Skoči na vsebino

Honda CB 900 hornet


Dave

Priporočene objave

ola!vidm d je tema po dolgem cajtu oživela!

registriran je,rori so vpisani, jutr dobim še zadnje kromirane dele,ga sestavim,poslikam da bote vidl kaj sm naredu in grem letos na prvo resno furo :devil:

@xr800!jest sm dal za nosilce kufra 13.500 ,plošča je bla 6.000,kufer 48l pa 29.300sit --->KAPPA

skupi cca. 47.000 z DDV po ta stari valuti

lp

Slikce :? :P

Daj da vidmo, da bomo lahko mal :eek:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej T ti si enkrat (mislm da ti) neki govoru okol zadnjega zobnika,da bi dal gor en zob manj....zobnik sem najdu,zdele ga morm še naročit in montirat gor..... :blush:

edina napaka :devil: na horneti je ta,da je motor na previsokih vrtljajih pri potovalni hitrosti cca. 130-140km/h.....zdele bom temu naredu konc :devil: :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej T ti si enkrat (mislm da ti) neki govoru okol zadnjega zobnika,da bi dal gor en zob manj....zobnik sem najdu,zdele ga morm še naročit in montirat gor..... :blush:

edina napaka :devil: na horneti je ta,da je motor na previsokih vrtljajih pri potovalni hitrosti cca. 130-140km/h.....zdele bom temu naredu konc :devil: :devil:

Kje si pa dobil?

Kaj pa če bi kar dva naroču :?

To je res sranje, motor se dere k svina pa leti 140 :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:ninja: Kaj šršenarji samo vozite pisali pa nemo nič :hmm:

Ravno kar naredo furo do vulkanizera in obul Z6, motor je čisto drug, nemoreš vrjet kaj naredijo gume :evilgrin: :OK: .)

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si pa dobil?

Kaj pa če bi kar dva naroču :?

To je res sranje, motor se dere k svina pa leti 140 :fredy:

Kolk obratov pa je pri 140km/h v šesti?

Pri mojem Gixxerju je 7500rpm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism preveč zihr sam na oko bi reku, da okoli 5500 :?

Sam je pa definitivno fefinicija hrupa na SS motorju in naked motorju druga :grim

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nism preveč zihr sam na oko bi reku, da okoli 5500 :?

Sam je pa definitivno fefinicija hrupa na SS motorju in naked motorju druga :grim

Definicija, ne fefinicija :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:yawn: :zzz: :yawn: :zzz: O:-)

Sej vem Hornet je tolk huda, da se zdej vsi sam vozte in nimate cajta za forum :naughty:

No z spoštovanim g. Bratrancem sva se podila po balkanu za prvomajske praznike!

Prišel sem, do zaključka da je res potrebno zamenjat zobnik! Miha help :rolleyes:

Drgač je pa za taksno pot hudo uporabna zadevca...

Kolk vam je zdržala prva ketna :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....jutr grem dol do mojstra ,da mu pokažem po kolk so hruške :angry: zobnika namreč še vedno ni :blink:

trenutno ima moja ketna cca. 25.000km.....prišel čas za zamejavo....pa bo šlo 150eu :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej T!

tist z zobnikom je en qrc....nobenega učinka....edino motor je pri pospeševaju bolj len...orginal pa ne gre več gor ,k je ketna prekratka :glare:

naredu piz**jo da je joj :BUA:

kak predlog :?

lp :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej T!

tist z zobnikom je en qrc....nobenega učinka....edino motor je pri pospeševaju bolj len...orginal pa ne gre več gor ,k je ketna prekratka :glare:

naredu piz**jo da je joj :BUA:

kak predlog :?

lp :headbang:

Spredaj manjši zobnik. Ampak to ne bo isto kot prej, prestavno razmerje bo še malce krajše kot original (upoštevati moraš, da je 1 zob manj spredaj procentualno precej več kot 1 zob zadaj).

Al pa komplet nov kettenkit, če maš seveda že vse skupaj utrujeno :blink:

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj malo :hmm: kako da je motor pri pospeševanju bolj len če si dal gor manjši sp zobnik tole mi je malo skregano z logiko morali bi biti pospeški boljši in pa malo manjša končna hitrost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čakaj malo :hmm: kako da je motor pri pospeševanju bolj len če si dal gor manjši sp zobnik tole mi je malo skregano z logiko morali bi biti pospeški boljši in pa malo manjša končna hitrost

Kakor sem ga jaz zastopil je namontiral manjši zadnji zobnik...Zdej ga pa mal jebe :fredy: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sem ga jaz zastopil je namontiral manjši zadnji zobnik...Zdej ga pa mal jebe :fredy: :)

Men se zdi, da je res zadnji manjši v igri :huh:

Fajn da nisem še kupil zobnika :kva2:

Miha maš kaksen pirčk v dobrem :grim

Kaj pa če bi kupil člene za štukat ketno pa jo podaljšal :? :?

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da je res zadnji manjši v igri :huh:

:grim

Kaj pa če bi kupil člene za štukat ketno pa jo podaljšal :? :?

ah bom kr ta komplet znucal do konca pol bom pa čaral naprej.....(če ne bom prej prodal)

Spredaj manjši zobnik. Ampak to ne bo isto kot prej, prestavno razmerje bo še malce krajše kot original (upoštevati moraš, da je 1 zob manj spredaj procentualno precej več kot 1 zob zadaj).

pravjo en zob spredaj trije zadaj....

ok kako nej jest podaljšam prestavno razmerje....zadaj sem dal dva zoba manj(41)(original 43)bi moglo bit po vsej moji logiki prestavno razmerje daljše....je pa popolnoma isti qurc razen tega,da hornet ne gre kot je šla....

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edina rešitev ki jo jaz vidim je da daš sedaj še spredaj manjši zobnik 1 zob ali več to je zdaj vprašanje

normalno da ne gre več tako kot je šla ker si ti podaljšal prestavno razmerje in s tem povečal končno hitrost motor pa je izgubil na moči in pri pospeških :grrr

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tko je pri 80km/h kaže obratomer 3000rpm,pri 130 pa že 5000rpm(mašina se vrti do 9500)....120-140 je glih tista "potovalna hitrost"

sam se pri tej hitosti motor preveč dere....rad bi spravu motor za vsaj za 500rpm dol(ampak ne preveč).npr,da bi se pri 130km/h vrtel tm okol 4000-4500rpm....vzamem v zakup,da motor ne bi šel tko kot je....

verjetno mlatim prazno slamo samo.....vseeno :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....rad bi spravu motor za vsaj za 500rpm dol(ampak ne preveč).npr,da bi se pri 130km/h vrtel tm okol 4000-4500rpm....vzamem v zakup,da motor ne bi šel tko kot je....

verjetno mlatim prazno slamo samo.....vseeno :whistle:

hmm, ne vem koliko bi to drzalo za horneto, pri banditu sem spredaj dal zob vec (16 namesto 15) in je pri "enaki" (pac po stevcu) hitrosti nivo obratov padel za ca. 500 rpm. na pospeskih in proznosti nic ne fali, koncna je pa tako teoreticna (ce gre 240 ali 235 je vseeno).

glede da si vzadaj dal zob manj je to nekje enako - kot si ze sam ugotovil - 3 zobeki spredaj manj. to pa je lahko "zaminivo" (bi rekel moj "necak"). :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim

ah bom kr ta komplet znucal do konca pol bom pa čaral naprej.....(če ne bom prej prodal)

pravjo en zob spredaj trije zadaj....

ok kako nej jest podaljšam prestavno razmerje....zadaj sem dal dva zoba manj(41)(original 43)bi moglo bit po vsej moji logiki prestavno razmerje daljše....je pa popolnoma isti qurc razen tega,da hornet ne gre kot je šla....

en zob zadaj, trije spredaj... približno, ni pa točno (jebat ga, sem pač strojnik in sem natančen na te stvari :) )

odvisno kako veliko zob imajo original zobniki...

Glede hitrosti...Hornet že nekaj časa nimam, tako, da ne vem točno. Mogoče pa gre hitreje, števec pa ne kaže višje hitrosti pri teh obratih če je vezan na obrate in prestave v agregatu. Če nima polža...

Enkrat sem videl video Hayabuse na Youtube, ki je šla 340 za šalo, okolica pa se je premikala kot pri 200 km/h :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda ima senzor na pokrovu prednjega zobnika, ki šteje obrate.

Tako, da sigurno kaže isto hitrost na glede na to kakšni zobniki so namontirani.

Miha, da ne boš prletu na radar :evilgrin:

:topic: :blush:

MarduK

Zx12-R :wub: a, je huda a :naughty: , sam enkrat sm jo peljal na sprehod pa vem, da je huda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda ima senzor na pokrovu prednjega zobnika, ki šteje obrate.

Tako, da sigurno kaže isto hitrost na glede na to kakšni zobniki so namontirani.

Miha, da ne boš prletu na radar :evilgrin:

:blink:

ja hornet 600 ja ne pa 900...

bom jest do Elise šou pa se mal pozanimu kako kej z temi zobniki....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :blush:

MarduK

Zx12-R :wub: a, je huda a :naughty: , sam enkrat sm jo peljal na sprehod pa vem, da je huda.

:topic:

:yes::yes:

(drgač sva se pa zadnč srečala na brezovci :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!