Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 4 minutami, thumper pravi:

če se drżim veljavnih pravil gledam v ogledala dajem smernike drżim vsaj primerno varnosto razdaljo  ne divjam v naselju imam priżgane in delujoče vse luči ter dobi drżava od vsake moje nadure 30procentov več davka s katerim lahko namenino več denarja za svoje zaposlene med katere sodi tudi policija in zavod za preventivo in vzgojo v cestnem prometu potem sem mnenja da naredim za varnost na cesti več kot marsikdo drug ki je plačan iz drżavnnega denarja

Ob tvojih postih vcasih dobim obcutek, kot da ti mislis, da si edini osebek v Sloveniji ki dela preko delovnega časa in plačuje prispevke v državno blagajno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, tomash pravi:

Še vedno mislim, da se ne vzgaja s kaznijo, ampak z zgledom in avtoriteto. Pištola in lopar ti tega ne omogočita, sploh če si en mulc, ki se dela pameten. Efekt je ravno obraten, kar se je izkazalo v teh zadnjih dvajsetih leti, odkar so miličniki postali policaji. Včasih ti je ventilček spustu, pa je bila stvar rešena. Danes pa so samo podaljšek birokracije, brez kakršnekoli kreativnosti in samozavesti. Torej Stop policija. Menda bojo šli z taglavnim sindikalistom sedaj privat. Pol bo šele veselica. Pa to.

Se mi dozdeva, da ne razumeš nečesa, kar je sankcija za storjeni prekršek. Sankcija ni vzgoja, ampak ukrep. Prav tako se mi dozdeva, da nimaš najmanjšega pojma o delu policije in o njenih pooblastilih. Če ti je pa izpod časti, da ti pooblaščena uradna oseba, katera je mlajša od tebe, napiše kazen, potem je čas za pogovor z ogledalom. 

pred 48 minutami, thumper pravi:

če se drżim veljavnih pravil gledam v ogledala dajem smernike drżim vsaj primerno varnosto razdaljo  ne divjam v naselju imam priżgane in delujoče vse luči ter dobi drżava od vsake moje nadure 30procentov več davka s katerim lahko namenino več denarja za svoje zaposlene med katere sodi tudi policija in zavod za preventivo in vzgojo v cestnem prometu potem sem mnenja da naredim za varnost na cesti več kot marsikdo drug ki je plačan iz drżavnnega denarja

Sem ti dal povezavo, da boš lahko dal predlog za kontrolo prometa oziroma meritev hitrosti na delu ceste, kjer te motijo takšne in drugačne kršitve. Ampak tebe očitno ne motijo kršitve, temveč policisti na mestu, kjer jih nočeš videti in na mestu, kjer bi jih želel videti, pa jih takrat, ko greš mimo, tam ni.  Zato izkoristi tisto povezavo za nekaj, kar si omenil v eni prejšnji objavi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

namen kazni je tudi prevzgoja

Sam sem malenkost drugače napisal, saj se za storjeni prekršek izreče predpisana sankcija. In tukaj sem mislil na samo sankcijo, katera je prepisana takšna ali pa drugačna in je lahko tudi opozorilo, katero mora biti izrečeno v skladu z zakonom. 

Naj bi pa bilo samo kaznovanje neke vrste prevzgoja in sicer bi mogla sama izrečena kazen delovati vzgojno na kršitelja, da ne bi nadaljeval ali ponovil prekršek, kot tudi preprečevala delanja prekrškov, saj naj bi višina ali vrsta kazni odvračala od storitve prekrška. 

Ampak predpisi so za to, da se kršijo. Vsaj tako mi dopovedujejo kršitelji. Vendar moram pojasniti, da pri teh prekrških ne mislim na neke malenkosti, katere se lahko zgodijo vsakomur in so lahko pozabljeni dokumenti, pretečena prva pomoč, ..., ampak mislim na prehitevanje v škarje, sekanje ovinkov, ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Sem ti dal povezavo, da boš lahko dal predlog za kontrolo prometa oziroma meritev hitrosti na delu ceste, kjer te motijo takšne in drugačne kršitve. Ampak tebe očitno ne motijo kršitve, temveč policisti na mestu, kjer jih nočeš videti in na mestu, kjer bi jih želel videti, pa jih takrat, ko greš mimo, tam ni.  Zato izkoristi tisto povezavo za nekaj, kar si omenil v eni prejšnji objavi. 

Eno čisto resno vprašanje, oziroma predlog. Se v vaših vrstah kaj razmišlja o kakšnih akcijah, kjer ne bi merilo hitrosti ali delalo alkotestov, ampak malo ukrepalo proti telefonskim pogovorom, SMS-anjem, chatanjem med vožnjo in podobnim.

To se mi zdi kar precejšen problem, opažam, da je čvekačev/tipkalcev/... med vozniki kar veliko. Že itak je folk nepozoren pri lastni vožnji, potem pa to pozornost zmanjšujejo še s komuniciranjem. Velikokrat opazim, da vozim za kom, ki se vede res čudno, potem pa vidim, da govori ali tipka. Pred meseci sem videl celo mlajšega fanta, ki se je je na semaforju ustavil vzporedno z menoj in videl, da je imel na sovoznikovem sedežu prižgan laptop in gledal neko oddajo. Prisežem, videl sem na lastne oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Ker ne razumeš, ....

 

Ne, sem totaln bk in pojma nimam o čem pišeš.:slap:

Zeham, ker se izmotavaš na neumnost, ki si jo napisal v točno določenem podčrtanem stavku. In zeham naprej in predlagam, da nehaš vleči to najino jaro kačo!:yawn:

pred 13 urami, Kmet2 pravi:

...

Ja za državo pa fuj in fej , saj je v dvajsteih letih scumprala AC križ z milion aneksi ki so šli marsikomu v žep , prerazporejala denar od cest za železnico , ki pa je vsako leto bolj podobna ruski iz 2ww.....takle mamo ......

Dej ne nabiji!
Sem vam že nekajkrat napisal kam in kako je odtekal denar in zakaj je bilo napačno vlagati najprej v AC križ namesto v železnico. In ko je na koncu prišlo do katastrofalnih razmer, se zaradi nekaj drobiža v primerjavi z ostalim sedaj obtožuje železnico, da je dobila cestni denar.

Neumnost!

Itak država vse kar nam pokrade nameče v en žakl. Iz njega potem priskledniki pokradejo kolikor morejo z raznimi napihnjenimi projekti in neutemeljenimi stroški in stroški za brezvezna napihovanja. Potem po še nekaj vmesnih fazah razmetavanja našega denarja za razne neoliberalne kozlarije nekaj ostane. In tisto se tala po planih, ki pa so bili in so še kretenski.
Ne moreš metat denarja v nekaj, kar se sproti uničuje. Če pa bi se na začetku nekaj tega denarja vrglo v železnice in naložilo tranzitne tovornjake na vlake, kot počno nekatere sosednje države, bi ti ne uničili toliko avtocest. 
A tu zadaj stoji avtoprevozniški lobi, da o krajah in goljufijah pri gradnji avtocest ne govorim. 

In samo v tem je problem, da se ne sme delati po pameti in logiki, ker potem je premalo manevrskega prostora za lopovščine!

Upam, da si boš zapomnil in drugič ne spet papagajil med motoristi tako priljubljeno kozlarijo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gretzky pravi:

Eno čisto resno vprašanje, oziroma predlog. Se v vaših vrstah kaj razmišlja o kakšnih akcijah, kjer ne bi merilo hitrosti ali delalo alkotestov, ampak malo ukrepalo proti telefonskim pogovorom, SMS-anjem, chatanjem med vožnjo in podobnim.

To se mi zdi kar precejšen problem, opažam, da je čvekačev/tipkalcev/... med vozniki kar veliko. Že itak je folk nepozoren pri lastni vožnji, potem pa to pozornost zmanjšujejo še s komuniciranjem. Velikokrat opazim, da vozim za kom, ki se vede res čudno, potem pa vidim, da govori ali tipka. Pred meseci sem videl celo mlajšega fanta, ki se je je na semaforju ustavil vzporedno z menoj in videl, da je imel na sovoznikovem sedežu prižgan laptop in gledal neko oddajo. Prisežem, videl sem na lastne oči.

Tudi to obstaja.

pred 51 minutami, I30 pravi:

Ne, sem totaln bk in pojma nimam o čem pišeš.:slap:

Zeham, ker se izmotavaš na neumnost, ki si jo napisal v točno določenem podčrtanem stavku. In zeham naprej in predlagam, da nehaš vleči to najino jaro kačo!:yawn:

Seveda imaš dokaze o nasprotnem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, motozajebant pravi:

Ob tvojih postih vcasih dobim obcutek, kot da ti mislis, da si edini osebek v Sloveniji ki dela preko delovnega časa in plačuje prispevke v državno blagajno...

se strinjam s tabo , da nisem edini .. a nažalost ko me pokliče nek navaden birokrat (za katerega pač vem , da ima fiksen deloven čas brez kakršnihkoli možnosti plus ur za koriščenje !- od kje vem ? kupili so nekaj pri nas in opravljam tudi podobavo ) , ki je zaposlen na nekem ministrstvu da bi mu nekaj naredil pa rečem , da je delovni čas do 16h in mi pribije , da a sedaj pa mora on plus ure koristit , da bo lahko prišel pravočasno do mene mi pa dvigne kapo .. od kje mu plus ure ? ok  si mislim revež bo moral dan dopusta v ure pretopit pa mu rečem , kolikšen je točen znesek pa da lahko pride prevzeti izven delovnega časa bom jaz založil tistih par evrov da bo dobil čitabe račun kot je treba tudi izven delovnega čas blagajne - mi pa pribije da popoldne po službi nima časa .. pol sem ga pa samo vprašal , kdaj lahko on mene počaka po 16h ker bi jaz nekaj prišel do njega je bilo pa samo - pi pi pi v telefonu..

pa še nekaj bova razčistila - če delam v službi dam svoje državi - pri vsaki moji naduri dobijo 30% več kot pri moji redni uri  - se strinjaš? no zdaj pa - če dajem več v skupno blagajno potem bi s tem denarjem lahko tudi naredili kaj več - pa kot si ti napisal nisem edini torej se tega viška denarja kar nabere ... napisal sem pa to iz enega razloga - ker mi je Borutt pod nos pomolil nekaj kar naj bi naredil v svojem prostem času - a za to narediti je že nekdo bil plačan v državnih službah .. ali kot si ti napisal kar nekaj njih od nas , ki prispevamo od teh naših nadur namesto 100% davka sladkih 130% davka..

v katerem prostem času ? če se nimam časa na motor usest bom pa zastonj opravljal delo za katerega je nekdo plačan? ti to delaš ? 

pred 10 urami, Borutt pravi:

Sem ti dal povezavo, da boš lahko dal predlog za kontrolo prometa oziroma meritev hitrosti na delu ceste, kjer te motijo takšne in drugačne kršitve. Ampak tebe očitno ne motijo kršitve, temveč policisti na mestu, kjer jih nočeš videti in na mestu, kjer bi jih želel videti, pa jih takrat, ko greš mimo, tam ni.  Zato izkoristi tisto povezavo za nekaj, kar si omenil v eni prejšnji objavi. 

a to povezavo ? http://www.policija.si/apps/predlogi_obcanov/zemljevid.php  

sorry - ampak linkov na policija.si ne odpiram več ker si mi ti dokazal , da navedbe na tej strani niso resnične oziroma si zanikal navedbe s te strani torej ????? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, I30 pravi:

Ne, sem totaln bk in pojma nimam o čem pišeš.:slap:

Zeham, ker se izmotavaš na neumnost, ki si jo napisal v točno določenem podčrtanem stavku. In zeham naprej in predlagam, da nehaš vleči to najino jaro kačo!:yawn:

Dej ne nabiji!
Sem vam že nekajkrat napisal kam in kako je odtekal denar in zakaj je bilo napačno vlagati najprej v AC križ namesto v železnico. In ko je na koncu prišlo do katastrofalnih razmer, se zaradi nekaj drobiža v primerjavi z ostalim sedaj obtožuje železnico, da je dobila cestni denar.

Neumnost!

Itak država vse kar nam pokrade nameče v en žakl. Iz njega potem priskledniki pokradejo kolikor morejo z raznimi napihnjenimi projekti in neutemeljenimi stroški in stroški za brezvezna napihovanja. Potem po še nekaj vmesnih fazah razmetavanja našega denarja za razne neoliberalne kozlarije nekaj ostane. In tisto se tala po planih, ki pa so bili in so še kretenski.
Ne moreš metat denarja v nekaj, kar se sproti uničuje. Če pa bi se na začetku nekaj tega denarja vrglo v železnice in naložilo tranzitne tovornjake na vlake, kot počno nekatere sosednje države, bi ti ne uničili toliko avtocest. 
A tu zadaj stoji avtoprevozniški lobi, da o krajah in goljufijah pri gradnji avtocest ne govorim. 

In samo v tem je problem, da se ne sme delati po pameti in logiki, ker potem je premalo manevrskega prostora za lopovščine!

Upam, da si boš zapomnil in drugič ne spet papagajil med motoristi tako priljubljeno kozlarijo!

Dej ne seri no , spotaknil si se samo ob del posta , ki se tiče železnic .......le zakaj ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, gretzky pravi:

Eno čisto resno vprašanje, oziroma predlog. Se v vaših vrstah kaj razmišlja o kakšnih akcijah, kjer ne bi merilo hitrosti ali delalo alkotestov, ampak malo ukrepalo proti telefonskim pogovorom, SMS-anjem, chatanjem med vožnjo in podobnim.

 

 

Jeba je s temi telefončkarji. Večina misli, da imajo večopravilnost na nivoju Supermana, pa jim težko dopoveš da to niti pod razno ne drži. Stalni nadzor je nepraktičen, ko jim v okviru preventivne akcije pripraviš filmček pa jokajo da je prebrutalen.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Borutt pravi:

Tudi to obstaja.

če lahko policist kadi v službenem vozilu ko ovira prehod reševalnemu vozilu na nujni vožnji zaradi nepravilne pozicije ob ustavitvi - potem so ostale stvari kar sprejemljive.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

 

Jeba je s temi telefončkarji. Večina misli, da imajo večopravilnost na nivoju Supermana, pa jim težko dopoveš da to niti pod razno ne drži. Stalni nadzor je nepraktičen, ko jim v okviru preventivne akcije pripraviš filmček pa jokajo da je prebrutalen.

 

 

 

Si mnenja da smo vsi enako opravilni ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mnenja da velika večina ljudi znatno precenjuje lastne sposobnosti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, thumper pravi:

se strinjam s tabo , da nisem edini .. a nažalost ko me pokliče nek navaden birokrat (za katerega pač vem , da ima fiksen deloven čas brez kakršnihkoli možnosti plus ur za koriščenje !- od kje vem ? kupili so nekaj pri nas in opravljam tudi podobavo ) , ki je zaposlen na nekem ministrstvu da bi mu nekaj naredil pa rečem , da je delovni čas do 16h in mi pribije , da a sedaj pa mora on plus ure koristit , da bo lahko prišel pravočasno do mene mi pa dvigne kapo .. od kje mu plus ure ? ok  si mislim revež bo moral dan dopusta v ure pretopit pa mu rečem , kolikšen je točen znesek pa da lahko pride prevzeti izven delovnega časa bom jaz založil tistih par evrov da bo dobil čitabe račun kot je treba tudi izven delovnega čas blagajne - mi pa pribije da popoldne po službi nima časa .. pol sem ga pa samo vprašal , kdaj lahko on mene počaka po 16h ker bi jaz nekaj prišel do njega je bilo pa samo - pi pi pi v telefonu..

pa še nekaj bova razčistila - če delam v službi dam svoje državi - pri vsaki moji naduri dobijo 30% več kot pri moji redni uri  - se strinjaš? no zdaj pa - če dajem več v skupno blagajno potem bi s tem denarjem lahko tudi naredili kaj več - pa kot si ti napisal nisem edini torej se tega viška denarja kar nabere ... napisal sem pa to iz enega razloga - ker mi je Borutt pod nos pomolil nekaj kar naj bi naredil v svojem prostem času - a za to narediti je že nekdo bil plačan v državnih službah .. ali kot si ti napisal kar nekaj njih od nas , ki prispevamo od teh naših nadur namesto 100% davka sladkih 130% davka..

v katerem prostem času ? če se nimam časa na motor usest bom pa zastonj opravljal delo za katerega je nekdo plačan? ti to delaš ? 

a to povezavo ? http://www.policija.si/apps/predlogi_obcanov/zemljevid.php  

sorry - ampak linkov na policija.si ne odpiram več ker si mi ti dokazal , da navedbe na tej strani niso resnične oziroma si zanikal navedbe s te strani torej ????? 

Povezava je namenjena občanom, da predlagajo kontrolo prometa na točno določeni točki ali relaciji, kjer sami mislijo, da bi bilo to potrebno. In to nikakor ni opravljanje dela namesto nekoga, kateri naj bi bil za to plačan, kakor želiš ti to predstaviti. 

Verjetno imaš preveč časa in preveč bujno domišljijo, ker drugače si ne morem razlagati teh tvojih zapisov.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, thumper pravi:

če lahko policist kadi v službenem vozilu ko ovira prehod reševalnemu vozilu na nujni vožnji zaradi nepravilne pozicije ob ustavitvi - potem so ostale stvari kar sprejemljive.. 

Se mi zdi, da vsak dan vidiš svizca zavijati čokolado.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, jskrablin pravi:

Sem mnenja da velika večina ljudi znatno precenjuje lastne sposobnosti.

Prav, zavito v meglo in brez odgovora. Tudi jaz se ne mislim spuščat kaj in kako (si že zadnjič lepo nakazal , kaj si misliš) , sam pa vem da sem sposoben telefonirat in vozit , pa bom še vedno varnejši voznik kot 70% ostalih!  Se precenjujem ..............za mano je pri 40 tih več km kot pri nekaterih celo življenje(posledica službe- tovornjak)  pa zaenkrat nisem naredil nobene neumnosti zaradi telefona itd ..........nekaterim je višek opravilnosti menjavat strani na AC pa uporabljati smernike pa bla bla bla  

Če pa me vprašaš ali se mi zmanjša pozornost ob telefoniranju ko vozim .........definitivno DA .......samo napram drugim motoričnim debilom je moj odstotek zmanjšanosti pozornosti veliko manjši! 

In marsikdo ma izpit ker je ata al pa mama al pa ne vem kdo zaposlen na pravem mestu (nepotizem,veze...) poznam več poklicnih šoferjev z barvno slepoto.............kako je takšen človek prišel do izpita za kamion, ki je v napačnih rokah lahko kar veliko 40 tonsko morilsko orožje ? 

Pa še bi lahko izpodbijal svetniške poste  o telefoniranju , dirkališču in kamikazah na ulicah ......

Problem se more reševati pri glavi in ne repu .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Kmet2 pravi:

Dej ne seri no , spotaknil si se samo ob del posta , ki se tiče železnic .......le zakaj ......

Zato ker kar naprej lajnate to kozlarijo, ki ne drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako jaz gledam na vso zadevo ... Vsi smo ljudje in vsi delamo napake... Eni večje, drugi manjše, tako pač je. Tak je lajf !

Glede Policije in policistov lahko rečem samo pohvalne besede. Opravljajo svoje delo, velika večina profesionalno, imaš pa med njimi tudi egote, ki se izživljajo, vendar so res v manjšini.

Njihov nastop pri srečanju z menoj lahko samo pohvalim, profesionalno, čutno, skratka brez pripomb. V vsej svoji vozniški karieri sem naletel samo na enega z egotom 5 x večjim od njegovega IQja in EQja, ampak Gaussova krivulja še vedno drži, kot pri vseh zadevah.

Borut nam želi pomagati z izpisi iz zakonodaje, ampak kaj, ko velikokrat želimo da nam napiše, kako se izogniti kazni in slično... Smo pač, skoraj vedno, sami krivi da se uvalimo v govna. Nihče nas ne sili v to... Borrut pa je pač policist... ne vem kako bi bilo, da kdo na sodišču reče : Saj je Borut rekel, da lahko tako in tako... hehe.

Borut, hvala za mnogo informacij, čeprav sem prepričan, da se mnogokrat tiho strinjaš z nami, pa tega javno ne smeš napisati.

Po pameti in brez kazni ter točk želim vsem dobronamernim !

Še mal pa petek pa lep sončen vikend pa bo spet STOP Policija :blush:

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, I30 pravi:

Zato ker kar naprej lajnate to kozlarijo, ki ne drži.

Drži drži, samo ne v takem obsegu , kot se to predstavlja! 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Drži drži, samo ne v takem obsegu , kot se to predstavlja! 

Bolje, da ne veš iz katerih fondov vse se je pa vlagalo v ceste zaradi političnih odločitev!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, I30 pravi:

Bolje, da ne vemo iz katerih fondov vse se je vlagalo iz cest v stranke in žepe zaradi političnih odločitev!

Tako je bolje napisano ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, HD-Dyna pravi:

Tako je bolje napisano ....

Govorim o časih malo pred tem, ko se je iz pokojninskih fondov financiralo svega in svašta, med drugim tudi karavnški predor, sedaj smo pa tisti, ki smo takrat plačevali v te fonde za vlado in javnost vredni en usran drek!

Da se sedaj pretaka tako kot si napisal pa tudi drži.

Vse skup za kozlat, zato ne nasedat futru za ovce!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, jskrablin pravi:

 

Jeba je s temi telefončkarji. Večina misli, da imajo večopravilnost na nivoju Supermana, pa jim težko dopoveš da to niti pod razno ne drži. Stalni nadzor je nepraktičen, ko jim v okviru preventivne akcije pripraviš filmček pa jokajo da je prebrutalen.

 

 

 

Prebrutalen filmček?  Meni se ne zdi, ampak to je samo moje mnenje. Živimo v dobi, ko smo zasuti z informacijami. Vseposod okoli nas nas obkrožajo informacije, ki jih vseh najbrž nismo sposobni sprocesirati. Vsaj jaz jih nisem in tega se zavedam. Morda bo kdo mislil, da sem zaradi tega butelj, pa se ne sekiram.

Tale filmček je seveda igran in se dogodek ni resnično zgodil, zato je že malo lažje. Drugače je pa najbrž že en sam TV dnevnik bolj brutalen kot tale igran posnetek. Samo poglej, koliko je fizičnega nasilja prikazanega. Pa ekonomskega. Pa družbenega. Same slabe stvari se prikazujejo, ker slabe novice se prodajajo, dobre pa so tako malo za zraven. Pa je gotovo dobrih več, ampak kaj ker niso zanimive. Ljudem je lepše gledati slabe, saj potem oni izpadejo da so na boljšem.

Kmet2, praviš da si tudi s telefonom na ušesih 70% boljši voznik kot ostali. Saj ti verjamem, imaš veliko kilometrine in to se pozna. Vseeno pa priznaš, da si boljši in preudarnejši voznik, če ne telefoniraš in voziš hkrati. Pa saj najbrž ne gre samo za telefon. Verjetno si manj pozoren tudi če se pelješ z avtom, zraven tebe Živnorc govori o suhih klobasah, na zadnjem sedeži pa Luksa crklja tvojo Bibo. Pa saj ne moremo biti nekje izolirani in v oblačku, vedno na s nekaj obdaja. Tudi jaz imam v avtu vedno prižgan radio. Pa verjemi, da to ni kritika nate, samo kot primer sem te dal. Bi rekel da vsi delamo neke stvari, zaradi katerih smo manj pozorni.

Sam sem bil udeležen v prometni nesreči, pa sem imel potem kar precej mesecev čas v bolnici in v rehabilitacijskih ustanovah razmišljati o različnih stvareh. Tudi o mojem ravnanju v prometu. Ugotovil sem, da si prej sploh nisem nikoli vzel dovolj časa za razmišljanje. Bi rekel, da je tak še kdo, če ne že skoraj vsi.

Tudi o policistih imam svoje mnenje, večinoma imam dobre izkušnje, saj ko me ustavi, se tudi jaz obnašam primerno, zato komunikacija steče normalno. Edino enkrat sem očitno naletel na eno PMS našpičeno policistko, ki me je spraševala KOLIKO sem spil in ne če sem kaj pil. Po alkotestu in rezultatu 0,00 mi je s slabo voljo vrnila dokumente in niti pozdravila ni. Pa drugi dan, po prebuditvi iz tritedenske kome me je obiskal policist z Griča, ki je zaključeval zapisnik in je rabil še mojo izjavo. Itak da je prišel izven časa obiskov in itak da nisem o nezgodi vedel nič (še danes, po parih letih ne vem). To je napisal na obrazec (niti ne zapisnik), kamor naj bi se podpisal. Ko je nakracal tistih par stavkov, sem razmišljal, če se sploh znam podpisati, resnično tega nisem vedel. Nekako sem se podpisal (ne vem kako, ampak očitno mu je bilo ok), dobil kazen za neprilagojeno hitrost in kazenske točke in stvar je bila za njih rešena.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi tut kj tazga popiu, da bi tut kaj pametnega napisu .. kaj to žvećte :?

res ne razumem, kaj ni jasn ... ko te v Avstriji ustau policaj, ker si prehiter vozu ni blema... če p apr ns, je pa inkasantsvo :? 

pa jih ne zagovarjam, pa tudi o višini kazni se ne spuščam ... sami volmo (če volmo so pol izvoljeni voli, mar ne) in spremenmo politike, ki sprejemajo take zakone .... za razne referendume je denar, za zakon o prekrških ga pa ni ....

KAWA PAWA ... štekate :jezik:

p.s.

itak nabijam ker imam čas pred sestankom ... js nimam teh problemov, ker vozim po predpisih ... a štekate sploh kj :mad: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!