Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Živjo. Sicer še nisem čist vsega prebral. Zanima pa me ali je kak agent ZM v okolici dolenske oz posavja, pa ga lepo prosim da se mi javi na PM. Kajti letos bi rad prvič zavaroval motor in bi imel seveda rad to kar se da ugodno. NEko ponudbo sem že dobil, sam sploh ne vem za kaj se gre nekaj 'šuš muš', dans naj bi se dobila s tipom , ki pravi da bo zrihtal 50% bonifikacije, sam prvič naj bi pa plačal polno ceno,ali kdo ve kaj je s tem??? :eek:

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi, eno vprašanje zate glede nezgodnega zavarovanja, ki ga skleneš na polici za zavarovanje vozila.

Lani sem namreč namesto AO+ rajši sklenil nezgodno zavarovanje voznika in sopotnika. Sedaj pa sem slišal, da to nezgodno zavarovanje NE VELJA v primeru, če nesrečo povzročim jaz oz. voznik motorja (npr. padec, zdrs...). Se pravi, da nezgodno zavarovanje VELJA samo v primeru, ko nesrečo povzroči nekdo drug...

Je to res?

Hvala in lp,

m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Sicer še nisem čist vsega prebral. Zanima pa me ali je kak agent ZM v okolici dolenske oz posavja, pa ga lepo prosim da se mi javi na PM. Kajti letos bi rad prvič zavaroval motor in bi imel seveda rad to kar se da ugodno. NEko ponudbo sem že dobil, sam sploh ne vem za kaj se gre nekaj 'šuš muš', dans naj bi se dobila s tipom , ki pravi da bo zrihtal 50% bonifikacije, sam prvič naj bi pa plačal polno ceno,ali kdo ve kaj je s tem??? :eek:

Hvala

To, kar ti ponuja tale agent, JE šuš muš! Lahko ti razložim, kaj bo naredil; spisal ti bo polico z 50% bonusom, plačal pa boš polno ceno. On bo to polico oddal in polovico denarja. Ker do tega bonusa nisi upravičen, bo agent dobil nazaj reklamacijo. Takrat bo kot rešitev reklamacije oddal še drugo polovico denarja, moral pa bi ti tudi na polici popraviti bonus. Tega pa ne bo storil. Drugo leto ti bo svetoval, da zamenjaj zavarovalnico (ker boš imel na polici napisano 50% bonusa, naj bi "šlo skozi")

Lahko ti kar odkrito povem, da imajo zavarovalnice že sedaj izredno natančno kontrolo in vsako polico, ki pride z druge zavarovalnice kontrolirajo. In ta kontrola se še poostruje.

Svetujem ti, da se takih poti ne poslužuješ (saj te lahko doleti tudi kakšna ovadba za zavarovalniško goljufijo) in se takih agentov raje izogibaj.

Mihnar; žal imaš napačne informacije. Nezgodno zavarovanje velja v vsakem primeru, ne glede na to, kdo je povzročitelj. Je pa res, da so tam zavarovalne vsote precej nizke. Običajno je za nezgodno smrt 8300€ in za 100% invalidnost 16700€, medtem ko je za AO+ zavarovalna vsota 50000€.

Popravljeno . Popravil Noise
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bistvena razlika med AO+ in nezgodnim zavarovanjem v tem, da AO+ zavaruje voznika in je vezano na vozil, nezgodno pa samo zavarovanca in je vezano na osebo?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo. Sicer še nisem čist vsega prebral. Zanima pa me ali je kak agent ZM v okolici dolenske oz posavja, pa ga lepo prosim da se mi javi na PM. Kajti letos bi rad prvič zavaroval motor in bi imel seveda rad to kar se da ugodno. NEko ponudbo sem že dobil, sam sploh ne vem za kaj se gre nekaj 'šuš muš', dans naj bi se dobila s tipom , ki pravi da bo zrihtal 50% bonifikacije, sam prvič naj bi pa plačal polno ceno,ali kdo ve kaj je s tem??? :eek:

Hvala

Tukaj prijatelj dragi, samo zate sem si vzel minuto časa, ti pa odklikaj. A bo šloLP, Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo sm hvaležen da ste si vzeli čas zame. in če sm vse skupaj prav razumel je stvar sledeća

(se opravičujem če preveč ponavljam) Nisem člank kluba, upam pa da bom to kmalu postal,se pravi: sm član kluba in nimam sklenjenega zavarovanja pri ZM bo moje plačilo zavarovanja sledeče,Zavarovanje za moj mopč stane 450€-50%popusta=225€-30%bonus=158€.

Zej ne vem ali se popusi seštevajo in je moj izračun pravilen al ne, ker če je tko se mi to zdi supr ugodno in pridem jutri v NM zavarovat motor.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni bistvena razlika med AO+ in nezgodnim zavarovanjem v tem, da AO+ zavaruje voznika in je vezano na vozil, nezgodno pa samo zavarovanca in je vezano na osebo?

D.

Danci1973:

V bistvu gre za nezgodno zavarovanje, ki ga skleneš na polici za zavarovanje vozila, In v tem primeru so zavarovani voznik in sopotniki (kot mi je znano, je to lahko kdorkoli). Pri AO+ pa je zavarovan samo voznik.

ISSY,

to mi je včeraj dejal en agent, zato me tudi zanima, ker lani sem imel tako dodatno nezgodno zavarovanje sklenjeno na polici za motor-plačal sem okoli 15.000 SIT (60€) za celo leto, pri tem pa sta bila zavarovana tako voznik in sopotnik na motorju; in to za zavarovalno vsoto 5.000.000 SIT oz. 21.000€ (smrt) in 10.000.000 SIT oz. 42.000€ za primer 100% invalidnosti. Pri tem pa je bila tudi dnevna odškodnina 5000 SIT (21€) za vsak dan bolniške. Imel sem možnost tudi nižjih premij, a sem izbral najvišjo, ker se mi je v primerjavi z Ao+ zdela še vedno boljša izbira, saj so odškodnine v primerjavi z vloženo premijo velike.

Seveda pa je to zavarovanje veljalo samo za primer nezgode na tem motorju, za katerega je bil sklenjen ta dodatek na polici.

Zato sem tudi nekaj postov nazaj postavil vprašanje, če do odškodnine nisi upravičen, če ti povzročiš nesrečo... KEr drugače je tako nezgodno brezpredmetno...

lp, m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se triglava tice bo 1.3. vse jasno ;)

js upam da bo vreme jasno takrat.. :grim tudi na triglavu in alpah

vi kr financirajte monopolista... vsak, ki se ukvarja z odškodninami pove, da je to najbolj zajebana zavarovalnica...

pol se pa sprašujete, kje je konkurenca, če vas večina nosi denar že 30 let v iste pisarne.. pisarne so v vsako leto lepše no. dobički ki jih deli uprava pa tudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je že kdo našel kak, v zmks včlanjen klub, ki sprejema člane brez obveznosti?

~15k sit razlike med 40 in 50% popusta je več kot letna članarina... :whistle:

kmalu dobim certifikat starodobnega vozila. imajo vse zavarovalnice 90% popusta?

kakšen bi bil najhitrejši/najugodnejši način spremembe zavarovanja?

samo spremeniti police se verjetno ne da?

odjavim in takoj nazaj prijavim s popustom?

je dela samo z zavarovalno polico ali bo treba tudi ostale stvari (cestnina) odjavljati in ponovno prijavljati?

lahko zavarujem samo za določen čas, npr. 5 mesecev (do tehničnega pregleda)?

zavarovanje se računa na dan?

če je celoletno zavarovanje 99460sit, potem je na dan 279˙38sit?

in če imam vozilo registrirano 193 dni (od 17.8.06), dobim nazaj 45540sit?

:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi upravičen, če ti povzročiš nesrečo...

Kolikor je bilo meni razloženo, je z dodatnim nezgodnim zavarovanjem na polici za avtomobilsko (motoristično) odgovornost takole:

v primeru nezgode zavarovan voznik + sopotniki, ki so bili prisotni, do števila registriranih potniških mest v/na vozilu s to polico, ne glede na to, kdo je krivcec za nesrečo. V primeru smrti dobiš/dobijo izplačano zavarovalnino za primer smrti. V primeru poškodb pa je višina izplačane zavarovalnine odvisna od stopnje invalidnosti, ki so jo poškodbe pustile.

V primeru AO+ pa je zavarovan samo voznik vozila s to polico. To je v bistvu nadgradnja čistega avtomobilskega zavarovanja (AO), ki ti v primeru, da si ti krivec, ne da ničesar, ne za razbito vozilo in ne za počene kosti, z dodatkom AO+ pa dobi krivi voznik povrnjene zdravstvene stroške in še kakšno odškodninico za bolečine.

BC

kontaktiraj na PM člana pod vzdevkom bambi61,

ta ponuja vključevanje v klub za 20€ in brez obveznosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js upam da bo vreme jasno takrat.. :grim tudi na triglavu in alpah

vi kr financirajte monopolista... vsak, ki se ukvarja z odškodninami pove, da je to najbolj zajebana zavarovalnica...

pol se pa sprašujete, kje je konkurenca, če vas večina nosi denar že 30 let v iste pisarne.. pisarne so v vsako leto lepše no. dobički ki jih deli uprava pa tudi...

hmm... jaz pa ima osebno (in tudi mnogo drugih) z "monopolistom" zelo dobre izkušnje. pri odškodnini ne komplicirajo.

kakor sem preveril, ima največja zavarovalnica enake cene ali ugodnejše kot konkurenca .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej se nima pomena kregat. vsak naj dela po svoje. meni osebno se zdi da se je brezveze ukvarjat s tem, kje bi dobil še tistih 10% zraven. že to se mi zdi zelo ugodno (napram obstoječemu stanju) .)

mislim, da če bi zavarovanj ostalo enako kot dosedaj, bi se vseeno vozili, kaj ne? sklep: lahko smo veseli da so uredili vsaj takšne ugodnosti. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na /ne/srečo si dal popolnoma napačen odgovor!!Če recimo nisi zavarovanec ZM in nimaš nič bonusa na avtu dobiš kot član kluba 30%+50%, kot nečlan kluba pa samo 40%!Če si zavarovanec ZM in nimaš nič bonusa na avtu dobiš 30%+50% kot član kluba , in samo 40% kot nečlan .Če pa imaš na avtu 50% dobiš kot član 50%+50% .Če stvari komu še vedno niso jasne obstajajo telefoni in PM, kar sem že napisal in se tega poslužujte namesto da "strokovno " ugibate in klobasate v nedogled . :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ne vem kaj točno si mislila. 10% zavarovalnice Maribor? In kakšnih 5% na zvestobo? ZM nima nobenega popusta na zvestobo.

Ok

se opravičujem... zdaj gledam na polico in piše...

- ZM popust 7%

- posebni - 10%

- popust za bonus

ta dva popusta sem mislila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes klical na Adriatic v Kranju in vprašal. če tudi oni kaj pripravljajo, pa je gospa rekla, da še nič, ampak, da so že slišali, kaj se dogaja in so posredovali naprej šefom... Upam, da bodo kaj podobnega naštimal, ker se mi resnično ne da avtomobila odjavlat in ostale kolobocije :?

Sem pa še na eno stvar pomislil-ali se bo zaradi vsega tega podražila vsa zavarovanja za motorna vozila, kajti zavarovalnice so navajene na tolikšen priliv denarja letno int ežko verjamem, da bodo sebi škodo delale??? Avtomobilska zavarovanja naj bi se tako ali tako podražila pred poletjem zaradi višje zakonsko določene višine škode, katere so dolžne kriti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se pa izkazuje članstvo v MK?

Ali je dovolj samo kartica, al kako?

:grim plačana članarina za tekoče leto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CPU

- sem v enakem položaju! (zvest Adriaticu 10let) So mi pa zadnjič naračunali kasko za moj moped 2188€ :eek:

Kakšni popusti!?? Prvič slišijo za popuste! Pa še za kasko mi ni znal povedati ča ga bom sploh lahko tako zavaroval! Vse kar so mi izplačali v 10letih je eno prednje steklo in meglenko. Drugega na srečo ni bilo :OK:

Enako zavarovanje me na zavarovalnici MB stane 990€... Tu se pa sentimentalno konča :headbang:

Če do sredine marca na Adriaticu ni sprememb.... Adijo, normalno tudi avto gre na MB

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprememba.

Tisti, ki ste na Triglavu povprašajte svoje agente! Danes popoldne je prišla obkrožnica. Triglav je pripravil KONTRA ponudbo. Neka varianta avto-motor-komercialni popust.

Kaj točno ne vem, ker mi še sam agent ni znal točno razložit (me je samo obvestil pred 10 min), ker ni še popolnoma preštudiral obkrožnico.

Skratka....Velika hiša se je zbudila :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!