Skoči na vsebino

Josip Broz - TITO


kekec III

Priporočene objave

... boš tudi malo pomislil, da nekoga osebno zmerjati ...

:eek:

Samo eno zmerljivko iz mojega posta citiraj - prosim.

Samo eno samo samcato ... če slučajno sploh veš kaj pomeni "osebno zmerjati".

____________________

Zakaj bi JAZ obvladal ustavno pravo, če si TI pisal, da so ustavni sodniki sami ...

:yawn:

_________________________

A' je podtikanje in laganje tebi prirojeno, al' si za to hodil na poseben tečaj usposabljanja?

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ti poleg vseh ostalih znanosti obvladaš v detalje tudi to ustavno pravo. Bi bilo dobro, da bi se malo v špegu pogledal! A mogče boš tudi malo pomislil, da nekoga osebno zmerjati in potem pisati naj se ne jezi pomeni najmanj hinavščino...

Boli....kaj......ti je vrnil milo za drago.....meni sepač ne da ubadati s teboj.....in tvojimi idejami o.......

sicer pa, poglej si nekaj svojih postov nazaj!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, jaz ne morem in ne smem obsojati ustavnega sodnika, samo zato ker ne sodi po mojem okusu.

Z Magajno sva sestavila predlog preverjanja (proti)ustavnosti zakona o volitvah (nefer do malih skupin ali samostojnih kandidatov, ki niso vezani na stranke in s tem utemeljena neenakost pred zakonom), ki utemeljuje strankokracijo, čeprav ustava NIKJER ne omenja strank. Jasno, da je bil predlog zavrnjen oz. podana razlaga. Samo eden od sodnikov je bil na najini strani t.j. se je z nama strinjal.

Pa kaj - ali bom zaradi tega o ljudeh, ki so študirali pravo 15 let tudi na mednarodnih univerzah, govoril kakšni cepci so, da ne uvidijo tega kar vem jaz, ki sem 5 let hodil mimo pravne fakultete na filozofsko?

:kva2:

Mislim, v Butalah bo preteklo še morje vode, ne morje ocean, preden bodo Butalci vedeli, da svoboda govora ne pomeni svoboda laganja, svoboda zmerjanja in svoboda nakladanja kretenij.

Ampak pomeni svobodo izražanja lastnega mišljenja na spoštljiv način.

Ker pa so v Butalah VSE vrednote mrtve in lepo obnašanje pomeni to, da spadaš med komunjare, si potem vsi dovolijo vse.

In užaljeno gledajo s solzami v modrih kresalskih očkah, če jim kdo samo vrne milo za žajfo - ne da bi se zavedali sploh česarkoli, še najmanj pa lastne dvoličnosti.

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

ps: samo toliko, da se ve - nekoč davno sem dal pionirsko prisego. In se je bom držal do smrti!

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boli....kaj......ti je vrnil milo za drago.....meni sepač ne da ubadati s teboj.....in tvojimi idejami o.......

sicer pa, poglej si nekaj svojih postov nazaj!!!!!

Ali, potem pa pejta z Juretom lepo oba u cirkus, če za vaju to ni osebno zmerjanje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, jaz ne morem in ne smem obsojati ustavnega sodnika, samo zato ker ne sodi po mojem okusu.

Demokracija in svoboda govora pomeni, da lahko podaš svoje mnenje tudi o odločitvah ustavnih sodnikov. Saj bi v nasprotnem primeru bila ustava nespremenljiva, večna, kar pa po zdravi pameti vemo, da ni možno, saj se družbene razmere spreminjajo.

In pravico ima vsak lepo podati to mnenje, brez, da bi se ga pošiljalo v cirkus!

Mislim, v Butalah bo preteklo še morje vode, ne morje ocean, preden bodo Butalci vedeli, da svoboda govora ne pomeni svoboda laganja, svoboda zmerjanja in svoboda nakladanja kretenij.

Tudi obkladanje slovenskih državljanov z Butalci kaže tvoj nivo. In kar je zate kretenija je lahko za drugega resnica in obratno. Nikakor se pa tega ne dokazuje z obkladanjem z Butalci.

Ampak pomeni svobodo izražanja lastnega mišljenja na spoštljiv način.

To svojo misel bi lahko tudi v praksi izvajal ne pa jo imel le napisano na forumu!

Ker pa so v Butalah VSE vrednote mrtve in lepo obnašanje pomeni to, da spadaš med komunjare, si potem vsi dovolijo vse.

In užaljeno gledajo s solzami v modrih kresalskih očkah, če jim kdo samo vrne milo za žajfo - ne da bi se zavedali sploh česarkoli, še najmanj pa lastne dvoličnosti.

Če lepo vedenje in pripadanje "komunjaram" pripisuješ sebi, se globoko ne strinjam. V mojih očeh ne premoreš ne enega niti drugega. Seveda dokler govoriva o plemenit ideji komunizma. Izrojeni sistem, kakršen se je kasneje izkazal je pa popolnoma druga stvar in ne vem, mogoče se ti prepoznaš v njem? Jaz se nikoli nisem. Ugajal mi je le lagoden in svoboden način življenja v tistih časih, politika pa je bila obupna, pač kot vedno odvisna od samih akterjev, ljudi. Tako kot danes.

Tudi podtikanje s "kresalskimi" očkami, žaljivo klasificira sogovornika. Vedno bolj spoznavam, da je malo ljudi sposobnih sprejemati kritiko in da jo vedno označijo za nekako sovražno in tistega ki jo izreče označijo za nasprotnika, četudi trdno stoji na njihovi strani. Tako da je tako obkladanje z neko politično barvo vsaj nespametna poteza.

In jaz bom sedaj Jure naredil po mojem mnenju pametno potezo in se bom tvojemu prijateljevanju odrekel, saj ne želim piti Cockte z nekom, ki je na štiri oči prijazen, ko pa ima opravka z anonimusom, pa tvoja olika pade na izpitu in se prelevi v žalitve. In vedi, tudi v celofan zavite žalitve so žalitve. Kot takemu ti ne zaupam in imam raje malo dobrih prijateljev kot gručo takih, na katere se ne morem zanesti, ker to niso prijatelji!

Brez zamere, še zadnjič mi pozdravi svojo družino, pobožaj psičko in bodi v miru!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si upaš dvomiti! ;-)

To se sedaj tudi jaz sprašujem.

Meni je blazno žal!

:cry:

Torej, natančno sem prebral razlage VSEH ustavnih sodnikov, ki so odločali o tematiki.

Motiti in misliti, da si nekaj natačno prebral, je povsem človeško.

Pošiljam še dopis, ki sem ga prebral v časopisu. Se mi zdi zelo simpatičen članek.

Vse naše zmote in zablode.doc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pošiljam še dopis, ki sem ga prebral v časopisu. Se mi zdi zelo simpatičen članek.

Ja .. tale dopis se kar širi po netu. Dobil sem ga v branje že na FBooku.

še enkrat naj poudarim (morda si to spregledal), da

imam jaz osebno 'pown kufr' tega medsebojnega

partizasnko-belogardističnega podr**avanja!

Kot tile sodniki.

ZATO in samo zato se z njimi povsem strinjam.

D O S T

J E !!!

Nehajte že enkrat en drugega provocirati s tem kaj je bilo pre 60+ leti.

Ozrite se okoli sebe in naredite nekaj za Butale!

Nekaj koristnega, ne pa razdiralnega!!!

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Stari!

Se zavedaš, da so tvoji pionirčki in mladinci na današnji nekoč praznični dan, sedaj že odrasli ljudje? Čas hitro beži!

Janez Janša Jajčeglavec, ki te je za tvojega življenja čislal in oboževal do neba, ponovno kandidira na državno zborskih volitvah in zaradi tega nima časa, da bi se udeleževal sodnih razprav na sodišču zaradi vojaških igračk, ki si jih je tako želel. Da pušk, pištol in podobnega sranja niti ne omenjam.

Veš, danes je povsem običajen dan. V Sloveniji se meša dosti megle. Včasih se je na ta dan mešal vojaški pasulj in sukal odojek.

Ajd, uživaj in pozdravi Edvarda, vse Stanete, Janeza, Pepco, Nikota in vse ostale. Kaj dela Boško Buha?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je, če bi Titej vedu, kaj so iz njegove Juge naredl, bi se u grobu ubraču k gica na roštilju. In to upravičeno!

lp Jest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Le kje so sedaj vsi ti Slovenci, ki so takrat jokali, "danes" pa prikimivali Ustavnemu sodišču RS?

Spoznal so, da so jim pral možgane od malega. Danes se smejimo posnetkom iz S. Koreje (no vsaj jaz se jim) ampak še ne dolgo nazaj je bila situacija pri nas podobna. Vsi so mislili da jim nič ne manka in vsem je bilo najlepše, vsi so imeli hiše, politični nasprotniki oz. tisti ki niso bili naši, so bli v jamah al pa na Golem otoku.... ka še češ lepšga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS: Po objavi zgornjih posnetkov so se v Olimpijskem komiteju odločili, da bo na OI v Londonu na sporedu nova disciplina: Organizirano javno jokanje in hlipanje v ravnih vrstah...ker vsakega, ki ne joka dovolj prepričljivo odstrani ostrostrelec se bo kvalificiral pod ekstremne športe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoznal so, da so jim pral možgane od malega. Danes se smejimo posnetkom iz S. Koreje (no vsaj jaz se jim) ampak še ne dolgo nazaj je bila situacija pri nas podobna. Vsi so mislili da jim nič ne manka in vsem je bilo najlepše, vsi so imeli hiše, politični nasprotniki oz. tisti ki niso bili naši, so bli v jamah al pa na Golem otoku.... ka še češ lepšga...

Danes so nasprotniki v Guantanamu ali pa "podružničnih" arestih širom sveta. Nekateri tudi danes skrivnostno izginejo, ostale se onemogoči na druge načine in se izgubijo v množici, kritično misel pa se zaduši s poplavo tračev in s potrošniško miselnostjo.

Torej sta odstranjevanje nasprotnikov in pranje možganov še vedno na sceni.

V čem je razlika? Predvsem v porazdelitvi bogastva ali revščine, kakor že hočete. Nikoli ni bil srednji razred tako oslabljen in reven kot danes v moderni kapitalistični družbi. Upam si trditi, da tudi nikoli niti v teh t.i. diktatorskih sistemih ni bilo toliko bogastva in moči zbranega na vrhu piramide.

Torej nič novega razen metod.

Kar šteje, je zadovoljstvo ljudi z lastnim življenjem. In tega danes ne vidim kaj dosti...

A če obeh sistemov nisi doživel, ne moreš soditi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so nasprotniki v Guantanamu ali pa "podružničnih" arestih širom sveta. Nekateri tudi danes skrivnostno izginejo, ostale se onemogoči na druge načine in se izgubijo v množici, kritično misel pa se zaduši s poplavo tračev in s potrošniško miselnostjo.

Torej sta odstranjevanje nasprotnikov in pranje možganov še vedno na sceni.

V čem je razlika? Predvsem v porazdelitvi bogastva ali revščine, kakor že hočete. Nikoli ni bil srednji razred tako oslabljen in reven kot danes v moderni kapitalistični družbi. Upam si trditi, da tudi nikoli niti v teh t.i. diktatorskih sistemih ni bilo toliko bogastva in moči zbranega na vrhu piramide.

Torej nič novega razen metod.

Kar šteje, je zadovoljstvo ljudi z lastnim življenjem. In tega danes ne vidim kaj dosti...

A če obeh sistemov nisi doživel, ne moreš soditi!

Tako je in nič drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so nasprotniki v Guantanamu ali pa "podružničnih" arestih širom sveta. Nekateri tudi danes skrivnostno izginejo, ostale se onemogoči na druge načine in se izgubijo v množici, kritično misel pa se zaduši s poplavo tračev in s potrošniško miselnostjo.

Torej sta odstranjevanje nasprotnikov in pranje možganov še vedno na sceni.

V čem je razlika? Predvsem v porazdelitvi bogastva ali revščine, kakor že hočete. Nikoli ni bil srednji razred tako oslabljen in reven kot danes v moderni kapitalistični družbi. Upam si trditi, da tudi nikoli niti v teh t.i. diktatorskih sistemih ni bilo toliko bogastva in moči zbranega na vrhu piramide.

Torej nič novega razen metod.

Kar šteje, je zadovoljstvo ljudi z lastnim življenjem. In tega danes ne vidim kaj dosti...

A če obeh sistemov nisi doživel, ne moreš soditi!

Z vsem se strinjam.

Ni mi jasno edino poveličevanje ene osebnosti kot božanstva, brez (z)možnosti kritičnega pogleda na ta položaj. Je to posledica pranja možganov od otroštva naprej ali pač samo omejenost informacij, ker ti po medijih prezentirajo samo tisto kar je dobro za režim. Ne pravim, da je danes kaj drugače, ampak danes imamo hvalabogu vsaj internet in možnost dostopa do različnih virov, da si potem sam ustvariš neko dokaj realno sliko. Če vlada enoumje pa kaj drugega kot poveličevanje kulta osebnosti niti ni za pričakovat.

še to da vprašam: je kdo v času Jugoslavije delal v npr. Zahodni Nemčiji oz. pač državi iz kapitalističnega bloka in ima torej en tak outside the box pogled na situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to da vprašam: je kdo v času Jugoslavije delal v npr. Zahodni Nemčiji oz. pač državi iz kapitalističnega bloka in ima torej en tak outside the box pogled na situacijo.

Po mojem v tistih časih, torej brez interneta itd..., tudi v tujini (v demokraciji in kapilalizmu) ni bilo neodvisnih informacij ravno na pretek. Politika in korporacije (ne nujno v tem vrstnem redu) pač že od nekdaj krojijo informacije po svojih potrebah. Danes imamo pač to srečo, da so informacije mnogo lažje dostopne. Pravzaprav je že kar inflacija informacij, tako, da ni več problem informacije najti, ampak v poplavi izluščiti tiste relevantne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz srca priporočam knjigo

Pirjevec/Tito in tovariši

zelo objektivno napisana letošnja knjiga v kateri je vsaka malenkost dokumentirana z navedbo obstoječega dokumenta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!