Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Za koliko si lažji - finančno seveda?

14.000 SIT .)

V normalnih pogojih, če materiala ne bi imel s seboj in do kompenzacije ne bi prišlo, bi bil lažji za 16.000 SIT (brez ploščic seveda). Tako, da zelo ugodno. Za Yamaho Virago 250 sem plačeval od 15 do 17k za enako delo oziroma manj dela, ker v tej ceni ni bilo vključeno menjavanje ploščic, v njega pa je šlo le 1,4l olja in ne praktično 4l kot to gre v GSX-a.) Glede na vse to se mi zdi zelo ugodna cena :D

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Dobro, da sem si ogledal temo ravno ko sem pripeljl motor od Šterna, saj ste napisali kar nekaj graj. Kot ste rekli sto ljudi sto čudi, nekateri zadovoljni drugi nikol.

Jaz nimam kaj rečt, en dan prej poklical se naročil in točno tako je tudi bilo. Dobil sem tud nekaj popusta za gumo. Kar sm jih vprašal so mi pa tud odgovoril.

Le tako naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, da sem si ogledal temo ravno ko sem pripeljl motor od Šterna, saj ste napisali kar nekaj graj. Kot ste rekli sto ljudi sto čudi, nekateri zadovoljni drugi nikol.

Jaz nimam kaj rečt, en dan prej poklical se naročil in točno tako je tudi bilo. Dobil sem tud nekaj popusta za gumo. Kar sm jih vprašal so mi pa tud odgovoril.

Le tako naprej.

Pa po vsakem servisu natančno analiziraj račun....

Drugače je pa tako, kot si napisal....

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............. no sicer nisem bral vseh člankov, lahko pa še jaz povem, da zame servis VOMBERGER :BUA: (honda) v Kranju defenitivno odpade, ker je tip.............(se ne bom grdo izražal)!!!!!!!!!!!!! skratka lahko bi mal začel delat na bontonu, kreten !!!!!!!!!

LP Primož

Popravljeno . Popravil primozh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.............. no sicer nisem bral vseh člankov, lahko pa še jaz povem, da zame servis VOMBERGER :BUA: (honda) v Kranju defenitivno odpade, ker je tip.............(se ne bom grdo izražal)!!!!!!!!!!!!! skratka lahko bi mal začel delat na bontonu, kreten !!!!!!!!!

LP Primož

In s čim se ti je Brane zameru,če ni skrivnost? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOTO MARIO je zakon :OK: ,Dela zelo dobro. Urno postavko imajo pa tako vsi ENAKO. :( Sedaj ima tudi uradni servis za YAMAHO,kar je zelo dobro za Velenje z okolico. Močno priporočam! :klicaj:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en + za vomija-sem naroču pinlock,nasledn dan dobim že sms da je zadeva dobavljena in do kdaj lahko pridem iskat. fino a .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

LP

Mi lahko gdo našteje čim več serviserjev za motorje Suzuki :?

Odar,Panigaz in Barborič so mi že znani ali je mogoče, kaj več pooblaščenih serviserjev v osredni Sloveniji :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Mi lahko gdo našteje čim več serviserjev za motorje Suzuki :?

Odar,Panigaz in Barborič so mi že znani ali je mogoče, kaj več pooblaščenih serviserjev v osredni Sloveniji :? :?

MOTO MARIO Velenje je zelo dober serviser :OK: in goreč privrženec za SUZUKI :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm biu tud zmeri zraven in ni blo problema, razen zadnjega servisa, ko je prtezil neki kravatar in me s se enim stajercem, ki je tudi cakal na servis ven nagnal. Kljub moji razlagi, da mi pocne isto, kot bi me preganal iz zenine bolniske sobe, se ni vdal. To sem zameril in me tja ne bo vec. Menim, da serviser, ki ve kaj pocne in je vesc svojega poklica, nima namena skrivati postenega zasluzka. Biti poleg rednega servisa potemtakem ni noben bau bau (za servis seveda).

Drugace sem z delom serviserja bil zadovoljen in tudi reklamacije na garancijo resijo razumno v korist lastnika motorja. Nadrejeni, ki nimajo smisla za motorizem pa naj se bolj pisarne drzijo!!!!!!!!

Tisti kateri te je postavil na hladno, je ravnal povsem pravilno. Sigurno si med delom motil serviserja, on je plačan, da dela ne s tabo debatira in sigurno ve kaj mora postoriti na tvojem bajku. Ti, Glazar in vama podobni (kar nekaj vas je) ste po mojem navzoči tudi pri ginekologu medtem ko ji ta gleda v tamalo, ter mu modrujete kaj, kje in kako naj prime oz da ne bo kaj zajebal na njej. Eni tule gor ste res smešni včasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kateri te je postavil na hladno, je ravnal povsem pravilno. Sigurno si med delom motil serviserja, on je plačan, da dela ne s tabo debatira in sigurno ve kaj mora postoriti na tvojem bajku. Ti, Glazar in vama podobni (kar nekaj vas je) ste po mojem navzoči tudi pri ginekologu medtem ko ji ta gleda v tamalo, ter mu modrujete kaj, kje in kako naj prime oz da ne bo kaj zajebal na njej. Eni tule gor ste res smešni včasih.

No glede ginekologa in serviserja je pa ogromna razlika! <_<

Motor se ne more pritoževat in ti povedat kaj je bilo na njem narejeno ženska ti pa lahko! :angry2:

Tko, da tole primerjavo si pa malo zgrešil! :slap:

Itak da hočem bit zraven motorja, ko mi ga serviser šraufa!! :eek: Vsaj kej vidm kaj se dogaja! :eek:

Motim ga pa čisto nič :hmm: Samo stojim in opazujem!! :eek:

Jaz osebno ne grem stran od motorja pa če se serviser na glavo postav! :angry2:

Takoj ko mi bo gdo rekel, da zapustim delavnico bo šel motor zmano. :angry2: Pa zaradi mene, če je na pol pošraufan! :angry2:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kateri te je postavil na hladno, je ravnal povsem pravilno. Sigurno si med delom motil serviserja, on je plačan, da dela ne s tabo debatira in sigurno ve kaj mora postoriti na tvojem bajku. Ti, Glazar in vama podobni (kar nekaj vas je) ste po mojem navzoči tudi pri ginekologu medtem ko ji ta gleda v tamalo, ter mu modrujete kaj, kje in kako naj prime oz da ne bo kaj zajebal na njej. Eni tule gor ste res smešni včasih.

Stef kar se tiče servisera in ginekologa ti je že Driverman razložil ,žena lahko razglabla kje jo srbi in boli motor tega ne more s serviserjem ,pa še to slab majster če ne more delat in govoriti hkrati. Povem ti pa eno štorijo zakaj sem rad zraven pri servisa motorja . Na potovanju po Sardiniji in potem na Elbo se mi je pripetilo da mi je pred trajektom za na elbo crknil motor in to v nedeljo , problemi so nastali motor ne gre nikamor varnostnik mi teži naj umaknem motor in da tu ne morem ostati , najbližji kamp se nahaja 45 km stran servisi pa pričnejo v ponedeljek zjutraj najbližji suzkijev pa je 35 km stran in kaj sedaj .Hvala mojem serviserju da sem zmeraj bil zraven ,lahko gledal in spraševal kar me je zanimalo .Kaj sem naredil Motor porinil do bližnje bencinske črpalke ,vzel v roke orodije in začel šraufat po istem postopku kot je delal serviser in rastavil motor do mašine(odstranil plastike ,tank ,prvo masko z lučmi ,vse)če imaš V-štroma si lahko predstavljaš kolko je dela ,če ne vedo drugi . Glavno po štirih urah dela na 35 stopinjah sva se z ženo odpravila na trajekt za Elbo in preživela lep dopost .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti kateri te je postavil na hladno, je ravnal povsem pravilno. Sigurno si med delom motil serviserja, on je plačan, da dela ne s tabo debatira in sigurno ve kaj mora postoriti na tvojem bajku. Ti, Glazar in vama podobni (kar nekaj vas je) ste po mojem navzoči tudi pri ginekologu medtem ko ji ta gleda v tamalo, ter mu modrujete kaj, kje in kako naj prime oz da ne bo kaj zajebal na njej. Eni tule gor ste res smešni včasih.

Štef, da nisi ti tisti, ki me je postavil "na hladno" <_< . Res je, da v primeru motenja serviserja pri delu, stranko kar sam serviser zaprosi, da odide iz delavnice. Vecinoma takih tezav ni - razen zelo tecnih strank, ki so v manjsini. Sam sem dolgo delal kot serviser pri strankah in nisem imel nikoli tezav s stranko - tudi bolj tecno, ker sem ji lepo vse sproti razlozil kaj bo placala. Tezava nastane le ko hoces nekaj pomurkslat!!!!!!!!

no ja...nekater imajo odnos do svojih stvari precej kalvrn in potem padajo taksne izjave. Najbolj lustno je, ko kupujes od takega lastnika motocikel ali avtomobil.... ponavadi je tko: servisne knjige nima, ne ve gdaj je bilo kaj zamenjano, z vozilom ni nic narobe - ceprav ropota in sklopota na vseh koncih itd... ne mislim nikogar zalit, ampak tko je, dragi moji... eni smo mal bl natancni, drugim je pa vseeno.... sicer se zadeve na trgu izbolsujejo in slovenci smo tudi vedno bolj osvesceni da casi prodaje slabo vzdrzevanih vozil minevajo - pa da ne bom zabluzil prevec.....

aha...ginekolog pravis??? mislim, da bi tam veliko manj opravil, kot pri motorju a? kaj mislis?? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ima Štef delno prav. Jaz ko peljem motor na servis in tam čakam se raje umaknem ven iz delavnice in počakam da serviser opravi svoje. Morda pridem na vsakih 10min tko malo mimo pa uč vržem kaj se dogaja ampak daleč od tega da bi mu stal za hrbtom in gledal pod prste.

To definitivno naredi človeka živčnega in potem je hitro kakšna kozlarija.

Tudi ko meni prinese kak hobi mojster kaj za naredit in se mi postavi za hrbet ga lepo pošljem domov za kako uro pa naj magari mamo naskoči tačas doma namesto da meni pod roke gleda za stvari na katere se itak en drek zastopi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa gleda ker se ne zastopi.

Drugače bi pa lahko sam doma vse poservisiral brez mehanika,ki mu greš na živce,če ga kaj vprašaš.

Meni še nihče ni nikoli rekel da moram iz delavnice ven.

Mogoče mi še bo ampak potem grem pač lahko na drug servis kjer sem lahko zraven.

Aja... saj vedno pa tudi nisem v delavnici. :hmm:

Nas Panigaz povabi na pijačo,ki se lahko kar zavleče pa je medtem motor že fertik....ane Glažar :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej.. Ti praviš, da je razlika. Motor ti ne bo povedal kaj je bilo na njejm pogledano. Ali res misliš, da ti bo zenska povedala kaj ji je (ginekolog) servisiral? Saj nisem mislil tako, samo razmišljal sem preveč naglas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stef kar se tiče servisera in ginekologa ti je že Driverman razložil ,žena lahko razglabla kje jo srbi in boli motor tega ne more s serviserjem ,pa še to slab majster če ne more delat in govoriti hkrati. Povem ti pa eno štorijo zakaj sem rad zraven pri servisa motorja . Na potovanju po Sardiniji in potem na Elbo se mi je pripetilo da mi je pred trajektom za na elbo crknil motor in to v nedeljo , problemi so nastali motor ne gre nikamor varnostnik mi teži naj umaknem motor in da tu ne morem ostati , najbližji kamp se nahaja 45 km stran servisi pa pričnejo v ponedeljek zjutraj najbližji suzkijev pa je 35 km stran in kaj sedaj .Hvala mojem serviserju da sem zmeraj bil zraven ,lahko gledal in spraševal kar me je zanimalo .Kaj sem naredil Motor porinil do bližnje bencinske črpalke ,vzel v roke orodije in začel šraufat po istem postopku kot je delal serviser in rastavil motor do mašine(odstranil plastike ,tank ,prvo masko z lučmi ,vse)če imaš V-štroma si lahko predstavljaš kolko je dela ,če ne vedo drugi . Glavno po štirih urah dela na 35 stopinjah sva se z ženo odpravila na trajekt za Elbo in preživela lep dopost .

No Glazar pa sva tam. Celo dopoldne si šraufal plastike gor in dol. Sem mislil da ti motorji delajo, tako kot se spodobi, očitno ni tako, verjetno si svojemu serviserju pozabil naročiti kaj naj ti še napravi na tvojem motorju. Če bi bil jaz tvoja zena, katero bi peljal na dopust (čudovit) in pri tem delal generalno na vročini, doma oz. tukaj pa se hvalil o mojem motorju, da je servis narejen, ker sem bil zraven in je oh in sploh...

Jebeš tak dopust. Aja in kaj si po vsem tem času popravil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štef, da nisi ti tisti, ki me je postavil "na hladno" <_< . Res je, da v primeru motenja serviserja pri delu, stranko kar sam serviser zaprosi, da odide iz delavnice. Vecinoma takih tezav ni - razen zelo tecnih strank, ki so v manjsini. Sam sem dolgo delal kot serviser pri strankah in nisem imel nikoli tezav s stranko - tudi bolj tecno, ker sem ji lepo vse sproti razlozil kaj bo placala. Tezava nastane le ko hoces nekaj pomurkslat!!!!!!!!

no ja...nekater imajo odnos do svojih stvari precej kalvrn in potem padajo taksne izjave. Najbolj lustno je, ko kupujes od takega lastnika motocikel ali avtomobil.... ponavadi je tko: servisne knjige nima, ne ve gdaj je bilo kaj zamenjano, z vozilom ni nic narobe - ceprav ropota in sklopota na vseh koncih itd... ne mislim nikogar zalit, ampak tko je, dragi moji... eni smo mal bl natancni, drugim je pa vseeno.... sicer se zadeve na trgu izbolsujejo in slovenci smo tudi vedno bolj osvesceni da casi prodaje slabo vzdrzevanih vozil minevajo - pa da ne bom zabluzil prevec.....

aha...ginekolog pravis??? mislim, da bi tam veliko manj opravil, kot pri motorju a? kaj mislis?? :slap:

Ej Umberto, mogoče sem res... Ugibaj. Samo res je tako, če si tam in nevede sikaš, kaj delaš? Motiš. In še enkrat motiš-če mene vprašaš. Mislim, da te serviser nima kaj prositi, če pa ti reče, da zapusti delavnico boš pa uzaljen. In kaj je za tebe dobro vzdrzevanje motorja? Je tvoj dobro vzdrzevan? Iščem dobrega, samo za moje pojme v Sloveniji ga ni, zato, ker so pri nas motorji samo za gledanje. Niti eden, kar sem jih do sedaj pogledal ni imel (po dveh letih) recimo zamenjanih zavornih cevi. Jih tvoj ima? Ali pa še ni star dve leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no bom še jaz dodal:

vozil aprilio mille in konec sezone mi gresta k vragu zadnji zavorni cilinder in hidravlični cilinder sklopke naročim pri uvozniku v LJ. čakam čakam čakam----- nč, dobim cifro od Savič Denisa dirkača s primorskega konca (primorci ga dobr poznajo) mi vse zrihta v enem tednu in odda kolegu ker so se glih na diki srečal.

zaključek: kljub temu da nisem imel opraviti s servisom vidim da so v Lj gnili. prideš v štacuno se jih pet pogovarja zadi, en pa za pultom, ne vem no me je kr minil do aprilie pa sm hondo nabavil (joke)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal je :topic: sam me res zanima kwa nj nardim! Mam za zamenat sklopko pa naštelat fergazer(prej sem bil brez filtra-prejšnji lastnik, sedaj pa bom kupil K&N športnega-večjega, in ga rabom naštelat-IGLO). Vse skupj za rs-ko sam newem k kermu serviserju nej ga pelem de ne bo preveč drago pa de bo dobr naredu(de ne bo preveč drago računam tam za delo max 30k). Milsil se k Vombergerju v Kranj, kaj menite, ima kdo izkušnje?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kakšno menje o servisu Šiler pri pesniškem rondoju???

Na MS že kar nekaj časa ne piše nič konkretnega o tem sevisu, baje pa da delajo zlo ok. Pa me zanima še kakšno mnenje od vas?

Mimogrede; včasih so tam prodajali le suzike ko pa sem jeseni kupoval motor pa sem v nihovem salonu od sportakov zasledil le honde, pa tudi v delavnici sem videl dve v ''obdelavi''. Motor sem kupi sicer drugje(DKS) ampak pooblaščeni seviser mi je pa avto šiler tako da me zanima kako ste kaj zadovoljni z njim?

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Glazar pa sva tam. Celo dopoldne si šraufal plastike gor in dol. Sem mislil da ti motorji delajo, tako kot se spodobi, očitno ni tako, verjetno si svojemu serviserju pozabil naročiti kaj naj ti še napravi na tvojem motorju. Če bi bil jaz tvoja zena, katero bi peljal na dopust (čudovit) in pri tem delal generalno na vročini, doma oz. tukaj pa se hvalil o mojem motorju, da je servis narejen, ker sem bil zraven in je oh in sploh...

Jebeš tak dopust. Aja in kaj si po vsem tem času popravil?

Štef moj motor je od servisa prevozil že 5500 km ,pred tem sva z ženo že preživela ćudovitih 10 dni Sardinije in motor je delal brez hibno kar se pa je dogajalo potem pa ni imal serviser nič zraven,motor mi je bil odlično pripravljen za dopust ,bila je kriva vročinavsak dan 38 stopin ki je segrela vso plastiko pod tankom kjer se nahaja zračni filter na tej plastiki pa so pritrjene vse zajle za gas in sklopko to se je staknilo iz celindrov .Če ne bi bil poleg pri servisih ne bi vedel da so zajle tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štef moj motor je od servisa prevozil že 5500 km ,pred tem sva z ženo že preživela ćudovitih 10 dni Sardinije in motor je delal brez hibno kar se pa je dogajalo potem pa ni imal serviser nič zraven,motor mi je bil odlično pripravljen za dopust ,bila je kriva vročinavsak dan 38 stopin ki je segrela vso plastiko pod tankom kjer se nahaja zračni filter na tej plastiki pa so pritrjene vse zajle za gas in sklopko to se je staknilo iz celindrov .Če ne bi bil poleg pri servisih ne bi vedel da so zajle tam.

prevozila sta sardinijo??? ne bi reku. preletela sta jo, dobesedno. sta svigala gor in dol in se preganjala po plazah na veliki vrocini. ce pomislim kaj se je dogajalo na sardiniji in kako si svojega Vstroma preganjal, si se zelo hitro odpravil svoje tezave. se sreca, da lahko skupaj s serviserjem sraufata. to cenim tudi sam, ker tako izvem marsikaj novega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štef moj motor je od servisa prevozil že 5500 km ,pred tem sva z ženo že preživela ćudovitih 10 dni Sardinije in motor je delal brez hibno kar se pa je dogajalo potem pa ni imal serviser nič zraven,motor mi je bil odlično pripravljen za dopust ,bila je kriva vročinavsak dan 38 stopin ki je segrela vso plastiko pod tankom kjer se nahaja zračni filter na tej plastiki pa so pritrjene vse zajle za gas in sklopko to se je staknilo iz celindrov .Če ne bi bil poleg pri servisih ne bi vedel da so zajle tam.

Glej Glazar saj nisem mislil tako. Je pa tako, da si o svojem motorju vse vedel in si ga kljub temu popravljal 4 ure. Če bi ti recimo serviser dajal plastike dol in gor nataknil zajle ter ti zaračunal štiri ure, kaj bi bilo potem? Tule gor bi nabijali in pljuvali po njem ter razpraljali kako drag je. Mislim, da nikjer na svetu (razen recimo v Turčiji) ni tako, da bi se stranke sprehajale, opazovale, spraševale in motile človeka pa naj ta dela karkoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!