Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Pozabljaš dejstvo, da Slovenija meji na takrat 'zahodni' Avstrijo in Italijo. Obe sta takrat pojačali svoje sile na mejah. V tem času je razpadlo

pol Evrope, SZ, cel vzhodni blok. Kako naj bi si JLA dovolila totalen frontalni napad na nebogljeno državo v samem središču Evrope? Dejstvo pa je, da kakršen napad je že bil je podcenil enotnost Slovencev in ni predvideval za tako majhen narod tako močnega odpora.

Terorizma v vsem razmahu si JLA proti nam (moje mnenje) ni mogla privoščiti. So pa to potem počeli recimo na Hrvaškem, kjer so bili leta 91 popolnoma golih rok proti JLA. Ampak od takrat naprej je šlo že za zadeve velike Srbije itn. in ne več ohranitve SFRJ.

Vojaško zgodovino kar dobro poznam, zato mojih možganov ne moreš kriviti. Res pa je nisem študiral.

Da nisi ponosen veteran mi je žal, da si za Tita pa tudi. Krkovič pa tudi ne vem, kaj bi bil kriv?

Slovenija tudi v SFRJ ni bila samostojen subjekt. Da je Jugoslavija razpadla je res nekaterim žal, veliko ljudem pa tudi ne. Pa tudi nebi mogla več dolgo obstajati, kakor tudi EU ne bo za zmeraj. Vsakemu s trezno glavo je to jasno. Proti jugo-nostalgikom pa osebno nimam popolnoma nič.

S preostalim pisanjem se strinjam.

malce trance_28_offtopic.gif

a ti sploh ločiš razliko med terorizmom in terorjem...terorizma si JLA že v osnovi sploh ne bi mogla privoščiti...se je pa v tistem času kvečjemu pri nas prakticiralo "teroristično delovanje" - MSNZ na primer ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malce trance_28_offtopic.gif

a ti sploh ločiš razliko med terorizmom in terorjem...terorizma si JLA že v osnovi sploh ne bi mogla privoščiti...se je pa v tistem času kvečjemu pri nas prakticiralo "teroristično delovanje" - MSNZ na primer ;)

pionirka urssa ... izvedel bom terosristično dejanje in te našešku :P ... še mal, pa bo dan mladosti ... ufff... se spomnim kurirčka mausa, ki je teku pred sovragi in prinesel važno pošto v šolo. Takrat sem mel (ne boste verjel) dolge črne lase, taprau Bitles sem bil .... :lol1: ...

orosilo mi se oko, na te lepe spomine :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A da dobiva na veljavi? Kje pa dobiva? A pri šmrkati, ki ima polno rit vsega in se gredo komuniste? Kar se pa muske tiče, se pa zahvali ravno jugi, veliko teh "mladih" ne govori po naše, nekateri se niso naučili po 20. letih, ... 

Ja, kaj nimaš občutka, da dobiva na veljavi...10 let nazaj ga ni bilo v medijih, ni bilo debate o poimenovanju ulic, čeprav ima svoje glavne ulice na Jesenicah, v Kopru, Velenju....Bolj, kot ga kritizirajo, več je tistih, ki ga ne....

Tisti mladi..presenečen bi bil, da ne gre samo za potomce prišlekov, ampak tudi že kar avtohtone....

Na Balkan žurih populacija na -ić sploh ni v večini....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pionirka urssa ... izvedel bom terosristično dejanje in te našešku :P ... še mal, pa bo dan mladosti ... ufff... se spomnim kurirčka mausa, ki je teku pred sovragi in prinesel važno pošto v šolo. Takrat sem mel (ne boste verjel) dolge črne lase, taprau Bitles sem bil .... :lol1: ...

orosilo mi se oko, na te lepe spomine :worship:

Ne verjamem, da se ti tud 50 in več let spomniš nazaj kakšen si bil :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem, da se ti tud 50 in več let spomniš nazaj kakšen si bil :eek:

:angry: ... 50 let si izustu ... :angry:

1. To je manj kot 30 let :P

2. Nekaj punc poznam, ki se me še spomnejo s črnimi lasmi :whistle:

3. Obstajajo slike (črnobele, pa vseeno ločiš med belo ali črno barvo) :naughty:

4. Mama mi prau, da sem biu lep otrok in seveda priden ... taprau pionirček, ki si je zaslužu z dobrimi ocenami, da je nosu kururčkovo pošto :kva2:

5. Titea sem pa v živo vidu :P

6. Fotr je meu Fijata 125 ... italjanskega

7. Js sm meu pa rdečga automatika

8. Nauču sem se plesat fokstrot (bolj stiskauc k fokstrot)

9. Prčel sem kadit za ograjo in malokrat bruhu ;)

10. Začel opažati razliko, da majo punce nekaj manj kot mi deci :lol1:

11. Skratka luštn je blo :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mad.gif ... 50 let si izustu ... mad.gif

1. To je manj kot 30 let tongue.gif

2. Nekaj punc poznam, ki se me še spomnejo s črnimi lasmi whistle.gif

3. Obstajajo slike (črnobele, pa vseeno ločiš med belo ali črno barvo) trance_25_naughty.gif

4. Mama mi prau, da sem biu lep otrok in seveda priden ... taprau pionirček, ki si je zaslužu z dobrimi ocenami, da je nosu kururčkovo pošto trance_41_w00t2.gif

5. Titea sem pa v živo vidu tongue.gif

6. Fotr je meu Fijata 125 ... italjanskega

7. Js sm meu pa rdečga automatika

8. Nauču sem se plesat fokstrot (bolj stiskauc k fokstrot)

9. Prčel sem kadit za ograjo in malokrat bruhu trance_44_wink5.gif

10. Začel opažati razliko, da majo punce nekaj manj kot mi deci trance_21_laughing1.gif

11. Skratka luštn je blo biggrin.gif

popravil bi samo točko deset: da imajo kar nekaj več, pa tudi na več mestih je razporejeno.trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravil bi samo točko deset: da imajo kar nekaj več, pa tudi na več mestih je razporejeno.trance_25_naughty.gif

neč popraulat :P ... takrat je blo tam še vse ploh ... redke so imele kj za pokazat... jaz pa že kar nekaj :whistle: .. če ne druzga, sem jih v daljino scanja prekosu ... :lol1:

Ko pa ni blo več Titeja... so pa te iste res mele več... kr precej več, tudi tam, kjer naj ne bi imele :kva2:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz naftalina razvedrilnega programa rtv slo: boljše tito kot trefalt mito ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

2. Nekaj punc poznam, ki se me še spomnejo s črnimi lasmi :whistle: ...

Starke se ti samo prilizujejo. Gotovo imajo kaj nečednega za bregom :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, čestitam..še eden z Krkovičevim sindromom....zgodovina Slovencev se začenja z njegovim sodelovanjem pri paravojaški organizaciji, imenovani manevrska struktura narodne zaščite. Bravo..uspel vam je vse akterje, tiste, ki so res nosili glavo naprodaj (Beznik &co) spravit od korita.

Meni je bil ota vikend smešno - sem se namenil službeno v Pekre pogledat, pa doma fotra vprašam, kdaj gre pa on ... in reče "qrc, letos nas niso povabili ... ". Bil je v eni od enot (uradnih, da ne bo pomote), ki so "varovale" Pekre ... in tam vse uredile & pričakale tiste, ki so potem za njimi "slavo želi".

Se mi zdi, da se vedno več nekega ambicioznega folka qrči na ta račun ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil je v eni od enot (uradnih, da ne bo pomote), ki so "varovale" Pekre ... in tam vse uredile & pričakale tiste, ki so potem za njimi "slavo želi".

Se mi zdi, da se vedno več nekega ambicioznega folka qrči na ta račun ...

Saj mogoče pa je to res...

Ampak če to ni bilo res nič?

Teritorialci so bili takrat vojaki, izšolani v bivši JLA, kdor je tam bil ve, da je bila to disciplinirana in urejena vojska

v nasprotju z našo kasnejšo SV. In ti vojaki pod okriljem TO so pač opravili svojo nalogo v času osamosvajanja in ne vem

zakaj se ta dogodek nebi pravilno vrednotil? Tole je žal podcenjevanje na nizki ravni.

Prav nalašč kliče tale post k slavni NOB...Kaj so bili partizani drugega kot 'banditi' če se grdo izrazim?

Kako naj jih častimo, če so bile to razcapane osebe brez vojaških izkušenj z ukradenim orožjem, še tisti ki so imeli izkušnje so jih dobili pa v stari jugovojski, ki je takrat v treh dneh razpadla...

Ko se omenja zmaga, koliko % wehrmachta pa je bilo v Sloveniji? Velike bitke so bile v Bosni, tole pri nas pa je bil 'boj proti okupatorju', po vojni so junaki pa 'slavo želi'.

Borci, ki so bolj znali pobijati nedolžne ljudi kot nemce, borci ki so iz pravih spopadov 'spizdili' a se je iz tega delala 50-letna slava, katera traja celo še zdaj.

Z vsemi takratnimi okupatorji bi prava vojska opravila kaj hitro, tako pa so 4 leta samo 'drezali' in čakali, da se situacija obrne do konca proti nemcem. In še bi lahko naštevali.

Nimam takega mnenja o NOB, dajem pa samo primerjavo na to, kaj govoriš. Da se kakorkoli blati nastajanje Slovenije mi res ni všeč :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako naj jih častimo, če so bile to razcapane osebe brez vojaških izkušenj z ukradenim orožjem, še tisti ki so imeli izkušnje so jih dobili pa v stari jugovojski, ki je takrat v treh dneh razpadla...

Čez nekaj let bo nekdo rekel - kako naj RHondo spoštujem, če bil to en utrganec, ki je ubil ničkoliko motorjev in klobasal take strašne neumnosti, da ga niti bog ne razume več?

... sori za analogijo posploševanja. In ti - TI - zahtevaš, pričakuješ, da te bo kdo spoštoval, razumel, poslušal, kaj imaš za povedati?

Govoriš, kot da si bil tam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na mojo žalost nisem bil. Komentiram pa mnde lahko?

Na mojo žalost te tudi ni bilo. In na žalost da nisi tam (kjerkoli že) tudi ostal. Ker to kar ti klobasaš, je pa res lahko le plod totalno prekurjenega vezja na podstrešju. Upam, da vsaj nisi fizično nevaren, ker sicer bi spadal dejansko le še na zaprti oddelek umobolnice. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Teritorialci so bili takrat vojaki, izšolani v bivši JLA, kdor je tam bil ve, da je bila to disciplinirana in urejena vojska

v nasprotju z našo kasnejšo SV. In ti vojaki pod okriljem TO so pač opravili svojo nalogo v času osamosvajanja in ne vem

zakaj se ta dogodek nebi pravilno vrednotil? Tole je žal podcenjevanje na nizki ravni.

...

Spet klobase!

Kdor je tam in takrat bil, ve kako so se enote TO obnašale na terenu. In v kolikšnem delu in predvsem v kakšnem psihofizičnem stanju so svojo nalogo opravljale enote TO, v kolikšnem pa enote Policije. In ti vedo dosti bolj vrednotiti kaj in kako se je dogajalo ne pa taki palčki kot si ti.

Kasnejša SV je bila in še je sestavljena iz prav istih ljudi, ki so bili v TI in celo še v tistem času v JLA! To je šele podcenjevanje!

Pa ti sploh vsaj malo pomisliš preden poklobasaš čez tastaturo? :wacko:

In zakaj hudiča ne greš raje potičk v peskovnik delat ali pa tisto mrežo, ki ti jo čez noč čez posteljo napnejo razvozlavat? Aja, ker ti paše če si v pozornosti?! No tudi prav, če uživaš. :doze:

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem nadpovprečno inteligentna oseba. Nisem imel nikoli problemov z učenjem, še najmanj pa z takšnimi dialogi

kot so tu..

Sploh ne razumeš iz kakšnega stališča pišem, poudarjam da je šlo za primerjavo izjave o Pekrah.

S takšnimi izjavami pa se nikakor ne strinjam kakor sem že rekel.

Ti tudi mešaš pojme umske zaostalosti in duševnih težav kar nima popolnoma nobene veze.

Ali sploh veš kakšno diagnozo je imel Churchill - se je mogoče izkazal za nesposobnega voditelja???

Isto Stalin.

To je enostavno homofobija, strah pred 'drugačnimi' ljudmi, kar so do popolnosti prakticirali nacisti.

Pa tud eno dejstvo je, da se lahko prav vsak znajde na psihiatriji, ko pride ven pa misliš da ni več vreden

dostojanstva???

Dvomim, da si široko razgledana oseba, ampak ne samo ti, glede takšnih problemov nimaš ne znanja niti pravice da sploh komentiraš. To je navadno pravociranje kakršnega zmore vsaka opica za šankom.

Za neko debato na nivoju pa je tako vse manj prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mogoče pa je to res...

Ampak če to ni bilo res nič?

Teritorialci so bili takrat vojaki, izšolani v bivši JLA, kdor je tam bil ve, da je bila to disciplinirana in urejena vojska

v nasprotju z našo kasnejšo SV. In ti vojaki pod okriljem TO so pač opravili svojo nalogo v času osamosvajanja in ne vem

zakaj se ta dogodek nebi pravilno vrednotil? Tole je žal podcenjevanje na nizki ravni.

Prav nalašč kliče tale post k slavni NOB...Kaj so bili partizani drugega kot 'banditi' če se grdo izrazim?

Kako naj jih častimo, če so bile to razcapane osebe brez vojaških izkušenj z ukradenim orožjem, še tisti ki so imeli izkušnje so jih dobili pa v stari jugovojski, ki je takrat v treh dneh razpadla...

Ko se omenja zmaga, koliko % wehrmachta pa je bilo v Sloveniji? Velike bitke so bile v Bosni, tole pri nas pa je bil 'boj proti okupatorju', po vojni so junaki pa 'slavo želi'.

Borci, ki so bolj znali pobijati nedolžne ljudi kot nemce, borci ki so iz pravih spopadov 'spizdili' a se je iz tega delala 50-letna slava, katera traja celo še zdaj.

Z vsemi takratnimi okupatorji bi prava vojska opravila kaj hitro, tako pa so 4 leta samo 'drezali' in čakali, da se situacija obrne do konca proti nemcem. In še bi lahko naštevali.

Nimam takega mnenja o NOB, dajem pa samo primerjavo na to, kaj govoriš. Da se kakorkoli blati nastajanje Slovenije mi res ni všeč trance_33_sleep.gif

Čuj, daj reči onemu tvojemu dohtarju, da ti naj pod nujno poveča dozo, ker sedaj te ne matra več depresija, temveč v kolikor ne veš, haluciniraš .......zblojenec....wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sretan ti rođendan druže Tito.surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem nadpovprečno inteligentna oseba. Nisem imel nikoli problemov z učenjem, še najmanj pa z takšnimi dialogi

kot so tu.. ...

Verjamem. Tako kot verjamem svoji materi, ki trdi, da je študiran osu večji osu kot navaden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Dvomim, da si široko razgledana oseba, ampak ne samo ti, glede takšnih problemov nimaš ne znanja niti pravice da sploh komentiraš. ...

... Komentiram pa mnde lahko?

Oh jaaa ... :closedeyes: :doze:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druže Tito ... pišem ti pismo

tvoj pionir maus te ma rat ... fuuuuuul rat ... ne bi te menjal za nobenga druzga Titeja ... only you komad, je biu sam zate napisan ... oče je zamenju avto in zrihtu bunar, mama ma sklepno reumo in se nč ne pritožuje, jas sem pa priden, tko k vedno.

Za nau let, ti bom spet pisal, da mi prineseš full daril, ki sem si jih zaslužu ker sem priden. Aja... zdj si lahko ponosen name, ker so me iz pionirske sprejel v omladinsko organizacijo. Testi so res težki ampak po 40 letih se jih naučiš in ni več tok težko.

Počuti se kot v raju,

tvoj pionir in sedaj ponosni omladinac

maus

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sem nadpovprečno inteligentna oseba. Nisem imel nikoli problemov z učenjem, še najmanj pa z takšnimi dialogi

kot so tu..

Ne bi želel biti žaljiv do tebe, toda ti imaš res Težave.

Tito.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno Stari in uživaj dokler se ponovno ne srečava. Tokrat mogoče na lovu.

Kramp, ne pozabi, s katero živaljo si se nekoč "poistovetil" :O) in potem pazi, da te Stari Druže ne odstreli. No, ja, če verjamemo temu, da je bil bolj švoh lovec, potem nisi v nevarnosti - :lol1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!