Skoči na vsebino

Usodni trenutek nezbranosti


Pravokotar

Priporočene objave

Evo, sem pod Pepejevim vplivom po vrsti let spet napisal par stavkov. :oops:

:huh: :huh: :huh: :huh: ??????????????????????????????????????????????????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, sem pod Pepejevim vplivom po vrsti let spet napisal par stavkov. :oops:

:huh: :huh: :huh: :huh: ??????????????????????????????????????????????????????

Za javnost! B) B) B)

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo jo že poznam... nekje v ozadju, v stranski vlogi mojega vsakdana se dokaj neopazno giblje že od nekdaj. A zadnje mesece je nekaj bistveno drugače... Ne gre za strast, še manj za ljubezen na prvi pogled (če ta sploh obstaja).

...ko gre tesno mimo, ko sedi dovolj blizu, ko mi ob glasni glasbi govori na uho... Ob mene pljuskne neskončno sladek zrak, vonj njenega telesa... zamegli predstavo, svet se zamaje, ljudje in predmeti dobijo nerealne barve, zvok se oddalji in besede postanejo nejasne... Ostanem sam, nemočen ob brutalnem napadu nje same. Vsak upor je obsojen na propad.

Imeti jo, dihati zrak njene sape, ležati na rjuhi, na kateri spi noč za nočjo,... ali umreti!

Vonj. Neusmiljen glasnik govorice, neposreden in nezmotljiv. Ko vse ostalo izgine, zbledi, ta ostane. V poplavi dražljajev, ki bombardirajo čutila, prevlada. Če je potrebno kljub nasprotujočim si dokazom sprejeti odločitev, narediti potezo, zaprem oči in skozi nos globoko potegnem zrak... vonj ne laže.

In ko ji obupano, brezmočno in jecljajoče poizkušam odgovoriti na bedasto vprašanje »od kod ti ideja, da bi jaz in ti...!?« se bojim odgovoriti po pravici, da nebi izpadel...

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Nihče je še ni opazil. Razen služabnika, ki je z brezosebno uglajenostjo še vedno držal odprta vrata. In seveda mene, ki sem bil poklican zato, da jo opazim. Bila je moja muza. Magali DuLac...

Nekje v ozadju je Andy W. tiho in občuteno zapel:

You're just too good to be true

Can't take my eyes off you

You'd be like heaven to touch

I wanna hold you so much....

Krenila je naravnost proti mojemu kotičku. Njeno gibanje je spominjalo na valovanje zrelega žitnega polja v blagem večernem vetru. Kot bi Alphonse Mucha z zadnjo potezo čopiča vdihnil življenje svoji sanjski stvaritvi in jo poslal med ljudi 1933_b.jpg

Z zadnjimi takti pesmi je izzvenelo tudi valovanje. Sedla je na visok barski stolček poleg mojega in me zvedavo opazovala. Zavedel sem se, da jo vidim skozi nekakšno meglico. V hipu sem odstranil nevidno pregrado med seboj in svetom. Toplina je vdrla v moj skrbno varovani prostor.

Brez dotika sem odmaknil pramen las, ki ji je hoté padal na levo obrv in odkril drobno materino znamenje. Vedela je, da se nekaj dogaja in ni ugovarjala. V njenem pogledu so se vrtinčile sončne pege.

"Ime mi je Gali. Sven Gali," sem se predstavil.

Sončne pege so se zganile hitreje, igrivo, obenem z njenimi ustnicami.

"Magali DuLac," je napol zašepetala in obstala, presenečena nad imenom.

Ni mogla vedeti, da sem ji ga nadel jaz, pred nekaj minutami, ko je vstopila v moj svet. Ni slutila, da Magali pomeni biser in da me na jezero spominjajo njene oči. Ni smela slutiti. Bilo bi napak.

Orkester je zaigral Štiri letne čase. Antonio Vivaldi. Glasba se je prilagajala najinemu pogovoru. Allegro-largo-allegro-allegro non molto-adagio-presto....

Besede so bile nepotrebne, zgolj kulisa za neprekinjeno žuboreči potok, ki se je pretakal v obeh smereh.

Orkester je brez pravega prehoda zdrsnil v ognjevit tango.

"Smem prosit..." sem začel.

"Seveda. Pojdiva k tebi," je uganila moje pravo vprašanje in nanj odgovorila.

Odšla sva mimo služabnika, ki je še vedno z brezhibno uglajenostjo držal odprta vrata. Kako je to mogoče, ni tisti hip zanimalo nobenega od naju.

Moje stanovanje naju je pričakalo pripravljeno. Kot vedno. Edina oprema je bila mehka in topla jantarna svetloba ter glasba v enakih odtenkih. Karkoli drugega bi bilo odveč.

Poljubil sem drobno materino znamenje nad levo obrvjo. Glasba je v hipu spremenila odtenek in postala zamolklo butajoča. Les Tambours du Bronx so se kosali z Gidonom Kremerjem v neverjetni mešanici, ki je ni še nikoli nihče slišal. Sproti sem čaral note na njeno golo, vzpenjajoče se telo, ki je postalo cvetlični travnik. Bil sem metulj. Iz njenih prsi sem ustvaril zrele, sočne plodove, ki so kipeli kvišku. Našel sem napol odprto vrtnico v njenem naročju in srkal iz nje sladko roso. Glasbeniki so popolnoma podivjali. Segel sem z rokami za njen hrbet in začutil, da ji rastejo krila. Postala je metulj. Glasba in svetloba sta se sprehajali po robu bolečine. Dokler se je dalo. Potem sta istočasno eksplodirali v mogočen, bleščeč plamen. Vrtinec sončnih peg iz njenega pogleda se je sikajoč vsul po naju in počasi utonil v temo.

Naslednje jutro ni bilo ob meni nikogar. Pregledal sem vse prostore in iskal kakršnokoli znamenje, da nisem sanjal. Zaman.

Kasneje sem opazil, da je s police izginil za lešnik velik, od morja zglajen kamen. Kristalizacijsko jedro za moje spomine na neko poletje.

"Imej jih, Magali," sem pomislil. "Imej moje spomine."

Dober teden kasneje se je kamen pojavil na nekem drugem mestu. Položil sem ga nazaj na polico.

Pevec je zapel:

Oh yes I'm the great pretender

Just laughing and gay like a clown

I seem to be what I'm not you see

I'm wearing my heart like a crown

Pretending that you're still around.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavijanje štuke,

gneča v disneylandu,

oči široko odprte.

..to..to...BIS...BIS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče je še ni opazil. Razen služabnika, ki je z brezosebno uglajenostjo še vedno držal odprta vrata. In seveda mene, ki sem bil poklican zato, da jo opazim. Bila je moja muza. Magali DuLac...

Nekje v ozadju je blablabla.......

Krenila je naravnost proti mojemu blablaju

1933_b.jpg

Z zadnjimi takti pesmi je izzblabla....

...............

blabla

...............

Pretending that you're still around.

OK, ko sem v potu svojega obraza ustvarjal tolele tazgornjo nebulozo, kot bi se izrazil frend Robycop,

sem prav ponižno upal, da bo kdo izmed vas izpostavil poanto zgodbice. Pa je niste. Bom pa vse sam,

kot vedno. Takole gre:

BABAGLUPAZAGAMANA!! :angry:

Evo, je že bolje! :D :D :D

Če se slučajno prikotali mimo kdo posebno dobrotljiv, pa s ključkom v roki, ne bo nobene škode, če

zadevo odšpeditira nekam v klet. Pa previdno naj postopa z Muchino slikco, ker je luštkana.

Zbogom, Magali, pa fino se mej, kjerkoli že si. Če sploh kje si. :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče je še ni opazil. Razen služabnika, ki je z brezosebno uglajenostjo še vedno držal odprta vrata. In seveda mene, ki sem bil poklican zato, da jo opazim. Bila je moja muza. Magali DuLac...

Nekje v ozadju je blablabla.......

Krenila je naravnost proti mojemu blablaju

%7Boption%7D

Z zadnjimi takti pesmi je izzblabla....

...............

blabla

...............

Pretending that you're still around.

OK, ko sem v potu svojega obraza ustvarjal tolele tazgornjo nebulozo, kot bi se izrazil frend Robycop,

sem prav ponižno upal, da bo kdo izmed vas izpostavil poanto zgodbice. Pa je niste. Bom pa vse sam,

kot vedno. Takole gre:

BABAGLUPAZAGAMANA!! :angry:

Evo, je že bolje! :D :D :D

Če se slučajno prikotali mimo kdo posebno dobrotljiv, pa s ključkom v roki, ne bo nobene škode, če

zadevo odšpeditira nekam v klet. Pa previdno naj postopa z Muchino slikco, ker je luštkana.

Zbogom, Magali, pa fino se mej, kjerkoli že si. Če sploh kje si. :D :D

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, K8 se ne strinja!!! :D :D

K8, zakaj pa nisi sama napisala kakega dodatka, s katerim bi se strinjala??? :P

Si imela 2 dni časa, kaj pa rezultat??

Enkrat ti je pa že prav fletno ratalo, če se ne motim.

Ne, resno, folk, za obupat ste. Ene par hropcev vam tule po forumu meče vse sorte vabe, s klešči je

treba čupat iz vas, s kladivom vas mahat po piskrih, pa se privalijo na sonce enozložnice

in :angry: :P :blink: face.

Poboljšajte se! Tudi ti, K8.

Z Magali sva pa uiber frenda, da si ne bi kdo kaj drugača predstavljal. :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej svengali, ne znamo vsi čičk račk vrednih branja čenčat, si zato jezen sam nase?

rajš preberi eno noč v 1001 in se nasmej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J., ne klamfaj kar nekaj v 3 dni. Malo se ozri nazaj, pa boš opazil, kako plodovit si bil nekaj časa.

A se mogoče nisi zabaval?? Jaz sem imel občutek, da si se.

Jezen pa nisem, prisežem na Magalijine učke.

Mogoče včasih malce obupan. Veš, včasih je zanimivo malce pokukat, kako se folk vrže na kako

temo in ime, ki obeta. Kar gomazi tam okoli, kot mravljišče. Ampak da bi pa kdo kaj približno

užitnega spesnil, no fuckin' way! :o

Kot sem že rekel: zamislite se & se poboljšajte. Zaradi vas samih. Pa tudi zaradi par galjotov, ki bomo

sicer vesla polomili od ljute tuge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, K8 se ne strinja!!!  :D  :D

K8, zakaj pa nisi sama napisala kakega dodatka, s katerim bi se strinjala???  :P

Si imela 2 dni časa, kaj pa rezultat??

Enkrat ti je pa že prav fletno ratalo, če se ne motim.

Ne, resno, folk, za obupat ste. Ene par hropcev vam tule po forumu meče vse sorte vabe, s klešči je

treba čupat iz vas, s kladivom vas mahat po piskrih, pa se privalijo na sonce enozložnice

in  :angry:  :P  :blink:  face.

Poboljšajte se! Tudi ti, K8.

Z Magali sva pa uiber frenda, da si ne bi kdo kaj drugača predstavljal.  :D  :D  :D

Dragi Pepe... :rolleyes:

Nisi mi dal niti priložnosti, ker sem dones prvič vidla kaj si napisal in bila zgrožena :( Ne moreš tko :( Začet in zaključit, brez da bi koga kaj vprašal...ne tko ne gre...

In...kako naj se poboljšam, če sem pa že tko angelček?

:wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre! :(

Tele mehanizme bom enkrat poskusil pojasnit. V bistvu so simpl, samo yst sem bolj grižav pojasnjevalec. Se bom pa potrudil. Že zaradi Katke. :)

Će hočete malo potrpet, nam bo mogoče skupaj uspelo. Važi? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ven ven ven, ljudje božji, ne vidite da le luftamo :rolleyes:

pokam pokam, pritožno knjigo vzamem, zapišem...bla bla

dejansko stanje v mobitelovem centru..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Phu, pa poglejmo, kako bo tale reč uspela :huh:

Torej, osnovno in najvažnejše pravilo pri pissanju bi bilo:

NIČ NA SILO.

Pa ne samo pri pissanju. Pomoje je vsaka zadeva, ki jo teraš na silo, obsojena na klavrn konec. Niti sex na silo ne gre. Vse skupaj postane eno kilavo flodranje. Ne zanima te več, odkod ima deklica tiste očarljive rdečkaste flekce po raznih delih telesa, kjer jih sicer ni, zakaj so njeni učki kar navsemlepem nekako skrivnostno ognjeviti, kaj za vraga se njen jeziček karnaprej sprehaja po ustnicah in jih dela tako neustavljivo sočne....Ne, vse te začimbe odpadejo. In kaj ostane? Mehanika. Tehnika. OK, lahko je tudi do kraja izpiljena, seveda se to da, ampak TO NI TO. Nekaj manjka. Nekaj bistvenega. Manjka tisto, objektivno nemerljivo, drhtenje strun violine. Manjkajo vsi akcenti, vse intonacije, vse modulacije. Pravzaprav manjka vse, kar šteje. Ostane mašilo. Piškav nosilec tapoglavitnega.

Mejdun, sem se vživel, ane? :)

OK, plavajmo dalje. Pri pissanju je torej enako kot pri sexu. Vzemimo za primer recimo Padavičarko (saj ne bo zamerila, če ji tako rečemo) iz prve zgodbe tega topica in Magali. Namenoma bom vzel svoji zgodbi. Ne zato, ker naj bi bil kao neki "maestro". Zgodb izpod tujega peresa pač ne bom analiziral, ker za to nisem usposobljen. Pri svojih pa v glavnem začutim, kje sem ga pokronal. Poglejmo:

Padavičarka se je preprosto "izlila na papir". Poklopile so se slikce, ki so mi frfotale pred učki, filing, trenutek, ton, svetlobe, vse kar hočete. Vse, kar sem moral narediti jaz, je bilo to, da sem poiskal tistih frdamanih nekajtavžent črk na tipkovnici. That's all.

Magali pa (žal) ne. Slikce so bile. Filing tudi, pa svetloba, glasba, vsega v izobilju. Preveč. Ni pa bil trenutek. Ko sem pissal taprvi del, tisti o iluzionistu, sem to začutil. Pa sem odnehal. In čakal, da bo trenutek prišel. Pa ni prišel. In sem, kot da mi je že jutri umreti, seveda izgubil potrpljenje in Magali posilil. Ni mi bilo všeč. To vam je itaq jasno, kajne? Par ur mehaničnega flodranja po tipkovnici za en beden špric. Ročno delo. Pa pri takem obilju! Perverzija par excellence...

Evo, Marsovci, tukaj smo. Jaz vam drugače ne znam razložit. Itak sem nikakav v tem.

Mogoče še 2 zadevi:

- Katkina Magali je bila 62000x boljša od moje. Ker je Katka bila Magali. Tista taneposiljena.

- Na silo ne moreš niti pobožat nikogar tako kot se spodobi. Probajte, pa boste videli.

Voila. Zdaj bom pa poprosil D.J.ja, če lahko spet malo zlufta. Sem se nagaral. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

luftanje je širok pojem, trenutno luftam (in uživam vsak trenutek v tem), aaah ta luft, primarna in zastonj človekova življenjska substanca, ki pa bo kmalu izpuhtela v luft, zakaj, ker preradi luftamo, torej, luftanje je užitek, v vsakem pogledu; kakšen luft, vdihni globoko, napolni se in postani brezskrben, ker to je bistvo človeka in ne jeza ,strah, gnev, sovraštvo..

LUFT mi bodi usojen

thnx PEPE, dalj sem izlival, tudi ti vdihni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Katkina Magali je bila 62000x boljša od moje. Ker je Katka bila Magali. Tista taneposiljena.

Takrat je Magali šele nastajala in je imela res lepe možnosti, da postane nekaj izvirnega, lepega in nekaj kar bi vsebovalo tvoje ideje, pod mojim nadzorom( :D )...pa si šel in jo uničil...tako je to.

Lahko pa da sem jo jst, ker nisem pomislila, da ne bom mogla nadaljevat, po tem ko sem se vmešala...(naj omenim, da niti nisem imela možnosti ;) )

Pa še to...nekje si omenil, da sta z Magali dobra kolega. Dvomim. Se ti ne zdi, da bi jo tisto jutro našel tam, kjer si jo nazadnje videl? :(

That's it...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bom se čisto strinjal, Katka. Magali je tu. Prijateljica. Tudi muza. Ne glede na to, da sem bil nestrpen in je nisem znal v pravem trenutku prav pobožati. Prijatelji pač ne gredo narazen zaradi enega kiksa. Če pa že, potem itak ni bilo vredno tičati skupaj. Pri prijateljstvu je pomembno priznati svojo napako. Jaz sem jo priznal. Sebi in s tem seveda tudi Magali. Zato se lahko še vedno z naklonjenostjo gledava. To, da sem jo priznal tudi Motomarsovcem, je konec koncev manj pomembno. Bilo je samo v okviru razlage, ki sem jo obljubil. Razlage mojega videnja stvari. Ni nujno, da se z njim kdorkoli strinja. Lahko pa ob tem mimogrede razmisli, kakšno je njegovo videnje. Fino bi bilo.

Pa še nekaj, kar sem vam itak že parkrat položil na srce: moje pissarije tule v MS niso namenjene temu, da bi jih kdo občudoval ali pljuval. Ne potrebujem tega. Z lahkoto in veseljem pišem tudi sam zase in sam v sebi. Če pa zadevo že takole objavim, jo objavim v upanju, da mi bo morda kdo v odgovor podaril svojo zgodbo. Rad imam zgodbe. Rad imam tako flugice kot rožičke. Oboje skupaj je pa sploh najboljša možna kombinacija. Ima kdo na zalogi kaj tega materiala? Seveda ima. Zakaj bi torej škrtarili z njim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PEPE, moje zgodbe so tako sočne in zanimive, da ti jih bom raje pripovedoval v živo - o ciganskih pevkah, mladih povzpetnicah, puncah kar tako in celo zgodbe z motosveta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Pa tudi zaradi par galjotov, ki bomo

sicer vesla polomili od ljute tuge.

ČE BI BIL GALJOT

MI SLUŽBE NE BI BILO TREBA ISKAT

PA NA MORJU BI BIL

PA VESLAM TUDI RAD

PA RIBE BI JEDEL

PA BIČALI BI ME

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!