Skoči na vsebino

Politična stranka!


Thundercat

Ali ste član, katere izmed Slovenskih Političnih Strank?  

35 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Da!
      8
    • Ne!
      36
    • Sem, sam ne povem katere!!
      0
    • Bedarija!
      13
    • Samo MAKSI!
      10


Priporočene objave

to pa poznam, na ptuju imajo močne simpatizerje :D

na zadnjih parlamentarnih volitvah smo dobili 10157 glasov.... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno: 22 apr 2003 14:26 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

marijan je napisal:

to pa poznam, na ptuju imajo močne simpatizerje

na zadnjih parlamentarnih volitvah smo dobili 10157 glasov....

_________________

S.F.S.N.

še vedno manj, kot pa jih je na udbinem seznamu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komunistična Partija Slovenije ....

8)

creve na plot....... glavo na kol. :twisted:

bliža se čas

čas

kolin.... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......ze mimo.....

prva runda....

TRIHINELOZA

Trihineloza spada med zoonoze,bolezni,ki ogrožajo živali in ljudi.Njen povzročitelj je črevesni parazit Trichinela spiralis.Bolezen je razširjena po vsem svetu,njen povzročitelj pa parazitira v mnogih živalskih vrstah,divjih in domačih.Pri živalih ne povzroča vidnih znakov bolezni,pri človeku pa povzroča vidne simptome,bolezen pa se lahko konča s hudimi zdravstvenimi posledicami in celo s smrtjo.

Pri človeku je stopnja intenzivnost bolezni odvisna od števila povzročiteljev,ki so prišli v telo,tako ,da slabših oblik bolezni včasih niti ne opazimo.Inkubacija (čas,ki mine od nastanka bolezni do prvih znakov), je od nekaj dni do deset dni.Prvi znaki okužbe so driska in bruhanje,ki ju spremlja bolečina v trebuhu.V naslednji stopnji bolezni ,v kateri ličinke prodro v mišice,se pojavi vročina ,znojenjein povečanega števila in splošna slabost.V tretji stopnji bolezni pride do vnetja srčne mišice .V blažjih oblikah bolezni,znaki prenehajo po petih do šestih tednih,pri hujših oblikah pa se lahko bolezen konča s smrtjo.

Pri prašičih in ostalih živalih ne opazimo nikakršnih znakov bolezni, zdravljenja pri njih ni ,pravtako pa ni tudi ustrezne preventive za preprečevanje bolezni.

Ko prašič poje meso v katerem je Trichinella spiralis, pride povzročitelj v tanko črevo kjer se začne razmnoževati,potem pa po krvnem obtoku in limfi prodre v mišice,kjer se zabubi.V živi živali lahko ostane povzročitelj neomejeno dolgo,v mesu zaklanih živali pa lahko preživi tudi izredno zahtevne pogoje obdelave mesa.Dobro prenaša tako visoke kot nizke temperature,zato se predvsem prenaša zaradi neustrezne termične obdelave mesa.Tudi globoko zamrzovanje ne jamči ,da bomo parazita v mesu uničili,ker samo zamrzovanje na -20 C,ki traja dalj časa ,zanesljivo uniči vsiljivca.

Zaradi naštetih razlogov vsako okuženo meso uničimo v kafilarijah.

V mestnih in vaških razmerah so glavni prenašalci parazita prašiči in podgane,zato je nujno potrebna ustrezna preventiva za onemogočanje prenosa bolezni.Predvsem je treba prepovedati pašni način prehrane prašičev,ker pri tem načinu lahko pridejo živali v stik z trupli okuženih živali,potrebno je letno izvršiti vsaj dve ali tri deratizacije v hlevih ,silosih in gospodarskih poslopjih na kmetiji.Trupla podgan in vsa ostala je potrebno ustrezno sanitarno in higiensko odstraniti,posebno moramo biti pozorni pri hranjenju domačih prašičev,da jim pokladamo ustrezno prekuhano hrano,ki ne vsebuje svinjskega mesa.Pravtako pa tudi sami ne kupujmo mesa,ki ni veterinarsko pregledano ,še posebno sedaj,v času pred prazniki,ko je ponudba mesa ,sumljivega porekla,zelo velika.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa itaq. Strokovnjaki odsvetujejo vsako vtikanje v kopalnici.

Vsako :?: :shock:

Čisto vsako :?: :shock: :?

Ups..... :oops:

p.s.

Poboljšalasebompress. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

Poboljšalasebompress. :wink:

Po želji. Opozarjam pa, da ti zna strogo upoštevanje priporočil zrušiti popularnost v nulo. Jaz bi vsekakor še premlel zadevo & se morda s kom posvetoval. :roll: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.

Poboljšalasebompress. :wink:

Po želji. Opozarjam pa, da ti zna strogo upoštevanje priporočil zrušiti popularnost v nulo. Jaz bi vsekakor še premlel zadevo & se morda s kom posvetoval. :roll: 8)

Ne vem če je tako hudo. V najslabšem primeru kopalnica ne bo več tako priljubljen prostor.

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je tako hudo. V najslabšem primeru kopalnica ne bo več tako priljubljen prostor.

:lol:

Že že, samo potem pa po nepotrebnem trpi higiena. Vseh vrst :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je tako hudo. V najslabšem primeru kopalnica ne bo več tako priljubljen prostor.

:lol:

Že že, samo potem pa po nepotrebnem trpi higiena. Vseh vrst :?

Ja, brez tuša (vsaj dvakrat dnevno) se res slabo počutim :roll: :lol: :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - tema je Politiziranje in politična stranka...... :shock:

Se mi zdi, da smo mal zašli. Kar pa seveda pri politiki ni nič nenavadnega in presenetljivega. :)

Bom naredila neboleč prehod nazaj na politiko :arrow: pravkar poslušam Pankrte in skladbo Tovarši 8)

p.s.

Če bo Cyc hud in me ozmerjal, da sem zarad tega "tardeča" me prosim mal brante, partizani, kar vas je še tle :D 8)

p.p.s.

Sejestsmtutvašapress. Sam ne okol govort.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - tema je Politiziranje in politična stranka...... :shock:  

Se mi zdi, da smo mal zašli. Kar pa seveda pri politiki ni nič nenavadnega in presenetljivega. :)  

Bom naredila neboleč prehod nazaj na politiko  :arrow: pravkar poslušam Pankrte in skladbo Tovarši 8)  

p.s.

Če bo Cyc hud in me ozmerjal, da sem zarad tega "tardeča" me prosim mal brante, partizani, kar vas je še tle :D  8)

p.p.s.

Sejestsmtutvašapress. Sam ne okol govort.

Zdaj ko si nam brigade v prah sesula, bi pa pomoč rabla. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!