Skoči na vsebino

Serviserji motorjev - najslabši IN najboljši 2


Ice

Priporočene objave

Na noben način mi ne boste dopovedali, da je pravilno delati dve uri in računati tri ure. Te matematike ni!

Najbolj se mi pa zdi hecno, da nekatere na forumu moti to, da sem opazoval kako na servisu servisirajo moj motor. V Elisi to ni nikogar motilo, oz. jih ni motilo toliko, da bi to omenili. Če pa bi mi, bi jim pa tudi lepo povedal, da me tudi njihovo dvorišče prav nič ne zanima.

Osebno poznam kar nekaj *čudakov*, ki se jim je kaj podobnega že zgodilo, pa so si preprosto našli servis po svoji meri.

valjda ni nič osebnega - zgolj izmenjujemo poglede. Me pa nekaj vendarle zanima... A si ti v Elisi povedal, da ti to ni všeč, al ti samo ekstremno paše zdaj tukaj kao anti-reklamo delat? Saj veš - obstaja nekaj zadovoljnih uporabnikov Elise in nekaj nezadovoljnih. Nikakor nimaš pravice blatiti okoli, kadar Elisovci niso neposredno prisotni v dialogu, da bi se branili oziroma razložili, kako in kaj. Priložnost za vse te očitke si imel natanko tam - pri Elisi, ko so ti poservisirali motor. Da pa zdaj okoli razlagaš, kakšne (ne vem kaj že) so, to pa ni lepo... :wacko: :(

In mene osebno ali neosebno nič ne moti, da si gledal zraven ... Samo če imaš pripombe, jih povej njim... nismo mi tu krivi, da ti nisi zadovoljen ... Lahko je krivda povsem na strani Elise, lahko pa je problem v tebi :), lahko pa je nešto između.

Mimogrede - a greš v gostilni, ko naročiš dunajca, lahko v kuhinjo pogledat, kako ti ga režejo/panirajo/cvrejo/servirajo? Se mi je zdelo... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede - a greš v gostilni, ko naročiš dunajca, lahko v kuhinjo pogledat, kako ti ga režejo/panirajo/cvrejo/servirajo? Se mi je zdelo... :rolleyes:

zelo nesmiselna primerjava....če počakaš pri serviserju da servis naredijo je čisto normalno da si delo ogledaš....meni je pri šternu gospa ki dela tam rekla naj si grem ogledat servis.....če pa motor pustiš tam in prideš čez 3 dni iskat je druga.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, še o matematiki: večina pooblaščenih serviserjev servisne storitve obračunava po normah, ki jim jih predpiše izdelovalec. to je del pogodbe, ki velja, ko serviser dobi licenco za servisiranje določenih izdelkov določenega izdelovalca. Sicer pa si lahko vse servise narediš breplačno sam doma (pač izgubiš garancijo)...

Po mojem je utopično pričakovat, da bi motor servisirali trije butlerji v belih rokavičkah, kot recimo kakega Rollce Roycea ...

Ok, bom nehal tukaj nakladat, ker ne morem nobenga serviserja konkretno skritizirat. No, mogoče enega, ampak raje ne bi tukaj, ga bom že v živo skomuniciral :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo nesmiselna primerjava....če počakaš pri serviserju da servis naredijo je čisto normalno da si delo ogledaš....meni je pri šternu gospa ki dela tam rekla naj si grem ogledat servis.....če pa motor pustiš tam in prideš čez 3 dni iskat je druga.....

Primerjava je povsem na mestu, ker govorimo o "storitvah".

Če se imaš namen vtikovat v delo serviserjev, kritizirati okoli, kako ne znajo servisirati ali ne vem kaj, ... potem jaz take stranke ne bi spuščal v servis, kaj šele, da bi jo vabil, naj si ogleda delavnico. Nekaj zaupanja in normalnega človeškega pristopa pa ja mora biti ... jaz zaupam mehaniku, da bo vestno poservisiral, on pa zaupa meni, da ne bom okoli nabijal, kako je "drag, pa še nategun, pa ne vem kaj še vse...". Zaupanje pa pač poveževa z denarjem, ki ga plačam za storitev, da se lahko potem lepo vozim okoli. Serviser pač s tem, ko izstavi račun in pobere denar, prevzame odgovornost za opravljeno delo. Če ga je opravil v krajšem času, se to stranke po mojem ne tiče ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še moj piskerček za gledalce :devil: , znan mi je sistem kjer gledalci plačujejo 10%+ :devil: :blink: :naughty: , drugače pa bi imel inšpektor za varstvo pri delu :blink: tudi kaj povedati na temo gledanja serviserja pri delu. Pa še en karikiran primer - kaj v OP sobi je tudi pol žlahte nesrečneža ki ga operirajo.....

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj v OP sobi je tudi pol žlahte nesrečneža ki ga operirajo.....

Saj, ravno to je napaka. Zato pa vsake toliko v trebuhu kakšne klešče pozabijo. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa že po telefonu prijazno vprašajo če bom tam počakal al se bom kdaj drugič vrnil, ja in ker nisem sosed od servisa sem prijazno sprejel ponudbo da počakam tam. Ni mi žal (čeprav je trajalo skoraj 4 ure-pa je bil samo redni servis na 30.000km) saj sem izvedel marsikaj novega, marsikaj mi je serviser pokazal in razložil, stestiral motor in mi svetoval kako in kaj vzdrževati......skratka zadovoljen vse do trenutka plačila.....no ja saj ni bla huda ampak denar mi gre vseeno težko iz rok.....aha, za Šterna gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tudi rad zraven, ko je moj bicikel pod nožem, ampak:

če bi razumel, kaj serviser počne oz. bi imel znanje, da bi ga lahko med šraufanjem opozoril, da je naredil kaj narobe, zakaj si pa pol peljal motor na servis - pol si ga pa itak lahko popraviš tudi sam....

V končni fazi gre samo za zaupanje: če pelješ motor na servis, moraš zaupat serviserju - pa če gledaš zraven al ne....

(P.S. in ravno zato, ker jaz ne zaupam, si ga šraufam sam - če je le možno). :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V končni fazi gre samo za zaupanje: če pelješ motor na servis, moraš zaupat serviserju - pa če gledaš zraven al ne....

pri prisotnosti lastnika pri servisiranju(govorim o osebnem doživljanju) ne gre za kontrolo/zaupanju kaj dela serviser....jst izključno želim kaj pametnega zvedet(zakaj šprica z motulom ketno...kako šprica ketno...zakaj to olje.... zakaj ta filter... zakaj to zakaj ono...pa kako to kako ono)

verjamem da kdo ne verjame kaj dela serviser in mu zato gleda pod roke....takrat serviser drugače doživlja njegovo prisotnost kot pa ko lastnik z zanimanjem spremlja delo serviserja in hkrati iz njega vleče informacije, ki dokazujejo da lastniku ni vseeno kaj se dogaja z njegovim motorjem.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, dejmo se probat držat teme in ne razpravljajmo o psihologiji servisiranja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ne maram čakanja sem se za prvi servis vse dogovoril po telefonu in tudi prišel pravočasno. Pa so seveda imeli več stvari v delu in je bilo za čakat 1h. (prosim, če ne streljate, da se pri zdravniku tudi čaka)

Še danes ne vem kdo je komu kaj plačal. Jaz menjavo gume za ninjo ali tisti fant mojo menjavo olja.

Sam nekaj mi ni jasno. A si ti tja pripeljal motor na prikolici ali si se pripeljal z motorjem? Če si se pripeljal z motorjem je manda logično, da si počakal. Ne poznam mehanika, ki bi se lotil motorja, ko je mašina še razbeljena.

A ne znaš brat? Na računu ti točno piše, katere dele so porabili (material) in vrsta storitve (delo).

Glede pametovanja o olju. Če so ti ponujali drugo olje, so ti ga z določenim namenom. Verjetno je tisto olje, ki si ga ti zahteval namenjeno visoko vrteči mašini tipa R6 ali R1. Mogoče ti je znano, da olje za visokovrteče se mašine v manj vrtečih se mašinah (tipa FJR) ne deluje optimalno.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno ne poznam servisa v Elisi in glede na napisane stvari ga nikoli ne bom poznal.Je pa res kar je rekel Cvetoo da če se storitev delo plačuje v urah naj ti zaračunajo pač toliko časa v denarni protivrednosti kolikor so ga porabili za le ta motor,če je to 1 ura pač 1 uro, če pa je bilo to 20 min torej 1/3*1 uro. Tako pač to gre. Pri menjavi koles pa plačaš storitev menjave ne glede na to koliko časa serviserju to vzame. Pri primerjavah ki jih dajete o kirurgiji pa o kuhinjah pa samo :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: :notworthy: . Mi ni čisto jasno , pa saj je SymRu že rekel da imam nizek količnik IQ. Pa naj pri tem ostane.Pa o zvezdi ki naj bi jo po napaki izbral. No da ne bo :topic: naj napišem tako če bi imeli na ceniku napisano servis za XXX kilometrov stane XXX in menjava kolesa XXX ,, bi lahko serviser opravil vseh recimo 5 motorjev v 30 minutah in zaračunal pač XXX SIT. Ker pa se delo plačuje v urah naj pač zaračunajo toliko ur kot jih je bilo na motorju.

Glede olja pa R1 2002 dosega svojo max moč pri 10000rpm, fjr pa pri 8500rpm kar le ni tako velika razlika, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :blink: :blink: STO LJUDI, STO ČUDI :blink: :blink: :blink:

Vgalavnem ste v tej temi napumpani z vsemi možnimi teorijami servisiranja motorjev, tko da se včasih sam sprašujem če sploh znam zamenjat olje... :wacko: :wacko: :wacko: , al bi rajš pogledu na net kako se to nardi... :grupni:

pa brez zamere....

serviser Gidl... :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sam menjam svoje olje tako v motorju kot v avtu, pa vendar se zadnje čase giblje razprava o transparentnosti plačevanja.

L.P.

Sammenjamsvojeolje Sheriff l.r.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

]storitev delo plačuje v urah naj ti zaračunajo pač toliko časa v denarni protivrednosti kolikor so ga porabili za le ta motor,če je to 1 ura pač 1 uro, če pa je bilo to 20 min torej 1/3*1 uro.

V Elisi ti na računu piše:

- porabljem material (olje, svečke, filtri, ......... )

+ opravljena storitev, ki pa ni vezana na ure dela ampak na opravljeno storitev.

Npr. SERVIS MALI = ..... SIT, SERVIS VELIKI = ..... SIT.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede olja pa R1 2002 dosega svojo max moč pri 10000rpm, fjr pa pri 8500rpm kar le ni tako velika razlika, ne?

Glede na tip motorja se R1 večinoma vozi na 10.000 rpm in več (motor narejen za tiščanje), FJR se pa zelo redko vozi na njenih maximalnih 8.500 rpm (motor z veliko navora je narejen za umirjeno kruzanje nekje med 3 in 5 tisoč rpm).

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene osebno pa bolj zanima koliko skode lahko naredijo razgrete (prazne) glave, ki niso zadovoljne s servisom pri določenem mojstru, ki nimajo toliko poguma, da bi stricu serviserju povedale kaj zelijo in kako zelijo in kdaj zelijo met zadevo urihtano in se pogovorit ter prit do nekega razumnega komprimisa..amapk svoj gnev - posledico njihovega nepoznavanja, neizkušenosti in plašnnosti, stresajo po forumu, ki ga bere cela slovenija....

...koliko škode in slabe reklame lahko naredi ena zmedena stranka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic: :topic:

Tadej, smo dojeli, da je zate Elisa zakon. A se lahko sedaj držimo (držite) naslova. In če se ne motim, je zamišljeno, da vsak pove svoje subjektivno in/ali objektivno mnenje o servisu, vsi pa se nekaj naučimo. Pa pusti že človeku, da pove svoje skromno mnenje. Razen, če si ti tisti, ki je menjal gumo in olje hkrati :-)

Ko pa bom spet šel k Elisi, te bom pa kontaktiral, da boš zrihtal kakšen popust. :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...koliko škode  in slabe reklame lahko naredi ena zmedena stranka?

Če je samo ena, ne kaj dosti. Če je pa takih več, pa najbrž to ni več slučaj. Sicer pa so na tabli tako tisti ZA, kot tisti PROTI. In za servise kot so Elisa, Štern, Panigaz, Barborič in še nekatere, je več pozitivnih pripomb (se pravi da so priporočljivi), za servise kot so Odar, Živec in ostale pa velja, da se jih je priporočljivo izogibati.

In če se ne motim je ravno to smisel foruma! Lahko bi bila celo neka lestvica z glasovanjem in ocenami => MODERATORJI?

Popravljeno . Popravil Guleb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se ne motim je ravno to smisel foruma!

jeeeeeeeeee :)

ampa kvseeno je dobor, da se tisti, ki piše svojo _negativno izkušnjo_ v stilu "sja so vse prav naredili, ampak imam nekaj pripomb", vpraša, ali so pripombe smiselne, ali gre spet za populistično hujskanje v stilu "odirajo nas, barabe". Takih objav je namreč vse preveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je samo ena, ne kaj dosti. Če je pa takih več, pa najbrž to ni več slučaj. Sicer pa so na tabli tako tisti ZA, kot tisti PROTI. In za servise kot so Elisa, Štern, Panigaz, Barborič in še nekatere, je več pozitivnih pripomb (se pravi da so priporočljivi), za servise kot so Odar, Živec in ostale pa velja, da se jih je priporočljivo izogibati.

in v morju mnenj <_< ...kako se bo znasel novi motociklist, ki naceloma ne ve kateri komentarji so objektivni in kateri so plod domišlije in nepoznavanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi razumel, kaj serviser počne oz. bi imel znanje, da bi ga lahko med šraufanjem opozoril, da je naredil kaj narobe, zakaj si pa pol peljal motor na servis - pol si ga pa itak lahko popraviš tudi sam....

ker je obvezen pooblaščen servis če hočeš imeti garancijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je obvezen pooblaščen servis če hočeš imeti garancijo?

Garancijo? Ti? Eheh - svoh bo z garancijo, si v istem zosu kot jaz: oba imava dlje moped od treh mesecev, kolikor velja pogojna garancija :D

Sicer pa - a je tko tezko delat kot fabrka predpise? Tisti ki dejansko imate garancijo pac vozite k pooblascenim serviserjem in jim zaupajte, tisti s hard endurami se znajdemo po svoje - za vsako figo tudi ne mores biti na servisu, prvic bi izpadel kot popoln kreten in atehnicen tip, drugic je pa do servisa treba priti, in po cesti se je dolg cajt vozit :)

Tako da manjse reci - kontrole, menjava olja itd. bom delal sam, zato pa sem si kupil orodje. Vecje ali pa vsaj bolj zoprne reci in reci za katere potrebujes posebna orodja (menjava ketne, gume) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!