Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

ja sej v bistvu je to fora pr njemu (panigazu),ker motorjev ne šraufa več on ampak drugi .)

ker on je drugač zlo dobr mehanik če hoče....sam očitno da neki je narobe če folk ne zaupa več v njega

Popravljeno . Popravil cagiva
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dalje tukaj.

Čemu je namenjena tema o serviserjih?

Cenjeni uporabnik Motosveta!

Tema o serviserjih je namenjena dobrim in slabim izkušnjam s serviserji naših konjičkov. Predvsem naj bi bila orientir in pomoč tistim, ki ne vedo, kam bi šli servisirat svojega konjička, pa tudi kot pomoč serviserjem pri ugotavljanju zadovoljstva strank z njihovimi storitvami!

Vsi vemo, da smo lahko hitro besni na serviserja, ker mu nekaj morda ni uspelo narediti tako, kot je treba, ali pa prav navdušeni, ker je "ta nov serviser pa res kul, faca, in še oderuh ni , kot oni prejšnji...". A dobro je, da se  držimo določenih pravil - predvsem zato, da bodo naše informacije, ki jih posredujemo kolegom motoristom, čimbolj KORISTNE in INFORMATIVNE, ne pa zgolj nabite z jezo. Najslabše je, če v trenutku jeze na Motosvet objavimo vse, kar nam pride na pamet - obenem pa dopuščamo možnost, da serviserju sploh nismo omenili, da smo z njim nezadovoljni... 

Žaljiva ali nekoristna in neinformativna sporočila bomo moderatorji po potrebi brisali, le izjemoma, če bodo imela tudi kakšno konkretno informativno vrednost pa jih bomo tudi skrajšali in pustili "živeti" v temi.

Solato bomo sproti brisali, obiranju, šimfanju in natolcevanju o serviserjih pa bodo zadostila tudi privatna sporočila Private Message (PM)  <_<

Lep pozdrav vsem skupaj, vaš Motosvet Team.

Lep pozdrav vesm dvokolesnikom.bom kratek.Torej Pri "moto manija"(koper) so me prvič za čelado,drugič pa pri nakupu rezervnih delov(notranja ketna....)skoraj nategnili. Pa še to lani sem iskal skuter pa so mi zagotavljali da ne bom dobil nič bolšega za tak denar.(stvar sploh nebi nardila registracije vsaj vtistem stanju ne) toda oni so zatrjevali da je perfekten. Prijatelj pa je imel podobno izkušnjo pri moto maxx-u (izola) toda pri njemu so poprajljali elektriko pa ista stvar dvakrat crknila.in vsakič naj bi mu računal kljub temu ga pa še na jbolj hvalijo vsaj primorci .jaz imam svoj kawasaki pri njemu za menjavo notranje kekne in za enkrat se mi zdi da malo zavlačuje bo pa kaj več pisal ko ga dobim ven.

En ciao vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sm mel Huso TE 610-k serviserju ga sicer nism pelu (sm ga prej prodal), baje je pa GIL Motosport eden najboljših kar se te znamke motorjev tiče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Panigaz; kar se mene tiče izredno korektne in cenovne ugodne izkušnje. Kupil pri njemu še pred leti dva motorja po vrsti, vse b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moto maxx-izola mi je pozabu zašraufat vijak od kolena na karburatorju #in to je že druga napaka pri enem samem posegu......mislim..?????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj mogoče pozna kdo kak res dober servis na štajerskem???

za HONDO seveda

:afro1: :afro1: :afro1:

Popravljeno . Popravil Bike Rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj mogoče pozna kdo kak res dober servis na štajerskem???

za HONDO seveda

:afro1:  :afro1:  :afro1:

Jaz sem zelo zadovoljen z MotoCenter Ptuj. Ne vem, če je pooblaščen za Hondo.

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zelo zadovoljen z MotoCenter Ptuj. Ne vem, če je pooblaščen za Hondo.

lp, D.

...je pooblaščen za Hondo, Yamaho in mislim da Aprilio..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj sem bil na servisu v Elisi-Domžale in morm rečt, da se je Tomaž zelo potrudil in izkazal, prvič se mi je zgodilo to, da si je serviser resnično vzel čas za moj motor tako kot je treba, zato ne grem več kam drugam!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Info (v obliki opisa dogodivščine) za vse, ki se sprašujete kateremu servisu bi zaupali svojo Yamaho:

Moja Virago 1100 je potrebovala servis sprednjega konca (rahlo zvit obroč feltne in levega diska). Grem na novopečeni pooblaščeni Yamaha servis Avtotehna VIS in njihovemu šefu servisa ob prevzemu razložim, da mi rahlo trese sprednje kolo pri določeni hitrosti ker je pač zvit obroč in da zaviranje s sprednjo zavoro ni enakomerno, predvsem pri manjših hitrostih. Namignil sem mu, da v zvezi s slednjim sumim na zvit disk (kar sem bil seveda prepričan, ker je bila zadeva vidno očitna, le da sem to izrazil uvidevno in diskretno z vsem spoštovanjem do njihove profesionalnosti) in da jih prosim, da zadevo uredijo.

Prvo kar me je zmotilo, je bila njihova delavnica. Tudi enega dvigala za motor, nikakršnega primernega orodja - ničesar, kar bi nakazovalo na to, da se tam servisirajo motorji. No ja, morda so motor tam le sprejeli in ga nato odpeljali nekam drugam... V tem primeru se jim seveda ponižno opravičujem.

Druga stvar, zagotovili so mi, da bo motor najverjetneje urejen do konca dneva in da v kolikor me ne pokličejo to pomeni, da lahko kar pridem ponj okoli 16. ure. Za vsak slučaj pokličem nekaj pred četrto, nakar mi nek precej neprijazni tip odvrne, da ne ve kaj se dogaja z mojim motorjem in da me pokliče čez pet minut nazaj. No, čez pol ure ga pokličem, da mi pove, da bo motor končan naslednji dan, ker se je pač nekaj zavleklo.

Motor prevzamem naslednji dan. Opravljeno delo naj bi bilo "toširanje prednjih zavornih ploščic" za obroč kolesa pa, da je zvit in udarjen. No, so mi pa zato še velikodušno "nastavili" ventile in to je bilo vse kar so tudi računali - 12K SIT. OK, za neenakomerno zaviranje vprašam serviserja, če so zadevo stestirali in ali je sedaj OK. Dobim pritrdilni odgovor. Za obroč prednjega kolesa mi pojasnijo, da ga je potrebno menjati in da me bodo obvestili kakšna je cena in kdaj bi mi lahko to uredili. No pa še to, da so pa ventili sedaj pa super nastavljeni. In jaz se odpeljem.

Pri prvem zaviranju seveda ugotovim, da je zadeva identična kot pred njihovim "toširanjem" zavornih ploščic...

Grem v industrijsko cono Vič na servis Yamaha-Primec, Jure Primec s.p. Jure, ki je lastnik in serviser obenem, je res prijazen in cool tip, ki v 10ih sekundah pove, da je levi disk rahlo zvit, za obroč pa da ima varianto, da se ga popravi. Čez par dni je zadeva urejena - obroč poravnan "u nulo", diski ravno tako. Cena 20K SIT. Da bo zadeva še malo ironična, me pokliče taisti neprijazni tip iz Avtotehne in mi pojasni, da pa sedaj vedo koliko stane obroč - cca. 250€. Ampak, da je pa treba še menjat napere in da je to še dodatnih cca. 150€. Potem pa še njihovo velecenjeno in visokoprofesionlano delo, itd. Steram ga nekam in mu zraven še povem, da sem šel zadevo uredit na servis in da naj si svoj "menjamo in ne popravljamo" servis nekam vtakne.

In to je to. Če potrebujete kvaliteten servis za svojo Yamaho, potem vam je lahko navedeno v pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je tale jure tip, ki ravna feltne, ali se sploh da ravnat disk in kdo to dela..

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure Primec je res fejst poba. Pošten, delo opravi vrhunsko, poceni storitve. Ko ti popravlja motor, si zraven, pove ti kako in kaj... Res, da meni servisira kavni mlinček (skuter), toda videl sem zadovoljne obraze motoristov, kako so z njim kramljali...

Meni je šel sam osebno iskati zajlo za obratomer z avtom ne vem kam, mlinček pa je bil pod garancijo, pa naredil je še to pa to, računal nič.

Vsem voznikom Yamah ga priporočam. :OK: :OK: :OK:

PS: LowRider, temo drugič drugje odpri, ne pa pod MOTOCIKLI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če je tale jure tip, ki ravna feltne, ali se sploh da ravnat disk in kdo to dela..

Hvala.

marsikej zrihta al pa da zrihtat, za kaj pa to rabiš

diske se ravna s francozom, feltne pa z macolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nene, nisem še nič razf***l, samo preventivno sprašujem.

sem že na prejšnjem mopedu probal ravnat feltne, z macolo pa gredo, ma ni šo..

diski, hvalabogu še popolnoma ravni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Info (v obliki opisa dogodivščine) za vse, ki se sprašujete kateremu servisu bi zaupali svojo Yamaho:

Moja Virago 1100 je potrebovala servis sprednjega konca (rahlo zvit obroč feltne in levega diska). Grem na novopečeni pooblaščeni Yamaha servis Avtotehna VIS in njihovemu šefu servisa ob prevzemu razložim, da mi rahlo trese sprednje kolo pri določeni hitrosti ker je pač zvit obroč in da zaviranje s sprednjo zavoro ni enakomerno, predvsem pri manjših hitrostih. Namignil sem mu, da v zvezi s slednjim sumim na zvit disk (kar sem bil seveda prepričan, ker je bila zadeva vidno očitna, le da sem to izrazil uvidevno in diskretno z vsem spoštovanjem do njihove profesionalnosti) in da jih prosim, da zadevo uredijo.

Prvo kar me je zmotilo, je bila njihova delavnica. Tudi enega dvigala za motor, nikakršnega primernega orodja - ničesar, kar bi nakazovalo na to, da se tam servisirajo motorji. No ja, morda so motor tam le sprejeli in ga nato odpeljali nekam drugam... V tem primeru se jim seveda ponižno opravičujem.

Druga stvar, zagotovili so mi, da bo motor najverjetneje urejen do konca dneva in da v kolikor me ne pokličejo to pomeni, da lahko kar pridem ponj okoli 16. ure. Za vsak slučaj pokličem nekaj pred četrto, nakar mi nek precej neprijazni tip odvrne, da ne ve kaj se dogaja z mojim motorjem in da me pokliče čez pet minut nazaj. No, čez pol ure ga pokličem, da mi pove, da bo motor končan naslednji dan, ker se je pač nekaj zavleklo.

Motor prevzamem naslednji dan. Opravljeno delo naj bi bilo "toširanje prednjih zavornih ploščic" za obroč kolesa pa, da je zvit in udarjen. No, so mi pa zato še velikodušno "nastavili" ventile in to je bilo vse kar so tudi računali - 12K SIT. OK, za neenakomerno zaviranje vprašam serviserja, če so zadevo stestirali in ali je sedaj OK. Dobim pritrdilni odgovor. Za obroč prednjega kolesa mi pojasnijo, da ga je potrebno menjati in da me bodo obvestili kakšna je cena in kdaj bi mi lahko to uredili. No pa še to, da so pa ventili sedaj pa super nastavljeni. In jaz se odpeljem.

Pri prvem zaviranju seveda ugotovim, da je zadeva identična kot pred njihovim "toširanjem" zavornih ploščic...

Grem v industrijsko cono Vič na servis Yamaha-Primec, Jure Primec s.p. Jure, ki je lastnik in serviser obenem, je res prijazen in cool tip, ki v 10ih sekundah pove, da je levi disk rahlo zvit, za obroč pa da ima varianto, da se ga popravi. Čez par dni je zadeva urejena - obroč poravnan "u nulo", diski ravno tako. Cena 20K SIT. Da bo zadeva še malo ironična, me pokliče taisti neprijazni tip iz Avtotehne in mi pojasni, da pa sedaj vedo koliko stane obroč - cca. 250€. Ampak, da je pa treba še menjat napere in da je to še dodatnih cca. 150€. Potem pa še njihovo velecenjeno in visokoprofesionlano delo, itd. Steram ga nekam in mu zraven še povem, da sem šel zadevo uredit na servis in da naj si svoj "menjamo in ne popravljamo" servis nekam vtakne.

In to je to. Če potrebujete kvaliteten servis za svojo Yamaho, potem vam je lahko navedeno v pomoč.

A lahko prosim napišeš s kom si bil v kontaktu na omenjenem servisu. Me zelo zanima....

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko prosim napišeš s kom si bil v kontaktu na omenjenem servisu. Me zelo zanima....

Tadej

Seveda, da ne morem nikogar javno poimensko navesti (kadar ne gre za pohvalo). Navedena je firma in to je vse kar paše v objavo na javni forum. Upam, da razumeš.

Popravljeno . Popravil LowRider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, da ne morem nikogar javno poimensko navesti (kadar ne gre za pohvalo). Navedena je firma in to je vse kar paše v objavo na javni forum. Upam, da razumeš.

Z vodjo omenjene delavnice sem imel jaz zelo slabe izkušnje, še takrat pred leti, ko je bil SP... Sem samo hotel, da ga napišeš, da se ve, da je isti serviser = isto sranje, drugo pakovanje.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!