Skoči na vsebino

codec na codec...


Priporočene objave

No zdej bi pa še jest prosu za pomoč!

Situacija je namreč taka: prej sem na svojem PC-ju imel win. 2000 pro pa so se mi kar naenkrat začele pojavljat težave npr. ko sem na motosvetu hotel napisati objavo sem jo natipkal in v oknu kjer pišeš objave se ni nič pokazalo - treba je bilo počakati dve minuti potem sem šele zagledal tekst, ki sem ga natipkal, to pa še ni bilo vse npr. ko sem se z drsnikom pomikal po strani navzdol je spet trajalo nekaj časa da se je vsa ta stvar premaknila (ni šlo tekoče)...

Zato sem dal gor XP pa je pri pisanju objav zdej bolje, pri premikanju po strani mi pa še zmeram vse "bremza"... ????? vzrok???

To pa ni glavni problem zarad katerega težim namreč moti me sedaj to, da pri XP ne morem gledati filmov, ker vse šteka - namestil sem ze 1001 kodek pa mi še vedno ne delajo tisti filmi, ki so mi vsaj včasih delali brez problema...

Ponavadi jih gledam z BS player-jem, sedaj pa, ko film hočem odpret mi najprej napiše:

"Overlay failed", nato pa "Display hardware is not capable of color-space convertions. Switching to RGB."

kdo ve v čem je problem???

sm se pa razpisal :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ne uporabljam drugih kodekov kot Nimo codec pack 7 (8 je bljak!)

a imas mogoce 2 monitorja? A imas najnovejse driverje za graficno? in kaksna je globina namizja... 32bitna? a imas starejso graficno?

Hec, ce imam samo en delcek okna na drugem monitorju skteka kot hudic... kot bi mel 486 :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš moral malo več povedati, kakšno konfiguracijo imaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje imas VIA chipset plato in pa kakega AMDja

Instaliraj VIA 4in1 driverje pa bo slo kot hudic (ce mas VIA plato valda)

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej bi pa še jest prosu za pomoč!

Situacija je namreč taka: prej sem na svojem PC-ju imel win. 2000 pro pa so se mi kar naenkrat začele pojavljat težave npr. ko sem na motosvetu hotel napisati objavo sem jo natipkal in v oknu kjer pišeš objave se ni nič pokazalo - treba je bilo počakati dve minuti potem sem šele zagledal tekst, ki sem ga natipkal, to pa še ni bilo vse npr. ko sem se z drsnikom pomikal po strani navzdol je spet trajalo nekaj časa da se je vsa ta stvar premaknila (ni šlo tekoče)...

Zato sem dal gor XP pa je pri pisanju objav zdej bolje, pri premikanju po strani mi pa še zmeram vse "bremza"... ????? vzrok???

To pa ni glavni problem zarad katerega težim namreč moti me sedaj to, da pri XP ne morem gledati filmov, ker vse šteka - namestil sem ze 1001 kodek pa mi še vedno ne delajo tisti filmi, ki so mi vsaj včasih delali brez problema...

Ponavadi jih gledam z BS player-jem, sedaj pa, ko film hočem odpret mi najprej napiše:

"Overlay failed", nato pa "Display hardware is not capable of color-space convertions. Switching to RGB."

kdo ve v čem je problem???

sm se pa razpisal :oops:

Lej, sej ti vse napise"Display hardware is not capable of color-space convertions" nimas glih idealne grafe, pa nc tazga...to dela sam v XPjih, Sem Alli stimu comp, pa je isto naredu, ce pa uporabljas kak drug player, namesto BSplayerja, ti pa tega nebo pisu..

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@AndY1: sej bi že povedal kakšno konfiguracijo mam, pa ne vem kje se to pogleda (beri: lesen) :oops:

@Treker: nimam dveh monitorjev, driverji za kartico so še tisti ki sem jih dobu zraven računalnika, kaj pa je z globino?? (zdej sm dal na 24 pa bomo vidl)

@Gugo: to je res, da če film odprem v Win. med. payer mi ne javi nobene napake, film pa še vseeno šteka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ne uporabljam drugih kodekov kot Nimo codec pack 7 (8 je bljak!)

Zakaj bljek? Mislis verjetno 5.0 build 8? Meni deluje kar OK, res pa je, sa sem za xvid codec moral dat ffdshow filtre, da sem lahko novejse filme gledal sploh (drugace je bil nek cuden zelen zmazek :)).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja....pri meni je tudi nek čuden zelen zmazek...... :? ....pa sem mislila, da je to od močvirja...... :roll: :evil: :twisted: :wink: :D 8)

Alla 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Win98! :D

Jaz sem nad 2000 in XP že obupal (TVTunerNeDelaPaDaGaJebeš)! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Win98! :D

Jaz sem nad 2000 in XP že obupal (TVTunerNeDelaPaDaGaJebeš)! :evil:

Ja..... :cry: ....to so mi povedali pa šele takrat, ko so mi že naložili XP-je.....zdaj pa sem brez TV-ja...... :? :cry:

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja..... :cry: ....to so mi povedali pa šele takrat, ko so mi že naložili XP-je.....zdaj pa sem brez TV-ja...... :? :cry:

Alla

Sej bo bols...obljubim.... :roll:

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alla, Gugo - kter tuner je in ali ni ustreznega zgonilnika ?

Tuner je ATIjev in je na ISA vodilu...tanajtabolsi, sam na zalost pri ATIju ne mislijo zaenkrat izdati gonilnikov za Win XP....mi pa v jok.....buuuuaaa

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuner je ATIjev in je na ISA vodilu...tanajtabolsi, sam na zalost pri ATIju ne mislijo zaenkrat izdati gonilnikov za Win XP....mi pa v jok.....buuuuaaa

Zamenjat tuner?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuner je ATIjev in je na ISA vodilu...tanajtabolsi, sam na zalost pri ATIju ne mislijo zaenkrat izdati gonilnikov za Win XP....mi pa v jok.....buuuuaaa

Zamenjat tuner?

Itaq

:roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuner je ATIjev in je na ISA vodilu...tanajtabolsi, sam na zalost pri ATIju ne mislijo zaenkrat izdati gonilnikov za Win XP....mi pa v jok.....buuuuaaa

Jaz sem za mojga celo gonilnike najdu, saj slika je bla, sam kaka (skoz je neki štekala)! :evil:

Pol sem dal pa kar Win98 nazaj! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuner je ATIjev in je na ISA vodilu...tanajtabolsi, sam na zalost pri ATIju ne mislijo zaenkrat izdati gonilnikov za Win XP....mi pa v jok.....buuuuaaa

Jaz sem za mojga celo gonilnike najdu, saj slika je bla, sam kaka (skoz je neki štekala)! :evil:

Pol sem dal pa kar Win98 nazaj! :D

Gonilniki :P ....RABIM...za sprobat...kje kdaj kako.... :lol:

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Offtopic, ampak ko se omenja TV tuner oz. menjavo - jaz sem s svojim Terratec Cinergy 600 zelo zadovoljen, uporabljam ga v Win2k, driverji lepo delujejo ... ima celo FM tuner z RDS, slika TV tunerja jr ostra - cena pa ni bila pretirana. Je malo drazji od low end skoraj no-name zadev, ampak cenejsi od nekih Pinnacle varijant. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A. uporabljaj drug player :)

B. Nimo codec pack 5 build 7 in nicesar drugega!

C. glede graficne... DL najnovejse driverje (stare odinstaliraj) Men originalni driverji (Radeon 9000pro na VIA plati, WinXP) sploh niso deloval, potegnu z neta najnovejse pa je delal BP

D. probi...

glede TV tunerjev... poskuste z Dscaler-jem http://deinterlace.sourceforge.net/

Men tud Mpeg kartica Creative DXR3 ni delovala pravilno pod XPji, pol sem pa ugotovil, da je Sigma Hollywood kartica identicna in da delajo isti driverji (seveda tudi v XPjih)... in sedaj sekaaaaaa

Mogoce pogled v to smer :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj nej jest zdej nardim??

Jst ti ne priporocam cist tko kukr je treker reku...lej...jst uporabljam sam 3 zadeve...codeke...in to so Divx 5.03, pa Xvid (najnovejsi) PA AC3 codec! Vse to lahko kumot dobis na netu...va se vsi filmi ti delujejo...

Sam ne nemota uporabljat, ker ti use kodeke pomesa, pa ti pol kej druzga ne dela....sej, racn ce zinstairas sam tiste k rabs, drgac pa 98% ljudi zinstalira komplet, pol majo pa probleme.

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne nemota uporabljat, ker ti use kodeke pomesa, pa ti pol kej druzga ne dela....sej, racn ce zinstairas sam tiste k rabs, drgac pa 98% ljudi zinstalira komplet, pol majo pa probleme.

Nimo je cist fajn, ce nisi tak trot, da das "full install". Tam notri imas se razne MPEG filtre, ki jih drugace nimas - sem ze dobil primere ko sem potreboval. 8)

In seveda v nobenem primeru namescat G400 filtra ... :twisted: ... ce G400 dejansko nimas. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne nemota uporabljat, ker ti use kodeke pomesa, pa ti pol kej druzga ne dela....sej, racn ce zinstairas sam tiste k rabs, drgac pa 98% ljudi zinstalira komplet, pol majo pa probleme.

Nimo je cist fajn, ce nisi tak trot, da das "full install". Tam notri imas se razne MPEG filtre, ki jih drugace nimas - sem ze dobil primere ko sem potreboval. 8)

In seveda v nobenem primeru namescat G400 filtra ... :twisted: ... ce G400 dejansko nimas. :P

Pa sej to ti pravm.... :lol: Ker drgac za cist normalno uporabo dandanasnjih Divxou pa Xvidov so pa tisti 3 codeci cist dost

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam ne nemota uporabljat, ker ti use kodeke pomesa, pa ti pol kej druzga ne dela....sej, racn ce zinstairas sam tiste k rabs, drgac pa 98% ljudi zinstalira komplet, pol majo pa probleme.

Nimo je cist fajn, ce nisi tak trot, da das "full install". Tam notri imas se razne MPEG filtre, ki jih drugace nimas - sem ze dobil primere ko sem potreboval. 8)

In seveda v nobenem primeru namescat G400 filtra ... :twisted: ... ce G400 dejansko nimas. :P

Pa sej to ti pravm.... :lol: Ker drgac za cist normalno uporabo dandanasnjih Divxou pa Xvidov so pa tisti 3 codeci cist dost

LP

Gugo 8)

...ker je že un software, k ti pove kr codec rabš???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!