Skoči na vsebino

Zavarovalnice (vse o zavarovanju, odškodninah, AO+, kasku, AXA asistenci),


FP

Priporočene objave

Očito na Triglavu res nekaj dogaja. Kolega, zavarovalniški agent in motorist mi je pravkar poslal pa SMS-u tole obvestilo: Iz OE Nova Gorica so nam pravkar sporočili, da za motorna kolesa do nadaljnega ne sklepamo zavarovanj, niti ne dajemo informacij za to zavarovalno vrsto.

tolk počakajte da se Triglav pobuni :grim

in izsili da ZM umakne dumpinško ponudbo :kva2:

potem boste pa lahko preplačali zavarovanje kot prejšnja leta :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tolk počakajte da se Triglav pobuni :grim

in izsili da ZM umakne dumpinško ponudbo :kva2:

potem boste pa lahko preplačali zavarovanje kot prejšnja leta :headbang:

skeptik :D

jaz tudi še nisem priklical svojega agenta iz ZT. neki sigurno bo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2eMBe: Če bi se spustili v to, lahko dosežejo to, da ZM ne priznava več bonusa. Glede popusta je pa vsaka hiša za sebe odgovorna.

malnabijampress

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar klical na Adriatic, če imaš pri njih zavarovan avto, ti prenesejo bonus, če je moč motorja pod 72kw (jebiga rizična skupina :) ), in ti dajo 50% popusta, če podpišeš, da ne boš odjavil.

To mi deli :OK:

Danes grem že zavarovat :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar klical na Adriatic, če imaš pri njih zavarovan avto, ti prenesejo bonus, če je moč motorja pod 72kw (jebiga rizična skupina :) ), in ti dajo 50% popusta, če podpišeš, da ne boš odjavil.

To mi deli :OK:

Danes grem že zavarovat :kva1:

Pravkar so me poklicali z Adriatika in to zgoraj velja, nimam pa še točne info za AO+, bi pa najbrž bilo mogoče :OK:

Gremo jutri urejat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar so me poklicali z Adriatika in to zgoraj velja, nimam pa še točne info za AO+, bi pa najbrž bilo mogoče :OK:

Gremo jutri urejat :D

Za AO+ sem tudi vprašal, pa mi niso znali povedat...

Tako, da če kaj izveš sporoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar sem govoril z mojim agentom pri TRIGLAV-u.

Menda so imeli danes krizni sestanek glede na damping ZM in v mojem primeru je ponudba sledeča:

1. prenos bonusa z najbolj ugodno reg. vozila pri TRIGLAV v gospodinjstvu (v mojem primeru 50% od moje mati)

2. komercialni popust 50% za nevračilo premije ob odjavi (član društva ni pogoj)

V 1. postavki dejansko gre za BONUS in ne POPUST (bonus ostane ter se lahko prenaša...)

Torej po starem bi jaz plačal 100%(vsako leto odjavim), po ponudbi ZM 45%(25% od avtomobila + 40% na neodjavo, vendar tu niso všteti stroški menjave zavarovalnice ki znašajo okrog 25EUR), ter ponudba triglava 25%(50% iz police od mati+50% na neodjavo).

Ali po kmečko: plačal bom samo 1/4 zavarovalne vsote, kar je pri 608EUR le 152EUR :OK:

V mojem primeru TRIGLAV seka :worship:

Konec koncev je pa to najmanj kar lahko naredijo zame, saj po 7 sezonah reg. motorja nimam nobenega bonusa :angry:

Pa še potrditev izjave!

Pa še to. Po besedah agenta naj bi bila to le začasna rešitev in naj bi po njegovem kmalu vse zavarovalne hiše umaknile to ponudbo oz. pripravile novo...

Plačal sem 161EUR ker sem dodal še nezgodno zavarovanje sebe in sopotnika.

Kar je na roko pripisano so opombe: nevračilo premije, ter št. police po kateri sem dobil podarjen bonus.

post-32-1172751139_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Ice
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je: dons grem po vsej verjetnosti zavarovat na ZM.

Zanima me pa če se da uradno prek šalterja recimo na AMZSju v Ljubljani ponucat tudi Triglav-ovo ponudbo (se pravi 50% popusta na neodjavljanje). Se to že izvaja oz. ima kdo zanesljive info (ne od 50 različnih agentov), da se bo to izvajalo npr. že v naslednjem tednu?

Ali pa če mi kdo lahko po hitrem postopku pošlje tel. od agenta Triglava, pri katerem se to lahko naredi? Na PM seveda

Hvala

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2eMBe: Če bi se spustili v to, lahko dosežejo to, da ZM ne priznava več bonusa. Glede popusta je pa vsaka hiša za sebe odgovorna.

malnabijampress

Ne morejo, ker ta cena pač ni dumpniška. Izračuni so namreč pokazali, da motoristi ne povzročajo dosti odškodnin iz AO polic.

Edino, kar je vprašljivo (s stališča ekonomske upravičenosti), je priznavanje popusta na AO+ - to je pri motoristih tisto zavarovanje, iz katerega se izplačuje veliko odškodnin. Zato sem jaz ob prvih znakih sprememb menil, da bo komercialni popust veljal samo za AO, ne pa tudi za AO+.

Zaradi te 'napake' lahko naslednje leto pričakujemo podražitev AO+ (če ne kar celotne AO) za mopede... :BUA:

Kar se tiče bonusa - to je nekakšna 'nagrada' za varne in preudarne voznike. In če je nekdo že N let varen in preudaren voznik avtomobila, je realno pričakovati, da bo tak tudi na mopedu - zato se mi prenos bonusa iz avta na moped (ali tudi obratno) zdi logičen in čisto upravičen.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2Danci: Ja koliko sem zasledil v pogovorih, naj bi to "talanje" bonusa bilo po zavarovalniški politiki "nezakonito", ne vem.....debatiram.

Kar se pa tiče realnosti, pri zavarovalnicah ni te logike (ekonomsko gledano)....

P.S.: Naj se že nekaj zgodi, ker imamo preveč časa in preveč filozofiramo :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je to s triglavom res, je vse skupaj naravnost čudovito :OK:

Sam preden ne vidm ne morm vrjet,ker je blo pa že mal veliko govoric in izmišljotin :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes debatiral , z agentom Triglava pravi da je za počakat vsaj še nekaj časa ............... :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh to....kaj pravijo (itak vsak drugače pravi,tudi ko je že uradno zunaj)...bla bla bla....papirnato ponudbo na mizo kot je naredila ZM in basta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj to pomen za počakat, kuk je to par dni al tednov, vreme se izboljšuje in treba bo začet. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej je par postov nazaj pairnat dokaz glede zav. triglav. (zavarovanje za yamaha yzf 1000 za 38k sit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem videl. vse lepo in prav, vendar to še vedno ni dokaz, da ti pri triglavu dajo 50% bonifikacije oziroma 4PR razred.

to je dokaz, da ti dajo 50% komercialni popust.

jaz bi pa raje imel oboje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater... Moj agent pri Triglavu je odsoten do ponedeljka :hmm: . Uradno na smučanju... Neuradno na kakšnem kriznem sestanku :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem videl. vse lepo in prav, vendar to še vedno ni dokaz, da ti pri triglavu dajo 50% bonifikacije oziroma 4PR razred.

to je dokaz, da ti dajo 50% komercialni popust.

jaz bi pa raje imel oboje :P

Ja enako tukaj, premijski razred je označen kot XXXX% to sicer pomeni, da ti 50% bonusa upoštevajo vendar ne "črno na zelenem". Sploh ni omembe razreda!

Kot je nekdo dejal naslednje leto gre to lahko ta popust bye-bye medtem, ko pri ZM ostane.

Menim, da se splača k ZM vsakemu, ki nima ali ima nizko bonifikacijo na motorju pa tudi, če samo za eno leto, ker nekaj v tem življenju velja kot pribito; NIČ NI ZA ZMERAJ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A teh 72kw drži za Adriatic??? Meni je agent omenjal 82kw... (drugače sem najebal) ...

Majo vse zavarovalnice to omejitev glede kw ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem videl. vse lepo in prav, vendar to še vedno ni dokaz, da ti pri triglavu dajo 50% bonifikacije oziroma 4PR razred.

to je dokaz, da ti dajo 50% komercialni popust.

jaz bi pa raje imel oboje :P

Dobil sem oboje: pod postavko 1. bodi pozoren na Pr. raz. 4 :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem oboje: pod postavko 1. bodi pozoren na Pr. raz. 4 :naughty:

sem videl, da imaš Pr. raz. 4. nisem pa vedel, da si ga zdaj dobil. sem mislil, da ga imaš že od prej. :naughty:

jaz načeloma raje vidim, da je tako. mi ni potrebno avta selit k ZM in vse birokracije, ki s tem nastane.

še je upanje za triglav .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moj primer je cenejša ZM, na avtu nimam bonifikacije in imam zavarovanega pri ZT, na motorju pa 10% in trenutno ni registriran. Pri ZM mi dodelijo če grem zavarovati motor k njim 40% popusta, pri ZT pa samo 30% popusta.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!