Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

2eMBe: Če bi se spustili v to, lahko dosežejo to, da ZM ne priznava več bonusa. Glede popusta je pa vsaka hiša za sebe odgovorna.

malnabijampress

saj sporen je ravno podarjen bonus :grim

nekateri smo se kar dolgo časa mučili da smo prišli na 50% :grim

sedaj pa ga šenkajo :eek:

da ne bo pomote sam sem registriral avto na ZM in izkoristil možnost dodatnih 50% :P

priborjenih 50% pa dam na drugi motor :kva2:

govor je seveda o bonusu za enosledno vozilo !

Popravljeno . Popravil eMBe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sveže informacije:

Zavarovalnica Maribor d.d.

Avto na ZM --> enak bonus na motor in popust (40% za nečlane, 50% za člane moto klubov)

Avto na drugi zavarovalnici --> 40% popust za nečlane motoklubov --> 30% bonus in 50% popust za člane

AdriaticSlovenica d.d.

Avto na AS --> enak bonus kot na avtu tudi na motor in 50% popust

Avto na drugi zavarovalnici --> 50% popust

Ponudba velja le za motorje med 8kw in 72kw. AO+ se sklepa le po odobritvi.

Triglav d.d.

Avto na Triglavu --> enak bonus na motor in 30% popusta (za člane Triglav kluba* do 50% popusta)

Avto na drugi zavarovalnici --> 30% popusta

Tilia d.d.

Uradnih navodil še ni, predvidoma bodo v roku 14 dni. Napovedujejo ponudbo, identično Zavarovalnici Maribor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Triglav d.d.

Avto na Triglavu --> enak bonus na motor in 30% popusta (za člane Triglav kluba* do 50% popusta)

Avto na drugi zavarovalnici --> 30% popusta

A lah še to razložiš kaj je to član triglav kluba.

Pa ali se da prenašati popust med družinskimi člani.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Član Triglav kluba? Hja, nekaj zavitega v meglo... No, vezano je na to, koliko zavarovanj imaš na Triglavu in kakšne vrste (avtomobili, premoženje, življenje... ) Verjetno pa to lahko vsak agent interpretira po svoje, v kakšnem rangu je, kako se potegne za stranko,..

O prenosih bonusov sem že dovolj pisala - preberi nazaj. Po splošnih pogojih je možen prenos le med zakonskima partnerjema in firmo in lastnikom firme.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pomeni, če imaš tam več kaj zavarovanega...? Če imam tam avto, zdaj tudi motor, pa mešano naložbeno zavarovanje, sem član? Upam, da to pomeni to... :?

Issi, so to fiksni podatki za Triglav,-uradni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi vseeno...a se lahko zve od kod si dobila za Triglav info.

Na moji izpostavi še zmeraj trdijo, da ni možen prenos bonusa iz avta na motor, ampak se samo popust upošteva?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil na adriaticu da dobim vračilo premije zaradi prepisa zavarovanja avta iz Adriatica na ZM. Joj kako je bil žalosten, ravno danes je dobil okrožnico, pa sem dejal 1 mesec prepozno.

Evo prilagam okrožnico:

IPB Slika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi vseeno...a se lahko zve od kod si dobila za Triglav info.

Na moji izpostavi še zmeraj trdijo, da ni možen prenos bonusa iz avta na motor, ampak se samo popust upošteva?!

Hja, če ti povem, kje sem dobila informacije, bom šla spet na hladno... ;)

Verjemi, da so uradne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sveže informacije:

Triglav d.d.

Avto na Triglavu --> enak bonus na motor in 30% popusta (za člane Triglav kluba* do 50% popusta)

Avto na drugi zavarovalnici --> 30% popusta

A to pomeni da se popusti seštevajoi???? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE, ker bi se drugače znalo zgoditi, da bi ti na koncu morala zavarovalnica dati denar, da bi lahko zavaroval moped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi. če mi ne bodo hoteli priznati bonusa, tebe pokličem, da mi skleneš zavarovanje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK: :OK: :OK: Če bo po sreči, bo drug teden mašina s tablico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: :OK: :OK: :OK: Če bo po sreči, bo drug teden mašina s tablico...

Če bo po sreči? In kaj te ovira... ? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to pomeni da se popusti seštevajoi???? :?

V zavarovalništvu se nobeni popusti ne seštevajo, ampak se popusti in doplačila računajo verižno.

Primer: 100€ - 50% bonusa =50€ ostanek 50€ - 50% = 25€ ostanek 25€ + 10% doplačila = 27,50€

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo tole z zavarovanji, malo bo samo še za počakat da se stvari skristalizirajo :D

še ena stvar več, da se ponovno vrnem na ceste, hehe

Issy, kategorije ostajajo po kW tako kot sedaj ali so kake spremembe tudi na tem področju? No ja, sicer pa pri teh popustih je že vseeno :D

@vikking: če se popusti seštevajo gre to ponavadi po formuli:

znesek * (1 - procentPopusta1 / 100) * (1 - procentPopusta2 / 100) * ...

ne pa

znesek * (1 - (procentPopusta1 + procentPopusta2 + ...) / 100)

:D

tnx Letečmu ker me je opozoril na to temo :OK:

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor vidim vsi hitite (hitimo) z registracijo/zavarovanjem motornih koles v bojazni, da tale akcija ne bo dolgo trajala. Po moje ni kake pretirane bojazni za to.

Sicer je res, da če ne odjavljaš motorja, je finančno gledano povsem vseeno kdaj v koledarskem letu plačaš zavarovanje, samo danes je le vseeno šele prvi marec, pomeni, da boš moral tudi naslednje leto podaljšati registracijo najkasneje 1. marca. Če se spomnim je bilo lani tak datum še kar nekaj snega naokrog in bi bilo skrajno neprijetno v tistem vremenu voziti motor na tehničnega (seveda, če ga ravno imaš).

Kaj res nihče več ne računa, da bomo na naši geografski širini še kdaj imeli "normalno" zimo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V mojem primeru se mi živo fučka...imam 300m do tehničnega :D Pa še nov motor bo :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te moram malo popraviti; drugo leto lahko registrirate tudi kasneje. Lahko registrirate v respiro roku (to je 30 dni prej ali kasneje) in se registracija podaljša z istim datumom.

Lahko pa to naredite kasneje in se pač registrira s tistim datumom, kot to urejate. In ni potrebno delati odjave in prijave. Po novem moraš narediti odjavo in prijavo motornega kolesa šele eno leto po preteku registracije. Bonus na zavarovalni polici pa itak velja tri leta po poteku police.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

This is getting better and better. Pa ne mi rečt, da se bodo zadeve celo normalizirale pri nas na tem področju? Je pa zanimivo, kako smo vsi skeptični. Se vidi, da so nas terorizirali dolga leta... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj to razumem, da lahko 30 dni po preteku zavarovanja le to podaljšaš z istim datumom brez vračanja tablic, enako kot pri avtomobilu. Samo z dnem preteka zavarovanja (recimo 1. marec) za policijo motor ni več registriran in če se moraš z njim pojaviti na tehničnem in če (ja, vem veliko če-jev) :) si ravno "baksuz", da te takrat ustavijo "taplavi" plačaš kazen kot, da motor ni registriran.

Smo imeli tak primer v firmi, so policaji (kakšna smola) ustavili sodelavca s službenim avtom točno en dan po preteku zavarovanja (oz. registracije, cestnine, teh. pregleda...) in je voznik plačal kazen 20.000 SIT, odgovorna oseba v firmi 50.000 SIT in firma 500.000 SIT (-50% za plačilo v 8 dneh).

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Issi če sem te prav razumel ZM spremenila način zavarovanja in je sedaj tako :

Na motor enak bonus kot na avtu in ne več 30% tudi če maš na avtu manj kot 30%?

Al sem te narobe razumel? :?

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderatorjem se opravičujem za spamanje, ampak mi žal ni uspelo urediti prejšnjega posta :blush:

Torej; počakajte še s Triglavom. Ta trenutek sem dobila informacijo, da pripravljajo nekaj novega, teli popusti sedajle so le začasni. S ponedeljkom, 5.3.2007 bo zunaj popolnoma nova ponudba, zato pa imajo agenti nasprotujoče si informacije in ne želi nihče podrobno razlagati.

(Predvideva se, da bo popolnoma nov sistem obračunavanja premije.)

Danixx: imaš prav, le tu se mi ni dalo ponovno posrobno razlagati, ampak sem le na hitro naredila povzetek. Podrobno sem že razložila nekajkrat (torej zavarovan avto na ZM, bonus 0% - 30% --> 30% bonusa na motor. Napreja pa isti % kot na avtu tudi na motorju)

Popravljeno . Popravil Noise
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa, zavarujte danes tko kot je...(baje je pred nami nekaj lepega vremena) in če se pol spremeni na bolje, pri svojem agentu reklamirajte polico. (30 dni za reklamacijo)

..mislite da bi šlo tako hehehehe :devil:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bil na adriaticu da dobim vračilo premije zaradi prepisa zavarovanja avta iz Adriatica na ZM. Joj kako je bil žalosten, ravno danes je dobil okrožnico, pa sem dejal 1 mesec prepozno.

Evo prilagam okrožnico:

IPB Slika

Ali si mogoče vprašal, kaj pomeni tista zadnja alineja, da se omogoči tudi sklenitev zavarovanja Osnovne asistence za MK in nezgodno zavarovanje s 50% popustom???

Mogoče kdo drug to ve?? Issi??? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!