Skoči na vsebino

zakon glede kat. A


_OKI_

Priporočene objave

Ali kdo ve kaj več glede novega zakona, o katerem sem bral v časopisu večer dne 11.4.2003. Tam piše, da bodo odslej tistim, ki bodo prišli na upravno enoto podaljšat kategorijo H, da bodo zraven dobili potrjeno še kategorijo A :shock: :shock: :shock:

Meni to nič ne gre v glavo :? Prvo kot prvo mi piše na vozniški da je trajna, drugič se mi to zdi malo preoranjeno dasti v roke motor nekomu, ki se komaj z avtomatikom zna peljat :?

Po moje je tukaj neka finta, samo ne vem kakšna. A mogoče kdo ve kaj več o tem :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkor sem jest obveščen, je po novem H kategorija samo za mopede do 45km/h.

Če pa si star nad 16 let, ti bodo pa označili še A kategorijo z opombo do 50 km/h.

Pol se pa delaš butastega in se furaš okol z Ninjo 12 do 50 km/h. 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sm pa ze slisov..

Nj bi slo tkole: (po besedah kolegov)

- gres na avto solo pa kao da ti dajo izpit za a kategorijo in kao pazi kao se mors vozt max 50km/h :shock: :o :idea: :?: :!:

Ko sm su pa jst vs navdusen prasat na avtosolo se mi je pa tip smejov u glavo ps mu brado lizov..

Samo se ga pa vseen nebi branu, ker mam ze skor 4leta izit za h kategorijo, no sj pride zj avto, ampak bl me zanima od kje bo dnar prsu..

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga dunker ce mi puves tocn kje dobit kj tacga dam za peer :)

Sam bom ze zj zalvov za ene par kolegov k ne znajo vozt tud kolesa ne normaln.. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisto v večeru je bila tiskarska ali uredniška napaka (sem avtorja opozoril pa je popizdil kaj so mu naredili.)

TOREJ PRAVILNO BI SE GLASILO: vpišejo A kategorijo (z omejitvijo do 50 km/h).

sicer mi ni jasno kakšna je praktična sedaj razlika med A do 50 km/h in H kategorijo ampak očitno na ministrstvih vejo več kot mi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem (ZVCP-C) kategorija H velja za vožnjo koles z motorjem, ki imajo delovno prostornino do 50 ccm in največjo hitrost 45 km/h.

Večina te krame pri nas je narejena še po starem, to je do 50 ccm in do 50 km/h.

Tisti, ki so delali izpit H še po starem, so ga delali do 50 km/h. In po starem so samodejno tudi vsem Bjevcem pridopisali kategorijo H (po starem seveda).

In sedaj, ko Bjevci naprimer, podaljšujejo/menjajo pretečena vozniška dovoljenja, jim predhodno pridobljeno pravico do vožnje do koles z motorjem do 50 km/h vpišeja kot A do 50 km/h. Ker je H po novem do 45 km/h in bi jim z vpisom H omejili pridobljeno pravico.

To je to in nič drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ko ti potrdijo A, si ti lahko pol kupiš npr. R6, samo se ne smeš več kot 50kmh vozit ?

a ti se šališ :? :shock:

mogoče če ti uspe dobit R6 homologirano in zaprto na 50 km/h :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se nekj..

Pol grem pac na upravno enoto pa zahtevam da mi izdajo nov izpit?

Pa se tole: A mors pol se dve let pocakat da dobis za neomejeno, al mors it vseen delat se posebej za 125(11kw) delat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S to kategorija (A-50km/h) lahko voziš motorna kolesa, katerih konstrukcijsko določena hitrost ne presega 50 km/h...

...in iz te kategorije ne moreš preiti na kategorijo A oz. A-125 ccm/11kW oz. A-25kW/0,16 kW/kg brez opravljana vozniškega izpita.

...za razlago uporabi iskalnik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!