Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

Pravkar, maus pravi:

js bi tut kj tazga popiu, da bi tut kaj pametnega napisu .. kaj to žvećte :?

res ne razumem, kaj ni jasn ... ko te v Avstriji ustau policaj, ker si prehiter vozu ni blema... če p apr ns, je pa inkasantsvo :? 

pa jih ne zagovarjam, pa tudi o višini kazni se ne spuščam ... sami volmo (če volmo so pol izvoljeni voli, mar ne) in spremenmo politike, ki sprejemajo take zakone .... za razne referendume je denar, za zakon o prekrških ga pa ni ....

KAWA PAWA ... štekate :jezik:

caj.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

js bi tut kj tazga popiu, da bi tut kaj pametnega napisu .. kaj to žvećte :?

res ne razumem, kaj ni jasn ... ko te v Avstriji ustau policaj, ker si prehiter vozu ni blema... če p apr ns, je pa inkasantsvo :? 

pa jih ne zagovarjam, pa tudi o višini kazni se ne spuščam ... sami volmo (če volmo so pol izvoljeni voli, mar ne) in spremenmo politike, ki sprejemajo take zakone .... za razne referendume je denar, za zakon o prekrških ga pa ni ....

KAWA PAWA ... štekate :jezik:

p.s.

itak nabijam ker imam čas pred sestankom ... js nimam teh problemov, ker vozim po predpisih ... a štekate sploh kj :mad: 

Rajši se na sestanek pripravi , da ne bodo potem sami aneksi spet ....:P......žvečem pa kokine liste...boš ? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Rajši se na sestanek pripravi , da ne bodo potem sami aneksi spet ....:P......žvečem pa kokine liste...boš ? 

koja boja koke :? ... braun :P ... ćupau boš perje s koke :O

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

koja boja koke :? ... braun :P ... ćupau boš perje s koke :O

Za Mausa je kafe čist dost močan ...

Posebaj, če mu ga plačaš :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

STOP...ne smetite , ker nas bo Borutt kaznoval :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

STOP...ne smetite , ker nas bo Borutt kaznoval :P

vas bo ja :ras: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

koja boja koke :? ... braun :P ... ćupau boš perje s koke :O

koka.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, maus pravi:

vas bo ja :ras: 

Lizo :dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Kmet2 pravi:

Lizo :dry:

lubusumnež :ras: 

foušliuc :ras:

kateemar :ras:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, maus pravi:

lubusumnež :ras: 

foušliuc :ras:

kateemar :ras:

 

Sej mene ma rajš ko tebe , sam ne pokaže :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro fantje kaj vi kadite... zmanjšajte dozo ali pa menjajte dilerja! 

 

Thumper, lahko si srecen da imas nadure placane... jaz marsikdaj delam do 20ih, 21ih pa ni nic placanega (delovni cas do 17ih).... ampak pustiva to, to je off topic...

Iz lastnih izkusenj povem, da je v avtu veliko bolj motec cigaret kot pa telefon... 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, motozajebant pravi:

Dobro fantje kaj vi kadite... zmanjšajte dozo ali pa menjajte dilerja! 

 

Thumper, lahko si srecen da imas nadure placane... jaz marsikdaj delam do 20ih, 21ih pa ni nic placanega (delovni cas do 17ih).... ampak pustiva to, to je off topic...

Iz lastnih izkusenj povem, da je v avtu veliko bolj motec cigaret kot pa telefon... 

Sam ne mi jamrat ......:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, maus pravi:

 

res ne razumem, kaj ni jasn ... ko te v Avstriji ustau policaj, ker si prehiter vozu ni blema... če p apr ns, je pa inkasantsvo :? 

 

pravkar sm jedu en Smartie, če pa to ne prime pa tako čez popijem Brihtol :P

razlika je v vrednosti zneska na položnici, pa v tabli ki predstavlja omejitev

AU omejitev 70km, prekršek 35€

SLO omejitev 50km, prekršek 250€

ktera je inkasantstvo? :P kapišiš.

 

pred 32 minutami, Kmet2 pravi:

Sej mene ma rajš ko tebe , sam ne pokaže :lol1:

sej tut več prispevaš...u blagajno :P

pred 6 minutami, motozajebant pravi:

Dobro fantje kaj vi kadite... zmanjšajte dozo ali pa menjajte dilerja! 

 

Thumper, lahko si srecen da imas nadure placane... jaz marsikdaj delam do 20ih, 21ih pa ni nic placanega (delovni cas do 17ih).... ampak pustiva to, to je off topic...

Iz lastnih izkusenj povem, da je v avtu veliko bolj motec cigaret kot pa telefon... 

sploh če ti med jajca pade :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

AU omejitev 70km, prekršek 35€

SLO omejitev 50km, prekršek 250€

ktera je inkasantstvo? :P kapišiš.

Ma kakšno inkasanstvo ... JE pač pri nas več luksuza, boljše gospodarstvo, višji BDP,  večje plače in bonitete, posledično morajo biti tudi kazni mnogo večje :P

A štekaš ?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Kmet2 pravi:

Sam ne mi jamrat ......:)

A se ti zdi da sem jamral čelavi? :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

pravkar sm jedu en Smartie, če pa to ne prime pa tako čez popijem Brihtol :P

razlika je v vrednosti zneska na položnici, pa v tabli ki predstavlja omejitev

AU omejitev 70km, prekršek 35€

SLO omejitev 50km, prekršek 250€

ktera je inkasantstvo? :P kapišiš.

 

Omejitev hitrosti v naselju je enaka in sicer 50 km/h. Na nekaterih odsekih v naselju je tako pri nas, kot pri sosedih, omejitev hitrosti lahko višja in označena z ustrezno prometno signalizacijo.  Razlika je samo v višini denarne kazni za določeno prekoračitev. Poskusi voziti pod vplivom alkohola pri sosedih, pa boš videl inkasantstvo v primerjavi z višino kazni pri nas. Torej ne dajati samo en primer, kjer je razlika v višini kazni, ampak je potrebno primerjati še marsikaj drugega. 

Pa bi prosil, da se odločite ali je inkasantstvo ukrepanje zoper kršitelje ali neustrezna oziroma previsoka, čeprav z zakonom določena, kazen za posamezni prekršek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram še jaz,sej niti ni problem toliko v visokih kaznih,opravičevali so jih češ, če bodo visoke kazni bo manj prekrškov bo narod vozil previdneje, rezultati so znani.Če pač voziš na način,ki te slej ko prej pripelje do prekrška, požreš sej si to "iskal",problem je v višini kazni za"nenamerne" prekrške,recimo spelješ izpred trgovine pozabiš na varnostni pas (s tem nobenga ne ogrožaš razen sebe) in te čez 100m ustavjo in pade multa,tukaj je večji problem, ker pač gospodje morjo tolk nabrat da so šefi zadovoljni! 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, dondule pravi:

....,recimo spelješ izpred trgovine pozabiš na varnostni pas (s tem nobenga ne ogrožaš razen sebe) in te čez 100m ustavjo in pade multa,tukaj je večji problem, ...

če pozabiš peljat 50 in pelješ 70 je tut jeba .. sj se strinjam s tabo ampak ... vedno rečemo ... zakaj pa glih mene .. lej unga .. štekaš :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

Pa bi prosil, da se odločite ali je inkasantstvo ukrepanje zoper kršitelje ali neustrezna oziroma previsoka, čeprav z zakonom določena, kazen za posamezni prekršek. 

Jaz bi rekel da je inkasanstvo kombinacija nesorazmerno visokih kazni glede na prekršek (potencialno povzročeno škodo) in vnovčevanja teh kazni za prekrške na mestih, kjer je to najlažje in ne tam, kjer bi podatki o prometni varnosti kazali da je poostren nadzor dejansko potreben. Pa pisanje kazni v primerih, kjer bi opomin povsem zadostoval - je jasno, da je človek nenamerno povzročil manjši prekršek brez nevarnosti za okolico.

Če me pa dobiš divjati skoz naselje, rdeče luči, izsiljevati prednost, voziti slalom po AC, se zaganjati drugim v rit, prehitevati v škarje, tekmovati s pešci/kolesarji kdo je prej čez prehod, pijanega za volanom/krmilom, ipd... pa kr veselo piši kazen. V tem primeru si jo več kot zaslužim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 34 minutami, Borutt pravi:

Omejitev hitrosti v naselju je enaka in sicer 50 km/h. Na nekaterih odsekih v naselju je tako pri nas, kot pri sosedih, omejitev hitrosti lahko višja in označena z ustrezno prometno signalizacijo.  Razlika je samo v višini denarne kazni za določeno prekoračitev. Poskusi voziti pod vplivom alkohola pri sosedih, pa boš videl inkasantstvo v primerjavi z višino kazni pri nas. Torej ne dajati samo en primer, kjer je razlika v višini kazni, ampak je potrebno primerjati še marsikaj drugega. 

Pa bi prosil, da se odločite ali je inkasantstvo ukrepanje zoper kršitelje ali neustrezna oziroma previsoka, čeprav z zakonom določena, kazen za posamezni prekršek. 

kaj je huj, vozit pijan, al prekoračiti omejitev za 15km/h???? Hm:blush:

Ustrezna prometna signalizacija-malo morgen-men se zdi včasih kr prosto po Prešernu :D

ja kar pa se tiče primerjav cest....infrastruktura...zmagajo, potem bi pa povsod pri nas dal omejitev 30km/h. Pa kazni bi še nabil, ampak še vedno ne bi šel denar od kazni za izboljšavo infrastrukture. Banda pokvarjena lopovska, večina njih pri koritu.

A me razumeš, rade volje plačam preterane zneske, samo, da bi se kaj izboljšalo.

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Omejitev hitrosti v naselju je enaka in sicer 50 km/h. Na nekaterih odsekih v naselju je tako pri nas, kot pri sosedih, omejitev hitrosti lahko višja in označena z ustrezno prometno signalizacijo.  Razlika je samo v višini denarne kazni za določeno prekoračitev. Poskusi voziti pod vplivom alkohola pri sosedih, pa boš videl inkasantstvo v primerjavi z višino kazni pri nas. Torej ne dajati samo en primer, kjer je razlika v višini kazni, ampak je potrebno primerjati še marsikaj drugega. 

Pa bi prosil, da se odločite ali je inkasantstvo ukrepanje zoper kršitelje ali neustrezna oziroma previsoka, čeprav z zakonom določena, kazen za posamezni prekršek. 

Spet mešaš enega najhujših prekrškov z banalnimi inkasantskimi forami . Za alkohol bi pobral izpit in zaprl človeka pa še kazen mu bi nabil da bi se me spomnil še vsaj eno leto ......

Sem pa poskusil voziti pri sosedih kot pri nas in ne boš vrjel velikoooo ceneje pridem čez, oziroma za prekršek sem sankcioniran sorazmerno teži prekrška! Pri nas pa poznaš, da ti ne naštevam  neumnosti iz "biblije".

Pa sem se veliko gibal po tujini in nikjer , res nikjer  razen na balkanu in državah bivše sovjetske zveze nisem zasledil toliko posiljevanja s temi radarskimi zasedami pod pretvezo varnosti! 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, tomash pravi:

Še vedno mislim, da se ne vzgaja s kaznijo, ampak z zgledom in avtoriteto. Pištola in lopar ti tega ne omogočita, sploh če si en mulc, ki se dela pameten. Efekt je ravno obraten, kar se je izkazalo v teh zadnjih dvajsetih leti, odkar so miličniki postali policaji. Včasih ti je ventilček spustu, pa je bila stvar rešena. Danes pa so samo podaljšek birokracije, brez kakršnekoli kreativnosti in samozavesti. Torej Stop policija. Menda bojo šli z taglavnim sindikalistom sedaj privat. Pol bo šele veselica. Pa to.

Sam tega sicer nisem doživel, samo iz pripovedovanja starejših je bistvena razlika med miličniki in policaji ta, da so bili miličniki bog i batina, policaji so pa jebena stranka, katerih se nihče več ne boji.

Sam si napisal, da so ti miličniki ventil spustili in je bila stvar rešena. Po katerem zakonu pa? Verjetno so ti lahko še kakšno vzgojno primazali, pa si moral biti tiho. Danes pa si zaščiten pred vsakim policajem bolj kot kočevski medved. Samo krivo te bo pogledal in ga že lahko tožiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, motozajebant pravi:

A se ti zdi da sem jamral čelavi? :)

Ja ker se primerjaš z Thumperjem ........jaz in Thumper smo delavci v pravem pomenu besede in ne bankirji z imaginarnim delom, sej lahko tako rečem a ne ? Ker denar ki ga prelagate iz računa na račun je imaginaren! :P

Ko sem bil tako star kot ti sem imel lase kot Herkules, ti jih imaš pa že zdej manj kot Donald Trump pri 70 ih :lol1:

Tako da čiči pa čaki pa pridn bodi pa ne jamri in pust me pr mir :ras:

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Borutt pravi:

Pa bi prosil, da se odločite ali je inkasantstvo ukrepanje zoper kršitelje ali neustrezna oziroma previsoka, čeprav z zakonom določena, kazen za posamezni prekršek. 

Jaz temi niti ne bi rekel inkasanstvo, pa vseeno. Sem pa pred nekaj časa bral neke raziskave, ki so pokazale, da je k prometni varnosti veliko bolj prispevala pogostost kontrol (in posledično tudi pisanja kazni) kot pa višina kazni. Torej, če bom vedel, da me bo bolj verjetno pri mojem prekršku opazil policaj, bom bolj varen voznik, kot pa če bom vedel, da bom dobil kazen za polovico moje mesečne plače. Se mi zdi, da policistov res ni toliko kot jih je bilo še pred 10-imi leti. Torej sem jaz mnenja, da so nekatere višine kazni previsoke, dajmo se še tukaj malo zgledovati po naših sosednjih deželah, s katerimi naj bi imeli podobno mentaliteto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Kmet2 pravi:

Ko sem bil tako star kot ti sem imel lase kot Herkules

Ne verjamem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!