Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Ej ne se razburjat, sam delo si moraš organizirat, v Sloveniji je veliko stvari dražjih samo ne vse, jaz sem iz Nemčije naroču original regler za hondo je bil za 100€ cenejši kot pri nas, to me pa zaboli :angry:

Ja pejt pa v Nemčijo na servis, a ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ne se razburjat, sam delo si moraš organizirat, v Sloveniji je veliko stvari dražjih samo ne vse, jaz sem iz Nemčije naroču original regler za hondo je bil za 100€ cenejši kot pri nas, to me pa zaboli :angry:

Dokaži, da je temu tako, kje imaš račun, poskeniraj ga in daj v to temo, jaz bom pa pri as domžale dobil ceno, pa da te vidim ??

Fino bi bilo enkrat za vselej ugotovit kam pes taco moli !! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaži, da je temu tako, kje imaš račun, poskeniraj ga in daj v to temo, jaz bom pa pri as domžale dobil ceno, pa da te vidim ??

Fino bi bilo enkrat za vselej ugotovit kam pes taco moli !! :D

Pes moli taco v potrošnikov žep - kaj pa misliš! :slap:

Dokazati sayotu ne bo težko........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pes moli taco v potrošnikov žep - kaj pa misliš! :slap:

Dokazati sayotu ne bo težko........

Imam dovolj nakladanj kot npr. piše sayo sem kupil, ali pa sem slišal, je rekel itn., ZATO dokaze na plano pa, da vidimo :grim ali pa aufbix čreva na plot pa jokat kot do sedaj in srat po tujem delu, ki ga sam ne zna opravljat, plačal bi pa samo tolk kolikor se mu zdi !!??

No kaj je zdaj, a bo kej al ne :naughty: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pes moli taco v potrošnikov žep - kaj pa misliš! :slap:

Sej, tipična Slovenska - vsi bi kej mel, plaču pa ne bi noben za servis pa za dele pa to ... (karikiram)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes, je pač tako, da vsi iščemo najcenejšo varianto, eni poravljajo sami, eni vozijo fušarjem, eni pač vozimo na uradne servise zaradi žiga v servisni knijgi, kar pri prodaji motorja veliko pomeni, sam sem predkratkim prodal motor, kupcu je bila najbolj pomembna servisna knjiga in pa to da sem kupil v SLO, glede delov v tujini pa čist verjamem, sem se sam že večkrat prepričal v to, tako za avto kot motor

jnih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej, tipična Slovenska - vsi bi kej mel, plaču pa ne bi noben za servis pa za dele pa to ... (karikiram)

Nekoč sem drago plačeval sedaj pa nič VEČ! :nono:

Si raje sam servisiram motor (bistveno ceneje) in nič manj strokovnio. Kar pa ne znam bom pa plačal - brez problema!

Včasih se splača tudi po forumu malo nazaj pobrskat - a seveda vama (sir, thejack) se ne da!

Vsak po svoje dragi moji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pejt pa v Nemčijo na servis, a ne...

Gremo pa vsi v Nemčijo servisirat, naši ubogi serviserji z "magisteriji po cenah" pa na socialno pod most med klošarje :grrr :yea1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam dovolj nakladanj kot npr. piše sayo sem kupil, ali pa sem slišal, je rekel itn., ZATO dokaze na plano pa, da vidimo :grim ali pa aufbix čreva na plot pa jokat kot do sedaj in srat po tujem delu, ki ga sam ne zna opravljat, plačal bi pa samo tolk kolikor se mu zdi !!??

No kaj je zdaj, a bo kej al ne :naughty: :D

No pa ne bomo več nakladal a ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So dobri in slabi serviserji, to je dejstvo. Za oba se hitro razve, saj se po večini motoristi poznamo med sabo.

Še moj primer, ki pa ne bo omenjal ne serviserja ne znamke.

Peljal motor pred leti na servis, da mi pač naredi servis na določeno število kilometrov in ker sem imel občutek, da mi preveč žre, sem naročil še nastavitev vplinjačev. Kaj se mi je zgodilo. Motor je namesto 6,5 litra pri hitrosti do 130 km/h, popil malo čez 10 litrov. Ker tudi kljub ponovnemu preverjanju vplinjačev ni bilo učinka, sem se k delu spravil sam. Seveda nabavil vse potrebno za nastavitev in zgodilo se je. Motor je delal boljše in poraba je bila spet primerna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekoč sem drago plačeval sedaj pa nič VEČ! :nono:

Si raje sam servisiram motor (bistveno ceneje) in nič manj strokovnio. Kar pa ne znam bom pa plačal - brez problema!

Včasih se splača tudi po forumu malo nazaj pobrskat - a seveda vama (sir, thejack) se ne da!

Vsak po svoje dragi moji!

O pa sem prebral in imam mnenje o tej tvoji zadevi, verjami, da že poklicno vedno z preverjenimi viri kaj povem ali dokazujem, spoštujem tvoje mnenje in se strinjam s tabo "vsak po svoje dragi moji!" Zato boli me nekaj kaj in kje ali pa kako servisiraš, saj za svoj denar lahko počneš kar hočeš!

Zanimivo mi je pa to, da sem imel z Binco podobne stvari pa se je vedno držal tega kar sva se dogovorila in niti ne veliko računal! Niso pa vsi vsemogočni in brez napak, razen mogoče Vi, ki znate šraufat doma!

Vsak po svoje dragi moji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si raje sam servisiram motor (bistveno ceneje) in nič manj strokovnio. Kar pa ne znam bom pa plačal - brez problema!

Včasih se splača tudi po forumu malo nazaj pobrskat - a seveda vama (sir, thejack) se ne da!

Vsak po svoje dragi moji!

Itak da vsak po svoje. Ampak ne moreš svoj način za edini zveličavn prodajat in v drek tišat serviserjev, ki pač (pošteno, ker si to tudi zaslužijo) kasirajo.

Verjamem, da je kar veliko zadev, ki niso napisane na nobenem forumu in tudi v delavniških knjigah ne (ti pa verjemi, če hočeš)... Stvari, ki jih serviserji, kateri to delajo že vrsto let, poznajo. Lahko jim rečeš izkušnje, lahko tudi znanje, kakorkoli že.

Če misliš, da si doma motor "porihtaš" in servisiraš (ali celo "popravljaš") tako, kot ti to naredi dober serviser... ti želim veliko sreče. Dopuščam možnost, da si res dober mehanik in imaš tudi ti potrebno znanje & izkušnje, prakso...

Kar se mene tiče - ukvarjam se s tistim, kar res znam (in tisto tudi tržim), take zadeve pa raje - proti plačilu - puščam tistim, ki pa to obvladajo. Ni, da se mi ne bi dalo - ampak dovolj energije in časa vlagam v ukvarjanje z zadevami, ki se tičejo mojega posla - v mehaniko pa se pač nimam namena poglabljati do te mere, da bi si lahko zaupal "rihtanje" zadeve, pri kateri me majhna napaka lahko stane življenja!

Glede postavke, da te servisiranje doma pride (bistveno ceneje) - odvisno, kako ceniš svoj čas in koliko lahko zaslužiš s svojim delom!

In če dva na tem forumu res znata sebi motor porihtat, kot je treba, naj - preden to na veliko oglašujeta kot zveličavno resnico - raje pazita, da ne bosta tega preveč tumbala tistim, ki pojma nimata. Lahko imaš hitro koga na vesti, ne da bi sploh vedel...

ok, ne bom moraliziral naprej... lepe vožnje želim vsem.

Gremo pa vsi v Nemčijo servisirat, naši ubogi serviserji z "magisteriji po cenah" pa na socialno pod most med klošarje :grrr :yea1: :slap:

V nemčii so tapocenske servisne ure še malo dražje od najdražji pri nas... Veliko sreče želim!

Popravljeno . Popravil SiR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče - ukvarjam se s tistim, kar res znam (in tisto tudi tržim), take zadeve pa raje - proti plačilu - puščam tistim, ki pa to obvladajo. Ni, da se mi ne bi dalo - ampak dovolj energije in časa vlagam v ukvarjanje z zadevami, ki se tičejo mojega posla - v mehaniko pa se pač nimam namena poglabljati do te mere, da bi si lahko zaupal "rihtanje" zadeve, pri kateri me majhna napaka lahko stane življenja!

Glede postavke, da te servisiranje doma pride (bistveno ceneje) - odvisno, kako ceniš svoj čas in koliko lahko zaslužiš s svojim delom!

In če dva na tem forumu res znata sebi motor porihtat, kot je treba, naj - preden to na veliko oglašujeta kot zveličavno resnico - raje pazita, da ne bosta tega preveč tumbala tistim, ki pojma nimata. Lahko imaš hitro koga na vesti, ne da bi sploh vedel...

ok, ne bom moraliziral naprej... lepe vožnje želim vsem.

V nemčii so tapocenske servisne ure še malo dražje od najdražji pri nas... Veliko sreče želim!

Jap, se strinjam :OK: . Je mal razlike med polaganjem ploščic in podobnimi zadevami (ki se jih lahko veliko ljudi loti), al pa med servisiranjem motorjev. Nekako lahko uživam na motorju samo takrat, ko vem, da je bil strokovno servisiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se mene tiče - ukvarjam se s tistim, kar res znam (in tisto tudi tržim), take zadeve pa raje - proti plačilu - puščam tistim, ki pa to obvladajo. Ni, da se mi ne bi dalo - ampak dovolj energije in časa vlagam v ukvarjanje z zadevami, ki se tičejo mojega posla - v mehaniko pa se pač nimam namena poglabljati do te mere, da bi si lahko zaupal "rihtanje" zadeve, pri kateri me majhna napaka lahko stane življenja!

Glede postavke, da te servisiranje doma pride (bistveno ceneje) - odvisno, kako ceniš svoj čas in koliko lahko zaslužiš s svojim delom!

OOO carsko res !!! :worship: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pritožujem se čez cene serviserjev, ampak da en del ki ga dobiš v nemčiji s poštnino vred recimo 100€ cenejši kot pri nas, je pa mal oderuško.

In to kar delajo nekateri serviserji, je tudi ne fer. Recimo da popravijo stvari brez da vprašajo, alpa ne popravijo stvari ki smo jih naročili, zaračunajo pa.

Kdor je pošten je pošten, kdor je pa pizda, bo pa menda za zmerej ostal pizda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne pritožujem se čez cene serviserjev, ampak da en del ki ga dobiš v nemčiji s poštnino vred recimo 100€ cenejši kot pri nas, je pa mal oderuško.

In to kar delajo nekateri serviserji, je tudi ne fer. Recimo da popravijo stvari brez da vprašajo, alpa ne popravijo stvari ki smo jih naročili, zaračunajo pa.

Kdor je pošten je pošten, kdor je pa pizda, bo pa menda za zmerej ostal pizda...

Ja poštenje nekaj košta, manj denarja kot pa dejanje pošteno in dober glas !

ZATO so predvsem PIZDE tisti, ki neargumentirano lajajo in serjejo o nečem kar se je bojda nekomu pripetilo, pri tem in tem !! Sayo še ni predložil ničesar konkretnega s katerim bi lahko dokazal koliko je plačal za stvar iz Nemčije, sam bullshit pa nič drugega!! Zato plizzz ne nabijaj krneki !!

In povej še kateri so taki NEKATERI serviserji, da ne boš glih ti tista pizda? :grim

Popravljeno . Popravil the JACK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kva mislite da jaz nakladam da sem dal za Hondin regler 64,90€ s poštnino, poglejte na Nemškem e-buy-u. Če pa še ne verjamete, pa prite k meni na pivo pa vam bom pokazal regler in račun, moj naslov je na PM, jaz se ne skrivam kot nekateri .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak da vsak po svoje. Ampak ne moreš svoj način za edini zveličavn prodajat in v drek tišat serviserjev, ki pač (pošteno, ker si to tudi zaslužijo) kasirajo.

Verjamem, da je kar veliko zadev, ki niso napisane na nobenem forumu in tudi v delavniških knjigah ne (ti pa verjemi, če hočeš)... Stvari, ki jih serviserji, kateri to delajo že vrsto let, poznajo. Lahko jim rečeš izkušnje, lahko tudi znanje, kakorkoli že.

Če misliš, da si doma motor "porihtaš" in servisiraš (ali celo "popravljaš") tako, kot ti to naredi dober serviser... ti želim veliko sreče. Dopuščam možnost, da si res dober mehanik in imaš tudi ti potrebno znanje & izkušnje, prakso...

Kar se mene tiče - ukvarjam se s tistim, kar res znam (in tisto tudi tržim), take zadeve pa raje - proti plačilu - puščam tistim, ki pa to obvladajo. Ni, da se mi ne bi dalo - ampak dovolj energije in časa vlagam v ukvarjanje z zadevami, ki se tičejo mojega posla - v mehaniko pa se pač nimam namena poglabljati do te mere, da bi si lahko zaupal "rihtanje" zadeve, pri kateri me majhna napaka lahko stane življenja!

Glede postavke, da te servisiranje doma pride (bistveno ceneje) - odvisno, kako ceniš svoj čas in koliko lahko zaslužiš s svojim delom!

In če dva na tem forumu res znata sebi motor porihtat, kot je treba, naj - preden to na veliko oglašujeta kot zveličavno resnico - raje pazita, da ne bosta tega preveč tumbala tistim, ki pojma nimata. Lahko imaš hitro koga na vesti, ne da bi sploh vedel...

ok, ne bom moraliziral naprej... lepe vožnje želim vsem.

V nemčii so tapocenske servisne ure še malo dražje od najdražji pri nas... Veliko sreče želim!

Nič ne prodajam za zveličavno resnico - jaz to delam zase, za svoj užitek!

Hotel sem pokazatai zakaj je do tega prišlo! Ne maram OČITNEGA nategovanja s strani posvečenih & pooblaščenih.... Cenim njihovo znanje in izkušnje samo ne mi krast denarja na tak način! To njihovo znanje bom tudi plačal, ko mi bo zmanjkalo lajtenge (pa ne v Nemčiji)- samo bodimo pošteni drug do drugega.

Zato sem sam svoj serviser, delam pa tisto v kar sem 200% siguren da obvladam! In nič več! Pa kaj te to sploh zanima, če bom napravil napako bo mene pobralo, kje pa piše, da je na servisu ne morejo! Ljudje smo najšibkejši člen - prej odpovemo, kot tehnika.

Nikogar ne bom imel na vesti, ker nikomur ne prodajam svojih uslug, to delam zase za svojo dušo! Tudi svoje izkušnje nimam za posvečene in zveličavne.....meni se je pač tako zgodilo in samo svojo izkušnjo sem hotel deliti z drugimi - nič ne vsiljujem, samo podajam dejstva (tudi s skeniranim računom, kot si želel)

Sem pač samo en navaden Marko - nič posvečen in zveličaven KAPIŠ KOLEGA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljši serviser sem itak sam :P pa še sam seb ne zaupam 100% :blink:

No, sej se hecam. :D

Dejstvo pa je, da kar znam naredim sam, pa ne zato ker serviserju ne zaupam ampak zato ker rad sam postorim kaj okoli svojega motorja.

Kar se tiče rednih srevisov, zavor, plastik, luči, vzmetenja... ni problemov.

Kakšne hujše posege v zobniško drobovje pa raje prepuščam izkušenejšim.

Kadar sem imel kake večje posege sem jih opravil pri Černetu in nikoli nisem bil razočaran.

Je pa dejstvo da laho še tako dober mehanik zajeb... :blush: pa zaradi tega ni baraba ampak samo človek.

Še dohtarji zajeb...

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne prodajam za zveličavno resnico - jaz to delam zase, za svoj užitek!

Hotel sem pokazatai zakaj je do tega prišlo! Ne maram OČITNEGA nategovanja s strani posvečenih & pooblaščenih.... Cenim njihovo znanje in izkušnje samo ne mi krast denarja na tak način! To njihovo znanje bom tudi plačal, ko mi bo zmanjkalo lajtenge (pa ne v Nemčiji)- samo bodimo pošteni drug do drugega.

Zato sem sam svoj serviser, delam pa tisto v kar sem 200% siguren da obvladam! In nič več! Pa kaj te to sploh zanima, če bom napravil napako bo mene pobralo, kje pa piše, da je na servisu ne morejo! Ljudje smo najšibkejši člen - prej odpovemo, kot tehnika.

Nikogar ne bom imel na vesti, ker nikomur ne prodajam svojih uslug, to delam zase za svojo dušo! Tudi svoje izkušnje nimam za posvečene in zveličavne.....meni se je pač tako zgodilo in samo svojo izkušnjo sem hotel deliti z drugimi - nič ne vsiljujem, samo podajam dejstva (tudi s skeniranim računom, kot si želel)

Sem pač samo en navaden Marko - nič posvečen in zveličaven KAPIŠ KOLEGA!

Se strinjam s tabo :OK: samo nekateri tega ne razumejo kaj jim hočeš povedati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kva mislite da jaz nakladam da sem dal za Hondin regler 64,90€ s poštnino, poglejte na Nemškem e-buy-u. Če pa še ne verjamete, pa prite k meni na pivo pa vam bom pokazal regler in račun, moj naslov je na PM, jaz se ne skrivam kot nekateri .)

A na ebay.de si kupil, ja madona pa ti res misliš, da smo sama teleta tukaj al kaj? Okristusovegatekjesisepatinašu, dej no nehaj take kvasit no, ebay daješ za primerjavo cenam generalnega uvoznika ali njegovega prodajalca originalnih delov ? :headbang: :headbang: :headbang:

A je sploh bil originalen in nov ?

No za pivo te bom pa držal, če se mi zlušta ! Lepo se imej !

:yea1:

Nič ne prodajam za zveličavno resnico - jaz to delam zase, za svoj užitek!

Hotel sem pokazatai zakaj je do tega prišlo! Ne maram OČITNEGA nategovanja s strani posvečenih & pooblaščenih.... Cenim njihovo znanje in izkušnje samo ne mi krast denarja na tak način! To njihovo znanje bom tudi plačal, ko mi bo zmanjkalo lajtenge (pa ne v Nemčiji)- samo bodimo pošteni drug do drugega.

No vidiš v tem se pa tudi jaz strinjam s tabo, in prav gotovo tudi s strani pooblaščenih so taki, pa vendar ne vseh metat v isti koš, ki pa naredijo tako kot je treba nam, ki neznamo ali pa nočemo sami počet kar znaš ti sam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste se že pomirili. A ni tale tema namenjena o namigih o najboljših servisih in končno tudi najslabših? Mar ni ti tema, ki naj bi izkušenejšim dala možnost ostalim povedati kam naj vozijo svoje motorje in kam ne?

Ne, kako sem jaz butast :headbang:

To je tema za komentarje v stilu: "Pa pelji motor na servis v Nemčijo!"

Veš kaj kolega. Mislim, da ste serviserji zaradi motorjev/motoristov. In ne obratno. Mogoče bi bilo prav, če bi se ti odpravil delati na kak servis na zahod in se ob delu naučil še primernega odnosa do strank. Mogoče bi se bilo potem NAM nemogočim in sploh butastim nikoli odraslim ljudem, ki vozimo motorje laže dogovoriti z vami in bi bili končno vsi zadovoljni.

OK. Še tole. Če delate dobro, potem se vam na forumu ni treba kregati. Tako ali tako vas bomo le hvalili.

LP Cvetoo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A na ebay.de si kupil, ja madona pa ti res misliš, da smo sama teleta tukaj al kaj? Okristusovegatekjesisepatinašu, dej no nehaj take kvasit no, ebay daješ za primerjavo cenam generalnega uvoznika ali njegovega prodajalca originalnih delov ? :headbang: :headbang: :headbang:

A je sploh bil originalen in nov ?

No za pivo te bom pa držal, če se mi zlušta ! Lepo se imej !

:yea1:

No vidiš v tem se pa tudi jaz strinjam s tabo, in prav gotovo tudi s strani pooblaščenih so taki, pa vendar ne vseh metat v isti koš, ki pa naredijo tako kot je treba nam, ki neznamo ali pa nočemo sami počet kar znaš ti sam !

Originalen pa še nov po vrhu, si moraš mislit :OK: Generalni si ga pa lahko tudi tam naroči, mogoče ga pa, samo ti ne veš :? saj smo v demokraciji in evropi kjer vlada rek kupuj isto stvar tam kjer je cenejša :D Zdaj mam pa dost, grem na p... ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj je sploh potrebno tok strani praznega nabijanja sem pa tja...tist k zna pa k hoce bo sam sraufal, tist k pa ne zna al pa noce pa nebo....amen...govoril nej bi v tej temi o slabih in dobrih serviserjih in ne o tem a se splaca na servis pelat al ne...ce se vam zdi da tok prevec zasluzjo pa vi odprite servis pa enako kvalitetne storitve opravljajte za pol cene...vrjemte men ful bo strank... :slap: ...(vidm da so me kolegi ze prehitel z dolocenimi pripombami)

Popravljeno . Popravil Fabo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Brumer

Pa kva mislite da jaz nakladam da sem dal za Hondin regler 64,90€ s poštnino, poglejte na Nemškem e-buy-u. Če pa še ne verjamete, pa prite k meni na pivo pa vam bom pokazal regler in račun, moj naslov je na PM, jaz se ne skrivam kot nekateri .)

Brezveze,da primirjaš kupovanje po E-beju saj nikoli naveš,če je stvar sploh izpravna,to je enako kot bi kupoval na naši Bolhi.Sam sem naročil in plačal stvar 136 EUR 16.09.2006 še danes nisem dobil ne denarje niti dotične stvari vse skupaj je nekje na sodišču in vsake toliko časa mi kaj sporočijo iz E-beja to je vse kar sem dobil za 136 EUR.Bi bilo fajn,če bi na servis vprašal koliko stane regler,pa še za delovno uro vpraš sam mirkej,da te" kap" nezadene. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!