Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Danes sem bil prijetno presenečen, motor je bil na dvigalki in začeli so montirati mašino v geštel. Morda bo celo jutri narejeno. Po 71 dneh. Za ceno še ne vem.

Na Raubritterjih sem govoril z enim iz Salzburga. Na enakem motorju so mu to zimo delali praktično enako generalno, narejeno je imel v 9 dneh in je plačal 960 €.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil prijetno presenečen, motor je bil na dvigalki in začeli so montirati mašino v geštel. Morda bo celo jutri narejeno. Po 71 dneh. Za ceno še ne vem.

Na Raubritterjih sem govoril z enim iz Salzburga. Na enakem motorju so mu to zimo delali praktično enako generalno, narejeno je imel v 9 dneh in je plačal 960 €.

Samo za orjentacojo,jaz sem plačal 1-vi servis pri nas 110 EUR v Nemčiji je enak servis 120- max 150 EUR. :hmm: Kot vidiš ni nevem kakšne razlike :devil: Velik evrotov bo treba,čeprav je pri nas ura dela ca 1/2 nemške( od 20-25 EUR)odvisno od delavnice kajti ceno delovne ure si oblikuje vsak obrtnik sam,mora pa imeti napisano na ceniku. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a pa zato so najboljši ali najslabši serviserji= Ker, se mi zdi, da pač to, da jim kaj takega rata ... jep dovolj kvčjemu za "ok servisre" :D

dej Ementaler, pejt spat k tvoje moraliziranje je čist odveč na tem forumu ;) Ja znajo saj šravfat, ti pomoje še kluča za šravfat ne znaš v roke prijet :slap:

A ni mogoče že cajt, da odrasteš? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej Ementaler, pejt spat k tvoje moraliziranje je čist odveč na tem forumu ;) Ja znajo saj šravfat, ti pomoje še kluča za šravfat ne znaš v roke prijet :slap:

A ni mogoče že cajt, da odrasteš? :hmm:

Saj kar SiR napiše velikokrat (poudarim velikokrat :photo: ) ima pomen (tudi tokrat), samo izluščit bistvo je treba.

Če ti serviser opravi delo po ceniku in normi, ga še ni potrebno hvalit. Zame je to nekaj samoumevnega. Saj je zato na dotičnem delovnem mestu. Ni otročiček, ki ko pospravi stvari za sabo (kar je samoumevno) ga je potrebno pohvalit.

Ali je danes že tako, da se pričakujete malomarnost na vsakem koraku in potem hvalite normalno opravljeno delo kot nekaj posebnega ?!?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj kar SiR napiše velikokrat (poudarim velikokrat :photo: ) ima pomen (tudi tokrat), samo izluščit bistvo je treba.

Če ti serviser opravi delo po ceniku in normi, ga še ni potrebno hvalit. Zame je to nekaj samoumevnega. Saj je zato na dotičnem delovnem mestu. Ni otročiček, ki ko pospravi stvari za sabo (kar je samoumevno) ga je potrebno pohvalit.

Ali je danes že tako, da se pričakujete malomarnost na vsakem koraku in potem hvalite normalno opravljeno delo kot nekaj posebnega ?!?

lp

ponekod so izučeni za mehanike, pa ti še vseen polomjo pou plastik, postrani zašravfajo svečko in s tem poškodujejo navoj na glavi... tazga sigurno ne bom šou hvalt, kok je dobr serviser :BUA:

NE POZNAM vseh servisov, ampak pri kateremkoli serviserju sem že bil, sm še vedno najbolj zadovoljen s Panigazom.

Ima pa vsak svoja merila glede tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V torek sem bil v Elisi v Domžalah in priznati moram, da sem delavnico zapustil zelo zadovoljen. Pripravljeni svetovati in odgovoriti na vprašanja, preveriti in narediti tudi kako reč, ki je kot novopečeni lastnik nisem niti opazil, itd. Sicer je bil zaradi tega račun nekaj višji, kot sem sprva pričakoval, pa vendar sem domov odšel zadovoljen.

Če bodo ohranili tak način dela, se bom k njim zagotovo še vračal... Priporočam tudi ostalim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisi za maxi scooterje:

zanima me najboljša izbira serviserja za Aprillio Atlantic 500, seveda bi bilo tudi fino ob ugodni ceni....lahko Ljubljana, Ptuj, MB!!

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dvema dnevoma sem moped pripeljal domov. Rezultat: sklopka je blazno drsela, spraznilo mi je dva akumulatorja.

Danes se peljem nazaj v Kranj, v Medvodah mi crkne motor, prazen (včeraj kupljen) akumulator. Poklical sem servis, čez pol ure sva ga že z Žigo nalagala na prikolico in odpeljala na servis.

In kaj je bil vzrok: za nobeno od obeh napak NI BIL kriv servis. Sklopka je drsela zaradi znucanega in zmečkanega tesnila v rezervoarju za olje na ročici, za praznenje akumulatorja je bil kriv regler, Je pač crknil, kar se pač zgodi. Po petih minutah dela je sklopka kot nova, regler pa imam začasno Kawasakijev, v sredo ali četrtek naj bi dobil originalnega.

Po končanem delu smo se vsedli v bife in se malo pogovorili. Franci mi je razložil potek dogodkov in izkazalo se je, da je za vso zamudo in križe in težave kriv splet okoliščin, na katere servis ni imel (skoraj) nobenega vpliva. Med samim pogovorom sem dobil vtis, da je Franci v bistvu ena - za današnje čase - dokaj poštena duša.

Čez cca 1000 km bom moral motor spet peljati na servis, da zamenjajo olje in zategnejo šraufe na mašini (tudi na to me je opozoril Franci!). Sam pri sebi sem sklenil, da ga bom spet peljal k njemu, kajti nekako se mi je zaupanje vanj vrnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da je Franci v bistvu ena - za današnje čase - dokaj poštena duša.

Čez cca 1000 km bom moral motor spet peljati na servis, da zamenjajo olje in zategnejo šraufe na mašini (tudi na to me je opozoril Franci!). Sam pri sebi sem sklenil, da ga bom spet peljal k njemu, kajti nekako se mi je zaupanje vanj vrnilo.

In Franci te je s pirom naštelal, da boš šel še drugič na led!

Zagotovo misliš, da boš sedaj plesal? :hmm: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po končanem delu smo se vsedli v bife in se malo pogovorili. Franci mi je razložil potek dogodkov in izkazalo se je, da je za vso zamudo in križe in težave kriv splet okoliščin, na katere servis ni imel (skoraj) nobenega vpliva. Med samim pogovorom sem dobil vtis, da je Franci v bistvu ena - za današnje čase - dokaj poštena duša.

Hja, je ali pa ni...

Za tako zamudo, kot jo navajaš, je zame vsekakor kriv servis. Pač niso sposobni dobiti delov v dogovorjenem roku, kar je čisto njihov problem. Naj zamenjajo dobavitelja, ali pa po dele hodijo sami s kombijem v IT, AUT, GER..

Ali naj jih naročijo prej, seveda z avansom kupca. Taka zamuda se meni zdi neodpustljiva in kaže na skrajno neresen odnos do odjemalca njihovih uslug.

Glede reglerja...Malo čudno je, da je crknil ravno sedaj. Možnost je, da so kaj priklopili v kratek stik in vse skupaj skurili. Stroške seveda plačaš ti. No, ja, morda se pa motim. Upam...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In Franci te je s pirom naštelal, da boš šel še drugič na led!

Zagotovo misliš, da boš sedaj plesal? :hmm::hmm: .)

Jebiga, ljudem pač zaupam in se včasih pustim prepričati. Saj poznaš pregovor: Samo osel gre dvakrat na led.

In očitno sem pač osel. Ampak lahko mi verjameš: če se bo stvar ponovila, tretjič ledu SIGURNO tudi pogledal ne bom več, kaj šele, da bi šel nanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisi za maxi scooterje:

zanima me najboljša izbira serviserja za Aprillio Atlantic 500, seveda bi bilo tudi fino ob ugodni ceni....lahko Ljubljana, Ptuj, MB!!

Hvala

Svetujem ti lahko le iz izkušenj, kjer sem za isto zadevo sam, oz. še opravljam servise na štajerskem koncu. Prve servise sem opravil v Mariboru, kjer sem Atlantica tudi kupil. Servis na tem mestu ti popolnoma odsvetujem. Po prvi menjavi oz. servisu na 6000 km mi je serviser pozabil pri menjavi olja le tega nalil le do konca (baje ga zmotil telefon), nakar sem za teden dni moral nazaj na dolitje, saj je manjkalo kar 9dcl olja. Na 10000km sem na istem mestu menjaval zadnjo pnevmatiko, čakal na opravljeno storitev ca. 4,5 ure, kjub predhodni najavi. Da je bila mera polna, mi je servis pri montaži platišča poškodoval nosilec izpuha oz. tisto vpetje kolesa, ter zadevo pridno zamolčal. Pri občudovanju nove gume vidim tisto razpoko in me čudi, da če bi bila tista razpoka že prej, mi je serviser verjetno ne bi smel zamolčati. Tako sem se obrnil na servis v Ptuj- mislim, da Moto center Habjanič. Odpravil napako na srečo pod garancijo in kasneje še opravil servis na 12000km. Lahko rečem, da zadovoljen. Če pa ima kdo pri katerem servisu za Atlantice še boljše izkušnje pa žal ne vem.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, ljudem pač zaupam in se včasih pustim prepričati. Saj poznaš pregovor: Samo osel gre dvakrat na led.

In očitno sem pač osel. Ampak lahko mi verjameš: če se bo stvar ponovila, tretjič ledu SIGURNO tudi pogledal ne bom več, kaj šele, da bi šel nanj.

NAROBE razlagaš osel gre samo ENKRAT na led ti si šel DVAKRAT, šele "tretjič" praviš,da neboš šel .Ko si peljal motor na popravilo je regler deloval sepravi so ga OČITNO oni skurili ali ga je nekdo od zaposlenih,ali drugih nepoklicanih v delavnici zamenjal ti pa kot kaže zgodba o ledu boš vse plačal,nažalost si pa res hujši od OSLA,pa nezameri tud osli morajo živet!!!!! :headbang: :drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jebiga, ljudem pač zaupam in se včasih pustim prepričati. Saj poznaš pregovor: Samo osel gre dvakrat na led.

In očitno sem pač osel. Ampak lahko mi verjameš: če se bo stvar ponovila, tretjič ledu SIGURNO tudi pogledal ne bom več, kaj šele, da bi šel nanj.

Andi,

očitno si ti tisti starejši možakar, ki je 3. maja zaskrbljeno spraševal za dele. Škoda, da nisem vedel, bi lahko kakšno rekla. Jaz sem tedaj čakal na svojega stroma, ki je bil na rednem servisu. Kar se odnosa tiče, sem zelo zadovoljen in mi ni težko voziti motorin na servis iz Domžal v Kranj. Do sedaj ni bilo nič bolj zahtevnega a od samega nakupa pa preko rednih servisov, sem zadovoljen s trojko odnos/cena/kvaliteta. Naj ti ne bo hudo, ko se boš vračal na redne servise. Če bo pa kaj večjega in boš v dvomih pa pojdi še kam drugam po second opinion/experience.

Servis na 6.000 km sem delal v južni Italiji. Cena 120€, brez računa (uradni Suzuki servis), so pa potrdili servisno knjižico. Nikakor se nisem mogel dogovoriti za termin tako, da bi lahko počakal na motocikel ali videl, kaj se z njim dogaja. Pri predaji motocikla, v delavnico, me je mehanik na vse pretege prepričeval, da bi moral zamenjati tudi zavorne obloge, ker da so obrabljene pa mu nisem dovolil. Ob prevzemu je motocikel imel 80 km več, kot ob predaji. Na vprašanje zakaj mi je bilo odgovorjeno, da se sigurno motim :angry: Ok, vem, da je južna Italija specifična a vendar...

Servis na 12.000 km pri Panigazu - 77€ z vsem po reglcih. Motorin oddal ob dogovorjenem času in dobil nazaj po nekaj več kot dveh urah. Na prošnjo so mi poštimali še tank prevleko, ki ni bila prav montirana (ni del standardne opreme motocikla) in mehanik mi je povedal, da so zavorne obloge v dobrem stanju in bodo brez težav dočakale naslednji servis.

Skratka, jaz sem s Panigazom zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAROBE razlagaš osel gre samo ENKRAT na led ti si šel DVAKRAT, šele "tretjič" praviš,da neboš šel .Ko si peljal motor na popravilo je regler deloval sepravi so ga OČITNO oni skurili ali ga je nekdo od zaposlenih,ali drugih nepoklicanih v delavnici zamenjal ti pa kot kaže zgodba o ledu boš vse plačal,nažalost si pa res hujši od OSLA,pa nezameri tud osli morajo živet!!!!! :headbang: :drunk:

Načeloma se s tabo strinjam. Sem le narobe oz. nerodno napisal. Res gre osel le ENKRAT na led, do sedaj sem šel tudi jaz le enkrat. Hotel sem reči, da bom morda šel še drugič, tretjič pa sigurno ne več.

Če se čisto pošteno zazrem sam vase, se moram strinjati tudi s tvojo ugotovitvijo, da sem res hujši od osla. ŽAL je moja življenjska filozofija taka, da so vsi ljudje dobri in vredni zaupanja toliko časa, dokler se ne izkaže drugače. Sicer me je tako razmišljanje že velikokrat udarilo po buči, po drugi strani pa sem ravno zaradi svoje odkritosti in odprtosti spoznal veliko čudovitih ljudi. In plusov je (vsaj zaenkrat) veliko več kot minusov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NAROBE razlagaš osel gre samo ENKRAT na led ti si šel DVAKRAT, šele "tretjič" praviš,da neboš šel .Ko si peljal motor na popravilo je regler deloval sepravi so ga OČITNO oni skurili ali ga je nekdo od zaposlenih,ali drugih nepoklicanih v delavnici zamenjal ti pa kot kaže zgodba o ledu boš vse plačal,nažalost si pa res hujši od OSLA,pa nezameri tud osli morajo živet!!!!! :headbang: :drunk:
Osel gre le enkrat na led - prav to je oslovsko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se s tabo strinjam. Sem le narobe oz. nerodno napisal. Res gre osel le ENKRAT na led, do sedaj sem šel tudi jaz le enkrat. Hotel sem reči, da bom morda šel še drugič, tretjič pa sigurno ne več.

Če se čisto pošteno zazrem sam vase, se moram strinjati tudi s tvojo ugotovitvijo, da sem res hujši od osla. ŽAL je moja življenjska filozofija taka, da so vsi ljudje dobri in vredni zaupanja toliko časa, dokler se ne izkaže drugače. Sicer me je tako razmišljanje že velikokrat udarilo po buči, po drugi strani pa sem ravno zaradi svoje odkritosti in odprtosti spoznal veliko čudovitih ljudi. In plusov je (vsaj zaenkrat) veliko več kot minusov.

Nisem vedu da še obstajajo taki ljudje :blink: če se kdaj srečamo ti častim :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, k Panigazu sem vozil tudi jaz. Pa malo dleje, kot ti. Iz Slovenj Gradca, pa mi tudi ni bilo žal časa za pot. Servis mi je že ob prvem obisku vlil zaupanje, pa sem kar ostal stalna stranka. So pa to bili le redni servisi, ker se mi v vsem času ni nič pokvarilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dlje, ne dleje.. Tovarišica za slovnico bi bila huda, bog ji daj večni pokoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem vedu da še obstajajo taki ljudje :blink: če se kdaj srečamo ti častim :beer2:

Še obstajamo, še. A se bojim, da izumiramo, ker takih danes ne delajo več, hehe. Če se pa že kakšen pojavi, je to verjetno tovarniška napaka. :kva2:

Pa da ne bom :topic:, danes naj bi prišel regler za moj motor. No ja, saj niti nisem pričakoval, da bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa da ne bom :topic:, danes naj bi prišel regler za moj motor. No ja, saj niti nisem pričakoval, da bo.

andi1, prjatolo - še zmer si :topic:, ker naj bi se tukaj debatiralo o naj- serviserjih... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!