Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

pred 49 minutami, DAMI34 pravi:

 

že pr Afli je dobiček

 

.

... pa še hitr znaš kej boljšga dobit za nadomestno vozilo :kva2:

  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo koga ki dela zavarovanja, da bi naredil kako ponudbo?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa prakticiram "neodvisno" zavarovalno hišo, ki ima pogodbo z vsemi? zavarovalnicami in si pustim naredit izračun za vse in izberem najugodnejšo....

Ne jebem zvestobe pri zavarovalnicah, ker je ne nagradijo, isto je pri mobilnih operaterjih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Objavljeno (popravljeno)

Kaj vse priporočate pri zavarovanju motorja?
AO in AO+ itak osnova. Kakšna divjad bi prav prišla... 

Kako pa je z asistenco v praksi, če si nekje v tujini in se ti pokvari motor? Spusti guma? Pride do nesreče? Seveda moraš nekako naložit motor in prespati nekje... 

Še kakšna druga pametna opcija?
Nekje sem prebral, da tudi AO+ ni najboljša izbira, pač pa da se zavaruješ posebej na življenskem zavarovanju...

Popravljeno . Popravil Jaka32
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Jaka32 pravi:

Kaj vse priporočate pri zavarovanju motorja?
AO in AO+ itak osnova. Kakšna divjad bi prav prišla... 

Kako pa je z asistenco v praksi, če si nekje v tujini in se ti pokvari motor? Spusti guma? Pride do nesreče? Seveda moraš nekako naložit motor in prespati nekje... 

Še kakšna druga pametna opcija?
Nekje sem prebral, da tudi AO+ ni najboljša izbira, pač pa da se zavaruješ posebej na življenskem zavarovanju...

več kot imaš več lahko iztržiš :P ogromno je odvisno od tipa poškodb.

Maš družino, katera bo brez tebe v problemih, potem je smiselno 24urno nezgodno.

 

Vsekakor pa vseeno priporočam in ni tak hud denar vsaj AO+ in asistenca (čimboljša). Kaska nisem nikol rabil, vsi moji karamboli so šli s police povzročitelja, razne neumnosti in padci pa so moj problem, ma dosedaj sem za neumnosti zapravil mogoče 10% vrednosti, kot če bi mel kasko.

Asistenca deluje, preverjeno. Odvisno je sicer kaka in kje se giblješ, ma načeloma tja do nekih 1000km in v državah (kot piše v asistenci) deluje bp. Od flikanja gume, do prevoza poškodovanega motorja. Vse špila. Sam imam Sava premium, ma verjamem, da tudi druge zavarovalnice nimajo problema, oziroma delujejo po istem principu.

Decembra 2015 so odpeljali motor na deponijo, nato meni domov, kratka razdalja, decembra 2022 so pripeljali motor iz Hrvaške (blizu Paklenice) tudi domov. Ker isti dan niso mogli pripeljati motorja, so meni dali avto, da sem se odpeljal domov (nisem bil poškodovan, razen udarcev in podplutb). Nekajkrat sem jih pa klicač že za flikanje gume in so prišli. 

Razlika med AO+ (torej poškodbe zaradi tvoje krivde) so vezane na vozilo, kjer imaš AO+, 24urno zavarovanje pa krije po priloženih pogojih poškodbe ali smrt 24ur neglede, kje in kako se je zgodilo, do višine osnove za smrt in običajno 2xnik za invalidnost (alkohol in droge, mislim da tudi samomor so nekje izključeni pri obeh zavarovanjih). Ampak ko pride recimo do same nesreče konkretno z motorjem, se da pri AO+ za manjše ali "povprečne" poškodbe veliko več skasirati kot pa pri nezgodnem, kjer ti po "sanaciji" obračunajo natančno to, kar piše v zavarovanju. AO+ je pa bolj pogajanje med odvetnikom in zavarovalnico. Torej tule spada še bolečine, iznakaženost, itd..

Bom dal moj primer nesreče:

decembra 2015 me je ena baba snela s stranske ceste. 2 meseca sem bil nepokreten, izpahnjen komolec, razlomljena roka, zapestje, dlančnice, razprta medenica, počena križnica, odkrhnjen del kolena. Po dveh mesecih sem bil odpuščen iz bolnice mel polni izteg roke, pa se mi je roka ponovno zlomila in sicer pločevina,ki je držala kost. Ponovno na operacijo in nato 2 meseca gipsa, sedaj iztega nimam več 100%. Sicer je šlo iz AO povzročitelja, kjer se obračuna še smrtni strah, pa vendar je podobno AO+ in je bila odškodnina okvirno 30k€

imel sem še dve zavarovanji: življensko z osnovo 35.000€ in nezgodno na polički motorja z osnovo 25000€ (torej smrt je te vrednosti)

Iz tega naslova sem prejel 4500 in 3500€, kjer jih je zanimalo samo meritve, torej opravil sem pregled pri njihovem cenzorju, ki je izmeril zaostajanje pri iztegu roke in rotaciji. Vse ostalo, medenica, bolečine, bolnica...je nepomembno.

Seveda pa so kalkulacije drugačne v primerjavi če si 100% invalid (2x osnova izplačilo) ali če umreš. Tudi če imaš umetno koleno, kolk, zgubiš prst, ter podobno so druge računice.

Kaj svetujem?

Vam mladim, vsaj eno življenjsko, za vsak slučaj.

Zaradi tistih 50 ali 70 evričev na polici te pa tudi ne pobere če AO+ plačaš, si vsaj mal krit za lastne neumnosti.

Kasko, o ne to pa ne...naj te mal izuči raje :P sicer pa 7-10 let plačevanja kaska maš skor nov moped :D 

ps. divjad je pa "prasica", to pa nikol ne veš kako bo usekalo. Običajno so problem jutranje in večerne ure, pa noč-

 

Ob 23. 4. 2024 ob 12:09, DAMI34 pravi:

 

Javim, ko bo denar na računu :D

 

 

dnarja še ni, odgovora tudi ne...sile prav nimajo. Od nezgode je že skoraj 6 mesecev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes, 10dni manj kot 6 mesecev po nezgodi, so poslali poravnavo. Popravilo po računu približno 50% novega motorja in ocenjena vrednost opreme, torej čelada in obleka, kjer ga itak spušiš, ker cene nove opreme letijo v nebo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izplačilo materialne škode so izvršili. torej 5 dni manj kot 6 mesecev je trajalo.

Z odvetnikom terjava še nematerialno škodo, torej smrtni strah in bolečine. Sliko sva že poslala zavarovalnici.

:P

 

20231227_133103_HDR.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 17. 6. 2024 ob 12:51, DAMI34 pravi:

Izplačilo materialne škode so izvršili. torej 5 dni manj kot 6 mesecev je trajalo.

Z odvetnikom terjava še nematerialno škodo, torej smrtni strah in bolečine. Sliko sva že poslala zavarovalnici. delovne kratke hlače

:P

 

20231227_133103_HDR.jpg

želim čim prejšnje okrevanje, izgleda pa kar zelo boleče vse skupaj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, anjica pravi:

želim čim prejšnje okrevanje, izgleda pa kar zelo boleče vse skupaj. 

Hvala, v tem primeru ni bilo hudega, ker niti na bolniško nisem še (nekaj podplutb in to je to , nič zlomljenega, pa 14 dni bolečin)l. V primeru iz leta 2015 in vsa zavarovanja so tekla po istem postopku, pa je bilo 8 mesecev bolniške, od tega 2 meseca nepokreten.

12390912_971570826245803_3208189390317271430_n.jpg.767b81da04974602583aecf88816b899.jpg

Dejstvo in bistvo je pa opisano zgoraj. torej, kaj in kako potegniti od zavarovalnice.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!