Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

Veseli me brati take zapise.

V bistvu imamo en izhod - naredimo Balkansko federacijo in Jankoviću damo predsedniški dosmrtni mandat.

:kva2:

:yea1::) :) :) :) :) :) :) :) :)

Mah .. ne - hecam se ...

:lol1:

Resnico bi opisal moj sosed takole:

"Tko smo u pički, da nkol več vn ne pridemo!"

Pa še res je - do konca je vse zavoženo.

šlo bo samo še navzdol - ga ni Boga, ki bi rešil Butale.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......

V bistvu imamo en izhod - naredimo Balkansko federacijo in Jankoviću damo predsedniški dosmrtni mandat.

..........

Saj ne gre za to. Pač všeč mi je pojem SUVERENE države, ki po mednarodnem pravu lahko vsakomur reče "GONISE" ali pa "DNARPRNES". In nekako upošteva državljane (npr. "Crazy" Chavez). Pa neuvrščeni so bili zakon ! Kakšna viza pa atakarnet, k Indiri Gandhi na čaj in zastonj fotošuting mala malca tudi za hipuzle. Mislim, če to ni bila sproščenost.

Ven si lahko odšel lažje kot sedaj, ko ti v odsotnosti vse pokradejo, magari le z zaznamki v ustreznih bukvah.

In tisti, ki pljuvajo po "tekovinah", imajo polna usta nuje po vrednotah.

Ko bomo čez pet let gradili piramide upam, da bom imel šiht v menzi, ker ne bo veliko dela.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ne gre za to. Pač všeč mi je pojem SUVERENE države, ki po mednarodnem pravu lahko vsakomur reče "GONISE" ali pa "DNARPRNES". In nekako upošteva državljane (npr. "Crazy" Chavez). Pa neuvrščeni so bili zakon ! Kakšna viza pa atakarnet, k Indiri Gandhi na čaj in zastonj fotošuting mala malca tudi za hipuzle. Mislim, če to ni bila sproščenost.

Ven si lahko odšel lažje kot sedaj, ko ti v odsotnosti vse pokradejo, magari le z zaznamki v ustreznih bukvah.

In tisti, ki pljuvajo po "tekovinah", imajo polna usta nuje po vrednotah.

Ko bomo čez pet let gradili piramide upam, da bom imel šiht v menzi, ker ne bo veliko dela.

:OK:

Jaz sem že prestar za te novodobne revolucije, ampak ploskal bom pa vedno takim, ki tako razmišljajo inbodo nekoč celo morda šli v akcijo. Čeprav malo dvomim - upam pa le.

:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara stvar, Yuga je bila v raketni tehnologiji med prvimi, zakaj pa mislite da se je toliko razlikovala od drugih komunističnih držav :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje spet eden bučke prodaja!!

http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/Enigma-JNA-Podzemni-Aerodrom-Zeljava.html

Tu imate povezavo do foruma, ki je do potankosti obdelal Željavo. Tam se ni dogajalo nič v vezi "jugoslovenskog svemirskog programa". Malo primerjajte letnice izgradnje Željave in raznih zgodovinskih dejstev navedenih v najavi dokumnentarca.

V forum se javljajo tudi nekdanji oficirji in vojaki, ki so služili na Željavi. Tam so bili trije polki jetov MIG - 21 in vse spremljevalne službe.

Pred začetkom pregleda foruma svetujem posvet z zdravnikom ali farmacevtom. Za neprespane noči ne odgovarjam in vzemite si nekaj dni dopusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje spet eden bučke prodaja!!

http://www.mycity-mi...om-Zeljava.html

Tu imate povezavo do foruma, ki je do potankosti obdelal Željavo. Tam se ni dogajalo nič v vezi "jugoslovenskog svemirskog programa". Malo primerjajte letnice izgradnje Željave in raznih zgodovinskih dejstev navedenih v najavi dokumnentarca.

V forum se javljajo tudi nekdanji oficirji in vojaki, ki so služili na Željavi. Tam so bili trije polki jetov MIG - 21 in vse spremljevalne službe.

Pred začetkom pregleda foruma svetujem posvet z zdravnikom ali farmacevtom. Za neprespane noči ne odgovarjam in vzemite si nekaj dni dopusta.

Se strinjam, Željava najbrž ni bla temu namenjena. Je pa v filmčku omenjena neka baza 505, čeprav zgleda da v videu kazejo Željavo? Ali je željava v bisvu baza 505? Kakorkoli, smiselno je, če je pa res, pa bomo vidli kasneje...al pa tut nikoli :)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo, kaj takega kot se je danes dogajalo v parlamentu pod Titom ni bilo mogoče misliti niti v najbolj shizofrenih sanjah najtežjih bolnikov na zaprtih oddelkih.

Grooozaaaa !!

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Tole je z neta in se mi je zdelo vredno objave tukaj.

Lojze Peterle in Tito

Bilo je leto 1991: Gospod Lojze Peterle odnese iz takratnega parlamenta Titovo sliko in izjavi takrat velike besede: SLOVENIJA BO V DESETIH LETIH POSTALA DRUGA ŠVICA!

Danes, po dvajsetih letih se vam Slovenci zahvaljujemo za takratne tako velike besede in globoke misli, zato vas iskreno naproŠamo: Dragi Lojze, prosim prinesi nazaj tisto Titovo sliko. Dosegli smo Švico, postali smo goli in bosi, pokradli ste nas, ogoljufali dostojanstva, zato dragi Lojze, prinesi nazaj tisto sliko, da postanemo zopet hlapci in bomo živeli v taki »bedi« kot pod Titom. V tisto bedo hočemo, v kateri je delavec imel dostojanstvo in spoŠtovanje, ker je vsak delavec lahko Šel na počitnice, imel redno in dostojno plačo, direktorji pa so se takrat do delavcev obnaŠali dostojanstveno in ni bilo mogoče krasti kot danes. Razmerje med najviŠjo in najnižjo plačo je bilo takrat 5:1, danes pa je 30:1!

Čistilke, Šoferji, delavci, uradniki, kmetje, direktorji - skratka vsi, kateri so imeli pridne roke, so si lahko takrat zidali hiŠe. Zato dragi Lojze, prinesi nazaj tisto Titovo sliko, ker nam je zadosti te vaŠe Švice. Lepa hvala in sprejmi pozdrave od 99.999 % Slovencev, posebej pa od golih, lačnih in ubogih delavcev, katerim je zadosti vaŠe Švicarske bogatije in vaŠe zahodne svobode.

Hvala!

P. S. Pozdravlja te tudi 140 tisoč brezposelnih Slovencev, kateri se pridružujejo želji!

Živel TITO!

Primerjava:

Jugoslavija

Število prebivalstva leta 1990 24 milijonov, zunanji dolg 20 milijard dolarjev, to pomeni 900 dolarjev na prebivalca

Značilnost: gradijo se tovarne, Šole, vrtci, bolniŠnice ...

Slovenija

Št. prebivalcev leta 2010 2 milijona, zunanji dolg 50 milijard evrov (70 milijard dolarjev), to pomeni 25.000 evrov na prebivalca, kar je cca. 2000% več kot leta 1990.

Značilnost: tovarne se zapirajo, delavci so na cesti, znižujejo se pravice ... tujci gradijo nakupovalne centre

SLOVENIJA IMA TALENT:

Slovenija ima 500.000 talentov, ki so sposobni preživeti s 460 € neto plače, s tem, da od tega dajo 350 € za položnice. :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojze je reku v" desetih letih" V naslednjih pa ni govoru,ker je vedu kaj bodo naredili iz nas.Mogoče smo bili hlapci.sedaj so iz nas naredili sužnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija ima 500.000 talentov, ki so sposobni preživeti s 460 € neto plače, s tem, da od tega dajo 350 € za položnice. :grim

Kruto pa resnično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje spet eden bučke prodaja!!

http://www.mycity-mi...om-Zeljava.html

Tu imate povezavo do foruma, ki je do potankosti obdelal Željavo. Tam se ni dogajalo nič v vezi "jugoslovenskog svemirskog programa". Malo primerjajte letnice izgradnje Željave in raznih zgodovinskih dejstev navedenih v najavi dokumnentarca.

V forum se javljajo tudi nekdanji oficirji in vojaki, ki so služili na Željavi. Tam so bili trije polki jetov MIG - 21 in vse spremljevalne službe.

Pred začetkom pregleda foruma svetujem posvet z zdravnikom ali farmacevtom. Za neprespane noči ne odgovarjam in vzemite si nekaj dni dopusta.

Bihač, Željava, Ličko Petrovo selo. :rolleyes: Keri lepi cajti!

Od Januarja 1982 do Septembra 1982 sem tam "bivakiral". :P Ne sicer po lastni želji...........ampak - no ja...........takrat je tako pač bilo.

Vezisti smo spadali pod Zagrebško komando in ker so bila naša "delovna mesta" na raznih lokacijah - tudi v "luknji" in zgoraj na Plešivici, sem imel možnost videti praktično vse - kar je tam bilo.

Glede "space program" definitivno ni bilo NIČ in NIČESAR! :? Kakšno vesolje neki? :hmm:

še tiste 21-etice so bile bolj - tako-tako. Tehnična oprema niti ni bila na nekem "very high" nivoju. Kar se vez in zvez tiče so bile večinoma ruskega porekla - pazi sedaj leta 1982 še na "lampe". Tisti ki se malo spoznate, veste kaj so to "lampe", čeprav so bili tedaj že v veliki meri uporabljani tranzistorji in ostale zadeve.

Če se ne motim so ravno v tistem času na Plešivici menjali star ruski radar z novejšim ( mislim da je bil marconijev ), kar pa je bilo mobilne stacionarne opreme na samem letališču, pa je bila vse ruska tehnika.

Se spomnim "debakla", ko smo iz ZG dobili dva nova TAM-a z kontejnerji, katera sta bila stacionirana v "bunkerjih" ob letališču. Neposredno v bližini glavne ceste "Plitvice-Bihač". Bila sta opremljena z dokaj novo tehnologijo "Angleškega porekla". Kar nekaj višjih oficirjev je imelo velike težave, saj niso poznali niti jezika - tako da smo jim prevajali "uputstva za rukovanje"!

Skratka - v Željavi je bil en velik ŽUR in to vsak dan 24h/dan. Piloti so bili itak "carji", 8h si odtolkel - pa je blo. Nikoli ni bil problem iti z drugimi oficirji v Bihač. Iz Slo sem jim vozil "color TV-je" in "Hitachi ter ostale bonbončke", ki si jih v SLO dobil v konsignacijski prodaji. Pri enem od Oficerjev, sem imel parkiran avto, in ob petkih - via Ljubljana.

Slik in slikic - še v ČB tehniki ( ne povem kako so nastale ) je tudi kar nekaj, videti se da marsikaj - pa nič v zvezi z kakimi "vesoljci".

Enim očitno domišljija dela 100na/h, ali pa hočjo na hitro kak € u žep pobasat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si bil ti tudi "plavac"?

Jaz - Sombor, Zemun.

Več o tem sem pisal tule še pod nickom _1_

:beer2: Jahvol............ O:-) že takrat sem bil "moder".

Ja, ja..............Sombor ( u PM pa tista ravnica - pa ribe iz Donave ......... :SS .

Eeeeeeee, pol pa "banja" u Bihaču. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:beer2: Jahvol............ O:-) že takrat sem bil "moder".

Ja, ja..............Sombor ( u PM pa tista ravnica - pa ribe iz Donave ......... :SS .

Eeeeeeee, pol pa "banja" u Bihaču. :OK:

Ys pa v glavni komnadi v Zemunu in potem celo v vrhovni JNA 3 tedne v BG - kot navaden pisarniški molj/razvodnik.

Ampak - zelo važno: takrat sem imel priložnost videti pravi načrt umika JNA iz SLO ob agresiji s severa, katerega

je JNA uporabila ob odcepitvi.

Superca - kje se srečamo - a ne?

:kva1::kva2:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naletel sem na vir, ki dokazuje, da Slovenija aktivno nadaljuje z vesoljskim programom :

post-2096-0-49290300-1327595765_thumb.gif

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naletel sem na vir, ki dokazuje, da Slovenija aktivno nadaljuje z vesoljskim programom :

To so gotovo janševiki - zdaj bodo šli spet v akcijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naletel sem na vir, ki dokazuje, da Slovenija aktivno nadaljuje z vesoljskim programom :

Ludamila je tik pred lansiranjem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si bil ti tudi "plavac"?

Jaz - Sombor, Zemun.

Več o tem sem pisal tule še pod nickom _1_

Včasih smo "plavcem" rekli "RV i PVO".......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih smo "plavcem" rekli "RV i PVO".......

:OK: Plavčki smo bili vedno za razred več, kot "prašinari" ( vse kar je nosilo zelene uniforme ) - mornarica pa je bila - poglavje za sebe.

:OK: Mi smo tisti "RV i PVO" malo adaptirali................... :grim v smislu " na RiVo i PiVO"! :P:yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HMMMMMMM ... dokler mi prašinarji, nismo stopil na ozemlje, ni bilo osvobojeno .... od daleč gađat je zlo pogumno .... prašinarji se borimo prsa uz prsa :lol:

lih tok, da se mal na plauce spravm :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!