Skoči na vsebino

STOP Policija !


Thundercat

Priporočene objave

pred 4 minutami, sesir pravi:

Če je tako mi prosim razloži!

Policija nima zakonodajnih pooblastil. Policija izvaja zakonodajo, ki jo sprejme Parlament, s podpisom pa 'aktivira' predsednik Republike Slovenije. Če ti zakonodaja ni všeč, teži poslancem. Ali organizacijam, ki imajo neko moč vplivanja - Agencija za varnost v prometu npr. Jeziti se na Policijo zaradi zanič zakonodaje pa je nekoristno. Problem so členi, kot je tale spodaj:

2017-01-22_09-01-56-2op2j.png

Lahko pa se upravičeno jeziš na Policijo v nekem konkretnem primeru, ko delajo po liniji najmanjšega odpora. Samo to je ena druga debata. Definitivno pa zakonodajni členi kot je on zgoraj, ki omogočajo več interpretacij danih razmer niso v pomoč. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, jskrablin pravi:

Policija nima zakonodajnih pooblastil. Policija izvaja zakonodajo, ki jo sprejme Parlament, s podpisom pa 'aktivira' predsednik Republike Slovenije. Če ti zakonodaja ni všeč, teži poslancem. Ali organizacijam, ki imajo neko moč vplivanja - Agencija za varnost v prometu npr. Jeziti se na Policijo zaradi zanič zakonodaje pa je nekoristno. Problem so členi, kot je tale spodaj:

2017-01-22_09-01-56-2op2j.png

Lahko pa se upravičeno jeziš na Policijo v nekem konkretnem primeru, ko delajo po liniji najmanjšega odpora. Samo to je ena druga debata. Definitivno pa zakonodajni členi kot je on zgoraj, ki omogočajo več interpretacij danih razmer niso v pomoč. 

Kar se mene tiče pač tak je in to spoštujem!Je pa dejstvo,da se člen za neprilagojeno hitrost zelo,zelo izkorišča!

Recimo mislim da je opici jasno,da z motorjem v desnem ovinku (omejitev 90 km/h) ne moreš zaradi neprilagojene hitrosti zapeljati desno s ceste in se brez milimetra zaviranja ustaviti po 100metrih vožnje po travi!!!!!!!!!No v tej situaciji je vidno 1 kilometer in zelo pregledno plus bil še dan in poletje oz začetek jeseni!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Borutt pravi:

Trezen z lahkoto prebere in razume. 

 

Ni problem v črtah, mene osebno ne motijo, znajo pa biti nevarne in kar je najslabše, nekdo je spet brezveze mastno zaslužil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

Ni problem v črtah, mene osebno ne motijo, znajo pa biti nevarne in kar je najslabše, nekdo je spet brezveze mastno zaslužil.

Tebe mogoče ne motijo jaz pa sem že nekajkrat zaradi črt na cestišču v dežu zdrsnil!

Absolutno pa sem vsakič krivil državo...ker sem zdrsnil pri zelo mali hitrosti ko sem zavijal levo in so črte pod menoj prečno....absolutno pregosto...plus samo barva,ki drsi...Moje mnenje je da bi vsaj te prečne črte ko se pobarvajo morale posipat s "peskom" da imajo kolesa sploh kaj trenja na njih...recimo na Racelandu so vse črte pobarvane tako!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, sesir pravi:

Tebe mogoče ne motijo jaz pa sem že nekajkrat zaradi črt na cestišču v dežu zdrsnil!

Absolutno pa sem vsakič krivil državo...ker sem zdrsnil pri zelo mali hitrosti ko sem zavijal levo in so črte pod menoj prečno....absolutno pregosto...plus samo barva,ki drsi...Moje mnenje je da bi vsaj te prečne črte ko se pobarvajo morale posipat s "peskom" da imajo kolesa sploh kaj trenja na njih...recimo na Racelandu so vse črte pobarvane tako!!!!!

točno to sem napisal...znajo pa biti nevarne 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, jskrablin pravi:

Policija nima zakonodajnih pooblastil. Policija izvaja zakonodajo, ki jo sprejme Parlament, s podpisom pa 'aktivira' predsednik Republike Slovenije. Če ti zakonodaja ni všeč, teži poslancem. Ali organizacijam, ki imajo neko moč vplivanja - Agencija za varnost v prometu npr. Jeziti se na Policijo zaradi zanič zakonodaje pa je nekoristno. Problem so členi, kot je tale spodaj:

2017-01-22_09-01-56-2op2j.png

Lahko pa se upravičeno jeziš na Policijo v nekem konkretnem primeru, ko delajo po liniji najmanjšega odpora. Samo to je ena druga debata. Definitivno pa zakonodajni členi kot je on zgoraj, ki omogočajo več interpretacij danih razmer niso v pomoč. 

Zakaj bi bil ta člen problem ? Vprašam, da malo debatiramo. 

Ker meni se zdi, da ta člen zajema tiste, ki se precenijo zavestno ali pa nezavestno. Nekaterim se pač zgodi, drugim se pa dogaja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Zakaj bi bil ta člen problem ? Vprašam, da malo debatiramo. 

Ker meni se zdi, da ta člen zajema tiste, ki se precenijo zavestno ali pa nezavestno. Nekaterim se pač zgodi, drugim se pa dogaja. 

Torej, ko mi na mokri podlagi pa da je slučajno še kaj olja na cesti odnese kolo sem se precenil? Se bo tako ocenilo? Recimo to se zlo rado zgodi v krožiščih. Pa ne rabiš velik olja, par kapljic, ki se ob mokrem vremeni raznese na večjo površino

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Borutt pravi:

Zakaj bi bil ta člen problem ? Vprašam, da malo debatiramo. 

Ker meni se zdi, da ta člen zajema tiste, ki se precenijo zavestno ali pa nezavestno. Nekaterim se pač zgodi, drugim se pa dogaja. 

Sam člen je ok...žal pa se ga prepogosto navede kot vzrok prometne nesreče!

Recimo....led na cestiv desnemr ovinku....teta zleti v ograjo in žal umre..to se zgodi ob 00.00 ob 2 pa gredo posipat cesto...uradni vzrok...neprilagojena hitrost!

To pač primer star okoli teden dni!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sesir pravi:

Kar se mene tiče pač tak je in to spoštujem!Je pa dejstvo,da se člen za neprilagojeno hitrost zelo,zelo izkorišča!

Recimo mislim da je opici jasno,da z motorjem v desnem ovinku (omejitev 90 km/h) ne moreš zaradi neprilagojene hitrosti zapeljati desno s ceste in se brez milimetra zaviranja ustaviti po 100metrih vožnje po travi!!!!!!!!!No v tej situaciji je vidno 1 kilometer in zelo pregledno plus bil še dan in poletje oz začetek jeseni!!!!!!!!

O tem, da nekdo ni prilagodil hitrosti vožnje glede na ..., sem že marsikaj napisal. In tudi to, da je potrebno za pisanje tega člena imeti dokaz v obliki sledi zanašanja ali zaviranja. 

Po drugi strani me pa zanima, zakaj se nekdo kar zapelje s ceste. Slabost, gledanje v napačno smer, neznanje, ... ?

Je pa res, da se ta člen uporablja tudi za stvari, za katere ni primeren niti pravilen. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, DAMI34 pravi:

Ni problem v črtah, mene osebno ne motijo, znajo pa biti nevarne in kar je najslabše, nekdo je spet brezveze mastno zaslužil.

Jaz sem pa napisal, kaj si mislim o njih. In zakaj so nastale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, DAMI34 pravi:

Torej, ko mi na mokri podlagi pa da je slučajno še kaj olja na cesti odnese kolo sem se precenil? Se bo tako ocenilo? Recimo to se zlo rado zgodi v krožiščih. Pa ne rabiš velik olja, par kapljic, ki se ob mokrem vremeni raznese na večjo površino

Si samo ti padel ? Bi šlo brez padca z manjšo hitrostjo ? Kaj pa, če se tako vprašamo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Si samo ti padel ? Bi šlo brez padca z manjšo hitrostjo ? Kaj pa, če se tako vprašamo ?

Kaj pa če se vprašamo,če ne bi mogla potem biti omejitev 5km/h skozi rondo...sploh,ker so v njem intelegentni in šolani veleumneži postavili popolnoma gladke jaške!Mislim,da ti kolo v dežu celo pri 5km/ h zdrsne če zapelješ nanj!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Si samo ti padel ? Bi šlo brez padca z manjšo hitrostjo ? Kaj pa, če se tako vprašamo ?

 Na koncu vedno pridemo do modre ugotovitve, da nabrž ne bi padel, če bi šel peš. Tvoja izjava oziroma sklepanje je napačno. Vprašat se moraš ali ob upoštevanju vseh CCP bi lahko padel. Če je odgovor DA, potem to ni neprilagojena hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, sesir pravi:

Kaj pa če se vprašamo,če ne bi mogla potem biti omejitev 5km/h skozi rondo...sploh,ker so v njem intelegentni in šolani veleumneži postavili popolnoma gladke jaške!Mislim,da ti kolo v dežu celo pri 5km/ h zdrsne če zapelješ nanj!!!!

jaški/živa jeba

diletacija na velikih rondojih (primer MMP Vrtojba) 2x živa jeba

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Borutt pravi:

O tem, da nekdo ni prilagodil hitrosti vožnje glede na ..., sem že marsikaj napisal. In tudi to, da je potrebno za pisanje tega člena imeti dokaz v obliki sledi zanašanja ali zaviranja. 

Po drugi strani me pa zanima, zakaj se nekdo kar zapelje s ceste. Slabost, gledanje v napačno smer, neznanje, ... ?

Je pa res, da se ta člen uporablja tudi za stvari, za katere ni primeren niti pravilen. 

Seveda normalnega človeka zanima in bi zaslišal ljudi okoli in si vzel podatke!Mogoče bi ugotovili,da se je voznik bil primoran umakniti s ceste,da ni doživel čelnega srečanja z avtom...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, sesir pravi:

Sam člen je ok...žal pa se ga prepogosto navede kot vzrok prometne nesreče!

Recimo....led na cestiv desnemr ovinku....teta zleti v ograjo in žal umre..to se zgodi ob 00.00 ob 2 pa gredo posipat cesto...uradni vzrok...neprilagojena hitrost!

To pač primer star okoli teden dni!

Gugl najde vse. Tudi datum in uro. Seveda tudi, da policisti še ugotavljajo okoliščine prometne nesreče. 

Karkoli bodo napisali, bodo morali dokazati in zagovarjati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Torej, ko mi na mokri podlagi pa da je slučajno še kaj olja na cesti odnese kolo sem se precenil? Se bo tako ocenilo? Recimo to se zlo rado zgodi v krožiščih. Pa ne rabiš velik olja, par kapljic, ki se ob mokrem vremeni raznese na večjo površino

mal na drugačen način ti je povedal da smo si krivi sami in ko mu to naslednjič napišeš je cel revolt in puhlo obtoževanje o laganju ..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, sesir pravi:

Kaj pa če se vprašamo,če ne bi mogla potem biti omejitev 5km/h skozi rondo...sploh,ker so v njem intelegentni in šolani veleumneži postavili popolnoma gladke jaške!Mislim,da ti kolo v dežu celo pri 5km/ h zdrsne če zapelješ nanj!!!!

Kaj pa, če že ne vem kolikrat ponovim, da v tem členu ni nikjer omenjena hitrost vožnje v km/h ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Borutt pravi:

Gugl najde vse. Tudi datum in uro. Seveda tudi, da policisti še ugotavljajo okoliščine prometne nesreče. 

Karkoli bodo napisali, bodo morali dokazati in zagovarjati. 

Problem tega ovinka je da se sam kljub omejitvi 90km/h nikoli nisem imel jajc toliko peljat skozi...pač intelegentni nakloni,nepreglednost...teta doma 200 stran!Se pravi koliko nabere golf 3 na 200m v teoriji mogoče pride do 70km/h se pravi je nemogoče,da ni vozila po predpisih!Po slikah razbitine golfa in če jih primerjamo s crash testi vidimo primerjavo in vsaj približno idejo koliko je ona pripeljala...plus ko so policisti prišli na kraj so videli sam led....verjetno se je tudi zato šodralo dve uri za tem in še vedno debata o neprilagojeni hitrosti z policisti a dej no....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, sesir pravi:

Kaj pa če se vprašamo,če ne bi mogla potem biti omejitev 5km/h skozi rondo...sploh,ker so v njem intelegentni in šolani veleumneži postavili popolnoma gladke jaške!Mislim,da ti kolo v dežu celo pri 5km/ h zdrsne če zapelješ nanj!!!!

Ne , krivi smo vedno mi , kakor berem te nebuloze sploh več ne potrebujemo omejitev .......itak je največkrat neprilagojena :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, sesir pravi:

Seveda normalnega človeka zanima in bi zaslišal ljudi okoli in si vzel podatke!Mogoče bi ugotovili,da se je voznik bil primoran umakniti s ceste,da ni doživel čelnega srečanja z avtom...

ti boš detektivu , ki je na jadranki ugotovil smrtonosno vožnjo mene in damija ....vse smo ogrožali .....uf še dobro da smo živi .........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

 Na koncu vedno pridemo do modre ugotovitve, da nabrž ne bi padel, če bi šel peš. Tvoja izjava oziroma sklepanje je napačno. Vprašat se moraš ali ob upoštevanju vseh CCP bi lahko padel. Če je odgovor DA, potem to ni neprilagojena hitrost.

Tudi pešci padajo. 

Seveda ti še vedno ni jasno, da moraš hitrost vožnje prilagoditi različnim stvarem oziroma situacijam. Mogoče voziš z isto hitrostjo po suhi in po zasneženi cesti ? 

Zato je tvoje sklepanje napačno, saj je omejitev hitrosti v obeh primerih enaka, vendar je potrebno hitrost vožnje prilagoditi... Je sedaj bolj jasno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, sesir pravi:

Problem tega ovinka je da se sam kljub omejitvi 90km/h nikoli nisem imel jajc toliko peljat skozi...pač intelegentni nakloni,nepreglednost...teta doma 200 stran!Se pravi koliko nabere golf 3 na 200m v teoriji mogoče pride do 70km/h se pravi je nemogoče,da ni vozila po predpisih!Po slikah razbitine golfa in če jih primerjamo s crash testi vidimo primerjavo in vsaj približno idejo koliko je ona pripeljala...plus ko so policisti prišli na kraj so videli sam led....verjetno se je tudi zato šodralo dve uri za tem in še vedno debata o neprilagojeni hitrosti z policisti a dej no....

Kriva , kaj pa je delala na cesti ko je bil led ..............:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

ti boš detektivu , ki je na jadranki ugotovil smrtonosno vožnjo mene in damija ....vse smo ogrožali .....uf še dobro da smo živi .........

Kako je videl, ce te ni mogel slediti!  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Kriva , kaj pa je delala na cesti ko je bil led ..............:lol1:

Šla po moža v bife...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!