu ne priporočajo, ker bojo slej ko prej to ukinli.

pa je odjavu in prijavu motor in ima za 1 leto zavarovanje

Mogoče veš, kakšni so pogoj če preneseš bonus od staršev(konkurenčna zavarovalnica) na sebe (ZT, poslovalnica Kranj)? Moreš mogoče avto po poteku zavarovanja zavarovat pri njih?

pogoj? da zavaruješ motor za 1 leto. za manj ti ga ne bojo zavarovali :nono:

vsaj juretu ga niso hotli :nono:

FANTJE IN DEKLETA - pri ZT prenesejo bonus iz avta na motor !!!!!!!

ena stvar je prenos bonusa iz avta na motor, druga stvar pa je prekopiranje od očeta/matere na sina/hčerko :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FANTJE IN DEKLETA - pri ZT prenesejo bonus iz avta na motor !!!!!!!

Šteje se skupno gospodinjstvo !!!! ( če živiš s starši - gre njihov bonus na tvoj motor , tudi od konkurenčne zavarovalnice)

l.p. BONA

Kaj pa GENERALI?

Moja žena ima skuter premiski razred 10 pri ZT ali ga lahko prenesem na motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da različne poslovalnice ZT različno tolmačijo pravila in nekatere prenesejo bonus iz avtomobila na motor (kot npr. Kranjska), druge pa ti le priznajo komercialni popust (npr. 12% za 45% avtomobilski bonus), bi vas prosil, da pri izjavah tipa: meni so pri ZT prenesli bonus od očeta na moj motor, navedete tudi v kateri poslovalnici ZT ste to uredili. Pri zneskih, ki ste jih plačali pa navedite vsaj KW, in vrsto zavarovanja (AO, AO+, asistenca, ...) tako bo vsaj približno razumljivo, kaj se da doseči pri kateri zavarovalnici.

Očitno so razlike za člane in nečlane, za tiste, ki že imajo bonus in za tiste, ki ga nimajo pri vsaki zavarovalnici drugačne. Pri ZM se splača imeti avto zavarovan pri njih in biti član kluba, zame pa je očitno najugodnejša kranjska poslovalnica ZT. Generali so popolnoma brez popustov (imam pa 120 € cenejše zavarovanje avta od ZM). Adriatic je podoben ZM (meni so naračunali 193€ za AO). Tilie in Grawe pa še nisem kontaktiral.

Je pa res, da je za ljubljančane skok v Kranj le kratek izlet, iz MB pa se kar navoziš. Splača pa se mi predvsem zato, ker mi bodo prenesli bonus, ki bo potem veljal še naslednja leta (upam, da ga ne bom zbijal).

LP Darko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!