Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Ja,

če servisu ne zaupaš, ga zamenjaš. Srevis(er) mora lepo na kupček zložiti vse, kar je zamenjal, z original embalažo novovgrajenih delov. S serviserjem motocikla moraš imeti tudi oseben odnos. Podobno kot z življenskim parterjem, ki ti pere spodnje hlače, kajti posledice mehanikove šlamparije na motorju napram avtu vemo kakšne so lahko.

Mislim pa tudi, da serviserja motiš in nepotrebno vznemirjaš, če mu gledaš pod prste. Koliko pa vi dovolite, ko delate in ustvarjate, da vam gledajo pod prste?

Iz vseh postov bi se pa dalo narediti črno listo serviserjev (posameznikov) in servisev. Motoristi, samozaščitniški potrošniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim pa tudi, da serviserja motiš in nepotrebno vznemirjaš, če mu gledaš pod prste. Koliko pa vi dovolite, ko delate in ustvarjate, da vam gledajo pod prste?

js vsaj za avto vedno gledam, traja samo eno uro in tisti čas sm z mehanikom pa se kaj pomenva

ne zgleda da mu je neprijetno če sm zraven, zgleda da na tistemu servisu to nobenega ne moti, ker vidim po delavnici tudi druge stranke

vsak dober mehanik se rad kaj pogovori pa še pomagaš mu lahko s kakšno informacijo da prej ugotovi napako, vsaj js imam take izkušnje

tisti ki se zaprejo v delavnico in grdo gledajo vsakogar ki stopi noter pa so mi vedno neki zajebali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni nikoli stranka ne stoji poleg....sovražim če mi kdo na dva milimetra pod prste gleda, kot da mu bom kaj ukradu iz mašine ven...

Itak je interes vsakega serviserja da čimboljš opravi svoje delo....če pa mislite da bo še boljš če zraven gledaš, potem se motote.

Če me pusti zraven še ne pomeni,da mu bom poten ves čas pod prste gledal;bač bom bil v bližini in med servisiranjem bom parkrat stopil v delavnico toliko da vidim da je res dal nov filter,svečko,olje...ne pa da je te stvari samo na račun napisal. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni nikoli stranka ne stoji poleg....sovražim če mi kdo na dva milimetra pod prste gleda, kot da mu bom kaj ukradu iz mašine ven...

Itak je interes vsakega serviserja da čimboljš opravi svoje delo....če pa mislite da bo še boljš če zraven gledaš, potem se motote.

Če me pusti zraven še ne pomeni,da mu bom poten ves čas pod prste gledal;bač bom bil v bližini in med servisiranjem bom parkrat stopil v delavnico toliko da vidim da je res dal nov filter,svečko,olje...ne pa da je te stvari samo na račun napisal. :?

Jaz mislim da si nihče od serviserjev nebi dovolil tega da ti nebi nalil novga olja, ali pa da bi ti pustil star filter not in ti zaračunal novega. :? :? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm če pelješ motor v servisni center lučka (živec) je možno da ti novo zaračuna pa sploh ne zamena.Lahk vprašaš kogar hočš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim da si nihče od serviserjev nebi dovolil tega da ti nebi nalil novga olja, ali pa da bi ti pustil star filter not in ti zaračunal novega. :? :? :?

Gidl saj se to lahko zgodi (kao) nenamerno. Tako kot prodajalka v trgovini, ki ti vrne jurja premalo. Nikoli neveč ali se je zmotila, ali je bolj goljufive sorte. Enako se lahko zgodi ali "zgodi" serviseju, ker ima ravno ful dela in 3 motorje naenkrat šraufa, pa še telefonski klici in ostali obiski...

Da bi pa kdo to delal popolnoma namerno, je pa res kreten.

So pa že krožile raznoratzne godbe, ki so popolnoma nepreverjene in kot take meni malo mimo, o serviserjih, ki ki ti kakšen uredu del dol vzamejo in slabšega (izrabljenega) gor dajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa že krožile raznoratzne godbe, ki so popolnoma nepreverjene in kot take meni malo mimo, o serviserjih, ki ki ti kakšen uredu del dol vzamejo in slabšega (izrabljenega) gor dajo.

Tole ni bila zgodba in se je res dogajalo. Zato je dečko naopačke (z glavo navzdol) letel s servisa. Tudi po moji zaslugi. Pomešal je delo v servisu s svojo zasebno popoldansko "prakso". Kot v socializmu v Tehnounionu. Pa se je pisalo leto 2001.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdrav,

okoli servisov je takole.Svojo Yamaho vozim k edinem pooblaščenem v Ljubljani, Primec Juretu na Vič. Fejst dečko, vse se da fino zment, pove kok bo pršov servis in tok tud pride. Brez raznih nategov in čudnih izgovorov. Skratka - Dober servis.

LP Bizixxx :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

okoli servisov je takole.Svojo Yamaho vozim k edinem pooblaščenem v Ljubljani, Primec Juretu na Vič. Fejst dečko, vse se da fino zment, pove kok bo pršov servis in tok tud pride. Brez raznih nategov in čudnih izgovorov. Skratka - Dober servis.

LP Bizixxx :D

Se strinjam s tabo.Tudi jaz vozim svojo yam k njemu in sem ful zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Ni kaj. Spet moram pohvalt fante iz Elise.

Ker je v četrtek na vidiku malo daljša fura in je motor že več kot 1000 km čez servis, se je mudilo opraviti redni servis (mali).

Pokličem v Eliso (te dni je tam velika gneča, motorje sprejemajo približno en teden po najavi) jim povem, da se mi mudi, ker grem na furo. NI BLEMA ti kar pripelji, če je tko nujno.

Pripeljem včeraj ob 14:30. Ob 15:00 je motor gotov. Zamnenjano olje in oljni filter. Motor je pregledan (zategnjenost vijakov, napetost verige,....)

Popravijo mi tudi drsnik ročice sklopke. Jaz sem se že poslovil od dodatnih 12.000 SIT za novo ročico. No, pa so mi jo popravili.

Od velike prijazne blondinke kupim še spraj za verigo in šampon za pranje motorjev. Šampon popoldne preiskusim in res dela čudeže. Na moker motor ga samo napršiš, počakaš 2 minute in splakneš. Nobenega drgnjenja. In motor je kot iz trgovine.

ŠE ENKRAT P O H V A L N O ! Čelado dol.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojega kawasakija vozim na servis v Kranj MOTO PANIGAZ in sem s storitvami in s ceno zelo zadovoljen.Kadar koli sem jih poklical,da je čas za servis (klical 1 dan prej)smo se zmenili kdaj naj ga pripeljem.ko sem tam mi ga TAKOJ uredijo,pa še ostale malenkosti mi pregledajo.S fanti sem zelo zadovoljen.

Se morda motim?????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojega kawasakija vozim na servis v Kranj MOTO PANIGAZ in sem s storitvami in s ceno zelo zadovoljen.Kadar koli sem jih poklical,da je čas za servis (klical 1 dan prej)smo se zmenili kdaj naj ga pripeljem.ko sem tam mi ga TAKOJ uredijo,pa še ostale malenkosti mi pregledajo.S fanti sem zelo zadovoljen.

Se morda motim?????????

Ne motiš se :D

Jaz motorje vozim k Panigazu že par let.

Vedno, ko pokličem mi pove kdaj naj pridem in mi vedno motor takoj pelje v delavnico in uredi vse potrebno.Nikol še nisem čakal več kot deset minut da mi vzame motor v delo.

Prav tako je bilo danes,ko sem imel prvi servis.Včeraj je rekel naj pridem ob 10-h dopoldan.

Pet minut čez deseto je bil motor že v delavnici :OK:

P.S.za prvi in drugi servis mi ne računa NIČ (+ popust ki sem ga dobil ob nakupu novega motorja)

Res dober sevis :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa že krožile raznoratzne godbe, ki so popolnoma nepreverjene in kot take meni malo mimo, o serviserjih, ki ki ti kakšen uredu del dol vzamejo in slabšega (izrabljenega) gor dajo.

Pa o kirurgih tudi, ki so tavelike škarje ter reflektor v trebugu (prijatelja, ki je moj dober znanec.....) pozabili..... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne motiš se :D

Jaz motorje vozim k Panigazu že par let.

Vedno, ko pokličem mi pove kdaj naj pridem in mi vedno motor takoj pelje v delavnico in uredi vse potrebno.Nikol še nisem čakal več kot deset minut da mi vzame motor v delo.

Prav tako je bilo danes,ko sem imel prvi servis.Včeraj je rekel naj pridem ob 10-h dopoldan.

Pet minut čez deseto je bil motor že v delavnici :OK:

P.S.za prvi in drugi servis mi ne računa NIČ (+ popust ki sem ga dobil ob nakupu novega motorja)

Res dober sevis :yea2: :yea2:

...sem vedel. :OK: :OK: ....sem ga peljal na sevis...poklical,prišel,zrihtal(plačal)in se odpeljal,do naslednjega sevisa :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa o kirurgih tudi, ki so tavelike škarje ter reflektor v trebugu (prijatelja, ki je moj dober znanec.....) pozabili..... :P

Kaj si hotel s tem povedati?

ajaj Damian...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Panigaza tudi sam vedno pohvalim ! Že 4 leta vozim motor k njemu in nisem imel z njim nikoli nikakršnih problemov. Tudi motor dela kot švicarska ura. Moram reči, da mi je šel vedno zelo na roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes klical šterna za servis...naročen sem v sredo ob 9.00.....komaj čakam..... :)

med drugim mi bo K&N zračni in oljni filter dal gor...da vidimo kako se obnese.... :D

moderator sporoča: a lahko prosim še jutri enkrat :kva2: napoveš, da greš v sredo ob 9h na servis? Hvala (for not doing so. Hočem rečt - tema je o izkušnjah s serviserju, ne pa o napovedovanju, kdaj in zakaj gre kdo h kateremu ...!!! :angry:

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tudi Yamahe servisirajo?

No ,a si že zvedel in ali lahko odgovor na svoje vprašanje objaviš tudi na forumu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede motocenter-wannabe-ja Bozic v Celju: prejsnji mesec okrog 20. sm tam narocu batni obrocek. sm si mislu, itak me nonstop nateguje, qrc, bom sel narocit veliiik pred sitpendijo. ok. 10. pride stipendija. nekje okrog 15. (tega meseca!!) sem sel vprasat, tipson rece "ja v torek prid, bo ziher"... :blink: studiram al bi mu reku nej odpove al ne, pa zavrtim mal film nazaj: steklo zmigovca mi je zrihtal po 4ih tednih in 5ih obiskih, tesnilo mi je zrihtal po 4ih tednih in VSAJ 8ih obiskih (!!!), obenem pa mi je moril da mi delov (konkretno bata) za AF1, ker je pac letnik '91, ne more zrihtat, ker pac zagotavljajo dele za letnike '96 in novejse, pa ceprav se enaka termicna skupina se danes vgrajuje v vse nove apriliine 125ke z rotaxovo masino. v hipu sm se odlocu, da NE odpovem narocila, naslednji teden pa sem v Mariboru v AvtoTriglavu dobil obrocek v sekundi dvajst (so mel na zalogi, ne pa tk k tot lulek ko mors se kajlico za med magnet in motorno gred narocit pa cakat na njo 2 tedna, placas pa 160 tolarjev - za ta dnar se po mojih pojmih NE splaca cakat tak dolg!!), no, dons sma sla s frendom tja narocit gume. a bi jih vzela?? :rolleyes: ...naaaaaah... :P

k Bozicu grem sam se kdaj za zajebancijo - on mene ne bo vec nategval, zdej bom sam se js njega!! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšne izkušnje z motocentrom Ptuj?

Prodajajo in servisirajo mot. kolesa: Honda, Yamaha, Aprilia...

Sam sem že bil dvakrat in še zaenkrat nimam pripomb.

Zanima pa me če ima kdo od vas kakšen izkušnje z omenjenim servisom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se zavaljujem moderatorju, da mi je pomagal najti tole temo. :notworthy:

Porabil sem kar nekaj časa, da sem vse prebral in nekaj izluščil tudi zase.

Naj dodam svojo izkušnjo iz Elise(ki je določenemu krogu tukaj pisočih zelo pri srcu) zaradi katere me tam ne bodo več videli. Ker ne maram čakanja sem se za prvi servis vse dogovoril po telefonu in tudi prišel pravočasno. Pa so seveda imeli več stvari v delu in je bilo za čakat 1h. (prosim, če ne streljate, da se pri zdravniku tudi čaka) Nato je mlad in priročen mehanik zapeljal v delavnico moj motor, pa še eno ninjo in pričel z delom. Nisem stal zraven, bil sem pa dovolj blizu, da so mi namesto Motula 300V ponujali 5100, pa tudi videl sem, da je *moj* mehanik istočasno servisiral moj motor in menjal zadnjo gumo na ninji.

Končal je oba motorja približno hkrati in nato sem poravnal svoj račun, ki se mi ni zdel visok. Ko je prijatelj peljal enak motor na servis k Šternu je bil račun podoben.

Še danes ne vem kdo je komu kaj plačal. Jaz menjavo gume za ninjo ali tisti fant mojo menjavo olja.

Saj vem, da sva plačala vsak svoj normativ za storitev(ki pa je bila zato opravljena hitreje in mogoče zato tudi bolj površno).

A če pomislim, da bi bilo podobno tudi pri obisku zobozdravnika.....Saj vem, da to ni isto, denar je pa le moj. In jaz ga ne zaslužim tako zelo lahko.

Pa še nekaj me zanima? Tadej vidim, da ti večkrat dajo nadomestne motorje. Če sem si pravilno zapomnil različne. Mi poveš čigavi so bili :hmm: Mar res misliš, da so bili od Elise :?

Pa LP

Popravljeno . Popravil cvetoo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno pozitivno mnenje o servisu. Zadnja dva servisa sem opravil pri Šternu v Kranju. Obakrat na podlagi tel. dogovora po telefonu. Bili smo točni. Tako jaz, kot tudi oni.

Mehanik me je prijazno povrašal kaj vgradi v motor(katero olje, kateri filter) in ko sem mu občasno pogledal pod prste sva spotoma spregovorila par vljudnih in tudi par poučnih zame.

Računi so bili visoki. :o (ker pa vem kaj so mi dali in kaj so delali, sprejemljivi). Če bi sam kupil olje in ostalo, bi se dalo prihraniti, a to je že druga zgodba.

Skratka fantje so na mestu in vejo kaj delajo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pohvalil bi BHS hitri servis MARKON v Celju. .) S frendom sva prsla, mulca pac kot sva, naju nihce nikjer ne jemlje resno. Tipson pride, recema da se zanimava za gume (DA SE ZANIMAVA, ne da jih bi rada kupila), na odgovor na vprasanje o kaksnih gumah se govori potegne na mizo kup katalogov, vprasa katere dimenzije, vrsto, in pa kateri cenovni razred. skupaj smo prelistali kakih 5 katalogov, se poglobili v razpredelnice, s frendom sva si izbrala vsak svojo gumo, tipson poklice Sitarja, je reku "gume so ze na poti, v torek je praznik, tak da bodo verjetno v cetrtek tukaj." baje naju bo poklical. :) ker imam do sedaj z njim dobre izkusnje (kar je rekel, je vedno tudi naredil), tudi verjamem, da bo zares poklical. .) morm ga pa pohvalit, da si je res vzel cas za naju, da smo se skupaj, ob njegovih nasvetih, prebili skozi vse tiste razpredelnice z merami, podatki, cenami, itd. kar tako naprej!! :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!