Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 14 minutami, motolover pravi:

Ni namen, vseeno koristi proračunu. Saj zdaj, ko kazni ni bilo, se je videlo kako se vozi po Sloveniji. Če te ne udari po žepu, ne pomaga. 

Koristit bi moralo prometni infrastrukturi če ne bi bili takšen Bananastan ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 42 minutami, DAMI34 pravi:

Še bolj žalostno je pa to, da namen kazni ni niti varnost v prometu.

Namen kazni je kaznovanje kršitelja predpisov. Za varnost v prometu si odgovoren ti s svojim obnašanjem. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

10 minutes ago, Kmet2 said:

Koristit bi moralo prometni infrastrukturi če ne bi bili takšen Bananastan ....

Amerikanci letno poberejo preko 6 milijard $ od prometnih prekrškov in nič od tega ne gre za ceste. Povprečno poberejo 300.000$ letno na policaja. Če ne kdo govori neumnosti o bananastanu pove samo, da ne vidi čez svoj plot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, motolover pravi:

 

Amerikanci letno poberejo preko 6 milijard $ od prometnih prekrškov in nič od tega ne gre za ceste. Povprečno poberejo 300.000$ letno na policaja. Če ne kdo govori neumnosti o bananastanu pove samo, da ne vidi čez svoj plot.

Bom očala kupil da bom videl dlje ob BMW značke ....:OK:....ZDA največji agresorji po Hitlerju ,ni ravno neka referenca in kot sem slišal imajo tudi ceste slabše kot v Bananastanu ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, Borutt pravi:

Namen kazni je kaznovanje kršitelja predpisov. Za varnost v prometu si odgovoren ti s svojim obnašanjem. 

Namen klobasanja je klobasanje :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Kmet2 said:

Bom očala kupil da bom videl dlje ob BMW značke ....:OK:....ZDA največji agresorji po Hitlerju ,ni ravno neka referenca in kot sem slišal imajo tudi ceste slabše kot v Bananastanu ......

Kompleksi, kompleksi.  ;)

 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 52 minutami, Borutt pravi:

Potem pa ne klobasaj. 

vedno klobasam, če mi prodajaš bučke :P

Kazen brez namena prevzgoje je nesmiselna in nepotrebna, kapišiš?

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

vedno klobasam, če mi prodajaš bučke :P

Kazen brez namena prevzgoje je nesmiselna in nepotrebna, kapišiš?

Ti si začel z nekimi bučami o tem, da bi morale biti kazni zaradi varnosti. Ker se mi v zvezi teh buč in tvoje izjave o žalosti in o kaznovanju in o varnosti v prometu postavlja vprašanje, zakaj te visoke kazni nate ne delujejo prevzgojno, saj verjetno nimaš viška denarja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lopovim so tudi roke sekal, samo je Cerar rekel, da pri nas to ne bi šlo, ker bi pol folka po Sloveniji hodili brez rok!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, solorider pravi:

Lopovim so tudi roke sekal, samo je Cerar rekel, da pri nas to ne bi šlo, ker bi pol folka po Sloveniji hodili brez rok!  :lol1:

o fak..si kar ne morem predstavljat kako bi se politiki  in tajkuni podpisovali.. da ne omenjam še ostalih iz državnih služb..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, DAMI34 pravi:

Namen kazni je kaznovanje...tvoja izjava.

Če je to to, mi prodajaš bučke. Smisel in vrednost kazni je samo v tem, da se zaradi nje ljudje začno obnašati tako, kot bi se morali, pa očitno ne razumejo in ali nočejo, pa se jih zato kaznuje, ker se jih ne zna drugače naučiti. 

Ampak zakaj: zato, da bi bilo varno v prometu. Kazen je zadnje dejanje represije, ko vse prej odpove. Glede na to kje živimo, je očitno že vse odpovedalo zato znamo kaznovati in nič drugega. In to zelo radi počnemo, da polnimo proračun. Še 1x bučka, če se nihče ni nič naučil.

Mislim, da mi boš kmal lahko povedal, kakšne norme so vam določili (ker bo konec ali zamrznjena stavka) da bo dosežen namen kazni.

In zakaj kazni ne delujejo prevzgojno: ker so nadpovprečno oderuške, delujejo pa dovolj represivno, da folk vozi 40 tam, kjer bi lahko 50. In tam kjer bi lahko 90 še vedno 50....da ne bo plačal. Zato.

Definitivno, je potrebno začeti z vzgojo v prometu in z nekimi znosnimi kaznimi, marsikdo bi prej verjel, da počne nekaj narobe, tako pa samo znori (popizdi) nad inkasanti.

Če ti nekdo lepo pojasni kaj si/sem naredil narobe in mi naloži neko (teži prekrška) primerno kazen, bom/boš/bodo sklonili glavo in rekli, ma ja, neki sem nardil, pač, moram tole vzeti v zakup.

Če me bo pa nekdo fino usekal po gobcu, bom pa znorel. Evo, te naše kazni so primerne usekanju po gobcu.

Pa še ena modra: verjamem da je pametno 50 skozi mesto/naselje/vas...ampak svet se ne bo podrl in nsem kriminalec, če kdaj pozabim in grem 60. Ampak ko se pa tega zavem, pa znižam. To pomeni da verjamem v predpis. 

Vse ostalo, je pa samo gledanje števca, da ne bomo plačali, ne pa zato ker verjamemo v to. Davnega leta je bilo dovoljeno celo 60km/h skozi naselje. Sedaj sem pa kriminalec, če to počnem.

Sej je možno, da celo isto govoriva, konec koncev je vsem nam interes, da smo varni na cesti.

Če je pa samo kazen zarad kazni, je klobasanje zarad klobasanja in bučke zaradi buč. Vse skup nič pametnega.

 

:worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Borutt said:

Namen kazni je kaznovanje kršitelja predpisov. Za varnost v prometu si odgovoren ti s svojim obnašanjem. 

Ok. Če prav razumem, potem tvoja prisotnost na cesti ne bo prinesla varnosti, le denar v malho iz katere jemljejo priviligirani? 

Ja, kaj so potem policisti? V času grofov in škofov so jim rekli biriči...Desna roka barab, da plenijo ter ustrahujejo prebialstvo?

Če smo sami odgovorni za varnost v prometu, potem vas ne rabimo.  Dnar pa zaslužite z delom?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, DAMI34 pravi:

Namen kazni je kaznovanje...tvoja izjava.

Če je to to, mi prodajaš bučke. Smisel in vrednost kazni je samo v tem, da se zaradi nje ljudje začno obnašati tako, kot bi se morali, pa očitno ne razumejo in ali nočejo, pa se jih zato kaznuje, ker se jih ne zna drugače naučiti. 

Ampak zakaj: zato, da bi bilo varno v prometu. Kazen je zadnje dejanje represije, ko vse prej odpove. Glede na to kje živimo, je očitno že vse odpovedalo zato znamo kaznovati in nič drugega. In to zelo radi počnemo, da polnimo proračun. Še 1x bučka, če se nihče ni nič naučil.

Mislim, da mi boš kmal lahko povedal, kakšne norme so vam določili (ker bo konec ali zamrznjena stavka) da bo dosežen namen kazni.

In zakaj kazni ne delujejo prevzgojno: ker so nadpovprečno oderuške, delujejo pa dovolj represivno, da folk vozi 40 tam, kjer bi lahko 50. In tam kjer bi lahko 90 še vedno 50....da ne bo plačal. Zato.

Definitivno, je potrebno začeti z vzgojo v prometu in z nekimi znosnimi kaznimi, marsikdo bi prej verjel, da počne nekaj narobe, tako pa samo znori (popizdi) nad inkasanti.

Če ti nekdo lepo pojasni kaj si/sem naredil narobe in mi naloži neko (teži prekrška) primerno kazen, bom/boš/bodo sklonili glavo in rekli, ma ja, neki sem nardil, pač, moram tole vzeti v zakup.

Če me bo pa nekdo fino usekal po gobcu, bom pa znorel. Evo, te naše kazni so primerne usekanju po gobcu.

Pa še ena modra: verjamem da je pametno 50 skozi mesto/naselje/vas...ampak svet se ne bo podrl in nsem kriminalec, če kdaj pozabim in grem 60. Ampak ko se pa tega zavem, pa znižam. To pomeni da verjamem v predpis. 

Vse ostalo, je pa samo gledanje števca, da ne bomo plačali, ne pa zato ker verjamemo v to. Davnega leta je bilo dovoljeno celo 60km/h skozi naselje. Sedaj sem pa kriminalec, če to počnem.

Sej je možno, da celo isto govoriva, konec koncev je vsem nam interes, da smo varni na cesti.

Če je pa samo kazen zarad kazni, je klobasanje zarad klobasanja in bučke zaradi buč. Vse skup nič pametnega.

 

Zakaj še vedno kršiš predpise, čeprav so te v avtošoli (tako se je takrat imenovala ta šola) učili drugače ? Zakaj ne upoštevaš predpisov, čeprav veš, da so namenjeni varnosti v prometu ?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Borutt pravi:

Zakaj še vedno kršiš predpise, čeprav so te v avtošoli (tako se je takrat imenovala ta šola) učili drugače ? Zakaj ne upoštevaš predpisov, čeprav veš, da so namenjeni varnosti v prometu ?

 

morali bi imeti v avtih gumbe kot jih imajo v F1, pa bi samo pritiskali 50, 70. 90...  :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, skalar36 pravi:

Ok. Če prav razumem, potem tvoja prisotnost na cesti ne bo prinesla varnosti, le denar v malho iz katere jemljejo priviligirani? 

Ja, kaj so potem policisti? V času grofov in škofov so jim rekli biriči...Desna roka barab, da plenijo ter ustrahujejo prebialstvo?

Če smo sami odgovorni za varnost v prometu, potem vas ne rabimo.  Dnar pa zaslužite z delom?

 

Lahko ti prilepim kakšen člen, kaj počne policija. Pa se mi zdi, da bo to tisto o prepričanem. 

Poštenjak se ne boji policije. Si že sam odgovoril, kaj si ?

Seveda ne razumeš, kaj pomeni biti odgovoren za svojo in ostalih varnost v prometu. Ko se ti bo kaj zgodilo, pokliči župnika ali pa kakšnega učitelja.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Borutt pravi:

Ti si začel z nekimi bučami o tem, da bi morale biti kazni zaradi varnosti. Ker se mi v zvezi teh buč in tvoje izjave o žalosti in o kaznovanju in o varnosti v prometu postavlja vprašanje, zakaj te visoke kazni nate ne delujejo prevzgojno, saj verjetno nimaš viška denarja. 

Pa ja sam trdiš, da niso kazni zaradi varnosti in njega sprašuješ, zakaj nanj ne delujejo.:eek:

Vodilni v prometu zmeraj pravijo, da bo varnost boljša, če bodo kazni višje???

Scarabeo

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Lahko ti prilepim kakšen člen, kaj počne policija. Pa se mi zdi, da bo to tisto o prepričanem. 

Poštenjak se ne boji policije. Si že sam odgovoril, kaj si ?

Seveda ne razumeš, kaj pomeni biti odgovoren za svojo in ostalih varnost v prometu. Ko se ti bo kaj zgodilo, pokliči župnika ali pa kakšnega učitelja.  

S policisti imam zadnje čase še kar dobre izkušnje. Ko so mi vlomili v hišo, so mi naredili zapisnik, da je zavarovalnice pokrila škodo. Ko so me ustavili sem dobil manjšo kazen od maksimalne zagrožene. Enkrat sem jo celo odnesel brez kazni, ker policist ni našel člena po katere bi me kaznoval. Še dobro, da ni bil Borutt, ker on očitno zelo obvlada tele člene.  

Če sem malo bolj resen, jih večina opravlja koristno delo, za katero so premalo plačani. Je pa res, da imajo zagotovljeno službo do penzije, kar pa za nas v realnem sektorju predstavlja velik stres, saj nikoli ne veš kdaj boš brez službe.

V petek sem na cestninski postaji pri Beogradu pobral srbskega policaja, ki se je po koncu izmene vračal domov v Šid. Do službe ima 115km, plača 400 evrov pa srečen je da ima službo. In nič ne štrajkajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, Borutt said:

Ko se ti bo kaj zgodilo, pokliči župnika ali pa kakšnega učitelja.  

Ja ko mi bodo kaj ukradli, policije definitivno ne bom, me še potolažit ne znajo, da bi pa kaj raziskali, pa itaq sami priznajo, da ne bodo. Župnik me bo vsaj potolažil. Če bom pa na petrolu padel zaradi oljnega madeža mi bodo pa itak napisali kazen za neprilagojeno hitrost...

Če bi vprašali župane ter uradnike te naše lepe države, če rabimo toliko občin-kakšen misliš, da bi bil odgovor? Čist drugačen, kot od tistih, ki jih "futramo". Vsak zagovarja svoje mesto pri državnem jošku...

Kmalu bo policija sama sebi namen, tako kot večina državnih služb. Pristojnosti skorajda nima več nobenih (razen v prometu). Od tabogatih ne znajo\upajo pobrati denarja. Ta revni pa kmalu ne bomo več imeli denar za prevozna sredstva ter bencin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Borutt pravi:

Zakaj še vedno kršiš predpise, čeprav so te v avtošoli (tako se je takrat imenovala ta šola) učili drugače ? Zakaj ne upoštevaš predpisov, čeprav veš, da so namenjeni varnosti v prometu ?

 

Dej mi povej, če ti v službenem vozilu, ko nisi na nujni vožnji, vedno voziš po omejitvah.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Borutt pravi:

Seveda ne razumeš, kaj pomeni biti odgovoren za svojo in ostalih varnost v prometu. Ko se ti bo kaj zgodilo, pokliči župnika ali pa kakšnega učitelja.  

Večji problem ko vas pokličeš je, da ne veš kako boš obravnavan, kdo je na drugi strani soodeležen, kakšne veze ima. Strokovnost nekaterih ni ravno na nivoju, potem pa se zaplete, ravno zaradi dela policista. Namesto, da bi bil odrešitelj situacije se zgodi, da jo zaplete s svojim nestrokovnim delom.

Scarabeo

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 40 minutami, Borutt pravi:

Zakaj še vedno kršiš predpise, čeprav so te v avtošoli (tako se je takrat imenovala ta šola) učili drugače ? Zakaj ne upoštevaš predpisov, čeprav veš, da so namenjeni varnosti v prometu ?

 

Zato ker je človek in ne robot.

Večji problem je, če pa to počneš zavestno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodimo pošteni, velika večina izmed nas se z motorjem izven naselja zavestno pelje več kot 90km/h :) Sam sicer poskušam prekoračitev zadržati v mejah normale in v okviru sprejemljivih kazenskih točk, težko bi pa rekel, da to počnem nezavestno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!