Skoči na vsebino

Kacje ride II


Ice

Priporočene objave

Škoda da ste zaradi vaših takšnih in drugačnih kreganj, sodelovanj s policijo, akcijam... zajebali vse kar je bilo lepega na ridah. Vsak se z veseljam pelje čez, mogoče ne samo enkrat, in se ustavi ob ovinku na kakšni debati. Zaradi vašega pretiravanja pa se tega ne bo več dalo. Namreč, kdo bi se hotel zbirati na mestu, ki je konstantno pod nadzorom policije, pa čeprav je cesta taka,da težko najdeš lepšo.

Tudi ta poostren nadzor nad motoristi je bolan. Že samo zaradi tega, ker je naša zakonodaja taka. Imaš zamenjane žmigavce, ali pa kakršno koli malenkost, pa te lahko jebejo. Če se motim, se opravičujem, ampak tako razumem jaz ta poostren nadzor. Že tako ti policaji komot najdejo kakšno napako če se zapičijo v motor.

Če se vi, samooklicani ''ridaši'' tako radi zbirate, in se vam gre samo za to, zakaj se ne zbirate kje drugje,pa tja vabite policaje na poostren nadzor. Ostalim, ki pa se želimo zapeljati parkrat gor pa dol ni treba prenašat policije(oz. ''poostrenega nadzora'') zaradi vas.

LP,

Fingi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej! od 15 leta sm že na ridah. NIkol ni blo nobenga problema z zbiranjem gor. Tud takrat je kdo padu.. Zdej se pa kar na enkrat najdete eni svetniki in pizdite tuki, kot da ste bog in batine.... Kaj bi radi dosegeli??? Če ti ni všeč ne hod gor! Pusti pri miru druge. Noben ti nič neče, ti se pa vtikaš v navade drugih. Lej če se bom hotal se bom cel dan vozila gor in dol po ridah in mi ne boš ti tega preprečil ne policija!!!! Men ste ratal glupi s tem... Kr neki se greste....

Spomladi je blo še vse ok, zdej ste pa uničli vse....

Sami ste se razpisali, promovirali, naslikali, nasnemali, napadali.....nareklamirali tako in drugače........Sedaj vas pa vsi jebejo......Najdite en drug ovinek, zbirališče, piknikplac-vseeno......in začnite znova, tokrat v ilegali-od ust do ust, po GSM, PM, chatih in ne po javnih forumih....bo manj hude krvi......Pa sicer so vam to že miljontavženkrat predlagali......Ride so okužene, tako in drugače..... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam..premrzl je ratal...

pa preveč fotoaparatov se je gor pojavlo...na kakšni sliki celo vidiš kok hitr pelješ... :kva2:

sj so kul ride no...ne serite ga...pač niso povsod taki ovinki...mogoče pa nm je kdo fouš ;) hahahhahhaa

o ja pa so, še bolši, samo ne povem ket, da nau spet kdo pametovau :winkiss:

rajš bom zadržala zase pa u živo pokazala če koga zanima :evilgrin:

poznam pa tud ene par takih cest na avstrijski strani, tam nam pa naša zakonodaja nč ne more, pa baje policaji tm nč ne težijo :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ob 18h sem se peljal čez ride, vse prazno - nič motoristov - nič policajev - nič veveric! :hmm:

KUGA NČ JIH NI BLO????? aja sj res, sm pozabla, na pir so šle :evilgrin:

post-10107-1190267478.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o ja pa so, še bolši, samo ne povem ket, da nau spet kdo pametovau :winkiss:

rajš bom zadržala zase pa u živo pokazala če koga zanima :evilgrin:

poznam pa tud ene par takih cest na avstrijski strani, tam nam pa naša zakonodaja nč ne more, pa baje policaji tm nč ne težijo :winkiss:

Seeeeeeeveda ne težijo......Na Golici je Indija Koromandija (isto velja za ostali del obmejnih panoramskih cest pri ljubih nam Avstrijcih)...........Tam ne merijo decibelov na rorih, ni laserjev, multanov v obliki civilne Honde XX......Neeeee v Avstriji policijske kontrole ni...... :unsure:

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seeeeeeeveda ne težijo......Na Golici je Indija Koromandija (isto velja za ostali del obmejnih panoramskih cest pri ljubih nam Avstrijcih)...........Tam ne merijo decibelov na rorih, ni laserjev, multanov v obliki civilne Honde XX......Neeeee v Avstriji policijske kontrole ni...... :unsure:

o je je, sam majo to mau drgač zrihtan ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super, ne vem ,zakaj pol na ridah gnojiš :)

hej moj prijatelj zavaljeni, to pa tebe nič ne briga :winkiss:

btw zbog seksa :naughty: in vajvarc :wub:

post-10107-1190267858_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej moj prijatelj zavaljeni, to pa tebe nič ne briga :winkiss:

btw zbog seksa :naughty: in vajvarc :wub:

Vidva si pa čudno izkazujeta ljubezen! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej moj prijatelj zavaljeni, to pa tebe nič ne briga :winkiss:

btw zbog seksa :naughty: in vajvarc :wub:

Prjatla pa res nisva ...

in, kolk jih je že padlo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidva si pa čudno izkazujeta ljubezen! :headbang:

:SS

V profilu jo pa imaš pod prijateljico! :whistle:

:lol1: :lol1: :lol1:

še en dokaz... bluzič :lol1: :lol1:

on ne ti medoo ;)

Popravljeno . Popravil Tanjuška
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nope, sorči, sj bi sam lahko vidu, če se zadržuješ kej na avstrijski strani :winkiss:

O se, in to pogosto.....Samo mene so zares tvoji argumenti zanimali, ki jih seveda nisem dobil.......Sem mislil, da bom kaj novega zvedel.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brezveze vse skup, menjaj temo, zdej bo zima aktualna

kaj, če bi dotični, ki majo zdej zveze pr polcajih, zrihtal pozimi eno nočno sankanje na ridah,......... cesto zaprejo in se zmenjo, da nebojo plužli............to bi bla veselica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJDE DRAGI MOJI, DAJTE PRENEHAT S TEM KREGANJEM, KI NE PELJE NIKAMOR!!! :BUA: LEPO PROSIM!!!

Naj najprej odgovorim @Poloni N. Poglejva... Praviš, da ko si ti hodila na ride pred 6-imi leti, mene ni bilo... To ni čisto res. Sem bil gor, vendar brez motorja. Ampak to ni bistveno. To ne pomeni, da je vaša generacija odkrila ride. Ko smo se mi nekje leta 1997/98 pojali po ridah, je večina današnjih obiskovalcev rid skakala v kratkih hlačah in se igrala kavbojce in indijance ali pa z barbikami. In neverjetno... Tudi moja generacija ni odkrila rid...

Gremo dalje... Dragi moji... Policija ride nadzoruje že približno 3 leta. Najmanj toliko časa se torej ta odsek smatra za problematičnega. In to celo tako problematičnega, da je bila za ta odsek ukazana "helikopterska observacija". Samo v LETOŠNJI SEZONI je V NASELJU PLANINA bilo izrečenih 117 denarnih kazni in 23 obdolžilnih predlogov na pristojno sodišče (samo enoslednim vozilom).

Kaj lahko sklepamo? Policija jemlje omenjeni odsek resno že zdaj - brez našega (mojega) poziva. Seveda pa večina med vami nima osnovnega znanja managementa. Eno izmed poglavitnih načel managementa je iskanje "win - win" situacije (t.j. situacije, v kateri imajo vsi nekaj od tega... temu se sicer reče tudi kompromis).

V trenutni situaciji je možna samo ena rešitev... In v tej bomo motoristi potegnili "ta kratko". Imamo pa na voljo uporabiti najboljšo metodo obrambe in to je napad. Napasti na vseh frontah. Za to pa je potrebno najprej imeti vizijo. In zato je potrebno opredeliti kompromisno rešitev - torej opredeliti koristi vseh vpletenih strank.

Pa poglejmo koristi vpletenih strank:

POLICIJA ima težave z umirjanjem prometa na ridah. Želi si nadzora situacije. Dajte si že zabiti v glavo, da so policisti "ljudje v službi" in v osnovi niso "hudobni strici, ki pišejo kazni".

MOTORISTI si želimo ride kot (tradicionalen) prostor za druženje in morebiti kdaj pa kdaj odpeljat par dinamičnih voženj gor in dol.

LOKALNO PREBIVALSTVO si želi miru in (kot v vsakem naselju ob cesti) upoštevanje prometnih predpisov (t.j. varno vožno skozi naselje.

Kako bi rešili nastali problem? Dokaj enostavno, če se samo malo premisli... Policija mora "pozabiti na ride", lokalno prebivalstvo pa mora od motociklizma imeti korist... Motoristi pa hočemo ride. Simple as that.

Ena od možnih rešitev je, o kateri se pogovori odvijajo že dlje časa, da se v določenih časovnih segmentih, ko je frekvenca prometa najnižja promet preusmeri po že obstoječi bližnjici, ki se jo temu ustrezno priredi. Glavno cesto pa se nameni motoristom, oz. ljubiteljem dinamične vožnje, kakor je podobno urejeno na cestnem odseku "Ilirska Bistrica - Knežak".

S turistično infrastrukturo in podobnimi zadevami se pojavi tudi korist za lokalno prebivalstvo. Gostinska ponudba in ponudba prenočišč pomeni pritok svežega kapitala v blagajno krajevne skupnosti. Morebitni servis motociklov in/ali vulkanizerska, pa še morda bencinska črpalka, delavnica pa bi prinesla posredno korist tudi nam. Tudi delovna mesta predstavljajo korist lokalnemu prebivalstvu.

Ne samo dvojne bankine in ureditev obstoječe bližnjice... Tudi postojnsko parkirišče pred jamo je bilo skozi celo sezono prazno. Je pa kot nalašč za kako amatersko moto dirko. Krog je lahko dolg neverjetnih 5,5 km-jev. V največji sezoni letos pa je bilo na njem 14 avtomobilov maksimum.

Da o pripravljenosti Ministerstva za obrambo dovoliti enduro vožnje na vojaškem vadbišču "Poček - Bilje" ne govorim. Seveda je najlažje iz domačega naslanjača pljuvati po vsem in zatiskati oči pred problemi. Sam sem človek dejanj... in vse česar se lotim, mi uspe. Kar se je izkazalo tudi na ridah.

Ni važno ali ste "z mano" ali "proti meni". Važno je ali delimo skupno vizijo. Ali se prepoznate v "ureditvi". Ali imate kako idejo... Kajti na koncu ne štejejo besede. Štejejo samo in izključno rezultati. Jaz sem jih že dosegel... Kaj pa ostali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je sicer moj prvi post, sicer vas pa berem že neki časa in se mi zdite prav luštna ekipa ,ampak tele zadeve, ki se jih pa zdej greste so pa too mač in moram mal pokomentirat.

Nisem neki "divjak" in se rad zapeljem čez ride, ker je pač fajn cesta. Podpiram vse varnostne, čistilne in podobne akcije, ki jih mate, ampak tole s policijo je pa mal preveč in se nekateri obnašajo zelo slovensko (če ma moj sosed Golfa, pa jest ne morem met boljšga al pa vsaj boljših feltn, mu ga bom s ključam poripsal, halooo??? To se ne dela :nono: )

Veliko sem na cesti v avtu in na mopedu in se mi malce neumno zdi, da mene pof***jo zarad 5 al pa 10 kmh hitrejše vožnje al pa tko kt je že nekdo prej napisal žmigavcev, k niso posebi homologirani, al pa kakšne podobne banalne zadeve, medtem, ko nekater folk počne take neumnosti po cesti (in se vozijo v takih škatlah, ki nebi prišel brez poznastev nikol čez tehničnega), zaradi katerih dejansko folk umira na cestah.

V glavnem mislim, da se s temi ukrepi ne bo zgodilo nič pametnega, samo kreg in slaba volja med vami (nami), k se radi vozimo po ridah, ker tisti k tiščijo, bojo še naprej, tiste, ki se nas da ujet, oziroma sami ustavimo bomo pa jeb**e stranke. Not fer.

Lp, MC

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat bom ponovil:

AJDE DRAGI MOJI, DAJTE PRENEHAT S TEM KREGANJEM, KI NE PELJE NIKAMOR!!! :BUA: LEPO PROSIM!!!

Policija ride nadzoruje že približno 3 leta. Najmanj toliko časa se torej ta odsek smatra za problematičnega. In to celo tako problematičnega, da je bila za ta odsek ukazana "helikopterska observacija". Samo v LETOŠNJI SEZONI je V NASELJU PLANINA bilo izrečenih 117 denarnih kazni in 23 obdolžilnih predlogov na pristojno sodišče (samo enoslednim vozilom).

Kaj lahko sklepamo? Policija jemlje omenjeni odsek resno že zdaj - brez našega (mojega) poziva.

Dialog s policijo nikakor ne more nikomur škodovati. Edino, kar se lahko izcimi iz dialoga je kaka korist. Da se tudi njih seznani z dejanskim stanjem. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z napisanim.. S tem da sem jaz se tisti divjak, ki gor "kolencka". In seveda, ker je to za videt veliko bolj divjasko, kot nekdo, ki se isto hitro pelje "stil od metle" stil, bodo pojebali mene, ko bom prisel izza ovinka, ker bom pac preseden pa nakolenu.. :headbang:

se bom jst osebno zate zmenu, naj te ne jebejo, ker kolenčkaš ...

a si pripravljen sprejeti kompromis - ti kolenčkaš, kolk ti paše - ko pa padeš, se odpoveš zdravstvenim oskrbam v primeru hujših poškodb?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat bom ponovil:

Dialog s policijo nikakor ne more nikomur škodovati. Edino, kar se lahko izcimi iz dialoga je kaka korist. Da se tudi njih seznani z dejanskim stanjem. :headbang:

ko da ne vejo no piki, tko k si reku so tud ljudje, pač opravlajo svojo službo, to še ne pomen, da ne zanjo opazovat

ITAK DA VEJO KAKA JE SITUACIJA, NI JIM PA TREBA ŠE POD NOS USE NOST AN

Popravljeno . Popravil Tanjuška
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat bom ponovil:

Dialog s policijo nikakor ne more nikomur škodovati. Edino, kar se lahko izcimi iz dialoga je kaka korist. Da se tudi njih seznani z dejanskim stanjem. :headbang:

Sem tudi jaz tako mislil, ko si prvic omenil tole.. Ampak nisem pa pricakoval, da se bo se zaprosilo za poostren nadzor nad vsem! :wacko: Eno je nek dogovor s policijo, ki bi koristil vsem (npr, da se ne jebe motoristov zaradi neumnosti, kot npr pp, ker jo enkateri itak nimajo kam dat, se pa pojaha tiste, ki prehitevajo v nepreglednih ovinkih, itd.. ), drugo je pa to, da nas najebe vecina, ker se bodo vtikali v brezvezne tehnicne malenkosti, ki sploh niso skodljive, zgolj ne sovpadajo z za moje pojme butastimi in napacno zastavljenimi predpisi, kar se tice predelav/dodelav/ipd.. Res nocem bit ob 500eur samo zato ker za butasto slovensko zakonodajo E oznaka na zmigavcih ni dovolj, ceprav drugje s tem ni tezav :ninja:

Drugih stvari sploh pa sploh ne bom omenjal, drugace mi bodo prinesli ze napisano poloznico :glare:

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom jst osebno zate zmenu, naj te ne jebejo, ker kolenčkaš ...

a si pripravljen sprejeti kompromis - ti kolenčkaš, kolk ti paše - ko pa padeš, se odpoveš zdravstvenim oskrbam v primeru hujših poškodb?

A k ne kolenčka pa ne more past - ja fak no dj nehi bluzit :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!