Skoči na vsebino

Uvoz motorja


vrho1679

Priporočene objave

  • 8 let pozneje...

Živijo,

eno vprašanje.

Prodajam starejši motor, letnik 2001.

Dva majstra sta me že kontaktirala, da imata prijatelja iz Bosne, ki bi motor kupil pa ne ve, če ga bo lahko uvozil in želijo, da slikam tablico na motorju z VIN številko in ostalimi podatki.

Kdo ve kaj točno je fora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo kaj narobe, men je tole mal čudno, sej je isto kot pri nas, če pokličeš na lpp,krko in rečeš ta in ta motor letnik kw euro norma pa ti povejo,ali ga lahko ali ne, takoj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je meni tudi ful čudno zato pa sprašujem

 

Naj bi bili na tej tablici napisani tudi izpuhi in pa glasnost motorja kar rabijo za homologacijo

Popravljeno . Popravil CPU
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je homologiran za Slovenijo, je tudi za Bosno dober ;) 

Naj pride pogledat, pa kakšno aro naj položi, pa da vidiš, ali je sploh resen... lahko da rabi številke za kakšen podoben motor, da jih natolčjeo :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, maus pravi:

Če je homologiran za Slovenijo, je tudi za Bosno dober ;) 

Naj pride pogledat, pa kakšno aro naj položi, pa da vidiš, ali je sploh resen... lahko da rabi številke za kakšen podoben motor, da jih natolčjeo :P 

To tudi jaz malo sumim...

Kar sem zasledil na netu je da od 2020 je dovoljen uvoz avtomobilov z vsaj EURO4, za motorje pa ne vem če velja to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...
On 10/27/2013 at 6:53 PM, Bremzer said:

Če kupiš v Nemčiji motor z DDV-jem ga ni potrebno plačait pri nas plačaš pa :DMV (davek na motorna vozila ) in še neki ekoliški davek, ki je odvisen od letnika motorja(euro-norme).Če pa kupiš v Nemčiji berz DDV-eja ga boš plačal pri nas kajti pri nakupu brez DDV-eja moraš dati v Nemčiji tvojo davčno številko in moraš pred registracijo plačat pri nas DDV(za elektriko električna kolesa) in vse ostale dajatve !

Za točne informacije moraš poklicat na DURS in boš dobil vse natančne informacije kajti geli za tuširanje lestvice so progresivne in različne in odvisne od ; cene,letnika,ccm,izgorevanja itd.  zato ti nebo noben dal pravih podatkov. Kolikor jaz gledam po nemškikh motorrad forumih in Mobile.de so pri nas vsi motorji cenejši razen kak razbit bi bil v Nemčiji cenejši ! !

hvala za info :) 

Popravljeno . Popravil aceofs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!