Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Kako pa na ZM obračunajo AO+? Je vezan na obvezno zavarovanje? Velja potem enak popust tudi zanj?

Ni vezan (v smislu da bi moral vzeti oboje). Če ga vzameš, enak popust kot za AO velja tudi za AO+. Sem sklenil polico v petek.

Tabela popustov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bo držalo.... sva z agentko lani naredila izračun za R1 (za hec pač) in se je še vedno splačalo...

Meni se je tudi splačalo iti na Grawe, je bilo lani cca. 10.000 SIT ceneje kot drugje, pa sem po obeh lestvicah po KW ali ccm v predzadnjem razredu (57kw/600ccm). Sem pa agentki že poslal v vednost ponudbo ZM in čakam na njihov odgovor. Menda imajo ta teden upravo na dopustu in bo do konca naslednjega tedna znano, kaj bodo ponudili. Drugače se pač selim k ZM.

Imel bi še eno vprašanje za Issi (če še ni obupala and nami :) ) glede prekinitve/prenosa avtomobilskega zavarovanja:

Pri Grawe imam zavarovan tudi avtomobil in sicer AO in kasko, oni imajo to na dveh policah. Iz kasko police sem imel lani eno plačilo škode za poškodbo na parkirišču. Kolikor mi je znano velja, da če je prišlo do izplačila škode, ob prekinitvi zavarovanja nisi upravičen (saj je logično) do povračila neizkoriščene letne premije. A je v mojem primeru možno, da na Grawe prekinem in prenesem na ZM samo avtomobilsko AO zavarovanje, kasko polico pa pustim na Grawe do izteka v avgustu? Je to izvedljivo, da imaš pri eni zavarovalnici AO, pri drugi pa kasko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo :hmm: Jaz pa na ZM za 98 KS plačal 107 € :OK:

Zanimivo je tudi to, da spadava v isti razred 44-72KW in, da si pozabil prišteti stroške odjave in prijave avta na ZM :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urejeno je vse takoj, razen za vračilo premije "bivše" zavarovalnice kar pa tako ni važno (lahko je tud čez pol leta) važno je da je avto na drugi zav. v tem primer ZM in agent lahko vse to hkrati naredi da ti prestavi avto na ZM in zrihta zav. za motor. Greš na amzs in hkrati zrihtaš za moped in prepis zav. za avto (samo v rač. popravi -plačal natanko 0,00€, sit, krompirja...)

A to se res da? Da ni potrebno odjavit avta. Potem svoji bivši zavarovalnici pokažeš samo novo polico in ti morjo nakazat denar za preplačano pri njih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je tudi splačalo iti na Grawe, je bilo lani cca. 10.000 SIT ceneje kot drugje, pa sem po obeh lestvicah po KW ali ccm v predzadnjem razredu (57kw/600ccm). Sem pa agentki že poslal v vednost ponudbo ZM in čakam na njihov odgovor. Menda imajo ta teden upravo na dopustu in bo do konca naslednjega tedna znano, kaj bodo ponudili. Drugače se pač selim k ZM.

Imel bi še eno vprašanje za Issi (če še ni obupala and nami :) ) glede prekinitve/prenosa avtomobilskega zavarovanja:

Pri Grawe imam zavarovan tudi avtomobil in sicer AO in kasko, oni imajo to na dveh policah. Iz kasko police sem imel lani eno plačilo škode za poškodbo na parkirišču. Kolikor mi je znano velja, da če je prišlo do izplačila škode, ob prekinitvi zavarovanja nisi upravičen (saj je logično) do povračila neizkoriščene letne premije. A je v mojem primeru možno, da na Grawe prekinem in prenesem na ZM samo avtomobilsko AO zavarovanje, kasko polico pa pustim na Grawe do izteka v avgustu? Je to izvedljivo, da imaš pri eni zavarovalnici AO, pri drugi pa kasko.

Ti lahko jaz povem. To ni možno, ker je kasko vezan na AO polico (pogodba). Sem probal podobno narediti lani. V tvojem primeru odjaviš vse, povračilo dobiš od AO, kasko "spušiš".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to se res da? Da ni potrebno odjavit avta. Potem svoji bivši zavarovalnici pokažeš samo novo polico in ti morjo nakazat denar za preplačano pri njih?

Sej po eni strani mi je logično, ker vozilo ne menja lastnika, zato prometno dovoljenje ostane enako. Za vračilo denarja pa zavarovalnica ponavadi potrbuje kopijo nove. zav. police.

Edin pri tem me skrbi, ker vozilo ni bilo odjavljeno, da bivša zavarovalnica kao lahko zakomplicira, da njeno zavarovanje še vedno velja - ker teoretično imaš takrat za isto vozilo res sklenjeni dve veljavni zavarovanji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da 99% zavarovalnic za povračilo zahteva kopijo odjavljene prometne oz potrdilo, da je bilo vozilo odjavljeno)

Recimo pri Tiliji so mi rekli, da je potrebno narediti celoten postopek (odjava prijava vozila)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo čisto držalo; treba je naredit odjavo in prijavo. Res pa je, da je za to treba zelo malo časa, sploh če to urejaš pri komu, ki dela za obe zavarovalnici - naredi ti novo polico, prekine staro, stopiš še do prve tehnične baze, narediš odjavo in prijavo (na LPPju vem da stane 20€, za AMZS ne vem) in to je to.

:hmm: meni na ue sg ni blo treba odjavit pa na novo prijavit, sem se že prej pozanimal(beri prepričal ustrežljivo uslužbenko triglava, da mi lahko z dobro voljo prihrani 25 eur, in mi jih res je!!!), na ue je potem prijazna uslužbenka samo vnesla novo polico! :OK:

lp6

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo kakšne vesti o tem ali se mislijo pri adriaticslovenica tudi kaj odzvati na tole mamljivo ponudbo ZM-a?? Should I wait or should I go (to the ZM :D )?

Na Adriaticu naj bi menda jutri predstavili ponudbo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Adriaticu naj bi menda jutri predstavili ponudbo....

Ki bo:

Bonus se prenese iz avta + 50 % popusta ! Začne veljati jutri !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo ZM, je spodbudila ostale zavarovalnice, da so se začele obnašat konkurenčno.

Prav zanimivo koliko let so očitno zavarovalnice kar konkretno služile na račun motoristov. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telefonsko sem preveril pri Triglavu zadostuje druga zav. polica za povračilo z njihove police, ravno tako brez odjave-prijave lahko vse uredim pri Avtokontrolu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to izvedljivo, da imaš pri eni zavarovalnici AO, pri drugi pa kasko.

Ti lahko jaz povem. To ni možno, ker je kasko vezan na AO polico (pogodba). Sem probal podobno narediti lani. V tvojem primeru odjaviš vse, povračilo dobiš od AO, kasko "spušiš".

Je možno imeti obvezno osnovno zavarovanje na ene zav. na drugi kasko, ker je to dodatno zav. in ni nujno!

Več informacij dobiš na vsaki enoti, katere koli zavarovalnice!

P.S. imam tako narejeno in sklenjeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno imeti obvezno osnovno zavarovanje na ene zav. na drugi kasko, ker je to dodatno zav. in ni nujno!

Več informacij dobiš na vsaki enoti, katere koli zavarovalnice!

P.S. imam tako narejeno in sklenjeno

Pi**** :headbang: Pol mi spet narobe povedal. Ma poln kufer mam teh birokratov. Vsak drugače pove :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav zanimivo koliko let so očitno zavarovalnice kar konkretno služile na račun motoristov. :hmm:

Sej veš, da je to ena velika banda... :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki bo:

Bonus se prenese iz avta + 50 % popusta ! Začne veljati jutri !!

Pri drugem agentu sem izvedel, da komercialnega popusta naj nebi bilo :BUA:

Na Adriaticu ni možno zavarovati AO+ za motor.

To trenutno drži :BUA: , mogoče bo kaj novega jutri, ko začnejo veljati novi pogoji :fredy:

Se bomo pač selili :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj mene zanima.

Kako je kaj z izplacili, ce se podskodujes in oveljavljas AO+. Predvem me zanima za Zavarovalnico MB. Triglav vem, da je tko k je treba.

Ce prav razumem... imajo zdej sledece popuste:

ZM:

- 50%

- 40%

TRIGLAV:

- 50%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste kaj mene zanima.

Kako je kaj z izplacili, ce se podskodujes in oveljavljas AO+. Predvem me zanima za Zavarovalnico MB. Triglav vem, da je tko k je treba.

Ce prav razumem... imajo zdej sledece popuste:

ZM:

- 50%

- 40%

TRIGLAV:

- 50%

TRIGLAV - 30%!

Telefonsko sem preveril pri Triglavu zadostuje druga zav. polica za povračilo z njihove police, ravno tako brez odjave-prijave lahko vse uredim pri Avtokontrolu :OK:

Tanx - drži. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud triglav ni tko k je treba... :BUA: vsaki zavarovalnici bo treba v spremstvu odvetnika :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ki bo:

Bonus se prenese iz avta + 50 % popusta ! Začne veljati jutri !!

Pri drugem agentu sem izvedel, da komercialnega popusta naj nebi bilo :BUA:

kaj zdaj, a bo popust al ne :hmm: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj zdaj, a bo popust al ne :hmm: :unsure:

Treba počakat do jutri, da bo uradno. Od dveh različnih agentov sem dobil dve različni informaciji :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!