Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Točno! Lahko pa zavaruješ na ZM avto, z avta preneseš na motor 50% bonusa, dobiš še 50% popusta, ta bonus, ki ga imaš zdaj na motorju, pa prihraniš, če boš imel kdaj še en motor (velja ti tri leta). Tako se bonus podvoji ;)

Ta bonus, ki ga imam zdej na motorju je že šel v ponedeljek za registracijo drugega motorja :yea1:

Triglav v tvojem primeru ne nudi nič. V kolikor ima tvoj klub pogodbo z njimi, dobijo člani toliko popusta, da plačajo kot bi imeli 50% bonusa - torej polovico letne premije. Ampak, kot rečeno je to popust, ne bonus. Torej le letošnja ugodnost, ki je drugo leto ne bo. Ti pa sploh ne bi imel od nje nič, ker že imaš 50% bonusa.

Lepo povedano. Hvala za odgovor!

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi,da so butli pri zavarovalnicah nekaj narobe se zmenli in da bo tega kmalu konec :D

hehe

me baš zanima, kakšno je mnenje zavarovalniškega združenja glede bliskovitih preskokov v 50% premijski razred brez "štepanja let" ...

uživajmo, dokler lahko :D

Po mojem pa to ni tak hipen preskok. Ne nazadnje moraš imeti na avtu 50% in prav malo je možnosti, da se boš istočasno vozil z avtom in motorjem. Meni se zdi nekako naravno, da ti priznajo isti bonus, kot ga imaš na avtu. V mojem primeru je to pač minimalna nagrada za to, da jim 24 let plačujem zavarovalnino in imam do sedaj 0 škodnih zahtevkov (nesreč). No se mi zdi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2-3 leti je ZM v sodelovanju z uvozniko aprilie vsem novim kupcem aprilie priznala 50% bonus (ne popust). ko se je zadeva razvedla so bili prisiljeni to punudbo umakniti. žal se bojim da bo sedaj kaj podobnega ampak dokler še ni, dajte hitro registrirat, predvidevam da vam potem naknadno ne vzamejo tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj berem tole temo, bolj sm zmeden :D

A mi lahko kdo prosm še enkrt ponovi glede na situacijo: Motor mam zavarovan pri Zavarovalnici Triglav, zdej 7 mesecev. In če bi se odloču, da zdaj iz Triglava grem k ZM, a dobim kej BONUSA ali ne?

Zavaroval pa bi motor s 25kW in AO+

Pa prosm ne mi govort, da nej si grem prebrat še enkrt use, ker prvič ni časa, drugič pa hočm konkretno za moj motor zvedt.

Hvala dobri duši, k se me bo usmilla :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj berem tole temo, bolj sm zmeden :D

A mi lahko kdo prosm še enkrt ponovi glede na situacijo: Motor mam zavarovan pri Zavarovalnici Triglav, zdej 7 mesecev. In če bi se odloču, da zdaj iz Triglava grem k ZM, a dobim kej BONUSA ali ne?

Zavaroval pa bi motor s 25kW in AO+

Pa prosm ne mi govort, da nej si grem prebrat še enkrt use, ker prvič ni časa, drugič pa hočm konkretno za moj motor zvedt.

Hvala dobri duši, k se me bo usmilla :D

Žal jaz ne bom tista, ki bi se te usmilila ;) Vse sem podrobno razložila tule:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...mp;#entry881025

malo branja ti ne bo škodilo, malo truda pa tudi ne, če želiš privarčevati kakšen €, ne? ;)

Tudi če bi želela, ti s konkretno številko ne morem postreči, ker si navedel čisto premalo podatkov (koliko imaš bonusa na motorju, koliko na avtu, kje imaš zavarovan avto, ali si član kakšnega motorističnega kluba,... ... )

Ne bo druge; preberi moj post na tistem linku, pa ti bo vse jasno.

Pervy, če dovoliš, te malce popravim; tista ponudba ni bila umaknjena, ker bi se to preveč razvedelo, ampak enostavno zaradi premajhnega odziva. Zakaj pa je bila sploh narejena? Hja, tu je pa že druga zgodba v ozadju - sodelovanje in določena pogodba med uvoznikom Aprilie, ZM, medsebojne kompenzacije,... ...

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal jaz ne bom tista, ki bi se te usmilila ;) Vse sem podrobno razložila tule:

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...mp;#entry881025

malo branja ti ne bo škodilo, malo truda pa tudi ne, če želiš privarčevati kakšen €, ne? ;)

Pervy, če dovoliš, te malce popravim; tista ponudba ni bila umaknjena, ker bi se to preveč razvedelo, ampak enostavno zaradi premajhnega odziva. Zakaj pa je bila sploh narejena? Hja, tu je pa že druga zgodba v ozadju - sodelovanje in določena pogodba med uvoznikom Aprilie, ZM, medsebojne kompenzacije,... ...

hja... sm neki prebrau, pa ugotovu, da jst ne dobim nč, ker nimam avta :hmm: Pol bom pa kr pr Triglavu ustov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja... sm neki prebrau, pa ugotovu, da jst ne dobim nč, ker nimam avta :hmm: Pol bom pa kr pr Triglavu ustov :)

Hja, če ti je 50% (v kolikor si član kluba) oziroma 40% (če nisi član) popusta zanemarljiv, potem kar ostani...

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, če ti je 50% (v kolikor si član kluba) oziroma 40% (če nisi član) popusta zanemarljiv, potem kar ostani...

No hvala, ker si objasnila, ker ravno tist kar sm skor v vsakem postu brau, da če imaš zavarovan avto...

Pol pa bom šou k ZM :OK:

Hvala Issi :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav v tvojem primeru ne nudi nič. V kolikor ima tvoj klub pogodbo z njimi, dobijo člani toliko popusta, da plačajo kot bi imeli 50% bonusa - torej polovico letne premije. Ampak, kot rečeno je to popust, ne bonus. Torej le letošnja ugodnost, ki je drugo leto ne bo. Ti pa sploh ne bi imel od nje nič, ker že imaš 50% bonusa.

daj mi pojasni, kako se prenašajo ti bonusi in ali na avtu potem tudi ostane bonus oziroma cenejši premijski razred?

je to v skladu z veljavnimi predpisi - glede na to, da so še nedavno imeli agentje težave, če je kdo hkrati preskočil nekaj premijskih razredov ...

kako je to sedaj rešeno na nivoju zavarovalnic - se vse (končno) odloča individualno, se bo tako krhal trg in ali bo to morda pomenilo več zapletov pri izplačilih škod?

Hja, če ti je 50% (v kolikor si član kluba) oziroma 40% (če nisi član) popusta zanemarljiv, potem kar ostani...

misliš na letni ravni, a ne ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj mi pojasni, kako se prenašajo ti bonusi in ali na avtu potem tudi ostane bonus oziroma cenejši premijski razred?

Ne gre za 'prenos', ampak za 'upoštevanje enakega bonusa'...

je to v skladu z veljavnimi predpisi - glede na to, da so še nedavno imeli agentje težave, če je kdo hkrati preskočil nekaj premijskih razredov ...

Katerimi predpisi?

Višina zavarovalne premije je čisto interna stvar vsake posamezne zavarovalnice, prav tako tudi popusti in bonitete.

Zakonsko (in s predpisi) so določene čisto osnovne stvari - minimalna zavarovalna vsota npr.

Agentje pa so seveda imeli težave, če so talali bonuse brez žegna direktorjev.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj mi pojasni, kako se prenašajo ti bonusi in ali na avtu potem tudi ostane bonus oziroma cenejši premijski razred?

je to v skladu z veljavnimi predpisi - glede na to, da so še nedavno imeli agentje težave, če je kdo hkrati preskočil nekaj premijskih razredov ...

kako je to sedaj rešeno na nivoju zavarovalnic - se vse (končno) odloča individualno, se bo tako krhal trg in ali bo to morda pomenilo več zapletov pri izplačilih škod?

misliš na letni ravni, a ne ? :D

Žal res nisem uspela razumeti, kaj konkretno te zanima. BONUS je zadeva, do katere si upravičen glede na leta brez škodnega primera. To imaš vpisano na polici in se prenaša z zavarovalnice na zavarovalnico. Če v zavarovalnem letu ne povzročiš škode, napreduješ za en premijski razred (5%), če povzročiš škodo, pa nazaduješ za tri premijske razrede (15%). Bonus se po vsaki polici vodi posebej. To pomeni, da ima vsakdo lahko 10 polic in 10 različnih bonusov. Bonus se lahko prenese z avta na motor (v tem primeru akcije ZM), pa ga na avtu ravnotako obdržiš. Praktično se podvaja, če poenostavimo zadevo. Oziroma celo potroji, če sklenete še kasko, saj se z AO prenese tudi na AK. Bonusa ti ne more nihče vzeti, lahko ga le izgubiš (če pač povzročiš več škod) ali pa ti propade. Bonus je veljaven in ga lahko preneseš na drugo vozilo v roku treh let od prenehanja veljavnosti police, na kateri je bil.

POPUST je popolnoma komercialna zadeva, ki si jo zavarovalnica zmisli kadar želi. Če ste letos upravičeni do nekega popusta, to ne pomeni, da boste drugo leto tudi. In če vam ena zavarovalnica prizna nek popust, to ne pomeni, da vam ga bo druga tudi.

Trenutna ponudba ZMja je popolnoma legalna in v skladu s predpisi. To je pač trenutno v veljavi, Agenti so imeli težave, kadar so to počeli mimo predpisov, na svojo roko. Vsi agenti poznajo reklamacije na to temo...

Zadeva se še vedno ne rešuje ravno individualno. To je pač trenutna akcija. Koliko časa bo trajala, ne ve nihče. V kolikor ima zavarovanec firmo, nekaj vozil, življenska zavarovanja, ... ... ... in vse na isti zavarovalnici, se ponavadi malo pogleda čez prste. Konkretno; na Tilii lahko dobite 50% bonusa, če sklenete življensko zavarovanje z mesečno premijo 100€. Ampak agent vam na polico ne vpiše bonusa, temveč popust. To pomeni, da ga imate naslednje leto tudi, če ostanete pri njemu, če greste drugam pa ne. Tako pač deluje trg.

V primeru te akcije ZM ne bo problemov pri izplačilu škod, saj je zadeva "čista". Zadeva se zakomplicira v drugačnih primerih. Recimo da imate (pri osebnem avtu) status "mladega voznika", 20% doplačila na polici pa ne. Ko povzročite škodo, zavarovalnica pokrije škodo, vendar od vas zahteva povračilo v sorazmernem deležu. To je 20% škode. Če so vključene telesne poškodbe, je to lahko kar visok znesek...

Upam, da sem ujela bistvo. V kolikor te zanima še kaj ali sem zgrešila, kaj si želel vedeti, pa še vprašaj;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, če dovoliš, te malce popravim; tista ponudba ni bila umaknjena, ker bi se to preveč razvedelo, ampak enostavno zaradi premajhnega odziva. Zakaj pa je bila sploh narejena? Hja, tu je pa že druga zgodba v ozadju - sodelovanje in določena pogodba med uvoznikom Aprilie, ZM, medsebojne kompenzacije,... ...

zakaj je nastala mi je jasno, mi je pa bilo rečeno da so jo morali umakniti. no če ni res, pa ni, saj pravim jaz sem tako slišal, verjetno imaš ti boljše informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če si član moto kluba, more met klub kaj urejeno z zavarovalnico al ni važno? Ker če je tako se bom pol kr včlanu v lokalni klub. NO, u bistvu sem se hotel že lani, ampak sm menda pozabu :D

Sprašujem pa za Triglav konkretno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal res nisem uspela razumeti, kaj konkretno te zanima. BONUS je zadeva, do katere si upravičen glede na leta brez škodnega primera. To imaš vpisano na polici in se prenaša z zavarovalnice na zavarovalnico. Če v zavarovalnem letu ne povzročiš škode, napreduješ za en premijski razred (5%), če povzročiš škodo, pa nazaduješ za tri premijske razrede (15%). Bonus se po vsaki polici vodi posebej. To pomeni, da ima vsakdo lahko 10 polic in 10 različnih bonusov. Bonus se lahko prenese z avta na motor (v tem primeru akcije ZM), pa ga na avtu ravnotako obdržiš. Praktično se podvaja, če poenostavimo zadevo. Oziroma celo potroji, če sklenete še kasko, saj se z AO prenese tudi na AK. Bonusa ti ne more nihče vzeti, lahko ga le izgubiš (če pač povzročiš več škod) ali pa ti propade. Bonus je veljaven in ga lahko preneseš na drugo vozilo v roku treh let od prenehanja veljavnosti police, na kateri je bil.

POPUST je popolnoma komercialna zadeva, ki si jo zavarovalnica zmisli kadar želi. Če ste letos upravičeni do nekega popusta, to ne pomeni, da boste drugo leto tudi. In če vam ena zavarovalnica prizna nek popust, to ne pomeni, da vam ga bo druga tudi.

Trenutna ponudba ZMja je popolnoma legalna in v skladu s predpisi. To je pač trenutno v veljavi, Agenti so imeli težave, kadar so to počeli mimo predpisov, na svojo roko. Vsi agenti poznajo reklamacije na to temo...

Zadeva se še vedno ne rešuje ravno individualno. To je pač trenutna akcija. Koliko časa bo trajala, ne ve nihče. V kolikor ima zavarovanec firmo, nekaj vozil, življenska zavarovanja, ... ... ... in vse na isti zavarovalnici, se ponavadi malo pogleda čez prste. Konkretno; na Tilii lahko dobite 50% bonusa, če sklenete življensko zavarovanje z mesečno premijo 100€. Ampak agent vam na polico ne vpiše bonusa, temveč popust. To pomeni, da ga imate naslednje leto tudi, če ostanete pri njemu, če greste drugam pa ne. Tako pač deluje trg.

V primeru te akcije ZM ne bo problemov pri izplačilu škod, saj je zadeva "čista". Zadeva se zakomplicira v drugačnih primerih. Recimo da imate (pri osebnem avtu) status "mladega voznika", 20% doplačila na polici pa ne. Ko povzročite škodo, zavarovalnica pokrije škodo, vendar od vas zahteva povračilo v sorazmernem deležu. To je 20% škode. Če so vključene telesne poškodbe, je to lahko kar visok znesek...

Upam, da sem ujela bistvo. V kolikor te zanima še kaj ali sem zgrešila, kaj si želel vedeti, pa še vprašaj;)

Ok. Očitno si dobro podkovana, zato imam podvprašanje: zakaj pa te zadeve doslej niso bile možne? So se spremenili kakšni javni predpisi ali interni akti, ali gre le za "odločitev" ? Če je sedaj to tako lahkotno, zakaj so si ljudje razbijali glave?

Mislim - so zavarovalnice doslej tako zelo ožemale, ali pa si sedaj delajo škodo v nekem segmentu?

Če se ti zdi, da to ni smisel te debate na forumu, bi prosil za kakšno debatico po PM-u :-)

Lp & TNX, S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok. Očitno si dobro podkovana, zato imam podvprašanje: zakaj pa te zadeve doslej niso bile možne? So se spremenili kakšni javni predpisi ali interni akti, ali gre le za "odločitev" ? Če je sedaj to tako lahkotno, zakaj so si ljudje razbijali glave?

Mislim - so zavarovalnice doslej tako zelo ožemale, ali pa si sedaj delajo škodo v nekem segmentu?

Če se ti zdi, da to ni smisel te debate na forumu, bi prosil za kakšno debatico po PM-u :-)

Lp & TNX, S.

To tudi mene zanima, pa bi zato prosil, če lahko debatica ostane javna... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burek, če imaš v mislih Triglav, potem ponavljam; POPUST VELJA LE ZA ČLANE KLUBOV, KI IMAJO SKLENJENO POSEBNO POGODBO Z ZAVAROVALNICO. Če pa imaš v mislih ZM, ste do višjega popusta upravičeni člani kateregakoli kluba, pogoj je le članstvo v klubu in plačana članarina.

Saj vem, da sem tečna, ampak je res tako težko prebrati kak post nazaj???

SymRu, celotno zavarovalništvo temelji na matematični verjetnosti in statistiki. Imamo tablice umrljivosti, s katerimi predvidevamo življensko dobo (glede na statistiko), imamo razno razne raziskave, statistične podatke, ... ... Na podlagi teh se računajo premije. V Franciji so šli recimo tako daleč, da plačujejo premijo za kasko glede na barvo vozila (menda je statistika pokazala, da največ nesreč povzročijo lastniki rdečih vozil). Popust na vozniške izkušnje, s katerim je začel Generalli niti ni več novost. Vemo, da izkušenejši vozniki povzročijo manj škod. Nasprotno poznamo doplačilo za mlade voznike, doplačilo za vozila v lasti pravne osebe (ker so to večinoma službena vozila, ki jih vozi več ljudi, vemo pa kako se z njimi dela). Grawe recimo je imel ogromno težav, ko so predlani začeli z avtomobilskimi zavarovanji. Slovenci so Avstrijcem komaj dopovedali, da ne morejo prodajat takega kaska, kot ga poznajo oni. Pri njih vpliva na premijo če imate garažo ali le nadstrešek, širina (!!!) garažnih vrat, in podobne (za naše pojme) neumnosti.

Do sedaj se nihče ni posebej ukvarjal z motoristi. Bili so pač del avtomobilskih zavarovanj. Dejstvo je, da se je večina motorjev jeseni odjavljala in se je del premije vračal. Strašno rizični niste (razen na AO+). Ker je na trgu borba za stranke, tako kot povsod, so se domislili, da vam že sedaj premijo znižajo, namesto da vam jo jeseni vračajo. Kot verjetno veš, si do povračila ob odjavi upravičen v kolikor ni bilo škode. In so izračunali, da je le na zanemarljivo majhnem odstotku teh polic škoda, torej se v principu vse vračajo. Zakaj ne bi ponudili nekaj novega in vam že sedaj vzeli manj denarja, namesto da ga dobite nazaj šele čez pol leta? Borba za stranke pač. Ne borba, mesarsko klanje. Če se želiš obdržati, se moraš na vsake toliko časa česa spomniti, s čimer boš premagal konkurenco. In so se vrli strokovnjaki tega domislili prvi.

Seveda pa se vsepovsod upošteva takoimenovani škodni rezultat, to je razmerje med vplačano premijo in izplačanimi odškodninami. Nekatere zavarovalne vrste imajo ta rezultat boljši, nekatere slabši... Se ga pa da realno izračunati šele po petih letih, zato so razne spremembe včasih malce počasne.

In to je vsa umetnost zavarovalništva - matematika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2-3 leti je ZM v sodelovanju z uvozniko aprilie vsem novim kupcem aprilie priznala 50% bonus (ne popust). ko se je zadeva razvedla so bili prisiljeni to punudbo umakniti. žal se bojim da bo sedaj kaj podobnega ampak dokler še ni, dajte hitro registrirat, predvidevam da vam potem naknadno ne vzamejo tega.

Ne glih kar 50 posto......ampak so ti priznali enak bonus, ki si ga imel na avtu, tudi na motor, seveda le če si imel avto zavarovan na ZM in si kupil aprilijo.

Priznali so ti tudi 35% dodatni popust, če si se odločil za kasko zavarovanje motorja, seveda so ti tudi kasko boniteto prenesli na motor, če si ga hotel zavarovati.

Ugodnost je veljala le dve leti (kar sem s pridom izkoristil :grim )....razlogi za ukinitev pa naj bi bili zaradi tega, ker so imeli v prvem letu preveč škodnih primerov, ravno pri teh skleniteljih, ki so ujeli to ugodnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne bi ponudili nekaj novega in vam že sedaj vzeli manj denarja, namesto da ga dobite nazaj šele čez pol leta?

Morali so se odreči tistim cca 50% našega vnaprejšnjega plačila, s katerim so lahko razpolagali, nam je pa kot mrtev kapital ležel na računih zavarovalnic pri katerih smo sklenili zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No skratka....danes dobil predračun od ZM (podružnica Krško)...zadovoljen z ponudbo!

Edino sem razočaran, ker je "težava" z kasko zavarovanjem. Je rekla aganetka, da je potrebno napisati neko prošnjo in da potem komisija odobri ali bodo zavarovali kasko ali ne. Ko sem vprašal, kako se ponavadi odločijo, je rekla, da za motorna kolesa, v večini primerov negativno....to mi ni všeč :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi po domače povedano so nas zavarovalnice do sedaj nategovale?

Jest se dobro spomnem, da so naprimer na Triglavu še snažilke naučil, da so znale povedat, da se zavarovanje motocoklov ne splača, zdej pa že manjše zavarovalnice ponujajo 50% na 50%... Če se kej spomnem osnovnošolske matematike, to na koncu znese 25% premije... Vemo namreč, da zavarovalnica nobene stvari ne zavaruje brez profita, zdej se jim pa kar naenkrat splača delat s 25%, torej imajo tudi pri 25% še dober zaslužek... Sicer je znano tudi iz objave dobička zavarovalnic, da je zavarovalništvo zelo donosna dejavnost...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips : Za motorje z nad 500 ccm je potrebno pred sklenitvijo kasko zavarovanja dobiti odobritev strokovne službe. Tvoja agentka mora izpolniti vprašalnik in da oddati strokovni službi. Zadeva je rešena v roku nekaj ur, v kolikor se posluži faxa. Moraš priznati, da ste za kasko zavarovanje bistveno bolj rizični.

In lahko ti povem iz lastnih izkušenj, da je večina prošenj odobrenih. Tu gre bolj za to, da preverijo stranko še na ostalih zavarovalnicah (če je imela v preteklosti kakšne sumljive škode, iz česar bi se dalo sklepati, da je "nategovalec", ki večkrat "pade", ki mu večkrat "ukradejo" motor,... ... Tako pač je, tudi takih se najde kar nekaj. )

SF : Hja, če gledava skozi matematiko, je stvar taka; postavi se v kožo zavarovalnice. Po izkušnjah veš, da letno pobereš toliko in toliko premije, veš, da v povprečju izplačaš toliko in toliko odškodnin. Počasi vidiš kje lahko pobereš manj premije, pa boš še vseeno lahko pokril škode in režijske stroške. Tako pač to gre. V borbi za stranke so pač našli "luknjo" na katero ni nihče prej pomislil in kjer se da strankam ponuditi nekaj novega, znižati premijo in še vedno preživeti.

Če imaš to srečo, da se ti nikoli nič ne zgodi, je tvoje mnenje, da te zavarovalnica nateguje. To je razumljivo. Kaj pa če se ti kaj zgodi? Si predstavljaš zavarovati hišo, za katero je letna premija v povprečju 250€, čez tri mesece imaš pa smolo in ti pogori? Pa dobiš od zavarovalnice 150 000€. Bi še rekel, da te nategujejo? Lahko ti povem primer, ki se mi je zgodil pred kratkim; decembra je človek pri meni sklenil življensko zavarovanje, plačal prvo premijo v višini 50€, v sredini januarja pa umrl. Žena dobi 47 000€. Bi rekel, da je bil nategnjen?

Nikakor nikogar ne zagovarjam, le povem kako je. Tako pač je, tako deluje zavarovalništvo. Toliko ljudi plačuje premije, pa se jim nikoli ne zgodi nič, toliko ljudi pa ima smolo da se jim kaj zgodi in dobijo odškodnino... Če si med tistimi, ki samo plačujejo, si seveda prepričan, da so zavarovalnice fuj in fej. Pa si res želimo biti med tistimi, ki imajo smolo?

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips : Za motorje z nad 500 ccm je potrebno pred sklenitvijo kasko zavarovanja dobiti odobritev strokovne službe. Tvoja agentka mora izpolniti vprašalnik in da oddati strokovni službi. Zadeva je rešena v roku nekaj ur, v kolikor se posluži faxa. Moraš priznati, da ste za kasko zavarovanje bistveno bolj rizični.

In lahko ti povem iz lastnih izkušenj, da je večina prošenj odobrenih. Tu gre bolj za to, da preverijo stranko še na ostalih zavarovalnicah (če je imela v preteklosti kakšne sumljive škode, iz česar bi se dalo sklepati, da je "nategovalec", ki večkrat "pade", ki mu večkrat "ukradejo" motor,... ... Tako pač je, tudi takih se najde kar nekaj. )

SF : Hja, če gledava skozi matematiko, je stvar taka; postavi se v kožo zavarovalnice. Po izkušnjah veš, da letno pobereš toliko in toliko premije, veš, da v povprečju izplačaš toliko in toliko odškodnin. Počasi vidiš kje lahko pobereš manj premije, pa boš še vseeno lahko pokril škode in režijske stroške. Tako pač to gre. V borbi za stranke so pač našli "luknjo" na katero ni nihče prej pomislil in kjer se da strankam ponuditi nekaj novega, znižati premijo in še vedno preživeti.

Če imaš to srečo, da se ti nikoli nič ne zgodi, je tvoje mnenje, da te zavarovalnica nateguje. To je razumljivo. Kaj pa če se ti kaj zgodi? Si predstavljaš zavarovati hišo, za katero je letna premija v povprečju 250€, čez tri mesece imaš pa smolo in ti pogori? Pa dobiš od zavarovalnice 150 000€. Bi še rekel, da te nategujejo? Lahko ti povem primer, ki se mi je zgodil pred kratkim; decembra je človek pri meni sklenil življensko zavarovanje, plačal prvo premijo v višini 50€, v sredini januarja pa umrl. Žena dobi 47 000€. Bi rekel, da je bil nategnjen?

Nikakor nikogar ne zagovarjam, le povem kako je. Tako pač je, tako deluje zavarovalništvo. Toliko ljudi plačuje premije, pa se jim nikoli ne zgodi nič, toliko ljudi pa ima smolo da se jim kaj zgodi in dobijo odškodnino... Če si med tistimi, ki samo plačujejo, si seveda prepričan, da so zavarovalnice fuj in fej. Pa si res želimo biti med tistimi, ki imajo smolo?

On ja, žena ne... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve vprašanji za tiste, ki ste že govorili z agenti (ali pa to ste :) ), posebej me zanima ZM.

1. Ob podpisu zavarovalne police pri ZM naj bi se obvezal, da boš imel motor celo leto registriran. Na kašen način pa poteka ta "zaveza"? :? S podpisom pogodbe, z določbo na polici? :?

Kaj se zgodi, če motor prodaš; ali pa ga recimo prodaš v tujino? :?

V tem primeru ne dobiš nazaj preostale premije do konca zavarovanega leta? Ali so "penali" mogoče kje drugje? :? Mogoče v ukinitvi bonusa ali popusta za naprej? :?

2. Če prav razumem poslovanje ZM, bi na mojem primeru izgledalo to tako:

- za avto imam 35 % bonusa pri Triglavu + kasko zavarovanje avtomobila. Polica se mi "izteče" 16.10.2007.

Če bi želel motor zavarovati pri ZM (seveda z vsemi trenutnimi akcijami in bonusi :blush: ), bi moral prekiniti zavarovanje za avto pri Triglavu in nato avto zavarovati pri ZM :krneki: ?

Po tem, bi lahko na tovrsten način zavaroval MK pri njih, seveda z 35 % bonusom + bonusom za člane/nečlane MK (40 oz. 50%).

Ali prav sklepam? :D

Muchos HVALA za morebitne :OK: odgovore! :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da tudi ti nisi prebral mojega posta s pojasnili in točno razlago... :whistle:

Poskusi, pa boš videl da ti ni nujno prenesti zavarovanja avtomobila na ZM.

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...mp;#entry881025

Glede odpovedi vračilu premije: Na polici ti piše "popust na nevračilo premije" , s podpisom police si s tem seznanjen. Če ga imaš torej namen prodat v tej sezoni, ne izkoristi te ugodnosti. Oziroma si izračunaj če se ti splača (odvisno kdaj bi ga registriral in kdaj prodal). In v čem je razlika če ga prodaš v Sloveniji ali v tujini? Ob prodaji ali odjavi motorja se polica prekine, ne dobiš pa nazaj neizkoriščenega dela premije.

Zdaj se pa res počutim kot papiga, ko stalno ponavljam iste stvari. Je res tako težko prebrat kak post nazaj?

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frips : Za motorje z nad 500 ccm je potrebno pred sklenitvijo kasko zavarovanja dobiti odobritev strokovne službe. Tvoja agentka mora izpolniti vprašalnik in da oddati strokovni službi. Zadeva je rešena v roku nekaj ur, v kolikor se posluži faxa. Moraš priznati, da ste za kasko zavarovanje bistveno bolj rizični.

In lahko ti povem iz lastnih izkušenj, da je večina prošenj odobrenih. Tu gre bolj za to, da preverijo stranko še na ostalih zavarovalnicah (če je imela v preteklosti kakšne sumljive škode, iz česar bi se dalo sklepati, da je "nategovalec", ki večkrat "pade", ki mu večkrat "ukradejo" motor,... ... Tako pač je, tudi takih se najde kar nekaj. )

Ja žal zaradi takih vedno na*** drugi. No skratka, če je procedura takšna kot si opisala pol je še upanja. Ta agentka pa mogoče ni najbolj......no sj vseeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!