Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

No, popolnoma točne informacije so sledeče:

Ugodnosti trenutno nudi le ZM d.d.

1. V kolikor imate osebni avto zavarovan na ZM d.d.:

- bonus na avtu med 0% in 30% = bonus na motorju 30% + popust*

- bonus na avtu med 35% in 50% = bonus na motorju enak kot na avtu + popust*

* popust= do tega popusta ste upravičenim če se ob odjavo motrja odpoveste povračilu neizkoriščenega dela premije ( 50% v kolikor ste člani kluba, oziroma 40% v kolikor niste član nobenega kluba)

V praksi to pomeni, da ob optimalni varianti plačate: 500€ letne premija - 250€(50% bonusa) - 125€ (50% popust) = za plačilo 125€ po domače - premijo za dejansko 3 mesece, torej se splača odpovedati povračilu ob odjavi vsakemu, ki ima motor registriran več kot tri mesece.

2. V kolikor imate osebni avto zavarovan na kakšni drugi zavarovalnici:

- ne glede na višino bonusa na avtomobilu, dobite na motor 30% bonus + popust* (isto kot zgoraj)

3. Bonus se iz AO police prenaša na kasko v isti višini.

Upam, da sem vam zadevo razložila kolikor toliko razumljivo in ne preveč strokovno.

Nikakor ni res, da vam to lahko uredi le Jarc, ampak je to splošno veljavno na vseh poslovalnicah, pooblaščenih agencijah in pri zastopnikih ZM d.d. !!! Ker pa vemo, kako deluje trg, bodo v kratkem sledile tudi ostale zavarovalnice.

Malo za osvežitev, ker pa se eni vstrašijo in vidijo stotrideset strani pa gor in se jim ne da brat, naj povem da se te novosti kaj se tiče ZM začnejo na strani 107, tako da tudi ni panike in le pogumno prelistat teh nekaj strani. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi mam primer 100€ je polna registracija

s 30% popustom bo pol 70€

na 70€ da pa še 50% cenej...se prav je 35€?

mam prou?

Ja, po moje imaš prav! Vsaj upam, tudi zaradi sebe! Zgleda, da boš imel motor sedaj registriran celo leto, plačal boš pa samo ,hm, pol!? :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je ubistvu 65% ceneje :D

to je znanost da to izračunaš :P

Popravljeno . Popravil reesko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če triglav misli da bo s svojo ponudbo konkuriral ZM se zelo moti.

Danes je bil agent pri meni in je bil zjutraj na sestanku seznanjen z ponudbo.

Triglav prizna le komercialni popust v višini bonifikacije na avtu. Se pravi pri Triglavu ni nižanja premijskega razreda kot pri ZM. Je rekel da o nižanju premijskega razreda ni variante.

Konkretno bi mene zavarovanje pri Triglavu po njihovi ponudbi stalo 282EUR in pri ZM 150EUR. Uganite kje bom zavaroval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če triglav misli da bo s svojo ponudbo konkuriral ZM se zelo moti.

Danes je bil agent pri meni in je bil zjutraj na sestanku seznanjen z ponudbo.

Triglav prizna le komercialni popust v višini bonifikacije na avtu. Se pravi pri Triglavu ni nižanja premijskega razreda kot pri ZM. Je rekel da o nižanju premijskega razreda ni variante.

Konkretno bi mene zavarovanje pri Triglavu po njihovi ponudbi stalo 282EUR in pri ZM 150EUR. Uganite kje bom zavaroval.

Jaz imam isti podatek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ti Triglav da le 50% popusta, če imaš celo leto, bonusa pa ne moreš prenest z avta..? Ko bo čas registracije, Triglav čao, ZM- tu sem. Če se ne bodo zgledovali po Mariborski...

Issi, ko kaj izveš fiksnega o Triglavu, poročaj.., prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: tam kot večina :unsure:

za mojo Yamahco lani plačala 118.000 sit z AO+ in zavarovanjem kupončkov ter zeleno karto, letos me bo

prišlo pa 210 evrov, ja za kar dober par gum in še za kakšen servis bo ostalo :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil tati
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pardon sem komaj zdaj prebral tisto nazaj-to pomeni da je boljše pri ZM -sam je problem .jaz imam avto zavarovan pri TRIGLAVU? KAJ PA ZDAJ-PROSIM EN PAMETEN NASVET in po možnosti čim cenejši....

pardon sem pozabu-moj motor je:yamaha xv 750 .41KW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pardon sem komaj zdaj prebral tisto nazaj-to pomeni da je boljše pri ZM -sam je problem .jaz imam avto zavarovan pri TRIGLAVU? KAJ PA ZDAJ-PROSIM EN PAMETEN NASVET in po možnosti čim cenejši....

pardon sem pozabu-moj motor je:yamaha xv 750 .41KW

V najslabšem slučaju greš avto odjavit, pri čemer dobiš vsa ustrezna potrdila, s katerimi potem na Triglavu prekineš zavarovanje in pokasiraš preplačano premijo.

Potem greš k ZM, kjer skleneš zavarovanje za avto (in verjetno še za moped), nato pa se greš nazaj avto registrirat.

Simpl ko pasulj, stane te pa nekaj ur letanja po uradih in nekaj € za odjavo/prijavo vozila.

Druga TEORETIČNA možnost bi bila, da bi šel najprej na ZM, sklenil novo polico za avto (recimo za določen čas, dokler ti pač velja cestnina ipd.), nato pa bi oborožen s to novo polico na Triglavu prekinil staro.

Za to drugo možnost ne vem, ali je dejansko izvedljiva... Ne vidim pa razloga, zakaj ne bi bila. :hmm:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na tabelo ZM ti priznajo fiksnih 30% bonusa od zavarovanega avta pri drugi zavarovalnici le, ce si clan moto kluba. Se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi da Triglav poleg ze pridobljene bonitete prizna se 50% popusta?

V mojem primeru je potem Triglav ugodnejsi. ( ze mam 50% bonifikacije).

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav ne da nič popusta (vsaj ne uradno). Po novem omogoča le kopiranje bonusa iz avtomobila na motor.

Bonifikacijo lahko brez problema preneseš na ZM.

Pri ZM pa dobiš, če nimaš avtomobila pri njih zavarovanega 40% popusta če nisi član MK ali 50%popusta in 30%bonusa če si član MK.

simple as that :D

Popravljeno . Popravil partyzan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, je razlika v tem , da pri Triglavu ni dodatnega popusta, vendar motor po končani sezoni lahko odjaviš in dobiš denar nazaj, pri ZM pa mora biti motor zavarovan celo leto (brez vračila premije),imaš pa 50% popusta!

V končni fazi zelo podobno, vsaj ko sem takole na brzino prečekiral tole temo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je podobno, samo če bo naslednja zima takšna kot letošnja je odjavljanje res že skoraj nesmiselno.

Poleg tega za tiste ki smo z bonusom še na začetku je fajn, ker dobiš že takoj 30% bonusa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še en problem, kam v motoklub, js šele letos začnem vozt, pa ne vem kam bi šou oz kam bi me vzel, seveda pa nebi šou kr k enim kmetom (jodlarjem), pa nej se še tko sliš, k se eni prtožujejo, pa vn mečejo :worship: :worship: in zviška une gledajo, k da bi šli sam zarad tistih 30%......

v končni fazi pa tak in tak sm mislu, pa bi se zej včlanu, k je to na kupu in se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, na triglavu ti ob avtu na katerem že imaš 50% bonusa dajo tudi na motor 50% bonusa. poleg tega pa lahko motor odjaviš. sem razumel prav? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Dajo ti komercialni popust in ne bonusa.

Ne mešajte teh dveh pojmov ker je med njima ogromna razlika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj komplicirate- se Issi je obupala :?

Na Triglavu zaenkrat dajejo samo komercialnih 50% procentov popusta, ce imas avto pri njih s 50% bonifikacijo.NE prenasa se pa BONUS.To je velika razlika glede na ZM.Bonus je glavni podatek, ne pa komercialni popust.S slednjim je varianta "sad ga vidis, sad ga ne vidis" :D .

Lp!

Flight

(sorry,me je ze Leteci prehitu)

Popravljeno . Popravil flight69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo bil na Triglavu in ZM.

Triglav da 30% komercialnega (na avtu nimam nič) in nekaj več če si član MK (morajo poklicat centralo :rolleyes: )

ZM Da 40% popusta ce nisi nič in 30% + 50%(skupaj 65%) če si član MK.

Eno vprašanje: a MK velja tudi avto moto klub???

edit: Triglav 30% in ZM 50% da če seveda ne zahtevaš vračila (ob odjavi, prodaji....)

Popravljeno . Popravil lavit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SEM KLICAL NA TRIGLAV:

1.TRIGLAV ne da BONUSA AMPAK SAMO POPUST V VIŠINI BONUSA NA AVTU.

2.BONUS ti raste normalno naprej samo 5% NA LETO,in to pod pogojem da imaš motor zavarovan vsaj 4 mesece.

3.Se pravi da imaš potem samo pri registraciji POPUST ne dobiš pa bonusa več kot 5%.

4. ČE JE TO prav BOMO PRESEDLALI verjetno komplet familia z bajto,avtom,itd...k MARIBORSKI ZAV.

5. TAKO KOT VERJETNO ŠE KAKIH 40.000 SLOVENCEV...TRIGLAV PA V ..K.

6. DRUGAČ PA NAJ ŠE KDO PREVERI-----

7. POTEM ZGUBI TRIGLAV OD MENE CCA...400.000 SIT na LETO OZ.OKOLI 2.000 evrov.''?????????to pa je za njih biznis''''?????''''''

ALI MOGOČE KATERI MOTOKLUB POTREBUJE NOVE ČLANE...HA TO BO SEDAJ PO NOVEM KAR POGOSTO VPRAŠANJE-se mi zdi.

JE pa stvar taka -če nas je več in če smo složni lahko marsikaj dosežemo-saj nismo motoristi zadja rupa na svirali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: a MK velja tudi avto moto klub???

naj bi veljalo za vsa drustva, ki so uradno prijavljena, imajo urejeno evidentirano članstvo in so povezana z moto tematiko... tako mi je obrazlozil agent pri ZM! potem takem padejo notr tud vsa avto moto drustva, tuning klubi, ljubitelji fergusonov in tako naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj komplicirate- se Issi je obupala :?

Na Triglavu zaenkrat dajejo samo komercialnih 50% procentov popusta, ce imas avto pri njih s 50% bonifikacijo.NE prenasa se pa BONUS.To je velika razlika glede na ZM.Bonus je glavni podatek, ne pa komercialni popust.S slednjim je varianta "sad ga vidis, sad ga ne vidis" :D .

Lp!

Flight

(sorry,me je ze Leteci prehitu)

Se pravi ce imas ze kuponcke s 50% popusta bobis se dodatni komer. popust v vrednosti 50%. (Triglav)

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!