Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Na rob informbiroja in v zobe steklim črnim protikomunistom:

Indijski tednik Misel, New Delhi, maj, 1972

"Zgodba o današnji Jugoslaviji je zgodba o Josipu Brozu Titu, človeku, ki se je edini postavil po robu dvema najmočnejšima diktatorjema našega stoletja, Hitlerju in Stalinu. Jugoslovani in njihov vodja niso svetu pokazali samo, kako se je treba bojevati proti sovražniku, ampak tudi proti prijatelju, če ta zahteva nevredno ceno."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In o spoštovanju voditeljev drugačnih družbenih ureditev:

Richard Nixon, predsednik ZDA

"Spomini me vračajo v čase in prilike, ko so v tej dvorani Bele hiše in na tem istem stolu, ki ga trenutno zaseda Tito, sedeli drugi svetovni voditelji. Med njimi so bili veliki svetovni voditelji. Spominjam e večerov, ko so tu sedeli Winston Churchill, Charles de Gaulle, adenauer, Nehru, Sukarno. Premišljujem o teh in drugih voditeljih, premišljujem pa tudi o jugoslovanskem predsedniku Josipu Brozu Titu, nocojšnjem cenjenem gostu. Vsi, ki sem jih že omenil, so vodili dežele, ki so večje od Jugoslavije tako po ozemlju kot po številu prebivalcev, vendar si brez bojazni, da bi mi kdo oporekal, upam trditi, da še noben svetovni voditelj, ki je bil počaščen v tej dvorani, ni kot šef države in vlade osebno srečal in se seznanil z večjim številom svetovnih voditeljev kakor predsednik Josip Broz Tito. To pomeni, da tisti, ki ima srečo in priložnost govoriti s predsednikom Titom, govori z nekom, ki je enako ali celo bolje informiran kot katerikoli voditelj na svetu. To nam marsikaj pove o človeku in o njegovi deželi."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še eno mnenje o njegovem uspehu Yugo obdržati na tej strani meje železne zavese:

Al Gumhurija, Bagdad, maj 1977

"Stari partizan in prvi človek na svetu, ki si je »drznil« vsemogočnemu Hitlerju reči: »propadel boŠ«, ki si je upal izzvati straŠnega silaka Stalina in Kremlju reči: »ne«, ki se je prostovoljno vpregel v voz napredka in zaostalosti napovedal vojno »do zadnjega diha«, človek, ki je slavno in junaŠko zgodovino svojih narodov usmeril v službo prihodnosti, državnik, ki ne priznava meja, kadar gre za mir, enakopravnost in pravico do svojega življenjskega boja, že celo stoletje koraka po tem naŠem planetu, osrečuje svoje Številne narode in človeŠtvo jutriŠnjega dne."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj grem pa na temo o domobrancih brati podobna mnenja o kvizlinških voditeljih, raznih Rožmanih, Rupniku ipd., oz. o sedanjih voditeljih držav bivše Yuge, ki nas peljejo v svetlo bodočnost in gradijo svojo politično moč s pljuvanjem po narodnoosvobodilnem boju.

Ja misli si ...

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si mrbit gledu včeraj na hrt1 dokumentarec o ljubljenem vodji in o tem kako je dal pobit svoje partijske soborce,da se je s pomočjo ruskih boljševikov povzpel na oblast?Rupniki in ostala domobranska zalega so pravi kurac za njega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I30, te citati me vrnejo nazaj za 32 let. Ob smrti Tita se je zbralo največ svetovnih diplomatov na enem mestu. Nikoli prej niti kasneje to ni uspelo nobenemu. Vsi ti pomembneži niso se prišli kazati, ampak se se želeli zadnjič poklonili Velikemu človeku.

Billy marsikaj bodo povojni zgodovinarji "odkrili" o njem. Ljudje bi pač vse naredili za 5 minut slave. Glede Hrvatov, Tuđman je bil Titov najmlajši general, kako je zamenjal stran o tem ne-bi.

Obstajajo teorije, da je pravi Josip Broz umrl v Sibiriji ta ki ga poznamo pa je bil ruski agent..... Obstaja ogromno raznih teorij, pa tudi veliko resnic o Golem otoku, Kočevski Reki,...

Zakaj se vsi trudijo diskriminirati Tita? Zakaj nas vsi prepričujejo, da se je pod njim živelo slabo, brez demokratičnih vrednot in pod pritiskom?

Če je to ta demokracija http://www.motosvet.com/tabla/topic/36629-vlada-naj-bi-ukinila-dva-praznicna-dneva/

HOČEM TITA NAZAJ :notworthy: :notworthy: :notworthy:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si mrbit gledu včeraj na hrt1 dokumentarec o ljubljenem vodji in o tem kako je dal pobit svoje partijske soborce,da se je s pomočjo ruskih boljševikov povzpel na oblast?Rupniki in ostala domobranska zalega so pravi kurac za njega!

Ustaški dokumentarec misliš? O zalegi si pa prav napisal. Dobesedno zalega pokvarjena.

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo tudi teorije, da je pravega vidnega slovenskega politika JLA likvidirala na Roški, ta ki ga poznamo pa je agent..... Obstaja ogromno raznih teorij, pa tudi veliko resnic o prodajah, nakupih, manipulacijah, genocidu,....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V časih "enoumja" smo vedeli pri čem smo in smo znali ločiti zrno od pleva.

V današnjih časih "osvobojenih" (pa kdo je tako prfuknen, da to verjame?) Butal

pa v tem kaosu 95% ljudi več ne ve ka je res

in kaj ni - ostalih 5% pa krade in laaaže, laže, laže pa laaažeeee in šeeee laaaaažeeee ..

od papeža navzdol, preko Merklove do zadnjega dolenjskega cigota ... samo

LAŽEJO

Jasno je, da potem vsak od nas prodaja tule neko svojo "resnico" za katero je prepričan,

da je edina zveličavna in, da so ostali samo v najboljšem primeru

slabo obveščeni (če že ne popolni kreteni ali plačanci neke opcije).

In smisel tega kaosa je en sam - popolno izropanje Butal.

Butalci bodo pa ubogljivo sklonili hrbte in še plačali tisto razbito šipo na

vladnem avtu ter pleskanje zidu na katerem je pisala resnica o eni

politični prasici.

Danes razumem Hitlerja - zuakaj je zažgal Reichtag .. pri nas bi tudi morali storiti to.

Enostavno zažgati z vsebino vred.

:jezen

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V časih "enoumja" smo vedeli pri čem smo in smo znali ločiti zrno od pleva.

V današnjih časih "osvobojenih" (pa kdo je tako prfuknen, da to verjame?) Butal

pa v tem kaosu 95% ljudi več ne ve ka je res

in kaj ni - ostalih 5% pa krade in laaaže, laže, laže pa laaažeeee in šeeee laaaaažeeee ..

od papeža navzdol, preko Merklove do zadnjega dolenjskega cigota ... samo

LAŽEJO

Jasno je, da potem vsak od nas prodaja tule neko svojo "resnico" za katero je prepričan,

da je edina zveličavna in, da so ostali samo v najboljšem primeru

slabo obveščeni (če že ne popolni kreteni ali plačanci neke opcije).

In smisel tega kaosa je en sam - popolno izropanje Butal.

Butalci bodo pa ubogljivo sklonili hrbte in še plačali tisto razbito šipo na

vladnem avtu ter pleskanje zidu na katerem je pisala resnica o eni

politični prasici.

Danes razumem Hitlerja - zuakaj je zažgal Reichtag .. pri nas bi tudi morali storiti to.

Enostavno zažgati z vsebino vred.

:jezen

In kaj še čakaš, ukrepaj hujskač!!!

Popravljeno . Popravil janezkranjski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj še čakaš, ukrepaj hujskač!!!

Čakam?

Saj ne veš - nadpovprečno bebava pičkica od opice,

kot ti, tega ne more vedeti. ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..kar šteje,pušča sledi...

ne obstaja zastonj film the killing fields.

Kako se LJUDMILE in JANEZKI hitro razkurijo, če kaj lepega o TITEJU napišeš

in tapravoverniki so vedno skulirani? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se LJUDMILE in JANEZKI hitro razkurijo, če kaj lepega o TITEJU napišeš

Kako šele popizdijo, če napišeš kako resnico o Vatikanu in papežu.

Tito, Stalin ali Hitler so bili otroške varuške iz vrtca v primeri s temi

pedofilskimi klavci, ki stoletja že koljejo po celem planetu..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam?

Saj ne veš - nadpovprečno bebava pičkica od opice,

kot ti, tega ne more vedeti. ...

Nisi mi odgovoril, kaj si sam naredil, razen jokcanja tu na forumu, da bi blo bolje v Butalah!

Z žaljenjem pa ne boš dosegel prav nič. Ne ganejo me tačrni, niti tardeči, zame so vsi ist, ker kdorkoli je na

oblasti, krade zase in verjamem, priznam, da bi tudi jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisi mi odgovoril, kaj si sam naredil, razen jokcanja tu na forumu, da bi blo bolje v Butalah! ...

Mogoče svojo državljansko dolžnost/pravico? Volil, pa bil prevoljen z drugimi voli?!

Al ti misliš, da je treba kaj bolj konkretno ukrepati? Samo za tisto te lahko zaprejo ali pa ubijejo.

Tako da čas še ni zrel, zna pa biti kmalu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ker kdorkoli je na oblasti, krade zase in verjamem, priznam, da bi tudi jaz.

Se pravi si ista pizda, kot večina v parlamentu!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem, ker nisem pri koritu!

Se je treba pazit, da tudi nikoli ne boš!

Žretje pri koritu je le posledica uspešnega prerivanja in klanja. Že da si se pripravljen tako prerivati in klati in žreti tuji trud pove da si pizda. Da pa še nisi pri koritu pa le to, da si za povrhu še nesposobna pizda.

Bo ta oznaka bolj točna?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi si ista pizda, kot večina v parlamentu!

Ho,ho pr prazn miz je pa res težko bit pošten.Ti bi verjetn kot poslanc reku jez mam dost 636€ na mesec??? Popravljeno . Popravil gusar
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi si ista pizda, kot večina v parlamentu!

Vidiš, takole v bistvu več ali manj priznavajo .. po neumnosti, sicer - pa vendar: ko prizna pola se mu prašta.

:glare:

Nisi mi odgovoril, kaj si sam naredil ..

Lej ... kaj pa misliš, da boš bral razen žaljivk, če si tako neumen,

da verjameš, da bom po forumih razlagal take zadeve?

Kaj je s teboj?

:kva2:

Daj zberi se, premisli (če si sposoben tega zapletenega psotopka) preden pišeš ali sprašuješ ....

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Ne ganejo me tačrni, niti tardeči, zame so vsi ist, ker kdorkoli je na

oblasti, krade zase in verjamem, priznam, da bi tudi jaz.

Ho,ho pr prazn miz je pa res težko bit pošten.Ti bi verjetn kot poslanc reku jez mam dost 636€ na mesec???

Ne obračaj besed!

Za pošteno delo pošteno plačilo je čisto v redu moto. In ja, za viset v parlamentu 8 ur in se po jajcih praskat grem takoj jutri tja za ta denar. Seveda pričakujem vsaj laptop in wifi povezavo za preganjanje dolgčasa.

Za opravljanje dobrega dela pa seveda pričakujem več. In dobiti pošteno plačilo za delo ni kraja. In tudi poslanec lahko dobro in koristno opravlja svoje delo. Če seveda ne sedi v parlamentu v tem mandatu.

Za pizdo sem pa označil tistega, ki je že vnaprej objavil, da bi kradel. To pa je vteh primerih, če ti že moram razložiti, neupravičeno prisvajanje premoženja s pomočjo položaja na oblasti. Delo v parlamentu ne spada v to kategorijo!

Lej, po manj kot 1/2€ jo imajo pri najboljšem sosedu. Pejt si jo kupit nekaj kil!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, takole v bistvu več ali manj priznavajo .. po neumnosti, sicer - pa vendar: ko prizna pola se mu prašta.

:glare:

Lej ... kaj pa misliš, da boš bral razen žaljivk, če si tako neumen,

da verjameš, da bom po forumih razlagal take zadeve?

Kaj je s teboj?

:kva2:

Daj zberi se, premisli (če si sposoben tega zapletenega psotopka) preden pišeš ali sprašuješ ....

.

Od tebe ne pričakujen ničesar, ker so te samo velika usta, ni te pa v hlačah toliko, da bi karkoli

pametnega naredil v pravem življenju. Lahko je otresati tu po forumu in biti pogumen!

S svojim primitivnim obnašanjem samo kažeš svojo nizko stopnjo kulture in nestrpnosti!

Nekje v Svetem pismu (Biblija, za neuke) piše: BLAGOR UBOGIM, KAJTI NJIH BO BOŽJE KRALJESTVO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!