Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Pravkar sem govoril z mojim agentom pri TRIGLAV-u.

Menda so imeli danes krizni sestanek glede na damping ZM in v mojem primeru je ponudba sledeča:

1. prenos bonusa z najbolj ugodno reg. vozila pri TRIGLAV v gospodinjstvu (v mojem primeru 50% od moje mati)

2. komercialni popust 50% za nevračilo premije ob odjavi (član društva ni pogoj)

V 1. postavki dejansko gre za BONUS in ne POPUST (bonus ostane ter se lahko prenaša...)

Torej po starem bi jaz plačal 100%(vsako leto odjavim), po ponudbi ZM 45%(25% od avtomobila + 40% na neodjavo, vendar tu niso všteti stroški menjave zavarovalnice ki znašajo okrog 25EUR), ter ponudba triglava 25%(50% iz police od mati+50% na neodjavo).

Ali po kmečko: plačal bom samo 1/4 zavarovalne vsote, kar je pri 608EUR le 152EUR :OK:

V mojem primeru TRIGLAV seka :worship:

Konec koncev je pa to najmanj kar lahko naredijo zame, saj po 7 sezonah reg. motorja nimam nobenega bonusa :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men ni več nič jasno :huh:

Vsak agent pravi drugače (kar se Triglava tiče). Eno da je bonus mogoče prenesti, eni da ni. Kaj za vraga je sedaj res ? :angry:

Kje je že to frdamano uradno obvestilo :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo na PM pošle cifro od kkšnga dobrga Agenta iz Zavarovalnice Triglav (Ljubljana) :D

Lohk tut od kkšne luštne agentke :P

Popravljeno . Popravil GrCaR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mozno zavarovanje placati za 2 leti?

Dvomim, da bodo drugo leto tako ugodni pogoji.

Popravljeno . Popravil bica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zavaroval pri ZM. Ker še nimam svojega avta in ker sem pri motorju bil še brez bonusa sem skoristil klubski popust.

30% bonusa in 50% popusta, torej 154 EUR :) Vsekakor zadovoljen, lani sem dal čez 400, če se prav spomnim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zdej kako se to obracunava, ampak za triglav je ponudba priblizno taka:

motor za neomejeno -> cca 165 eur (odvisno kaj mas se zravn... podvojena ZV, nezgodno itd..)

do 25kW -> cca 100eur (spet odvisno kaj mas zravn)

skuter -> cca 30eur (...)

skratka super :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklical agenta od ZT , plačal 82€ brez AO+( ker imam že dodatno nezgodno ...)

bonus 50%, popust 50% in to je to :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklical agenta od ZT , plačal 82€ brez AO+( ker imam že dodatno nezgodno ...)

bonus 50%, popust 50% in to je to :yea1:

Tehtnica se nagiba v korist Triglava :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grčar mi je razložu...da jst lahko od fotra uzamem 50% bonifikacije...in pol mi ta bonifikacija SKOZ ostane...plus dobim še 50% popusta če ne bom odjavu ceu let...se pravi plačam 25% in še od sedaj naprej imam 50% bonifikacije...je to res??? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poklical agenta od ZT , plačal 82€ brez AO+( ker imam že dodatno nezgodno ...)

bonus 50%, popust 50% in to je to :yea1:

Hja, se ti ne zdi, da bi bil koristen podatek še kateri motor je to oz. koliko kw ima? Če ima 80kw je to zelo majhna premija, če ima pa 4 kw, pa zelo visoka...

grčar mi je razložu...da jst lahko od fotra uzamem 50% bonifikacije...in pol mi ta bonifikacija SKOZ ostane...plus dobim še 50% popusta če ne bom odjavu ceu let...se pravi plačam 25% in še od sedaj naprej imam 50% bonifikacije...je to res??? :devil:

Načeloma lahko, moraš pa vedeti, da prenos bonifikacije med starši in otroki po splošnih pogojih ni mogoč. Gre le po posebni odobritvi, kar pa je odvisno od okoliščin in -roko na srce- referenc tvojega agenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem prenosu "oče-sin" sem glih danes govoril z mojim agentom. Je možno, če odobrijo šefi. Vendar tukaj igra vlogo veliko dejavnikov, med drugim tudi leta. Lažje odobrijo tistim, kateri bi načeloma zakonsko lahko pridobili že 50%.

Samo to ne pomeni, da imata potem ti in tvoj oče 50% :grrr

Issi glede ZT....imaš ti kakšne bolj TOČNE informacije, ker itak vsak drugače pove /mislim na agente/

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to je podatek, ki sem ga pozabila pripisati, ker se meni pač zdi samoumeven. V vsakem primeru prenosa bonusa z osebe na osebo, mora oseba ki ga podarja predložiti izjavo, da bonus podarja tej in tej osebi in se mu sama odpoveduje. Kar pomeni, da se bonus dejansko prenese med osebama, ne pa podvoji.

Žal popolnoma točnih informacij še nimam,ker je zunaj le začasno navodilo - čaka se uradna okrožnica. To začasno navodilo si pa vsak razlaga po svoje - sledilo bo obdobje reševanja reklamacij, pobiranja doplačil, vračanja preplačil... Dokončna uradna okrožnica naj bi bila zunaj v petek.

Popravljeno . Popravil Issi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to z reklamacijami je kar zanimivo hmmmm. Baje da imajo zavarovalnice časa 60 dni, da odpravijo morebitno napako, storjeno pri sklepanju police. Je to res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to z reklamacijami je kar zanimivo hmmmm. Baje da imajo zavarovalnice časa 60 dni, da odpravijo morebitno napako, storjeno pri sklepanju police. Je to res?

Drži - 30 dni je čas da "zavarovalnica popravi morebitne zastopnikove in računske napake". To ti piše v vseh splošnih pogojih, ki so sestavni del police in s podpisom police potrjuješ tudi prejem pogojev - koliko od nas jih v resnici prebere (razen mene, ki jih po službeni dolžnosti), je pa že drugo vprašanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to z reklamacijami je kar zanimivo hmmmm. Baje da imajo zavarovalnice časa 60 dni, da odpravijo morebitno napako, storjeno pri sklepanju police. Je to res?

majo nek rok, ne vem tocno koliko casa traja. smo imeli probleme pri eni izmed zavarovalnic ker so prevec popusta obracunal (avto), blo je sicer mal papirne vojne ampak so pol le popustili za tistih (bivsih) par jurjev. Ni se slo za denar, ampak za princip. ne smes se pustit kr tko pa je ;)

Popravljeno . Popravil Langus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to z reklamacijami je kar zanimivo hmmmm. Baje da imajo zavarovalnice časa 60 dni, da odpravijo morebitno napako, storjeno pri sklepanju police. Je to res?

Potem pač vrneš zavarovanje, ker so te "nategnili", in odjaviš vozilo. Oz. se greš dilat k drugim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2Noise: Načeloma imaš prav, vendar na žalost to potegne za sabo stroške. Vprašam čisto tako teoretično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tebi so naračunali 74€ preveč

TDM je pa razred nižje po moči.

Nikjer pa nisem navedel, da bi moral TI plačati 113€

Za tisto o grmadi si pa dolžan za PIVO

Če mi jutri odračunajo 74 evrov - garant dobiš za dve pivi. .)

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, se ti ne zdi, da bi bil koristen podatek še kateri motor je to oz. koliko kw ima? Če ima 80kw je to zelo majhna premija, če ima pa 4 kw, pa zelo visoka...

Načeloma lahko, moraš pa vedeti, da prenos bonifikacije med starši in otroki po splošnih pogojih ni mogoč. Gre le po posebni odobritvi, kar pa je odvisno od okoliščin in -roko na srce- referenc tvojega agenta.

Ja no gre za "kup železja" kot eni pravijo choperjem 750 ccm pa nima veze, pred časom za ta denar nisi zavaroval skuterja :yes:

Dileme več ni okrog bonusov popustov , ne pri ZT in ne pri ZM

nepotrjena info. je tudi, da bo oz. se pripravlja nov sistem in sicer koliko kw/na kg .. sicer a bo to imelo kakšno končno posledico za ceno?....predvidevam da !

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje...

V temi je govora o prenosu bonusa iz avta na motor. Kaj pa obratno?

Ali lahko po kakršnemkoli načinu prenesem bonus iz motorja (50%) na avto, kjer ga imam manj?

(potem grem seveda zavarovat motor po načinu isti bonus na motor kot na avto) :krneki:

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje...

V temi je govora o prenosu bonusa iz avta na motor. Kaj pa obratno?

Ali lahko po kakršnemkoli načinu prenesem bonus iz motorja (50%) na avto, kjer ga imam manj?

(potem grem seveda zavarovat motor po načinu isti bonus na motor kot na avto) :krneki:

S tem je tako, kot sem že razložila glede prenosa starši - otroci. Po splošnih pogojih prenos med vrstami vozil ( premijskimi skupinami) ni mogoč. Le po posebnih odobritvah. Povedano odkrito; zelo malo možnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bolj ko berem vse tole bolj se mi zdi da je čisto odvisno s katerim agentom se meniš in ne pri kateri zavarovalnici :D Naj podkrepim še z dejstvom da sem do sedaj že 5 let zapored imel pri AdriaticSlovenica tudi AO+ za motor, pa čeprav se je že lani govorilo da to ni mogoče...torej get yourself a good agent .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očito na Triglavu res nekaj dogaja. Kolega, zavarovalniški agent in motorist mi je pravkar poslal pa SMS-u tole obvestilo: Iz OE Nova Gorica so nam pravkar sporočili, da za motorna kolesa do nadaljnega ne sklepamo zavarovanj, niti ne dajemo informacij za to zavarovalno vrsto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je meni sumljivo :hmm:

Moj agent ima tudi izklopljeno številko (na sestanku)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!