Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 11 minutami, Frenk 67 pravi:

v prvem piša kaj je to, v tretjem pa kje se lahko uporabi.  Zakaj pa niso drugi ukrepi?

V katerem členu pa ti vidiš zakonsko podlago za te črte?

Prej si dal drugačno vprašanje glede črt. In zato sem odgovoril, da v zakonu piše glede črt. Tam je člen o prometni signalizaciji. Piše, da  morajo udeleženci cestnega prometa ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili. Ampak za te črte na Rakitni še čakam na odgovor. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Prej si dal drugačno vprašanje glede črt. In zato sem odgovoril, da v zakonu piše glede črt. Tam je člen o prometni signalizaciji. Piše, da  morajo udeleženci cestnega prometa ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili. Ampak za te črte na Rakitni še čakam na odgovor. 

Pa vemo, kaj hocejo te crte povedat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, solorider pravi:

Ne govorim o sebi temvec o motoristih, ki jih lahko te ovire peljejo v padec ali v smrt. 

Motoristu postaviti ovire na ze tako zjebanimi cestmi za mene ni nobena preventiva.

Sem ze napisal za mojo cestno varnost naredim to, da se vozim v sosednih drzavah, ker vcasih placas kaksno kazen mi pa ne postavljajo ovire na cesto, da me kaznujejo.

Sem že napisal, kaj si mislim glede dodatnega barvanja vozišča. Poišči in preberi. 

Kakšne ovire so nastavljene ? Ker gledano po zakonu in pravilniku ni nikjer nobenih ovir. Preventiva se začne v glavi voznika. Če jo tam ni, potem je vse skupaj zaman.

Spet omenjaš ovire. So to kakšni zidovi na cestah izven naselja ? Če pa misliš na črte, potem se premalo voziš v sosednjih državah. Ker takšne črte so tudi v eni sosednji državi. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, solorider pravi:

Zmagal si! :kva2:

Ne. Zmagam takrat, ko mi nekdo reče, da sem mu pomagal tako ali drugače oziroma, ko pride živ in zdrav domov. 

pred 10 minutami, Frenk 67 pravi:

Pa vemo, kaj hocejo te crte povedat?

Črte so posledica nečesa. In, če jim pozorno prisluhneš, ne boš nič slišal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Ne. Zmagam takrat, ko mi nekdo reče, da sem mu pomagal tako ali drugače oziroma, ko pride živ in zdrav domov. 

Črte so posledica nečesa. In, če jim pozorno prisluhneš, ne boš nič slišal. 

No take odgovore ti Kmet naprej mece. Kje se lahko naucimo ali preberemo kaj pomenijo te crte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Prej si dal drugačno vprašanje glede črt. In zato sem odgovoril, da v zakonu piše glede črt. Tam je člen o prometni signalizaciji. Piše, da  morajo udeleženci cestnega prometa ravnati v skladu z omejitvami, prepovedmi in obveznostmi, izraženimi s prometno signalizacijo. Tako morajo ravnati tudi tedaj, ko je to v nasprotju s prometnimi pravili. Ampak za te črte na Rakitni še čakam na odgovor. 

piše tudi kakšna mora biti širina voznega pasu in katere so predpisane talne črte , ki to omejujejo ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, Andrejcer pravi:

Danes nam je stregel po življenju en mladenič v športnem Mercedesu A, ki je prehiteval čez križišče in prehod v škarje. Omejitev 50, on verjetno 2x toliko. Da je prišel na izhodiščni pas, se lahko zahvali vsem ostalim, ki smo zavirali, da je ta podvig izpeljal brez "nesreče". Če bi čelno trčil v prvo nasproti vozeče vozilo, bi se zelo slabo končalo. Avto poznam, ker ga večkrat srečam, registrske ne.

@Borutt, a lahko prijaviš tak dogodek po registrski tablici? Kaj v tem primeru Policija stori?

 

Se opravičujem za spregledano.

Takšen dogodek lahko prijaviš Policiji. Seveda bi bilo najboljše, da se takšno početje snema. Policija v takšnem primeru ukrepa v skladu z Zakonom o prekrških in sicer proti domnevnemu storilcu prekrška. Moraš pa vedeti, da se lahko celotna zadeva obrne v primeru izjave proti izjavi, saj lahko domnevni povzročitelj prijavi prijavitelja. 

pred 42 minutami, Frenk 67 pravi:

Nisi, mi v celoti odgovoril, morda zato ker sem popravljal post. Po tvoje so to torej Označbe na prometnih površinah, ki pomenijo, kaj že?

Kot si sam reku, v pravilniku  o prometni signalizaciji in prometni opremi cest jih ni.

Sem kaj izpustil ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Se opravičujem za spregledano.

Takšen dogodek lahko prijaviš Policiji. Seveda bi bilo najboljše, da se takšno početje snema. Policija v takšnem primeru ukrepa v skladu z Zakonom o prekrških in sicer proti domnevnemu storilcu prekrška. Moraš pa vedeti, da se lahko celotna zadeva obrne v primeru izjave proti izjavi, saj lahko domnevni povzročitelj prijavi prijavitelja. 

Sem kaj izpustil ? 

Jp, kako vemo kaj pomenijo te crte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Frenk 67 pravi:

No take odgovore ti Kmet naprej mece. Kje se lahko naucimo ali preberemo kaj pomenijo te crte?

Ne štejem več, kolikokrat sem že napisal, da čakam na odgovor odgovornih za nastanek tistih črt. Bo šlo sedaj ? 

pred 1 minuto, Frenk 67 pravi:

Jp, kako vemo kaj pomenijo te crte.

 

Pravkar, Borutt pravi:

Ne štejem več, kolikokrat sem že napisal, da čakam na odgovor odgovornih za nastanek tistih črt. Bo šlo sedaj ? 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Ne štejem več, kolikokrat sem že napisal, da čakam na odgovor odgovornih za nastanek tistih črt. Bo šlo sedaj ? 

 

 

Mora gret :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Se opravičujem za spregledano.

Takšen dogodek lahko prijaviš Policiji. Seveda bi bilo najboljše, da se takšno početje snema. Policija v takšnem primeru ukrepa v skladu z Zakonom o prekrških in sicer proti domnevnemu storilcu prekrška. Moraš pa vedeti, da se lahko celotna zadeva obrne v primeru izjave proti izjavi, saj lahko domnevni povzročitelj prijavi prijavitelja. 

Sem kaj izpustil ? 

Borutt, torej lahko policija ukrepa proti takšnemu storilcu, če imam jaz to recimo posneto z kamero v avtu? Da pošljem posnetek, na katerem se vidi prekršek in tablica na avtu .. lahko kaj ukrenete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Texo pravi:

Borutt, torej lahko policija ukrepa proti takšnemu storilcu, če imam jaz to recimo posneto z kamero v avtu? Da pošljem posnetek, na katerem se vidi prekršek in tablica na avtu .. lahko kaj ukrenete?

Uvede se postopek pred prekrškovnim organom, kateri odloča o omenjenem prekršku. Moram pa vprašati prekrškovnega organa, kaj in kako postopajo v določenih primerih, saj morajo delovati zakonito in hkrati slediti navodilom in usmeritvam ter sodbam ustavnega sodišča. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borutt,  če že posnameš tako zadevo, se da tvoje podatke tudi naprej, ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Borutt,  če že posnameš tako zadevo, se da tvoje podatke tudi naprej, ali se motim?

Obdolžilni predlog mora vsebovati dokaze. Torej tudi priče. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo .. me zanima, če lahko tudi kot snemalec kaj nasrkaš (varovanje osebnih podatkov blablablalbla) ..

daj, če se boš spomnil, se probaj kaj pozanimati, kako in kaj je z tem .. se bom potem potrudil in dajal kamero v nosilec .. cvetk je ohoho za posnet .. :)

je pa res, da kot priča, te lahko storilec naknadno tudi obišče na domu, da se ti zahvali .. a kot anonimno poslan posnetek pa ne velja? :doze:

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Borutt pravi:

 

To ni moja statistika, ampak je statistika prometnih nesreč z udeležbo motoristov. Kar poišči in prilepi. 

 

Statistika je tista na katero se sklicuješ, jaz bom šel pa v temo črno siva kronika, pa od nesreče do nesreče pa mal sešteval.

pred 2 urami, HD-Dyna pravi:

Eto, Dami34 bo izgleda postal forumski Policaj ... :blush:

Kaj pa zdej ?

Aja, STOP Policaju :P

če bom že policaj, bom tako izjavo pobrisal :ras:, če boš pa zraven še kaj povprašal o Stop policija, komentiral in se strinjal ali ne, pol pa ne bom pobrisal :P

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Texo pravi:

zanimivo .. me zanima, če lahko tudi kot snemalec kaj nasrkaš (varovanje osebnih podatkov blablablalbla) ..

daj, če se boš spomnil, se probaj kaj pozanimati, kako in kaj je z tem .. se bom potem potrudil in dajal kamero v nosilec .. cvetk je ohoho za posnet .. :)

je pa res, da kot priča, te lahko storilec naknadno tudi obišče na domu, da se ti zahvali .. a kot anonimno poslan posnetek pa ne velja? :doze:

V tem primeru ne gre za varovanje osebnih podatkov, saj ne predvajaš svojih posnetkov javno.

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

Statistika je tista na katero se sklicuješ, jaz bom šel pa v temo črno siva kronika, pa od nesreče do nesreče pa mal sešteval.

če bom že policaj, bom tako izjavo pobrisal :ras:, če boš pa zraven še kaj povprašal o Stop policija, komentiral in se strinjal ali ne, pol pa ne bom pobrisal :P

 

Jaz se ne sklicujem na nobeno statistiko. Samo prilepil sem del članka. Če ti pa ni všeč tista statistika, si boš moral svojo sam napisati. 

pred 34 minutami, DAMI34 pravi:

Statistika je tista na katero se sklicuješ, jaz bom šel pa v temo črno siva kronika, pa od nesreče do nesreče pa mal sešteval.

...

Potem bom tudi jaz preko prsta ocenil tvojo hitrost in ti napisal kazen. Bi bil za to ? 

Poišči uradne statistične podatke in nam jih posreduj. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

31 minutes ago, Borutt said:

V tem primeru ne gre za varovanje osebnih podatkov, saj ne predvajaš svojih posnetkov javno.

Jaz se ne sklicujem na nobeno statistiko. Samo prilepil sem del članka. Če ti pa ni všeč tista statistika, si boš moral svojo sam napisati. 

Potem bom tudi jaz preko prsta ocenil tvojo hitrost in ti napisal kazen. Bi bil za to ? 

Poišči uradne statistične podatke in nam jih posreduj. 

Sej meni so tud preko prsta ocenili da mam premalo profila na gumah, zamenjano sklopko drug nosilec tablice, nehomologirane avspuhe, da nimam prve pomoči in da sem drogiran :D aja pa za luč ni bil prov siguren :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, ludiluka pravi:

Sej meni so tud preko prsta ocenili da mam premalo profila na gumah, zamenjano sklopko drug nosilec tablice, nehomologirane avspuhe, da nimam prve pomoči in da sem drogiran :D aja pa za luč ni bil prov siguren :D

Menda sam veš, da so določene merilne naprave namenjene določeni uporabi. In tudi veš, da nekdo ne potrebuje neke merilne naprave, da ugotovi ali imaš prvo pomoč. 

Ker pa si že začel, kako je bilo vse preko prsta, pa še nadaljuj, zakaj si dobil kazen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Borutt said:

Menda sam veš, da so določene merilne naprave namenjene določeni uporabi. In tudi veš, da nekdo ne potrebuje neke merilne naprave, da ugotovi ali imaš prvo pomoč. 

Ker pa si že začel, kako je bilo vse preko prsta, pa še nadaljuj, zakaj si dobil kazen. 

Ja zakaj zarad Damija sem jo dobil :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Obdolžilni predlog mora vsebovati dokaze. Torej tudi priče. 

Vidiš, tukaj je problem ... Človek se ti lahko maščuje ponoči,ko mirno spiš...

Zato se ne najde veliko storiteljev, ker nihče noče prijaviti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, HD-Dyna pravi:

Vidiš, tukaj je problem ... Človek se ti lahko maščuje ponoči,ko mirno spiš...

Zato se ne najde veliko storiteljev, ker nihče noče prijaviti...

Obstaja tudi anonimna prijava. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!