Skoči na vsebino

The best of Slovenija: Roller coaster road


Noise

Priporočene objave

Ko že govorimo o Kačjih ridah (Planini) in Črnivcu, ne smemo pozabiti na Roller coaster cesto...

Saj veste... Kalce-Col-Godovič-Hotedrščica-Kalce...

Krasnih krasnih ovinkov.. in -- dva res čudna ovinka (prvič peljite počasi, a ne Pervy in Tadej?)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zaradi nekaterih odsekov te ceste - se iz dolenjske vozim v NG na servis :) - the real roller coaster!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ta cesta je itak zakon se grem večkrat tja sterat,samo zadnjič so kar keramične ploščice po tleh ležale in to ravno v ovinku :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta buli ovivnki v Slo. No, vsaj kolkr sem jo prefural. Včasih pa na Colu še čez Predmejo v Ajdovšno zavijem, ali pa po vinski cesti v Vipvo, itd, itd, sploh lušn konc!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa cesta čeprav sem jo zapostavil in jo nisem obiskal še letos...na naslednji vožnji pustim kaj gume tudi na njej :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa cesta čeprav sem jo zapostavil in jo nisem obiskal še letos...na naslednji vožnji pustim kaj gume tudi na njej :D :D

Pazi na pesek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pesek res pazit! :ph34r:

Sej če bi bil povsod je eno, pač merkaš celo pot, ampak ga dobiš recimo samo na enem ovinku in to je najslabše ker si misliš "lej ku fajn čista cesta" in pole te preseneti in prletiš 110 v ovinek nakar pohodiš oba žlajfa iz panike in ti zadnje blokira in spelješ ovinek ala supermoto. <_<

Srce ti seveda tolče v rdečem polju ~ 220 rpm oziroma bpm ;)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Na ovinkih je se vedno pesek, na nekaterih mestih pa so tudi kace. Vsi ovinki se nekako zapirajo na cesti Kalce - Col od Cola proti Godovicu pa je bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes odfural večerno furico... LJ - Kalce - Col - Predmeja - Ajdovščina - Col - Godovič - Kalce - LJ ...

Kar malo razočaran --> Kalce - Col ovinki so posuti s peskom (nekateri dobesedno), zato je potrebna izredna previdnost.

OK: Col - Predmeja - Ajdovščina - Col

Spet novost: Col - Godovič odsek pa je na novo zabitumnan. Sveže črne kačice se kar vijejo od Cola pa do Godoviča. Ogromno jih je. Čeprav moram rečt, da sploh ne drsijo. A se ta zadeva naknadno tako "zliže" da postane zdrsljivo, ali pa so s čim drugim zalivke naredili... ne vem? Upam, da je to drugo. Če je prvo (in se bo še zlizalo), je šla naša roller-coaster cesta po gobe :( :( :( :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

kar dost, pa še ovinki so malo bolj pregledni, kot pa recimo na planini - splača se it pogledat, sem bil ravno v nedeljo tam, sicer je blo še mal peska na cest, drgač se ga je dal pa kr fino stisnt :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krasnih krasnih ovinkov.. in -- dva res čudna ovinka (prvič peljite počasi, a ne Pervy in Tadej?)...

keredva ovinka misliš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi tm postavl kšno raklamno tablo za proizvajalce gum.

Po mojem je na gunih ovinkih ostal že kr nekej gum - tut mojih. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap. Fajn cesta. Jaz jo imam zelo blizu, pa grem večkrat brusit tja gor. Letos sem bil dvakrat. Vsem svetujem, da še malo pazite. Kmetje vozijo gnoj na njive pa travnike, zna biti kakšen dan umazano in spolzkooo, pa tudi pesek se še najde, sploh če podaljšate proti Idriji.

Sicer pa se mi je lani po službi malo peljalo( začetek julija ), pa smo jo šli. Malo pred Hotedršico, je za ovinkom poljska pot, ki omogoča dostop na travnik. Jaz okoli ovinka hitrooooo, traktor s polno nakladalko sena pa levo na cesto proti meni počaaaasiiiii. :blink: Sekunde dolge kot minute, traktor in prikolica sta se mi zdela dolga kot vlakovna kompozicija. Zaviral sem kolikor sem upal in se rešil.

Včasih še mislim na te trenutke, še danes mi je vroče :hmm:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....traktor s polno nakladalko sena pa levo na cesto proti meni počaaaasiiiii.....

"Na cesti nisi sam"

naslov brošure izpred 35 let. Velja še zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko že govorimo o Kačjih ridah (Planini) in Črnivcu, ne smemo pozabiti na Roller coaster cesto...

Saj veste... Kalce-Col-Godovič-Hotedrščica-Kalce...

Krasnih krasnih ovinkov.. in -- dva res čudna ovinka (prvič peljite počasi, a ne Pervy in Tadej?)...

Koliko km pa je te ceste (ovinkov)? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa je te ceste (ovinkov)? :unsure:

Avtokarto v roke, pa racunat! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa je te ceste (ovinkov)? :unsure:

Cca 45 km sodeč po Map Pointu.

.

Ko bom v tem koncu bom pa res mogu še to cesto sprobat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanč z avtom vozil, raj ne grem z motorjem, domačini vozijo kot ubrisani, bolj je deževalo, bolj je tip s Tipotom letel kot ubrisan, da me tak z motorja posname... :kva2:

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Moj predlog je cesta BLED-BOHINJ, sam na mal več sonca je treba počakat, da se celotna relacija povsem osuši ( predvsem "soteska"), ter da se asfalt malce ogreje. Celotna relacija je cca. 25 km, približno 2 km izven Bleda imaš t.i. "sotesko" ( zaporedje levih in desnih ovinkov s hitrostjo cca. 170 km/h ali nad ....), kasneje pa še dva hudo dolga ovinka ( cca 230 km/h in nad ..... po kolenu-""HUDO"!!!!!). Je pa na celotni relaciji tudi precej ravnine. Sam sem dostkrat na tej relaciji, asfalt je pa tud dost grob in za kakšno sezono še dobr.

PRIPOROČAM!

Srečno vsem ter Lp, Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Moj predlog je cesta BLED-BOHINJ, ...

Jah do 170 bi še šlo, s kolenom pa do 230 pa Capo ne gre. :D Dobra cesta, bomo letos sprobal, da ne bom sam do Bleda vozil.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Moj predlog je cesta BLED-BOHINJ

Imaš prav. Tudi jaz grem nekajkrat na leto proti Bohinju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!