Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 3 minutami, Yoghurt pravi:

So mi pa ful všeč takšni, ki se vozijo 3 vštric na ozki in ovinkasti cesti...

pol smo se pa sigurno že srečal :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Darko3g said:

Hvala za odgovor na vprašanje, ki ga nisem zastavil.

Ta človek nisem jaz in sem bolj želel, da bi ugotovil, da se ne sme voziti, pa  se bo očitno lahko, dokler mu ne bodo vzeli še tega.

Sicer pa se tudi s kolesom ne smeš voziti pijan.

Letelo je na tistega, kateremu je bilo vozniško dovoljenje odvzeto. Se pa vseeno opravičujem, če je izgledalo, da je letelo na tebe osebno.
Če bi tebe označila za idiota, bi to naredila veliko bolj direktno. @Darko3g.:rolleyes::blush:

O vožnji pod vplivom alkohola se pa strinjam - 0,0 ne glede na to kaj voziš. Sem pa očitno spregledala, da je bilo to kje omenjeno, ker nisem najbolj natančno brala.

No če je pijan vozil, potem bi mu osebno naložila veliko večjo kazen, kot je v zakonodaji...

Popravljeno . Popravil Yoghurt
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Yoghurt pravi:

...
So mi pa ful všeč takšni, ki se vozijo 3 vštric na ozki in ovinkasti cesti...

Ja. Potem se še pa rinejo mimo tebe, ko se lagano turistički pelješ z motorjem po sredi ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, nazo13 pravi:

Ja. Potem se še pa rinejo mimo tebe, ko se lagano turistički pelješ z motorjem po sredi ceste.

:lol1:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Yoghurt pravi:


O vožnji pod vplivom alkohola se pa strinjam - 0,0 ne glede na to kaj voziš.
 

Ne no. Pol me bo strah vozit, če bo 0,0 :dry:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, Yoghurt pravi:

Če se normalno vozi in ne ogroža drugih udeležencev v prometu, potem ne.
So mi pa ful všeč takšni, ki se vozijo 3 vštric na ozki in ovinkasti cesti...

ali pa se vozi po cesti, kljub temu, da ima poleg ceste kolesarsko stezo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, nazo13 pravi:

Ja. Potem se še pa rinejo mimo tebe, ko se lagano turistički pelješ z motorjem po sredi ceste.

Bojan Ropret je bil v sedemdesetih letih kolesar in menda tudi motorist. Legenda pravi, da je z Vršiča prej pripeljal dol s kolesom kot z motorjem (očitno boljši kolesar kot motorist press).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Darko3g said:

Ima tuje in naše državljanstvo, tuj in naš potni list, tuje in naše vozniško in mednarodno, ki je verjetno vezano na tuje (tega ne vem). Našega so mu vzeli v Sloveniji, po moje pa lahko pri kontroli pokaže tuje vozniško, tuje mednarodno in tuj potni list. Vozi pa se z našim avtom.

Kako policija ugotovi, da so mu pri nas vzeli vozniško? Imajo povezavo na bazo imen v Sloveniji?

Prav tako ima pravno gledano še vedno veljavno vozniško, saj mu tujega niso vzeli. Verjetno se lahko vozi v tujini, ne vem pa kako je pri nas.

Na podlagi odvzema našega vozniškega dovoljenja pri nas zagotovo ne sme voziti (tudi ce ima 31424 tujih dovoljenj).

V nekaterih drzavah potrebujes (odvisno od konvencije) poleg mednarodnega vozniskega dovoljenja se nacionalno voznisko dovoljenje. MVD ne pomeni, da kar avtomatsko zamenja in nadomesti nacionalno dovoljenje.

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/voznja-z-vozniskim-dovoljenjem-izdanim-v-tujini/

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/zamenjava-tujega-vozniskega-dovoljenja-za-slovensko/

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Slow pravi:

Na podlagi odvzema našega vozniškega dovoljenja pri nas zagotovo ne sme voziti (tudi ce ima 31424 tujih dovoljenj).

V nekaterih drzavah potrebujes (odvisno od konvencije) poleg mednarodnega vozniskega dovoljenja se nacionalno voznisko dovoljenje. MVD ne pomeni, da kar avtomatsko zamenja in nadomesti nacionalno dovoljenje.

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/voznja-z-vozniskim-dovoljenjem-izdanim-v-tujini/

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/zamenjava-tujega-vozniskega-dovoljenja-za-slovensko/

 

smo že pogruntal, da določene stvari iz takšnih in drugačnih državnih spletnih strani ne držijo vodo, pomembno je, kaj piše v zakonu:hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, builder said:

smo že pogruntal, da določene stvari iz takšnih in drugačnih državnih spletnih strani ne držijo vodo, pomembno je, kaj piše v zakonu:hmm:

Saj tista linka sta zgolj dodatne informacije in ne govorita o tem, kar sem napisal nad njima. :)

 

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Slow pravi:

Saj tista linka sta zgolj dodatne informacije in ne govorita o tem, kar sem napisal nad njima. :)

 

še zmeraj je pomembno, kaj piše v zakonu:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ukrep prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja je vezan na listino in ne na osebo.

Si prepričan da je to res.

Kar nekaj "tajužnih" je probalo to foro, pa jim uspeva samo dokler kdo ne pogleda v računalnik.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@franc tudi meni se je zdel tisti stavek sporen, ampak je nekako logicno, ce drzi, da ima lahko drzavljan republike Slovenije, zivec v Sloveniji, le eno voznisko dovoljenje.

Za tujce pa velja, kar sem ze prej napisal. V nekaterih drzavah potrebujes (odvisno od konvencije) poleg mednarodnega vozniskega dovoljenja se nacionalno voznisko dovoljenje. MVD ne pomeni, da kar avtomatsko zamenja in nadomesti nacionalno dovoljenje.

Popravljeno . Popravil Slow
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Darko3g pravi:

Bojan Ropret je bil v sedemdesetih letih kolesar in menda tudi motorist. Legenda pravi, da je z Vršiča prej pripeljal dol s kolesom kot z motorjem (očitno boljši kolesar kot motorist press).

Še danes te naščije(pa tud mene ) vsak profi z biciklom iz Vršiča dol , ampak se jim lahko vrne za gor grede :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Slow pravi:

Na podlagi odvzema našega vozniškega dovoljenja pri nas zagotovo ne sme voziti (tudi ce ima 31424 tujih dovoljenj).

V nekaterih drzavah potrebujes (odvisno od konvencije) poleg mednarodnega vozniskega dovoljenja se nacionalno voznisko dovoljenje. MVD ne pomeni, da kar avtomatsko zamenja in nadomesti nacionalno dovoljenje.

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/voznja-z-vozniskim-dovoljenjem-izdanim-v-tujini/

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/zamenjava-tujega-vozniskega-dovoljenja-za-slovensko/

 

Ne piši neumnosti. 

pred 2 urami, franc pravi:

Si prepričan da je to res.

Kar nekaj "tajužnih" je probalo to foro, pa jim uspeva samo dokler kdo ne pogleda v računalnik.

lp

Verjetno nisi razumel, kaj sem napisal. Prenehanje veljavnosti pomeni biti brez izpita in ne prepoved vožnje, če ta ista oseba naredi izpit v tujini. Je sedaj razumljiveje  ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, Borutt said:
6 hours ago, Slow said:

Na podlagi odvzema našega vozniškega dovoljenja pri nas zagotovo ne sme voziti (tudi ce ima 31424 tujih dovoljenj).

V nekaterih drzavah potrebujes (odvisno od konvencije) poleg mednarodnega vozniskega dovoljenja se nacionalno voznisko dovoljenje. MVD ne pomeni, da kar avtomatsko zamenja in nadomesti nacionalno dovoljenje.

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/voznja-z-vozniskim-dovoljenjem-izdanim-v-tujini/

https://www.avp-rs.si/vozniki-in-vozniski-izpiti/voznisko-dovoljenje/zamenjava-tujega-vozniskega-dovoljenja-za-slovensko/

 

Ne piši neumnosti. 

Kateri del je neumnost - prvi ali drugi odstavek?

Se pravi, da lahko Slovenski drzavljan, kateremu je bilo (kazensko zaradi prekrskov) voznisko dovoljenje odvzeto, vozi z "Našega so mu vzeli v Sloveniji, po moje pa lahko pri kontroli pokaže tuje vozniško, tuje mednarodno in tuj potni list." na ozemlju Slovenije? Torej pri npr. kontroli prometa sploh ne preverjate za koga gre - ali gre za drzavljana Slovenije ali ne, nemara morebitnega morilca? Zgolj na podlagi tega, ker ima s seboj se tuj potni list? Se pravi, ce imam 10 tujih drzavljanstev, mi lahko 11x odvzamete voznisko dovoljenje? In ko si priskrbim 12-to drzavljanstvo in ponovno tuje MVD ponovno vozim na obmocju Slovenije? Hm... zanimivo. Koliko vozniskih dovoljenj pa lahko ima slovenski drzavljan s stalnim prebivaliscem v Sloveniji na ozemlju Slovenije?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Slow pravi:

Kateri del je neumnost - prvi ali drugi odstavek?

Se pravi, da lahko Slovenski drzavljan, kateremu je bilo (kazensko zaradi prekrskov) voznisko dovoljenje odvzeto, vozi z "Našega so mu vzeli v Sloveniji, po moje pa lahko pri kontroli pokaže tuje vozniško, tuje mednarodno in tuj potni list." na ozemlju Slovenije? Torej pri npr. kontroli prometa sploh ne preverjate za koga gre - ali gre za drzavljana Slovenije ali ne, nemara morebitnega morilca? Zgolj na podlagi tega, ker ima s seboj se tuj potni list? Se pravi, ce imam 10 tujih drzavljanstev, mi lahko 11x odvzamete voznisko dovoljenje? In ko si priskrbim 12-to drzavljanstvo in ponovno tuje MVD ponovno vozim na obmocju Slovenije? Hm... zanimivo. Koliko vozniskih dovoljenj pa lahko ima slovenski drzavljan s stalnim prebivaliscem v Sloveniji na ozemlju Slovenije?

 

Spet pišeš neumnosti. Preberi si odgovor na prejšnji strani, kjer je prilepljen tudi člen o vožnji s tujim vozniškim dovoljenjem. In premisli, preden pišeš karkoli v zvezi zakonodaje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V cetrti tocki 60. clena jasno pise, da oseba ne sme voziti motornega vozila po cesti v Sloveniji, če ji je bila v tuji državi, v kateri ji je bilo izdano vozniško dovoljenje, prepovedana vožnja vozil kategorije oziroma vrste, v katero spada vozilo, ki ga vozi. OK, omenjeni clen govori o tujem vozniskem dovoljenju in samo o tujem vozniskem dovoljenju!

Iz prebranega je ocitno, da so omenjeni osebi voznisko dovoljenje odvzeli, bodisi za dolocen cas ali zgolj doloceno kategorijo. V vsakem primeru je govora o "odvzemu" nacionalnega vozniskega dovoljenja v Sloveniji. Lahko, da mu je upravna enota odvzela voznisko dovoljenje na podlagi zdravniskega spricevala... Ce je bilo tej isti osebi, ki ima slovensko drzavljanstvo in prebivalisce v Sloveniji, (kazensko ali iz zdr. razlogov) odvzeto voznisko dovoljenje v Sloveniji oz. prepovedana voznja v Sloveniji, lahko se vedno vozi v Sloveniji s tujim vozniskim dovoljenjem?

 

DA, NE?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Slow pravi:

V cetrti tocki 60. clena jasno pise, da oseba ne sme voziti motornega vozila po cesti v Sloveniji, če ji je bila v tuji državi, v kateri ji je bilo izdano vozniško dovoljenje, prepovedana vožnja vozil kategorije oziroma vrste, v katero spada vozilo, ki ga vozi. OK, omenjeni clen govori o tujem vozniskem dovoljenju in samo o tujem vozniskem dovoljenju!

Iz prebranega je ocitno, da so omenjeni osebi voznisko dovoljenje odvzeli, bodisi za dolocen cas ali zgolj doloceno kategorijo. V vsakem primeru je govora o "odvzemu" nacionalnega vozniskega dovoljenja v Sloveniji. Lahko, da mu je upravna enota odvzela voznisko dovoljenje na podlagi zdravniskega spricevala... Ce je bilo tej isti osebi, ki ima slovensko drzavljanstvo in prebivalisce v Sloveniji, (kazensko ali iz zdr. razlogov) odvzeto voznisko dovoljenje v Sloveniji oz. prepovedana voznja v Sloveniji, lahko se vedno vozi v Sloveniji s tujim vozniskim dovoljenjem?

 

DA, NE?

Spet neumnosti, ker ne znaš brati. Preberi si prvi odstavek, pa boš videl, da pišeš o prepovedi vožnje, kar ni enako prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Same brihtne! :doze:

 

Tole iz Motorcycle.com bi pa morali po celem svetu uvesti, da ne rečem da še posebej pri nas:

Tom Roderick May 24, 2016 14

As a fan of local radio station KCRW I hear a lot of Los Angeles traffic reports. Many of these include coverage of vehicle collisions (a frightening amount involve motorcyclists). Nearly all are referred to as accidents, but most are not. For example, texting while driving and smashing into someone is an act of idiocy, not accidentalism. For years I’ve complained about the universal use of the word accident for referring to any/all traffic collisions. Finally, advocacy groups are pushing to replace the word accident with crash. “Traffic crashes are fixable problems, not accidents. Let’s stop using the word ‘accident’ today.” If you agree go to crashnotaccident.com and sign the pledge.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, kje najdeš Konvencijo o cestnem prometu? Vrjetno gre za isto Dunajsko konvencijo iz 68. leta.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Spet neumnosti, ker ne znaš brati. Preberi si prvi odstavek, pa boš videl, da pišeš o prepovedi vožnje, kar ni enako prenehanju veljavnosti vozniškega dovoljenja. 

Pisal sem o "odvzemu" vozniskega dovoljenja, saj je @Darko3g napisal, da so mu ga vzeli. Kakorkoli, nisi sposoben jasnega in jedrnatega odgovora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Darko3g pravi:

Bojan Ropret je bil v sedemdesetih letih kolesar in menda tudi motorist. Legenda pravi, da je z Vršiča prej pripeljal dol s kolesom kot z motorjem (očitno boljši kolesar kot motorist press).

Še sedaj se najdejo asi, ki te nesejo navzdol z Vršiča ali Mangarta oni s kolesom, ti pa na motorju. Samo, kot je že Kmet2 napisal, in tudi ti, so to profi ali pol profi majstori. Kolegu abrahamovcu ne uidem z motorjem po cesti z Mangarta ali Vršiča proti Soči. Po kockah raje ne poskušamo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bostjan Lapajne pravi:

Borut, kje najdeš Konvencijo o cestnem prometu? Vrjetno gre za isto Dunajsko konvencijo iz 68. leta.

 

Sem iskal in iskal in drugega, kot si napisal, nisem našel. Ampak to sem iskal pred časom.

pred 1 uro, Slow pravi:

Pisal sem o "odvzemu" vozniskega dovoljenja, saj je @Darko3g napisal, da so mu ga vzeli. Kakorkoli, nisi sposoben jasnega in jedrnatega odgovora.

Vprašanje je bilo o odvzemu vozniškega dovoljenja, vendar ni bila nikjer omenjena prepoved vožnje. Tukaj je potrebno razlikovati med prenehanjem veljavnosti vozniškega dovoljenja in med prepovedjo vožnje. V primeru prenehanja veljavnosti vozniškega dovoljenja ima nekdo možnost pridobiti tuje vozniško dovoljenje, s katerim lahko vozi tudi pri nas. V primeru prepovedi vožnje, pa ta oseba ne more voziti v nobenem primeru.

Mogoče bi bilo potrebno uporabiti izraze po zakonu, da bodo nekatere stvari bolj jasne in nedvoumne.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!