Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Najbrž je vrednost zavarovane prtljage omejena. Daj poglej v polico, kaj pravijo glede tega!

500€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravite me če narobe razumem:prtljaga na motornem kolesu do 500 EUR je zavarovana proti kraji pri obveznem zavarovanju!!?Katera zavarovalnica ima to, da mi vsakokrat ko se peljem ukradejo fotoaparat......To bi rad videl .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav.

Malo šnjof ne bi škodil, da bi videl kaj dela konkurenca.  :)

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZAVAROVANJE PRTLJAGE 

 

Triglav, 57 kw:

AO 75,55, AO+ 87,88, ASISTENCA + 16,63, ZAVAROVANJE PRTLJAGE 5,44 = 185,50

Z vsemi popusti 176,23 eur.

zelo poceni, če je vrednost 500€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravite me če narobe razumem:prtljaga na motornem kolesu do 500 EUR je zavarovana proti kraji pri obveznem zavarovanju!!?Katera zavarovalnica ima to, da mi vsakokrat ko se peljem ukradejo fotoaparat......To bi rad videl .

Prijava kraje, ki to ni, je goljufija. Kazen za goljufijo je lahko zapor do 5 let.

Bi te rad videl, kako boš vsakokrat, ko se pelješ prijavil krajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje imate zavarovane motorje?
Koliko plačujete
Kaj vse vzamete v njihov "paket"

Napišite še mau bonifikacije pa razne popuste, predvsem me zanimajo tisti ki imajo 35kw motorje in imajo sklenjeno prvo zavarovanje.

 

Ali zavarovalnica upošteva izvirno moč pri zavarovanju ali blokirano (35kw)?

 

meni so za prvo zavarovanje, brez bonifikacij, neki popusti, dali 99€ pri triglavu za eno leto, sam ne vem če imam AO plus? mislim da samo AO.

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://triglav.si/sprosti_cas

Ta akcija je z 1. marcem.

kraja?

mislim prtljage na motorju?

 

v vsakem obvestilu na njihovi strani so navedbe kaj krije to zavarovanje različne.

Sploh za motor posebej ni omenjeno, in nekje piše da kraja ni vključena.... ?

 

sicer pa ne vem, smešno..prijaviš krajo in voila.... ?

 

no, mogoče tisti ki je to zavaroval bolje ve :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijava kraje, ki to ni, je goljufija. Kazen za goljufijo je lahko zapor do 5 let.

Bi te rad videl, kako boš vsakokrat, ko se pelješ prijavil krajo!

Nisem rekel da bom vsakokrat ko se peljem prijavil krajo,rekel sem da mi vsakokrat ko se peljem ukradejo fotoaparat!To je velika razlika!

Sicer pa sem to napisal samo hipotetično , ali??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kraja?

mislim prtljage na motorju?

 

v vsakem obvestilu na njihovi strani so navedbe kaj krije to zavarovanje različne.

Sploh za motor posebej ni omenjeno, in nekje piše da kraja ni vključena.... ?

 

sicer pa ne vem, smešno..prijaviš krajo in voila.... ?

 

no, mogoče tisti ki je to zavaroval bolje ve :hmm:

Najbolje bo vedel tisti, ki mu bodo čelado pripeto na motor ukradli.Ker če je zaklenjena na motor(s ključavnico za 2 EUR) je to po pogojih kraja!Pa prtljaga je tudi!

Prvi pacient naj odpiše:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odg. Za osebo Lenkas:

Za 10 strani bi si vzel/a casa cca. 30min, pa bi izvedel 90% kar sprasujes.

Sicer pa tako.

Uposteva se vsekakor moc ki je v homologaciji, torej ce si blokado homologiral je odgovor jasen.

Triglav je trenutno dalec najugodnejsi, se posebno pa ce imate kaksne druge stvari tam - kompleti.

Ce je prvo zavarovanje bos v kolikor si pac ne preneses bonusa placal 100% znesek.

In ja, vsekakor imas samo osnovno zavarovanje AO in morda se nezgodno, AO+ za ta denar lahko pozabis, sicer pa so ti kot vsakemu, ki sklene zavarovanje dali polico, na kateri ti cisto vse pise.

Vec ti pa ne povem :), raje malo pobrskaj in ne bodi tako len, ker ti ne bo noben vsak teden pisal enih in istih podatkov

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno je prebrati do konca

 

Tako bo vaša prtljaga kasko zavarovana, četudi imate za avto sklenjeno le zavarovanje avtomobilske odgovornosti. Krita bo škoda, ki nastane zaradi uničenja ali poškodovanja prtljage, ki je posledica presenetljivih in od voznikove volje neodvisnih dogodkov, ki nastanejo v prometu in mirovanju, zaradi dejanj tretjih oseb in zaradi posebnih dogodkov. V primeru, ko imate za vaše vozilo sklenjeni tudi delni kombinaciji avtomobilskega kaska B in K, pa je prtljaga zavarovana tudi za naravne in elementarne nesreče ter krajo.

 

Če imaš sklenjeno samo zavarovanje prtljage brez kombinacije K, kraja ni krita!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno je prebrati do konca

 

Tako bo vaša prtljaga kasko zavarovana, četudi imate za avto sklenjeno le zavarovanje avtomobilske odgovornosti. Krita bo škoda, ki nastane zaradi uničenja ali poškodovanja prtljage, ki je posledica presenetljivih in od voznikove volje neodvisnih dogodkov, ki nastanejo v prometu in mirovanju, zaradi dejanj tretjih oseb in zaradi posebnih dogodkov. V primeru, ko imate za vaše vozilo sklenjeni tudi delni kombinaciji avtomobilskega kaska B in K, pa je prtljaga zavarovana tudi za naravne in elementarne nesreče ter krajo.

 

Če imaš sklenjeno samo zavarovanje prtljage brez kombinacije K, kraja ni krita!

 

in K je itak kraja...... a to kombinacijo sploh kdo zavaruje pri motorju, razen če ma novega ali pa na lizing?  

kr neki.....

me res zanima kaj so to posebni dogodki...poplava? aja ta je krita sam pri K ...

 

mal filozofiranja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem jaz slišal od večih ljudi, ki ponujajo zavarovanja, je zavarovanje kraje mogoče izključno v kompletu s kaskom. Samo kraje ni mogoče zavarovati posebej, brez da bi bil kasko.

Itak, če bi prebrali vse splošne pogoje, mislim da bi bil kar problem sklenit zav., ker bi vedel, kako te nate******

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odg. Za osebo Lenkas:

Za 10 strani bi si vzel/a casa cca. 30min, pa bi izvedel 90% kar sprasujes.

Sicer pa tako.

Uposteva se vsekakor moc ki je v homologaciji, torej ce si blokado homologiral je odgovor jasen.

Triglav je trenutno dalec najugodnejsi, se posebno pa ce imate kaksne druge stvari tam - kompleti.

Ce je prvo zavarovanje bos v kolikor si pac ne preneses bonusa placal 100% znesek.

In ja, vsekakor imas samo osnovno zavarovanje AO in morda se nezgodno, AO+ za ta denar lahko pozabis, sicer pa so ti kot vsakemu, ki sklene zavarovanje dali polico, na kateri ti cisto vse pise.

Vec ti pa ne povem :), raje malo pobrskaj in ne bodi tako len, ker ti ne bo noben vsak teden pisal enih in istih podatkov

Sem pregledoval, pa nisem našel nič kar bi ustrezalo meni.

Sem pri Triglavu in se dogovarjam z agentko.

Dobil sem tole:

zavarovanje.png

Dopisano je bilo:

Pošiljam izračun za avtomobilsko odgovornost, upoštevan popust razmerje moči in mase 30%, 40% za nevračilo premije, 10% Triglav komplet, 5% gotovinski popust. Cena zavarovanja 99,95 eur.

 

Torej, kaj mi manjka? AO+? Še kaj drugega? Je še kak drug možen popust?

Pri lpp-ju imam te možnosti:

Popust za nevračilo premije (to imam všteto)

Popust na bonus zvestobe (tega ne morem imeti ker je prvo zavarovanje?)

Popust na starost? (meni tam v drobnem tisku piše 10% doplačila zaradi starosti, wat)

Popust na takojšnje plačilo (to je teh 5%?)

 

Pri amzs-ju če poklikam kar je treba poklikati imam zavarovanje pri triglavu ocenjeno na 140€.

Če dodam AO+, se mi zviša na 520€

Tole je pa mau pretirano...

 

Kolega mi je omenil naj agentu rečem da mi da 50% "komercialnega popusta" če ga ne dobim, naj menjam zavarovalnico.

Kaj pa je s tem?

 

Hvala.

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli obrnes imas to ponudbo precej ugodno glede na 14 premij. razred.

AO+ ti bo zadevo povisal na 200€ +, stvar odlocitve.

Manjka ti se komercialni popust za motorna kolesa, 20%.

Sam mislim, da vsi popusti mogoci tudi niso zdruzljivi med seboj, zato je tezko specifirati.

Tole je: 69kw. Razmerje 0,26

post-46633-0-31090100-1426798337_thumb.jpg

post-46633-0-04566300-1426798743_thumb.png

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav 35kw, pa sem placal 150e - ao, ao+ s 50% bonifikacijo ker se nekaj popusta zaradi razmerja moci/teza. Nato pa se 10% dodatek zaradi rizicne starosti voznika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor.
Torej manjka 20% komercialni popust za motorna kolesa in 5% za takojšnje plačilo?

Par strani nazaj, je nekdo nalimal pogodbo iz 2014 za zavarovalnico tilia?
Ima cca 1000€ zavarovanje, pr3 45% bonusa in plača samo 126€
V zavarovanju pa ima AO, asistenco, AO+ in nezgodno zavarovanje.
Vem da tako nizko ne bom prišel ker sem pri 0% bonusa, samo 500€ pa tut ne mislim dajati za zavarovanje če ostali člani pišejo:

 

Triglav, 57 kw:

AO 75,55, AO+ 87,88, ASISTENCA + 16,63, ZAVAROVANJE PRTLJAGE 5,44 = 185,50

Z vsemi popusti 176,23 eur.

 

Se mi zdi kar veliko. Nimaš bonifikacije?
Šele zdaj vidim, da najbrž nimaš, ker je popusta zelo malo.

Pa ima močnejši motor.

No, še enkrat hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za izčrpen odgovor.

Torej manjka 20% komercialni popust za motorna kolesa in 5% za takojšnje plačilo?Par strani nazaj, je nekdo nalimal pogodbo iz 2014 za zavarovalnico tilia?

Ima cca 1000€ zavarovanje, pr3 45% bonusa in plača samo 126€

V zavarovanju pa ima AO, asistenco, AO+ in nezgodno zavarovanje.

Vem da tako nizko ne bom prišel ker sem pri 0% bonusa, samo 500€ pa tut ne mislim dajati za zavarovanje če ostali člani pišejo:

Pa ima močnejši motor.

No, še enkrat hvala za pomoč

Zavedaj se, da je pot do 4. premijskega razreda oz. 50% se dolga, ce bos zbiral vsako leto po 5%. Ce imas moznost, da dobis od koga bonus, vsekakor probaj urediti. Zavede tudi to, da imajo nekatere zav. tocno razdelano kaksen je resnicen znesek in popuste, kot vidis pa imas na mojih slikah samo konce cene s popusti in zgleda ugodno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam tvoje slike in imaš AO+ za 16€, zakaj ga pa meni dvigne za 400€?

Aja ne, to je asistenca.

AO+ nimaš?

Jao te zavarovalnice. Bolj ko berem po triglav spletni strani in motosvet temi, bolj mi je slabo od tega.

Popravljeno . Popravil Lenkas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem rekel da bom vsakokrat ko se peljem prijavil krajo,rekel sem da mi vsakokrat ko se peljem ukradejo fotoaparat!To je velika razlika!

Sicer pa sem to napisal samo hipotetično , ali??

Nič ne moraliziram. Samo, ne vem kako bi kdo kaj dobil, če bi se mu res zgodilo večkrat. Pred leti so mi vdrli v avto, pokradli ojačevalec, radio in zvočnike, nato sem bil vabljen na policijo, češ, da sem si sam ukradel. Agent je tako ocenil in dal prijavo policiji. Ko sem uredil s policaji, mi je zavarovalnica izplačala samo polovico, rekli so naj jih tožim, če mi kaj ni všeč. Ko sem plačal kasko, se niso nič otepali, ko je bilo treba plačati, sem bil pa osumljen goljufije. Tega je že veliko let, še v bivši Yu, sem se pa nekaj naučil iz te lekcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič smo debatirali o članstvih v moto klubu. Včeraj sem se včlanil in isti dan plačal 25€ manj zavarovanja, kot lani. 

Zanimivo, da marsikdo ne ve za ta popust, čeprav so člani klubov. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič smo debatirali o članstvih v moto klubu. Včeraj sem se včlanil in isti dan plačal 25€ manj zavarovanja, kot lani. 

Zanimivo, da marsikdo ne ve za ta popust, čeprav so člani klubov. 

Ali dobijo ta popust člani bilokaterega moto kluba ali samo člani klubov, ki so v Zvezi motoklubov Slovenije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!