Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Mene pa zanima nekaj glede tablice....ce imam sedaj recimo LJ...in imam cez dober teden registracijo in jo opravim izven lj...dobim potemtakem tablico od tiste upravne enote al kako? Oz rad bi zamenjal tablico recimo za go....ali KP...seveda iz dolocenih razlogov <_< A je to sploh mozno...ce npr nisem doma v KP da imam KP tablico zivim pa v LJ in imam stalno bivalisce v LJ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekaj glede tablice....ce imam sedaj recimo LJ...in imam cez dober teden registracijo in jo opravim izven lj...dobim potemtakem tablico od tiste upravne enote al kako? Oz rad bi zamenjal tablico recimo za go....ali KP...seveda iz dolocenih razlogov <_<  A je to sploh mozno...ce npr nisem doma v KP da imam KP tablico zivim pa v LJ in imam stalno bivalisce v LJ

Tudi mene to zanima. Ce kupis rabljeno registrirano vozilo, dobis tablico zraven (to je en nacin, kako prit do drugacne regijske oznake). Kako je pa glede podalsanja registraceje, pa ne vem.

Se nekaj. A moras prijavit izgubo tablice? Jaz bi si namrec to lepo staro vzev za spomin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima. Ce kupis rabljeno registrirano vozilo, dobis tablico zraven (to je en nacin, kako prit do drugacne regijske oznake). Kako je pa glede podalsanja registraceje, pa ne vem.

Se nekaj. A moras prijavit izgubo tablice? Jaz bi si namrec to lepo staro vzev za spomin.

Pri podaljšanju...imaš tablico kakršno pač imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogi da nisem čefur kot ti softi!

Pa pozabil si še:

V Ljubljani imate kurbe, prasce, ter same bedake na cesti, ki ne vejo, kje so zadeli ta izpit za motor da se lahko vozijo! So izjeme, ampak ti nisi med njimi! Pa še Aqua partk, si že bil v njem! Cena je boljša kot pri nas?  :eek: Žal sem se konec tedna lahko prepričal kako je v ljubljani, ves vesel sem prišel domov ter spil en zlatorog, saj v ljubljani tako samo union točijo ki je pa kot ena gnojšnica!

Pa nekaj ne bom pozabil:

A lahko dobim 2dcl vode iz pipe, pa eno kocko ledu prosim, pa limonco, pa slamico! Raje ne grem v oštarijo kot da pijem to vodo s pipe! Čefuriada!

Spoštujem ljubljano, ljudi ki so od nas, samo tega je v ljubljani malo!

Ljubljana == mala Bosna

mam ti je cefur

rajsi sem cefur kot pa da delam skodo nekomu, ker sam nimam nic od tega. tvoje dejanje je primitivnejse od najvecjih cefurskih uspehov in podvigov.

zivi in zgnij sam, ker vec si ne zasluzis. upam pa, da te bodo v zivljenju cakala podobna polena kot jih ti meces vsem motzoristom. delas v eni zanikrni poslovalnici ene zavarovalnice in mislis, da si boga za jajca prjel in zahinavis stotine motoristov za svoj prav, na drugi strani pa kralji zavarovačnistva na nasem ozemlju, pa gorenci po izboru dajejo super info kje kaj in kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mene to zanima. Ce kupis rabljeno registrirano vozilo, dobis tablico zraven (to je en nacin, kako prit do drugacne regijske oznake). Kako je pa glede podalsanja registraceje, pa ne vem.

Se nekaj. A moras prijavit izgubo tablice? Jaz bi si namrec to lepo staro vzev za spomin.

Izgubo tablice je nujno prijavit. Oznake druge upravne enote se trenutno dobi v primeru registracije (ne podaljšanja) na njenem področju. To velja do novih tablic (predvidoma avgusta), ko bodo oznake enotne - SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce :topic:

s kolegom motoristom se pogovarjava in mi on omeni, da mu niso na mariborski zavarovalnici odobrili AO+ za ninjo 900!

enostavno ni varjante, da se lahko zavaruje na ta način.(pri tej zavarovalnici)

ima kdo že podobne izkušnje in morda kakšen pameten komentar? :hmm:

(predvidevam, da je to zaradi velike rizičnosti :angry: )

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri podaljšanju...imaš tablico kakršno pač imaš.

Ze. Ampak, ce imas tisto tastaro brez EU zvezdic.. moras itak dobit "novo", ki bo cez 3 mesece stara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgubo tablice je nujno prijavit. Oznake druge upravne enote se trenutno dobi v primeru  registracije (ne podaljšanja) na njenem področju. To velja do novih tablic (predvidoma avgusta), ko bodo oznake enotne - SLO.

lp

TSC LABA d.o.o. - oddelek TEHNIČNI PREGLEDI

A to torej pomeni, da bom smel imet to isto tablico (brez EU zvezdic) se do prihodnjega junija? No, ce je seveda ne bom zgubil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce :topic:

s kolegom motoristom se pogovarjava in mi on omeni, da mu niso na mariborski zavarovalnici odobrili AO+ za ninjo 900!

enostavno ni varjante, da se lahko zavaruje na ta način.(pri tej zavarovalnici)

ima kdo že podobne izkušnje in morda kakšen pameten komentar? :hmm:

(predvidevam, da je to zaradi velike rizičnosti  :angry:  )

lp

Pri meni so z veseljem sprejeli tistih 60k SIT, pa je bla ista zavarovalnica. O tem smo ze pisali... Naj se umije in poskusi se enkrat. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to torej pomeni, da bom smel imet to isto tablico (brez EU zvezdic) se do prihodnjega junija? No, ce je seveda ne bom zgubil.

Da, vse aktualne tablice so in bodo veljavne v bodoče. Nobene ne bo potrebno zamenjati samo zato, ker pridejo ven nove.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :eek:

parasit :wacko: :wacko:

:lol1: :lol1:

Svašta ... špeckahla :grim

:SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bogi da nisem čefur kot ti softi!

Pa pozabil si še:

V Ljubljani imate kurbe, prasce, ter same bedake na cesti, ki ne vejo, kje so zadeli ta izpit za motor da se lahko vozijo! So izjeme, ampak ti nisi med njimi! Pa še Aqua partk, si že bil v njem! Cena je boljša kot pri nas?  :eek: Žal sem se konec tedna lahko prepričal kako je v ljubljani, ves vesel sem prišel domov ter spil en zlatorog, saj v ljubljani tako samo union točijo ki je pa kot ena gnojšnica!

Pa nekaj ne bom pozabil:

A lahko dobim 2dcl vode iz pipe, pa eno kocko ledu prosim, pa limonco, pa slamico! Raje ne grem v oštarijo kot da pijem to vodo s pipe! Čefuriada!

Spoštujem ljubljano, ljudi ki so od nas, samo tega je v ljubljani malo!

Ljubljana == mala Bosna

A mamo kak "hall of 'fame'"? Tole je definitivno tega kova ... bi dal v izjavo meseca, pa je predolgo ... :devil:

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo za prodat kupončke od motorja oz. mopeda(je odjavil motor in jih ne potrebuje več).

Več na PM.

LP Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima kdo za prodat kupončke od motorja oz. mopeda(je odjavil motor in jih ne potrebuje več).

Več na PM.

LP Matej

a bi ti imel rad probleme s parazitom..ker to kar hoces ti, ne more imeti vsak drzavljan in te bo un bolnik prjavu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ko sem se letos pozomo dokončno odločil za menjavo motorja, sem se že vrgel na Ducatija, no potem pa vidim v živo MT 01 in konec debate. Samo še diplomatska ofenziva na ženo, pa urejanje financ in evo vplačilo. E, sedaj pa registracija. Nočem se več zaj.. po upravnih enotah za odjavo motorja, pa vsa administracija. Hočem motor registrirati do konca oktobra pa basta. Kljičem zavarovalnice in slišim, da je to protipravno, da je to za arest, da ni govora, ko jim omenim, da nekatere to delajo, odgovorijo, da hočejo izvedeti katere poslovalnice zaradi uvedbe disciplinske odgovornosti ipd. Uf, počutil sem se kot kriminalec. No, pa pokličem GRAWE- in odgovor: JA SEVEDA, NI PROBLEMA, SAMO POVEJTE KJE STE, VAM POŠLJEMO AGENTA. In res, na dan, ko sem prevzel MT(oooooooohhhhh), me je agent čakal pri trgovini s pogodbo za 6 mesecev in nekaj dni. Žal zakonodaja še ne predvideva zmanjšanih bonusov, ampak to je to, nič administracije jeseni, motor garažiram in pomladi hopla na novo. Je pa plačilo malo večje kot pol ampak tudi moj čas je nekaj vreden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj odpirati novo temo, če že obstaja?

In kje je dodana vrednost tega kar je napisano. Namreč vse navedeno je že objavljeno na forumu.

Drugače pa vesel zate, da ti je uspelo in da si zadovoljen.

Zoolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP...Nimam preveč pojma o teh zadevah !!

Torej se da motor tud samo za 3 mesece registrirat??In ne rabiš plačat zavarovanja za celo leto in cestnine??Ravno kar sem kupo motor in bi ga dal registrirat samo do konec oktobra!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

' date='26 Jul 2005 @ 09:30']

LP...Nimam preveč pojma o teh zadevah !!

Torej se da motor tud samo za 3 mesece registrirat??In ne rabiš plačat zavarovanja za celo leto in cestnine??Ravno kar sem kupo motor in bi ga dal registrirat samo do konec oktobra!

Pokliči Grawe in videl boš, da je nemogoče postalo mogoče. Z menoj so bili zelo korektni, sicer pa saj jim boš odkartal kar nekaj težko prisluženega denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj, ampak tole hvaljenje me malo na reklame spominja....

Hehe, očitno se je tudi tebi zdelo čudno - odločil za MENJAVO motorja in št. postov 3 :?

Mogoče so pa šele včeraj priključek na internet dobili :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema tednoma kupila motor, ga registrirala do sredine novembra (optimist :slap: ). Brez težav in finančno ugodno.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, tipično slovensko mišljenje. Človek pove svoje mišljenje, pa je že reklama in ne vem kaj. To, kar sem napisal, sem opravil aprila, takrat se noben pametnjakovič ni spomnil podrobnejšega raziskovanja popolnoma legalnih možnosti terminsko omejenenega zavarovanja za bajk. Ime sem napisal zato, ker so bili do mene zelo korektni. Ne bom omenjal katere zavarovalnice so me na še veliko brutalnejši način odpikale.

Cena- Vse skupaj, da sem se odpeljal tudi s cestnino in tablicami okroglih 95 tisoč. Fantički, drugič preden šinfate, postavte kakšno pametno vprašanje ali komentar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...To, kar sem napisal, sem opravil aprila, takrat se noben pametnjakovič ni spomnil podrobnejšega raziskovanja popolnoma legalnih možnosti terminsko omejenenega zavarovanja za bajk...

...po dodatkih SZZ aprila GRAWE še ni izvajal avto zavarovanj (vsaj ne uradno) - na spetni strani GARWE so novico o avto zavarovanjih objavili v mesecu juliju 2005

...o legalnem načinu zavarovanja za obdobje krajše od enega leta pa se razpravlja že precej časa, uradno pa je to možno s spremembo ZVCPja, ki je omogočil "sezonsko" registracijo

...zadnja sprememba ZVCPja (ukinitev prometnih nalepk) pa je žal prinesla nekaj negotovosti na tem področju, tako da ni jasno, kako bo jeseni z "zimsko" odjavo motociklov

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!