Skoči na vsebino

Honda CB 900 hornet


Dave

Priporočene objave

Eno vprašanje, za vse ki vozite sršena. Ali med prestavlanjem v višjo in nižjo prestavo uporabljate (stiskate) sklopko :blush:

Iz nižje v višjo sem probal in gre zelo lepo, lepše ko z sklopko, v obratni smeri pa nimam jajc da bi probal (se mi smili).

Lahko kaj zjebem z takim početjem ali bo vse OK :hmm:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dol nikoli ne smeš šaltat brez sklopke.

V višjo se da šaltat brez negativnih vplivov (držiš gas, nogo nasloniš in dodaš pritisk na prestavno ročko (preload), v trenutku ko boš popustil na gasu (blip) ti bo samo vrglo v višjo). Če pa na silo butaš pa... verjetno lahko kaj pokvariš.

Dol grede tudi ni panike, zadeva deluje isto. Edino pri priganjanju motorja v višjih obratih raje uporabljaj sklopko, da ti ne zablokira zadnje gume.

Veliko navodil in seveda različnih mnenj pa lahko tudi zgooglaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za obrazložitev.

Bom kar uporabljal sklopko, saj zato je vrjetno tudi gore. :whistle: , no tu pa tam bo pa le v višjo brez vrgo :naughty: , ko pa z tako lahkoto pade.

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm. Pokazala se je priložnost da prodam svojega bandita 1200N 2001 letnik, 53000km, za 3750 evrov, razmišljam da bi potem kupil Hornet 900, ki jo prodajajo v Krškem Motohit letnik 2003 11500 km?? za ceno 4790. dobrga jurja bi moral doplačat. S tem bi imel mlajši motor z manj prevoženimi.

A je tehnološko toliko boljši da bi bilo vredno menjat s takim doplačilom.

Prosim za kakšnekoli info/nasvet...

Prilagam sliko omenjene hornetke...

post-9811-1192700866.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm. Pokazala se je priložnost da prodam svojega bandita 1200N 2001 letnik, 53000km, za 3750 evrov, razmišljam da bi potem kupil Hornet 900, ki jo prodajajo v Krškem Motohit letnik 2003 11500 km?? za ceno 4790. dobrga jurja bi moral doplačat. S tem bi imel mlajši motor z manj prevoženimi.

A je tehnološko toliko boljši da bi bilo vredno menjat s takim doplačilom.

Prosim za kakšnekoli info/nasvet...

Prilagam sliko omenjene hornetke...

Hja, tehnološko boljši je...ni pa nujno, da je to vedno dobro, saj veš, manj elektronike ko je, manj stvari crkne :)

Sem imel podobno dilemo kaki 2 leti nazaj, ali naj kupim Bandita 1200 ali Hornetko 900. Razlike je bilo takratnih 120000 SIT. Pa sem se zaradi nesposobnosti trgovca (Odarja), ker ni bil zmožen dobiti motorja v črni barvi (čeprav so v Slo bili) odločil za Hornetko pri Habatu. Saj sem bil zadovoljen z njo, samo kaj pa vem, imam raje večji, okornejši in težji motor (vem, čuden sem).

V primerjavi z Banditom ima malo manj navora, ene par ponijev več, manj prostora pod sedežem, je bolj okretna, lažja, malenkost bolj športna (čeprav še vedno plužiš po tleh na polno pri športni vožnji). Precej podoben motor, poskusi pa sam kaj ti bolj leži.

Če ti kaj pomaga, v Motorradovem testu je prekosila Kawasakijevega ZRX-a, Yamahino XJR in Bandita...vendar je to spet le mnenje tistih novinarjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja mislim da je najboljše da jo greš probat da vidiš kak se ti zdi, potem pa vzameš tistega ki je tebi bolj všeč, meni osebno je bil bandit preookoren in pretežak, horneta je v primerjavi z njim kot bicikl (malo pretiravanja :whistle: ).

Kar se tehnološkega vidika tiče je horneta malo naprednejša, ima vbrizg goriva in zelo lepo jemlje gas, brez cukanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj v grobem gledano sta motorja podobna. Glede na kilometrino ki jo delam, pa ne bi bilo slabo menjat za mlajši motor. Hornetka ima kak tehnološki adut v rokavu v primerjavi z banditom. Čez kako leto ali 2, bo imel moj bandit že okoli 80 000 ali več prevoženih. Takrat ga bom pa res težko prodal, pa verjetno bo tudi cena drastično padla. S tem da me pri predvidenih km že lahko malo skrbi za vzdržljivost bandita. Ne bi rad nekje na Korziki, da mi crkne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem da me pri predvidenih km že lahko malo skrbi za vzdržljivost bandita. Ne bi rad nekje na Korziki, da mi crkne...

:topic:

ce ves, da je masina izpeljana iz gsx-r 1100 masine, ves, da te masine ne crkavajo; :grrr

pri kolikor toliko normalnem vzdrzevanju. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno prošnjo. Sem novi lastnik hornetke 900 pa nimam navodil za uporabo in vzdrževanje headbang.gif . Prosil bi kako dobro dušo če bi mi povedala kje naj dobim navodila. worship.gifworship.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno prošnjo. Sem novi lastnik hornetke 900 pa nimam navodil za uporabo in vzdrževanje headbang.gif . Prosil bi kako dobro dušo če bi mi povedala kje naj dobim navodila. worship.gifworship.gif

jest ti lohk posodim,če rabiš nujno...

@T -hondo ne prodajam več.Sm ugotovu ,da brez nje... mi živeti ni :devil: :blush:

tko ,da če bom kaj okrog Vrhnike te pokličem ,de vzamem tistt karbon...seveda če ga še maš :blush:

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest ti lohk posodim,če rabiš nujno...

@T -hondo ne prodajam več.Sm ugotovu ,da brez nje... mi živeti ni :devil: :blush:

tko ,da če bom kaj okrog Vrhnike te pokličem ,de vzamem tistt karbon...seveda če ga še maš :blush:

Legenda :evilgrin:

Mam še vse...

Mojo prodajam....več na PM......

Kaj kupuješ? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni. Zanima me, če mi kateri iz izkušenj pove, koliko se pozna na moči in navoru pri hornetki, pri menjavi izpušnih loncev

v mislih imam leo vince.. ali je razlika samo v zvoku.. in prožnost pri nižjih obratih po menjavi.. :rolleyes:

:worship: hvala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Zanima me, če mi kateri iz izkušenj pove, koliko se pozna na moči in navoru pri hornetki, pri menjavi izpušnih loncev

v mislih imam leo vince.. ali je razlika samo v zvoku.. in prožnost pri nižjih obratih po menjavi.. :rolleyes:

:worship: hvala..

Razen lepega zvoka, mislim da nič.......Lahko pa se motim..... :whistle:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen lepega zvoka, mislim da nič.......Lahko pa se motim..... :whistle:

Potem je tu samo lepši zvok.. :rolleyes:

Kako pa delovanje na prostem teku... deluje isto mirno,

ali se bolj zaganja.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem je tu samo lepši zvok.. :rolleyes:

Kako pa delovanje na prostem teku... deluje isto mirno,

ali se bolj zaganja.. :whistle:

Deluje mirno, nič se ne zaganja.....imajo pa hud zvok (Akrapovič)......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!