Skoči na vsebino

Priporočene objave

Se komu drugemu tudi oz komu dela OK?

Š Č Ž

š č ž

pa neki scaron pa podobne ven letijo...

huh>.... :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enih masinah mi dela na drugih spet ne... :ph34r:

In ne, ne morem vsepovsod nastavljat encodinga za forum :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enih masinah mi dela na drugih spet ne... :ph34r:

In ne, ne morem vsepovsod nastavljat encodinga za forum :huh:

Dobro, max, pa uporabljam c-je, z-je in s-je.... It's that easy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res taka težava v HTML dodati tisti <meta ... "text/html; iso-8859-2"> v glavo, pa bi bil problem rešen pri izvoru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res taka težava v HTML dodati tisti <meta ... "text/html; iso-8859-2"> v glavo, pa bi bil problem rešen pri izvoru?

Da. To je res težko opravilo.

Kaj zdaj hočte met ISO-8859-2 ali windows-1250 !!!!

Trenutno je na windows-1250 !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj zdaj hočte met ISO-8859-2 ali windows-1250 !!!!

Trenutno je na windows-1250 !!!

Seveda je na cp-1250 in seveda je odgovor samo en - pravilno bi bilo imeti ISO standard 8859-2 (Latin-2), ker Windows-1250 ni noben standard :D Ampak ce bi bil v HTMLju definiran codepage itak ne bi bilo tezav nikjer. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na enih masinah mi dela na drugih spet ne... :ph34r:

In ne, ne morem vsepovsod nastavljat encodinga za forum :huh:

Ne znaš ali ne zmoreš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je res taka težava v HTML dodati tisti <meta ... "text/html; iso-8859-2"> v glavo, pa bi bil problem rešen pri izvoru?

Da. To je res težko opravilo.

Kaj zdaj hočte met ISO-8859-2 ali windows-1250 !!!!

Trenutno je na windows-1250 !!!

Je to anketa, trickquestion ali kaj tretjega? :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to anketa, trickquestion ali kaj tretjega? :blink: :blink:

Ne eno ne drugo, pač preprosto vprašanje, da ne bo potem spet hude krvi zakaj ne dela ena od omenjenih kodnih tabel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi vi računalniški freaki: mi lahko nekdo to pojasni step by step, kako si nastavim, da bom videl sičnike in šumnike.

Najlepša hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je to anketa, trickquestion ali kaj tretjega?  :blink:  :blink:

Ne eno ne drugo, pač preprosto vprašanje, da ne bo potem spet hude krvi zakaj ne dela ena od omenjenih kodnih tabel...

Men je useen v kateri je... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi vi računalniški freaki: mi lahko nekdo to pojasni step by step, kako si nastavim, da bom videl sičnike in šumnike.

Najlepša hvala.

Če ti sedaj ne dela, potem zagotovo nimamo mi nič več s tem, saj smo storili vse, kar se storiti da z naše strani. Nikakor pa ne moremo spreminjati nastavitev v tvojem brskalniku.

Nastavlja se v View --> Encoding --> Izbereš prav encoding... sicer pa bi ga moral tvoj brskalnik povsem avtomatsko nastaviti pravilno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni lepo avtomatsko nastavi, pa tudi na veh ostalih računalih...

Če nastavimo ISO, se podrejo vsi stari posti, da ne govoerim o zmedi, ker je vse ostalo na win 1250, samo forum pa bo v iso-2...

Predlagam, da ostane na win 1250...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde deca......zakaj potem jaz enkrat vidim pravilne s,c,z s stresicami in enkrat é namesto ch....... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde deca......zakaj potem jaz enkrat vidim pravilne s,c,z s stresicami in enkrat é namesto ch....... <_<

Tudi jaz enako :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena možnost je tudi, da na nekaterih (redkih) straneh avtomatsko preklopi na western european, ker je nekaj besed napisanih še v angleščini... :blink:

Kakorkoli že, zdaj je nastavljeno na win 1250 v glavi, tako, da bi načeloma moralo delovati. Ko bo forum preveden še tistih 10% kar še ni, bo mogoče tudi vsepovsod pravilno avtomatsko nastavilo encoding (čeprav jaz pravim, da ga povsod in vedno)... :huh:

Kakorkoli že, itak so ščđ.ć-ž itd. nepotrebna navlaka in upam, da boste preživeli, če boste morali kdaj pa kdaj ročno nastaviti encoding. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajde deca......zakaj potem jaz enkrat vidim pravilne s,c,z s stresicami in enkrat é namesto ch.......  <_<

Tudi jaz enako :blink: :blink:

Še enkrat in zadnjič.... takole se nastavlja kodna tabela....

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

Vse tiste, ki blodijo nekje v blodnjah naprošam, da odsrfajo na spletno stran W3C (World Wide Web Consortium) in si preberejo specifikacije in tako naprej in naj nehajo utrujat naokoli po straneh zakaj ne delajo šumniki.

Pritožite se svojemu najljubšemu dobavitelju operacijskih sistemov oz. brskalnikov, ki ne zna pravilno avtomatsko nastavljati kodnih tabel.

In še nekaj charset=windows-1250 ni standard ampak je spakedranščina jahojev pri M$. Torej pravilno je ISO.

Hvala za razumevanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino. Sedaj tudi meni delujejo pravilno slovenski znaki. Meni je vseeno, če je windows-1250 ali iso-8859-2, le da je to zapisano v HTML in brskalnik sam opravi ostalo.

Sedajle grem probati še iskalnik, ali zna pravilno delati z našimi znaki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskalnik je za slovenske znake case sensitive. :(

Codeine, ne biti jezen ampak samo en nasvet iz lastnih izkušenj bi ti dal. Če postaviš strani na Linux, Apache, MySql potem je daleč najboljša izbira iso-8859-2 za kodiranje znakov ne-ASCII (MySql nastaviš na Croatian, če še ni slovenščine na seznamu, pa vse deluje BP).

Če pa so strani na platformi Windows, potem je najboljša izbira windows-1250. Razumem, da je bil nekoč forum na platformi Windows in od tod kodna tabela windows-1250.

Težave je potrebno reševati pri izvoru, sicer njihove posledice flikaš v nedogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Codeine, ne biti jezen ampak samo en nasvet iz lastnih izkušenj bi ti dal. Če postaviš strani na Linux, Apache, MySql potem je daleč najboljša izbira iso-8859-2 za kodiranje znakov ne-ASCII (MySql nastaviš na Croatian, če še ni slovenščine na seznamu, pa vse deluje BP).

Saj Codeine to ve. Vse izhaja iz časov windoz foruma. Če bi spremenili kodiranje, bi se podrle vse objave za nazaj. Kaj predlagaš, Rozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Codeine, ne biti jezen ampak samo en nasvet iz lastnih izkušenj bi ti dal. Če postaviš strani na Linux, Apache, MySql potem je daleč najboljša izbira iso-8859-2 za kodiranje znakov ne-ASCII (MySql nastaviš na Croatian, če še ni slovenščine na seznamu, pa vse deluje BP).

Saj Codeine to ve. Vse izhaja iz časov windoz foruma. Če bi spremenili kodiranje, bi se podrle vse objave za nazaj. Kaj predlagaš, Rozi?

Replace po vseh objavah, nicknameih, PM-jih? :rolleyes:

Find MatchCase "š"

Replace All "ą"

Find MatchCase "ž"

Replace All "ľ"

Find MatchCase "Š"

Replace All "©"

Find MatchCase "Ž"

Replace All "®"

ali

UPDATE posts SET text=REPLACE(text, 'š', 'ą');

.

.

UPDATE pms SET text=REPLACE(text, 'š', 'ą');

.

.

UPDATE users SET username=REPLACE(username, 'š', 'ą');

.

.

.

Use your imagination. Naredite, tako, kakor vam najbolj paše. Meni sedaj vse deluje čisto brez problema in sem s forumom zadovoljen. Tisto prej je bil le namig. :D

Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!