Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Jest pa svojega Dučeta vozim po novem kar na Class v Ljubljani in moram pohvaliti fante, da se potrudijo.

Mnogo je bilo in je uspešne antireklame ampak ko prideš in se prepričak kaj delajo in kako to delajo moram rečt da sem brez pripomb!!!

Class svaka čast!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak, maš 16 let in doma Suzo 600?

model jaz mam 21let moj brat ma 16let!!!

Samo sem pod njegovim nikom gor!!!

Popravljeno . Popravil [2fast4u]
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lohk vprašam...kaj imate tok za servisirat?

Kako lahko nekdo, ki ne zna osnovnega servisa sam narest govori o kvaliteti mehanikov?

Sem slišala, kdaj pa kdaj, v kakšnem bifeju, da kdo prodaja kakšno olje (npr al pa kaj drugega) določene znamke...tako pod roko za pol cene...in na moje vprašanje zakaj samo tako znamko?...takega pač točijo na pooblaščenem servisu-kjer je v službi :blink: . Zanima me kje not prinese manjko...no meni se svita pa vam?

Da je ziher narejeno, da se pazi na odšravfane stvari (plastiko npr, sem na servisih že videla ležati na tleh), da mu ni vseno kolikokrat mu spodleti ključ iz šravfa, kok se stvar nasili nazaj na svoje mesto, da je vse tako kot treba...koliko podložk pozabi zunaj..mislim, da je čiste vestnosti in pozornosti sposoben samo lastnik vozila...ostalim je to pač služba in vsak ima kdaj slab dan...eni se z leti pokvarjo...eni imajo ime pa zaposlene pripravnike....Tko, da res bi bila v strašni dilemi komu dat razdret mašino najbrž bi rekla da naj zrihtajo...tok za prodajo (pa ne se zgražat...tako se dela v REAL LIFE) in čao. Vse ostalo, kar ne zahteva specialnih inštrumentov in orodja...pa se rihta doma in to v čisto nulo....brez šlamparij, in ,,mah dobr je,,.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa svojega Dučeta vozim po novem kar na Class v Ljubljani in moram pohvaliti fante, da se potrudijo.

Mnogo je bilo in je uspešne antireklame ampak ko prideš in se prepričak kaj delajo in kako to delajo moram rečt da sem brez pripomb!!!

Class svaka čast!!!

eee, stari.... kako pa kaj štelanje ventilov obvladajo? :krneki: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@lina: veš smo tudi taki ki se nam ne sanja najbolj kaj odšravfat in kaj zamenjat, videt kaj je v dobrem stanju in kaj ne, in imet občutek kolko zategnit, pa še vedno na pogled lahko vidim ali mehankar ve kaj dela in ali to dela tako kot je treba. Kar se tiče pa plastik na tleh: a si jih že kdaj videla lebdeti v zraku :blink: ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne...ponavdi se jih polaga z licem na tla...pa če gre kdo mim jih mal z nogo v stran porine...sej pol ti reče, da to more bit tako...in ker je pooblaščen veselo prikimate ...pa kaj čem razlagat....nikjer Simonsi nisem rekla, da se ventile štela doma (ali pa da se glavo brusi v šrafštoku.....tako s senvičem v roki-mogoče bi prebral še enkrat)... ...Pa sej je brezveze karkoli pojasnjevat in kristalnojasno mi je že kake dve leti...al kok časa že tukaj visimi...da je veliko takih, ki tudi šraufencigerja ne znajo za pravi konec prijet...in meni je to skrajno žalostno...In veselo berem naprej kdo je kje koga nategnil in kok računal...in koliko časa je zadeva stala nedotaknjena na dvorišču.

Pojdite mal v svet...in ne apriori ,,mi smo intelektualci,, in se s takimi ne pogovarjamo pa boste spoznali od ličarjev, kleparjev, strugarjev, štromarjev, auspuharjev, mizarjev ....vsak od njih pa pozna še par drugih, ki so v podobnem fohu in če nekdo nima naprav za švasanje titana npr. te pošlje k kolegu......... res je, da jih največ spoznaš v bifeju (pa ne na 3M)....pa so nekateri pravi virtuozi v poklicu, ki ga opravljao...in beseda da besedo (takrat lahko človek vidi da o zadevi nekaj veš in da ti pač pomarančasto poštrihane havbe ne bo mogu izstavit kot končnega idelka al ti pa pove resnično kok se da kakšno zadevo poštimat in če bo šlo na knap ti reče-čimprej prodaj--drugač pač naredi, računa in ti reče hvala lepa- vse smo zrihtal) ...in nikoli ti ni treba čakat oz. puščat motor /avto pred delavnico mesec dni.. Samo normalen človek moraš bit ne neka ,,skisana mona,, ki o tehniki nima pojma in zviška gleda na ljudi s poklicno šolo.

Mogoče vam bo tole bolj jasno povedano;: Prideš v slavni kozmetični salon XXX katerega gazda je znana po celi sloveniji. No ,,popedena te tam ena mlada punca, ki je pripravnica,, šefica tega že dolgo ne dela več...plačaš več kot drugje in upam, da se vsaj malo počutiš morona.

Vsaj v SLO stvari funkcijonirajo tako in žal nisem bogata, da bi mi dol viselo koliko plačam in KOLIKOKRAT plačam...

Res smo daleč prišli, da vam more take stvari razlagat ženska...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne...ponavdi se jih polaga z licem na tla...pa če gre kdo mim jih mal z nogo v stran porine...sej pol ti reče, da to more bit tako...in ker je pooblaščen veselo prikimate ...pa kaj čem razlagat....nikjer Simonsi nisem rekla, da se ventile štela doma (ali pa da se glavo brusi v šrafštoku.....tako s senvičem v roki-mogoče bi prebral še enkrat)... ...Pa sej je brezveze karkoli pojasnjevat in kristalnojasno mi je že kake dve leti...al kok časa že tukaj visimi...da je veliko takih, ki tudi šraufencigerja ne znajo za pravi konec prijet...in meni je to skrajno žalostno...In veselo berem naprej kdo je kje koga nategnil in kok računal...in koliko časa je zadeva stala nedotaknjena na dvorišču.

Pojdite mal v svet...in ne apriori ,,mi smo intelektualci,, in se s takimi ne pogovarjamo pa boste spoznali od ličarjev, kleparjev, strugarjev, štromarjev, auspuharjev, mizarjev ....vsak od njih pa pozna še par drugih, ki so v podobnem fohu in če nekdo nima naprav za švasanje titana npr. te pošlje k kolegu......... res je, da jih največ spoznaš v bifeju (pa ne na 3M)....pa so nekateri pravi virtuozi v poklicu, ki ga opravljao...in beseda da besedo (takrat lahko človek vidi da o zadevi nekaj veš in da ti pač pomarančasto poštrihane havbe ne bo mogu izstavit kot končnega idelka  al ti pa pove resnično kok se da kakšno zadevo poštimat in če bo šlo na knap ti reče-čimprej prodaj--drugač pač naredi, računa in ti reče hvala lepa- vse smo zrihtal) ...in nikoli ti ni treba čakat oz. puščat motor /avto pred delavnico mesec dni.. Samo normalen človek moraš bit ne neka ,,skisana mona,, ki o tehniki nima pojma in zviška gleda na ljudi s poklicno šolo.

Mogoče vam bo tole bolj jasno povedano;: Prideš v slavni kozmetični salon XXX katerega gazda je znana po celi sloveniji. No ,,popedena te tam ena mlada punca, ki je pripravnica,, šefica tega že dolgo ne dela več...plačaš več kot drugje in upam, da se vsaj malo počutiš morona.

Vsaj v SLO stvari funkcijonirajo tako in  žal nisem bogata, da bi mi dol viselo koliko plačam in KOLIKOKRAT plačam...

Res smo daleč prišli, da vam more take stvari razlagat ženska...

Se v marsičem strinjam s teboj,vendar pa vem da v Sloveniji obstajajo tudi dobri servisi in serviserji,tako da ne moreš vseh v isti koš metat.Pa brez zamere.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda da so...sam nihče te ne jemlje resno če si bebec...oz ti računa vse kar se ti zdi da je narobe...pa čeprav niso naredili nič, ker se ti je narobe zdelo.

Ne morš verjet ampak res se je že zgodilo, da pride z zračno hlajeni motorjem antifiz pred zimo natočt-ker on se vozi celo leto . :closedeyes:

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morš verjet ampak res se je že zgodilo, da pride z zračno hlajeni motorjem antifiz pred zimo natočt-ker on se vozi celo leto . :closedeyes:

Resnično ne morem verjet, razen, če se je zgodilo v Ameriki :P

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morš verjet ampak res se je že zgodilo, da pride z zračno hlajeni motorjem antifiz pred zimo natočt-ker on se vozi celo leto . :closedeyes:

:kva2: :lol1:

Se mi je kar zaletelo - zajtrkujem - ... :lol1: S tvojimi zgornjimi posti se pa tudi strinjam- :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa svojega Dučeta vozim po novem kar na Class v Ljubljani in moram pohvaliti fante, da se potrudijo.

Mnogo je bilo in je uspešne antireklame ampak ko prideš in se prepričak kaj delajo in kako to delajo moram rečt da sem brez pripomb!!!

Class svaka čast!!!

Jaz tudi pravim, da kdor naredi na Ducatiju tavelik servis s štelanjem ventilov v eni urci je pa res car. Bravo Claas (ne Class). :) :hmm:

IXS, kupcu svojega mopedina (ko ga boš pač prodajal) pa le povej, da je bil servisiran na uradnem servisu Claas. Boš lahko še mal boljšo ceno stisnu .) ... pa nov set ventilov mu daj zraven ..da ne bo zamere, ko jih bo skurlo.

Proti Claasu ne bi imel nič, če bi servise delali tako kot je treba, ne pa po liniji najmanjšega odpora, brez pravega orodja, znanja in truda !!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ostalo, kar ne zahteva specialnih inštrumentov in orodja...pa se rihta doma in to v čisto nulo....brez šlamparij, in ,,mah dobr je,,.

Res je tako in se popolnoma strinjam z napisanim, vendar še vedno za uveljavljanje garancije pač potrebuješ štemplje v servisni knjigi od pooblaščenega serviserja. In glede na to, da ima precej motoristov nove motorje z garancijami 2 leti ali xy km, je pač servis pripooblaščenem serviserju neizogibna muka! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi pravim, da kdor naredi na Ducatiju tavelik servis s štelanjem ventilov v eni urci je pa res car. Bravo Claas (ne Class). :)  :hmm:

IXS, kupcu svojega mopedina (ko ga boš pač prodajal) pa le povej, da je bil servisiran na uradnem servisu Claas. Boš lahko še mal boljšo ceno stisnu .) ... pa nov set ventilov mu daj zraven ..da ne bo zamere, ko jih bo skurlo.

Proti Claasu ne bi imel nič, če bi servise delali tako kot je treba, ne pa po liniji najmanjšega odpora, brez pravega orodja, znanja in truda !!

Sem bil včeraj na Claasu! Ponovno zadovoljen! Hitro posrežen. Sem med pitjem pivca omenil "orodje za štimanje ventilov"! Ha ha. Pejte pogledat pa rečte da vam ga pokažejo! Z veseljem vam ga bodo. V bistvu krožijo antipropagande zadeve, da Claas nima zadevc za štimanje ventilov. Res je da so dobiloi decembra zeleno luč da postanejo uradni zastopnik in serviser za Ducati in takrat teh zadev še niso imeli. So pa zadeve nabavili v mesecu februarju! Še vedno dosti pred sezono! Seveda je to že zgodovina.

Tisti, ki ni prepričan naj povpraša in lahko se bo prepričal!

Imajo kar dva velika kompleta! Me zanima koliko imajo drugi!?!?!?

Nihče pa ni rekel da ventile !naštelajo! v eni uri, ker je treba kar par stvari narediti predno prideš do ventilov!

Mene pri neuradnih serviserjih motijo URE POSTAVKE oz. NORME za manjše storitve kot je npr. menjava olja, oljnega filtra, bencinskega filtra, svečk,...vc bistvu bi to lahko naredil sam, z eno roko, prej kot določeni - vsaj po računih sodeč!

Pa ne mislim tukaj antipropagande delat - sem pač en izmed tistih, ki je od nekega ducatista dobil zanimiv info in nato preveril določene storitve hna Claasu pa v Trstu(norme) in ugotovil da gre pri nekaterih do večjih odstopanj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, zakaj bi bil duče kej bolj kompliciran, da se ne bi dal ventilov doma nastavit... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi pravim, da kdor naredi na Ducatiju tavelik servis s štelanjem ventilov v eni urci je pa res car. Bravo Claas (ne Class). :)  :hmm:

Proti Claasu ne bi imel nič, če bi servise delali tako kot je treba, ne pa po liniji najmanjšega odpora, brez pravega orodja, znanja in truda !!

...hotschko, kje ti servisiraš Dučeta? :? ...moj brudi ma S2R :devil: pa ne ve komu bi ga dal v roke...hvala za info... :worship:

lp flox

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...hotschko, kje ti servisiraš Dučeta? :? ...moj brudi ma S2R :devil:  pa ne ve komu bi ga dal v roke...hvala za info... :worship:

lp flox

041-744555 Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, tema je pa dolga.... :fight2: :grrr

Kje se servisirajo honde, v SV delu. (pomurje, prekmurje,...pa ajde, do Maribora) :huh: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil včeraj na Claasu! Ponovno zadovoljen! Hitro posrežen. Sem med pitjem pivca omenil "orodje za štimanje ventilov"! Ha ha. Pejte pogledat pa rečte da vam ga pokažejo! Z veseljem vam ga bodo. V bistvu krožijo antipropagande zadeve, da Claas nima zadevc za štimanje ventilov. Res je da so dobiloi decembra zeleno luč da postanejo uradni zastopnik in serviser za Ducati in takrat teh zadev še niso imeli. So pa zadeve nabavili v mesecu februarju! Še vedno dosti pred sezono! Seveda je to že zgodovina.

Tisti, ki ni prepričan naj povpraša in lahko se bo prepričal!

Imajo kar dva velika kompleta! Me zanima koliko imajo drugi!?!?!?

Nihče pa ni rekel da ventile !naštelajo! v eni uri, ker je treba kar par stvari narediti predno prideš do ventilov!

Mene pri neuradnih serviserjih motijo URE POSTAVKE oz. NORME za manjše storitve kot je npr. menjava olja, oljnega filtra, bencinskega filtra, svečk,...vc bistvu bi to lahko naredil sam, z eno roko, prej kot določeni - vsaj po računih sodeč!

Pa ne mislim tukaj antipropagande delat - sem pač en izmed tistih, ki je od nekega ducatista dobil zanimiv info in nato preveril določene storitve hna Claasu pa v Trstu(norme) in ugotovil da gre pri nekaterih do večjih odstopanj!

IXS,

jaz verjamem, da so fantje prijazni in korektni in prepoceni ampak to z strokovnostvjo žal nima veze. Po normah je štelanje ventilov obvezno vsakih 10 ali 20k km. A so jih tebi že, naštelal in zakaj ne ? Kaj jim bo orodje oz. komplet ploščic, če jih ne uporabljajo tako kot je predvideno. Tisti luft, ki se ga da zmerit na hitro ni problematičen !!!

Zaradi premajhnega lufta na odpiraču, ki je posledica posedanja ventila, lahko pride do puščanja pri izgorevanju in posledično do pregretja glave, ventilov ... in okvare. Ravno zato je štelanje ventilov pri Desmo sistemu bolj pomembno in "zahtevnejše" ker je pač več dela že da preveriš zračnost.

Žal je bilo treba na Classu poservisirano mašine že več kot enkrat popravljat in ponovno nastavljat.

Dolgoročno se jim taka politika servisiranja ne izplača oni pa že vejo kako in kaj. Jaz imam rad svoj motor v brezhibnem stanju in stvari 100% urejene, saj še tako drago servisiranje ne predstavlja niti 10% celotnega stroška motorja !!

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

QUOTE(SF @ 29 Jul 2005 @ 13:41)

Res ne vem, zakaj bi bil duče kej bolj kompliciran, da se ne bi dal ventilov doma nastavit...

DESMO

Ne seri... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!